Editörler : F16 Gökçen
10 Mayıs 2007 19:32

NEDEN BANKACILIK SORUSUNUN CEVABI

bircok arkadas sanırım bu sorunun cvbnı yazdıgımı dusunmustum bu baslıgı gprunce.oncelikle bunun ıcın ozur diliyorum.ancak butun sınavdakı sorular yapıpta boyle bır sorunun cevabını acaba yanlısmı verıyoruz dıyen cok kısıden bırıyım.

bu nedenle bu sorunu cvbı hakkında bılgısı olanlar veya tecrubelerini paylasmak isteyenler varsa cok sevinirim

**recklessxx
Şube Müdürü
10 Mayıs 2007 22:16

gncl

arveles
Aday Memur
10 Mayıs 2007 23:33

Bana göre sizlerde hak verirsiniz bu sorunun bazı su götürmez gerekçeler( itibarlı meslek olması + kariyer basamaklarının belli olması ) dışında net bir cevabı yok.

Bu cevap bankaya göre hatta pozisyonlara göre değişebilir. Mülakat sırasında konuşulanlardan kaptığınız bir çıkış yolu bile bu sorunun cevabı olabilir. Mülakatı yapanların tavrı da cevabı etkiler. Rahat olmak ve hazır cevap olmak mülakatta herşeyin ilacı. Tabi en önemlisi bu soruya verdiğiniz cevabın havada kalmaması , bir sonuca bağlanması ve başka bir konuyu açaması başka bir artınıza kuvvetli olduğunuz bir yönünüze işaret etmesidir.

pıtonum
Memur
11 Mayıs 2007 10:10

bence daha farklı bi cevap verilmeli. karşımızdakini şaşırtıcı cevaplar vermeliyiz. ama bende bu soruya çok sıradan cevaplar verdiğimi düşünüyorum arkadaşlar. neden bankacılık sorusuna itibarlı meslek dersen çok itibarlı meslek var neden bankacılık cevabını tekrar alırsın bence. açık bi cevap vermeli. başka fikri olan yok mu

arveles
Aday Memur
11 Mayıs 2007 11:26

pıtonum

Bende o ilk yazdıklarımın söylenmesi doğrudur demiyorum. Bu standart ortalama bir cevaptır. Yani mülakatta ikinci paragrafta yazdıklarımı yapamıyorsa aday bunları söyleyebilir , en azından eksi puan almaz diyim ben sana. Yani bir artısı olmaz bana görede o cevabın.

İkinci paragrafta yazdıklarım daha geçerlidir , artı not olarak hanenize bu soruyu çevirmek için benim anlayışıma göre izlenmesi gerekn bir yöntemdir. Saedece bu soruda değil genel olarak verilen cevaplarda konuşmanın nereye geleceği , hangi sohbeti açacağı önceden kestirilmeli .

En iyi mülakat , görüşmeyi adayın yönlendirdiği konuşmaların havada kalmadığı , yeni konuların açıldığı dolayısıyla adayın diğer artı yönlerini ön plana çıkarttığı mülakattır. Bana göre tabi. başarılar.

cnsuu_55
Aday Memur
13 Mayıs 2007 19:32

pozisyona göre de değişir bence. atıyorum pazarlama pozisyonu içinse "insan ilişkileri ve ikna kabiliyeti becerilerimi profesyonel bir ortamda kariyer ücret bla bla bla" denilebilir.

erhankeskin06
Aday Memur
13 Mayıs 2007 19:49

Yeni bir bankacı olarak hayatımın mesleğini buldum diyemem belki ama şu kadarını söyleyebilirim aktif çalışmayı seviyorsan yani sürekli sahada olmak sıkıyor ama sürekli masada oturmakta bana göre değil diyorsan bankacılık senin işin çünkü artık bankada bekleyerek kimse para kazanamıyor. zaten bu yüzden bankalar alımları hızlandırıp aldığı elemanları sahaya sürüyor. :)

Sınavlara girecek olanlara bir hatırlatma bankacı statüsü hala çok değerli mahalledeki bakkalın bile sana başka bakıyor :))))

Speedy40
Şube Müdürü
13 Mayıs 2007 19:51

dışardan çok havalı bir meslek ama şubede as-üs ilişkisi...

çok para alırsın belki ama asla müşteriye tam bilgi vermezsin...

kurumsal olması avantajı denebilir.. ama asla saygın bir meslek değildir, bir öğretmen bir doktor gibi saygı görmezsiniz...

liberdal
Şube Müdürü
14 Mayıs 2007 19:06

benim bu soruyu soranlara söylemek istediğim beyinlerine çivi gibi çakmak istediğim cewaplar var aslında:)

soruyor mesela...

neden bankacılık?

1-sanane

2-istiyorum

3-babam öle diyor

4-neden olmasın

bi de şu soru var...

neden sizi tercih edelim?

1-kimse tercih etmedi .sen tercih et,farklı ol :)

2-bilmem,niye?

3-sizi neden tercih ettiler?

bi de şu var...

bu işe uygun olduğunuzu /işi yapabileceğinizi düşünüyor musunuz?

1-sen yapabiliyorsan ,ben de yaparım.

2-salak salak konuşma beee

3-ben her işi yaparım abii

4-bu ne biçim bi soru yaaa!!

5-kalk lan ordan kalk kalk kalk

:):)hahahaha:):)

ChiCa
Memur
14 Mayıs 2007 20:29

@liberdal

süper cevaplar bayıldım valla :)

özellikle "kimse tercih etmedi .sen tercih et,farklı ol :)" olan çok iyiydi :)

benimde veremediğim cevaplar var :D

zaten istemesem niye başvurayım sevmediğim herhangi bir işte çalışacak olsaydım bu kadar bekler miydim demek istiyorum ama söylenmiyor işte :D

st.lucifer
Kapalı
16 Mayıs 2007 01:41

gerçekten arkadşalr her mülakattavayrı strateji deniroum.ama olmuyro.iyi geçior ve olmuyor.mesela gerçeketen bieln arkadaşlara soruyroum.müfettişlik mülaktındayımdiyelim ve neden müfettişlik denildi?ne diyebilriz ikna ediciçok güzel bi cevap olması laızm benim için önemli?cevaplarsanzı sevinirim?

lale.v.
Kapalı
16 Mayıs 2007 11:33

şuan bi bankada avukatlık stajımı yapmaktayım. ve gördüğüm kadarıyla banka personalleri içinde en havalı sınıf teftiş grubu? kendileri ayrı bir ırkmış gibi davranıyolar resmen? yinede kendi içlerinde çok sıcaklar.. buyüzden sizde mümkün olduğunca farklı ve havalı izlenimi verin kendinize.. eminim işe yarayacaktır.. kaldırın biraz burnunuzu havaya?

sweezy
Memur
19 Mayıs 2007 22:30

cevabı kesinlikle para değil ona emınım

cohen
Memur
19 Mayıs 2007 22:48

küfrettirecekler en sonunda böyle sorular yüzünden,gerçekten az kaldı.

liberdal
Şube Müdürü
19 Mayıs 2007 23:19

@azalan ikame

''özelde sekreterlik teklifleri alıyorum bana fakültede çay demlemekten daha fazla sey öğrettiler ondan..''

bayıldım bu lafa yaa :)

sskksskk
Aday Memur
20 Mayıs 2007 11:20

neden banka saçma bi soru malesef sürekli soruyolar! yaw nedenmi banka ben 4 sene bunun eğitimini almışım ekonomist olarak mezun olmuşum e dogal olarak bankayı tercih ederim, tıp mezunu birine sen neden tıp mı düyosun aklım almıyo!!

nedenmi banka neden olmasın istiyorum kardeşim warmı ötesi!!

FueLOiL
Aday Memur
21 Mayıs 2007 21:42

Neden Mizah?==>Cem YIlmaZ..

Neden Hagi NEDEN NEDEN NEDEN==>2000 UEFA KUPASI FİNALİ-KOPENHAG?

NEDEN BANKACILIK=>HER GİTTİĞİM BANKA...

NEDEN BİZİM BANKA=> İŞSİZİM ABİ ....

lewo
Memur
21 Mayıs 2007 21:47

neden bizim banka ve neden bankacılık, canım sıkılıodu evde deişiklik olsun die başvurdum, paralara yakın olursam belki cebime girer sonra die düşündüm :P

bu soruya da kılım yaa ama standarttır her bankanın güzide her i.k. elemanı sorar

Speedy40
Şube Müdürü
21 Mayıs 2007 21:51

insan memleketini(bankasını denebilir burada) niye sever

başka çaresi yoktur da ondan

ama biz biliriz ki

bir yerde mutlu mesut olmanın ilk şartı orayı sevmektir

burayı seversen burası dünyanın en güzel yeridir

ama dünyanın en güzel yerini sevmezsen orası dünyanın en güzel yeri değildir

bkz: Vizontele

menekşe01
Aday Memur
22 Mayıs 2007 21:42

arkadaşlar merhaba ...

bankacıyız biz sitesine üye olup bankacılıkla ilgili bütün soruların cevabına ulaşabilirsiniz ....sskksskk sizi bankacıyız sitesinden tanıyorum ...

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi