Editörler : cihan27E.Kayı Han
18 Mart 2023 13:25

Nerde verdiler hayırdır?
yusuf1453, 1 yıl önce
Bu ay ek zam aldık ya haberiniz yok mu

keskesizadam
Kapalı
18 Mart 2023 14:25

Gelse de %20 falan gelir hiçbir şey

Vedelii
Şef
18 Mart 2023 14:33

Tamam reis
Yukatuman, 1 yıl önce

Boş boş duyumlar saçma sapan yorumlar yazmayınek zam falan vermezler seçimde ona göre atın oyunuzu.Ek zammı bosverin enflasyon rakamlarını adamgibi açıklasınlar

Podesta
Genel Müdür
18 Mart 2023 14:38

Üzerine yol ve yemek masrafıniz da olmaz..

Zaten ben bu yol ve yemek olayını anlayamıyorum neden sadece ankaraya var.. en dandik sağlıksız öğle yemeği aylık 1500 tl yol 300 tl..

samet.by, 1 yıl önce

Kimse kendisini kandırmasın asgari ücret 8500 tl?de benim

maaşım 11500 tl diye. Böyle düşünen varsa memurluğu bıraksın. Adı üstünde

asgari ücret. Bugün bir fabrikaya girseniz alacağınız çıplak maaş 12 binden

aşağı olmaz. Mesailerle beraber 15-16?yı bulur.

Canımı sıkan şu, kpss ile atananlar, torpille atanan

işçilerden daha az alıyor?

ekrem1999
Yasaklı
18 Mart 2023 15:23

O kadar Twitter erkinlikleri yapıldı sürekli en üst sıralarda yer aldık sonuç ? Kpss ile omuyarak girmiş memur işçiden daha az maaş alıyor.

Y.dünya
Memur
18 Mart 2023 15:52

Seçime 36 partiyle giriyoruz memur hakkinda vaadi olan bir tek yeniden refah partisi var ne olacak bu halimiz bilmem .

Drej123
Kapalı
18 Mart 2023 16:03

Yok o da yok artık. Ortakma şartlarını sıraladılar o sürekli bilmem %150 zam yapacağız dedikleri madde yok listede :)
Y.dünya, 1 yıl önce

Seçime 36 partiyle giriyoruz memur hakkinda vaadi olan bir tek yeniden refah partisi var ne olacak bu halimiz bilmem .

trboran
Aday Memur
18 Mart 2023 19:55

Depreme kurban gitti ek zam , ek zam yok boşuna hayal kurmayın

net bilgi
Memur
18 Mart 2023 21:08

Ampül adamları torpilli kamu işçileri bu ay 30 bin TL aldılar ikramiye dahil siz uyuyun memurlar tüm siyasiler memur düşmanı üst tabaka memurlar haric
18 Mart 2023 21:40

Totem güzel ama maalesef %1 bile zor
keskesizadam, 1 yıl önce

Gelse de %20 falan gelir hiçbir şey

alfa_1
Şef
18 Mart 2023 22:16

Yüzde 15 kulislerde konuşuluyor. Kanuna ihtiyaç olursa belki seyyanende olabilir

keskesizadam
Kapalı
18 Mart 2023 22:36

totem değil %20=0 olduğu için onu bile vermezler büyük ihtimal. oy kazandıracak kadar tatmin edebilecek bir oran değil çünkü

İbrahim5506, 1 yıl önce
Totem güzel ama maalesef %1 bile zor

ExpertE
Genel Müdür
18 Mart 2023 22:53

Torba yasa metninde yok ki bütünü hakkında görüşmeler başladı ayrıca meclis sadece 2 hafta çalışılacak. Verilecek olsa mutlaka tanıtımı yapılır konuşulurdu. Temmuzdan kesilecek ise 3 ay önceden zam almanın da etkisi sıfıra yakın memur açısından birkaç ay aldıgın birkac yüz veya birkaç bin tl ile kimse belini doğrultamaz.

Özel okul ücretleri yemek servis kırtasiye kira aidat faturalar benzin? sadece bunlar çok rahat bütçeyi sıfırlayan hatta eksiye düşüren unsurlar. Daha mutfak giyim tatil emlak-taşıt vergileri hobi kültür sanat kurslar ve beklenmedik sağlık harcamalarını saymadım bile. Memurların ciddi birartışa ihtiyacı olduğu kesin. Özel sektör aracı benzini sigortası evden çalışma imkanı dövizle maaş vs derken ciddi anlamda göz bebeği olan kamuyu sollamış durumda.

Peki düz sadece puan ile değil de derece alınan kpss sonuçları yanında yazılı sınavlar mülakatlar yabancı diller tezler yeterlilikler vs ile ilerleyen kariyer uzmanları ve müfettişlerin geride bırakılmasına ne demeli? Hakim savcı kaymakam doktor öğretmen imam hemşire hepsi bir zaman iyileştirme aldı. Burada geriye bırakılan ve maaşları tırpalanan kariyer uzmanlarmüfettişler ve objektif bakılırsa mühendis ile avukatlar olmuştur.

Sayılan mesleklere lütfen ek iyileştirme ve tüm memurlara ilave zam mutlaka düşünülmeli.

Hepimizin her yıl tatil yapma, her bireyin hobi geliştirme, ayda 1-2 kültür sanat etkinliğine katılma, çocuklarını nezih okullarda okutma, yeterli sağlıklı protein ağırlıklı beslenebilme, yabancılar için çerez parası olan markalardan giyinebilme, ev araba alabilme ve bunlara ömrünü ipotek etmeme hakkı var diyedüşünüyorum.

Gelir arttıkça sosyal çevre ve masrafların da artıyor kimse bana özel okula gönderme özel hastaneye gitme çocuğunu o bu spora kursa yazdırma geliştirme demesin, çocuğum travma yaşamayacak kadar değerli bizim çocukluğumuzdaki sürünmeleri yaşasın istemiyorum en azından ekonomik olarak?

Yasin.Ozen
Genel Müdür
18 Mart 2023 23:06

Gerçekten zam şart + olarak iyileştirme yapılmayan meslek gruplarına daha çok şart ancak ben objektif konuşmak istiyorum. İsminde "özel" olan şeyler ayrıcalıktır yani sizin için demiyorum aslında ama insanımızda şunu anlamıyorum. Ben düz memur olayım eş çalışmasın her istediğimi her şeyi yapayım kafası var eskiden de böyle değildi ama durumlar elbette daha iyiydi. Ben kendimi bildim bileli millet daima bir şeyleri eleştiriyor. İnsanlarda asla icraat yok minimum eforla maksimum kazanç hayali var. Zaten bu yüzden durumlar böyle çünkü oturduğumuz yerden hak talep ediyoruz. :)

.

Bu kısma katılmamakla beraber iyileştirme kesinlikle şarttır ve bu %20 lerle çözülecek bir şey değil.

ExpertE, 1 yıl önce

Torba yasa metninde yok ki bütünü hakkında görüşmeler başladı ayrıca meclis sadece 2 hafta çalışılacak. Verilecek olsa mutlaka tanıtımı yapılır konuşulurdu. Temmuzdan kesilecek ise 3 ay önceden zam almanın da etkisi sıfıra yakın memur açısından birkaç ay aldıgın birkac yüz veya birkaç bin tl ile kimse belini doğrultamaz.

Özel okul ücretleri yemek servis kırtasiye kira aidat faturalar benzin? sadece bunlar çok rahat bütçeyi sıfırlayan hatta eksiye düşüren unsurlar. Daha mutfak giyim tatil emlak-taşıt vergileri hobi kültür sanat kurslar ve beklenmedik sağlık harcamalarını saymadım bile. Memurların ciddi birartışa ihtiyacı olduğu kesin. Özel sektör aracı benzini sigortası evden çalışma imkanı dövizle maaş vs derken ciddi anlamda göz bebeği olan kamuyu sollamış durumda.

Peki düz sadece puan ile değil de derece alınan kpss sonuçları yanında yazılı sınavlar mülakatlar yabancı diller tezler yeterlilikler vs ile ilerleyen kariyer uzmanları ve müfettişlerin geride bırakılmasına ne demeli? Hakim savcı kaymakam doktor öğretmen imam hemşire hepsi bir zaman iyileştirme aldı. Burada geriye bırakılan ve maaşları tırpalanan kariyer uzmanlarmüfettişler ve objektif bakılırsa mühendis ile avukatlar olmuştur.

Sayılan mesleklere lütfen ek iyileştirme ve tüm memurlara ilave zam mutlaka düşünülmeli.

Hepimizin her yıl tatil yapma, her bireyin hobi geliştirme, ayda 1-2 kültür sanat etkinliğine katılma, çocuklarını nezih okullarda okutma, yeterli sağlıklı protein ağırlıklı beslenebilme, yabancılar için çerez parası olan markalardan giyinebilme, ev araba alabilme ve bunlara ömrünü ipotek etmeme hakkı var diyedüşünüyorum.

Gelir arttıkça sosyal çevre ve masrafların da artıyor kimse bana özel okula gönderme özel hastaneye gitme çocuğunu o bu spora kursa yazdırma geliştirme demesin, çocuğum travma yaşamayacak kadar değerli bizim çocukluğumuzdaki sürünmeleri yaşasın istemiyorum en azından ekonomik olarak?

Android60
Genel Müdür
18 Mart 2023 23:21

Hala zam hayali kuranlar var yok 3 Nisan'da acıklanacakmışta Yüzde 45 mişte depremden dolayı yuzde 15 olacakmışta.. Bir laf vardır perşembenin gelişi çarşambadan belli olır. Hükümetin memurdan oy alma gibi bi derdi yok. En çok ülkede ne vardı asgari ücretli ve işci onlara yaptı iyileştirmeyi memuru eledi ben öyle düşünüyorum. Artık zam felan olmaz.

18 Mart 2023 23:43

KULİS SAĞLAM 3 NİSAN'I BEKLEYELİM...

dca23
Şef
19 Mart 2023 00:18

Torba yasayla zam verilmez. Zam verecek olsaydilar coktan aciklanmisti. Secime 56 gun kalmis. Yok 3 nisanda aciklayacakmis da cunku mart enflasyonu aciklanacakmis da. Uc asagi bes yukari enflasyon belli zaten %1.5 ile %3.5 arasinda gelecek
19 Mart 2023 00:19

Bazıları burun kıvırsa da %15 gibi bir rakam deniliyor.
ÖnceİnsanOlmak, 1 yıl önce
KULİS SAĞLAM 3 NİSAN'I BEKLEYELİM...

savcıı
Şube Müdürü
19 Mart 2023 00:43

%15 gibi bir rakam bekliyorum ama yapmasalar da kimse niye yapmadın diye eleştirmez.

Memur sen üyesi 1 milyon memur var.cogunluk halinden memnun gibi.

Quares321
Daire Başkanı
19 Mart 2023 02:08

Kadrolu Troller 6 sürekli isim değiştirip ortaya kulislerde konuşulduğunu iddia ettikleri palavraları yayıyorlar. Biraz tecrübeli memurlar zaten bu numaraları yemiyor.

Memura kesinlikle ek zam yok, boşa ümitlenmeyin. Verecek olan zaten yılbaşında verirdi.

3 nisana şurda 2 hafta bir şey kaldı, seçime de 2 aydan az var. Memura ek zam gelecekvolsa yarım ağız trollerden değil yüksek perdeden asıl yetkililerden mutlaka duyardık. Hiç bir açıklama yok

İktidarla Sözleşmiş gibi muhalefet de bu konuyu hiç dile getirmiyor

Olur da iktidar değişirse özellikle 2018 Ekim rakamı sonrası görev yapan tüm TÜİK yetkilileri yargılanmalı. Her şeyin fiyatı uçmuşken o rakamları Nasıl bulduklarını açıklamalılar

Android60, 1 yıl önce

Hala zam hayali kuranlar var yok 3 Nisan'da acıklanacakmışta Yüzde 45 mişte depremden dolayı yuzde 15 olacakmışta.. Bir laf vardır perşembenin gelişi çarşambadan belli olır. Hükümetin memurdan oy alma gibi bi derdi yok. En çok ülkede ne vardı asgari ücretli ve işci onlara yaptı iyileştirmeyi memuru eledi ben öyle düşünüyorum. Artık zam felan olmaz.

Toplam 179 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi