Editörler : oto-danisman-expert

Kapalı
02 Eylül 2009 14:30

Kia marka araç kullanıcıları buraya

kia marka araç kullanan arkadaşlar araçlarımızla ilgli bilgileri ve fikirlerimizi paylaşalım

polatbedir
Kapalı
02 Eylül 2009 18:35

yok mu hiç kia aracı olan

polatbedir
Kapalı
06 Eylül 2009 13:37

demek ki memurlar kia kullanmıyor

polatbedir
Kapalı
11 Eylül 2009 13:01

güncel

polatbedir
Kapalı
13 Eylül 2009 16:57

güncel

Plerosis
Kapalı
13 Eylül 2009 20:58

güncellemekten vazgeçmeden bir güncel de ben yazayım. Güncel yazmaktan mı yoksa kia'dan mı vazgeçeyim diye bir tercih yapmak zorunda kalırsanız kia'dan vazgeçin derim.:)

Güncel.

15 Eylül 2009 15:54

bizde de yeni kia ceratolardan var.2007 cerato comfort var gayet memnunuz.konforlu bir araba performansı da iyi 200 ü rahat görüyor.

taç3
Aday Memur
16 Eylül 2009 10:42

ben kia sephıa kullandım çok güzel bir arabaydı çoğu kişi kötü bir marka olarak bilir kiayı ama oldukça sağlam ve uzun ömürlü dür modelleri.kia güney kore markasıdır.japon otomobilleri kalitesinde otomobil üretirler.ülkemizde heryerde yedek parçası bulunamıyor .büyük şehirlerde yedek parça sıkıntısı yok yedek parça fiyatları oldukça makul servis fiyatlarıda kazık değil.ben cerato modelini beğeniyorum.hem motoru çok güçlü hemde sınıfının en sessiz modellerinden biri.

polatbedir
Kapalı
16 Eylül 2009 14:17

evet kia kullanmadan değeri bilinmeyen bir araç ben de ilk başlarda çok sıcak bakmıyordum ancak deneme sürüşünden sonra tereddüt etmeden aldım çok da memnunum

aracım kia ceed 1.6 115 bg otomatik vites olmasına rağmen yakıtı çok makul sessiz ve konforlu

konforu meganeda lineada focusta yok hepsini kullandım kia gibi değil

kamuran6606
Genel Müdür
16 Eylül 2009 17:28

Kiacılar biraz satarken arabayı zorlanıyor. Zor elden çıkar.

polatbedir
Kapalı
17 Eylül 2009 09:35

sadece zor elden çıkıyor diye beğendiğimiz konforlu ve piyasadaki benzerlerine göre daha iyi bir arabayı almayalım mı yani

ya da tam tersi sadece elden kolay çıkıyor diye beğenmediğimiz ve içimize sinmeyen bir arabayı mı alalım

elden kolay çıkan toyota dışında hangi markanın arabası iyidir diyebiliriz renault mu fiat mı

18 Eylül 2009 16:09

evet ceratonun motoru çok güçlü.hem de debriyaj kavramı da çok iyi.kaldırırken rahat kaldırabiliyoruz ne fırlıyo ne de stop ediyo hiçbiri yok.gaza yarıya kadar basınca da manyak kaçıyo ama.güçlü olmasının diğer avantajı da klima açıkken özellikle dik yokuşlarda araba yüklüyken hiç zorlanmıyor.bundan önce pride vardı 1300 motor klima açık olduğu zaman yokuşlarda zorlanıyodu klimayı kapatmak zorunda kalıyorduk.araba çekişten düşüyordu.ama bunda hiç etkilenmiyo bile.

tekno5584
Şef
24 Eylül 2009 17:56

Erzurum'un Horasan ilçesinde ticari taksilerin 1/3'i Kia Rio Dizel. Taksicilerin bir bildiği vardır

sumeyra1806
Şube Müdürü
24 Eylül 2009 23:17

çakma hyundai

polatbedir
Kapalı
25 Eylül 2009 12:50

çakma hyundai derken!!!

hyundai ile kia zaten birleşik iki şirket aralarında kalite olarak çok fark yok sümeyra 1806 arkadaş

sanırım siz i-20 almıştınız motor kaputunu kaldırıp motor parçalarının üzerinde bir göz gezdirmenizi tavsiye ederim sizin aracınızda da çakma dediğiniz araçlarla aynı parçalar var hyundai kia armalarını yan yana göreceksiniz

eğitimci311
Daire Başkanı
25 Eylül 2009 23:33

Hyundai ile kia yı kıyaslamak yanlış bence.ikiside aynı firma doğru,ama ortada şöyle bir durum var hyundai çatısı altında kurulmuş bir oluşum kia.yani reno dacia gibi bişe kia da sadece rio yu inceledim fevkalade kalitesiz geldi bana motor demişsiniz bende motordan bahsediyorum zaten bu kadar ucuz bir malzeme olamaz.

polatbedir
Kapalı
26 Eylül 2009 22:25

kia hyundai çatısı altında kurulmuş bir oluşum değildir kia ve hyundai korenin iki farklı otomotiv üreticisi iken kia hyundai tarafından satın yani iki şirketin birikimleri birleşmiştir

dacia renault örneği tam sizin tanımlamanıza uygun dacia renault un yan ürünü olarak ortaya çıkmıştır.

rio yu hangi araçla karşılaştırarak kalitesiz olduğuna kara verdiğinizi merak ettim rio araçlar renault clio dan daha kaliteli donanım olarak daha yüksek araçlar motor olarak da birçok aynı seviyedeki araçtan da uzun ömürlü

kullanmadan yorum yapmak doğru değil kia amerika ve avrupa pazarında ciddi bir pazar payına sahip ülkemizde de suv pazarında 3 yıldır lider durumda yeni ürettikleri ceed in dizeline binmenizi test sürüşü yapmanızı tavsiye ederim

renaul un ford un fiat ın dizellerindeki motor sesinden eser yok sürüş keyfi oldukça iyi zaten teste tabi tutulduğu tüm ülkelerde birinci olmuş ve euro ncap testlerinden 5 yıldız almıştır

polatbedir
Kapalı
26 Eylül 2009 22:34

eğitimci311 arkadaşım hyundai ve kia aynı teknolojiyi kullanan iki şirkettir İ20 nizin kaputunu açıp bakarsanız parçaların üzerinde hem hyundai hem kia amblemini görürsünüz ayrıca kia avrupada ar ge merkezi ve fabrikası olan bir otomotiv firması İ30 ile ceed aynı platform üzerine aynı motorlarla üretiliyor ve İ30 henüz euro ncap ten 5 yıldız alamadı

eğitimci311
Daire Başkanı
27 Eylül 2009 10:57

polatbedir arkadaşım sezercikaslanparçası var bu forumda birde sen varsın.her zaman söylerim araba 200 yıldan beri kullanılan bir ulaşım aracı araçlarımıza hint ineği muamelesi yapıp tapmaının anlamı yok iyi kötü ortada kiayı bu kadar övmenin alemi de yok onunda kalitesi ortada beş yıldız olayına gelince lütfen insanları yanlış yönlendirmeyelim rio ve i20 nin euroncap taki testlerine baktım siz 5 yıldız falan diyince.ortada bir beş yıldız var ama bu rioya ait değil o beş yıldızı i20 almış.

http://www.euroncap.com/results/hyundai/i20/359.aspx

http://www.euroncap.com/tests/kia_rio_2005/240.aspx

eğitimci311
Daire Başkanı
27 Eylül 2009 11:00

ayrıca kia ceed inde sadece yolcu güvenliğinde beş yıldızı var aynı şey i30 içinde geçerli yani genel anlamda iksininde beş yıldızı yok.siz istedğinizi yazabilirsiniz gerçek tekdir.

polatbedir
Kapalı
28 Eylül 2009 11:53

ben otomobile tapan ona hint ineği muamelesi yapan birisi değilim çocukluğumdan beri nice araba kullandım siz sadece i20 tecrübenizi anlatırken ben toyota dan renault a bmw den mercedes e birçok araç kullandım

araçları kullanmadan sadece içine bir defa binip malzemesini elleyerek aracın kalitesi anlaşılmaz bir aracı değerlendirirken ciddi test kuruluşlarının yapmış olduğu testlere bakmak gerekir kia ceed girdiği birçok testte golf ve audi a3 gibi ciddi araçlarla karşılaşıp birçok alanda rakiplerinden iyi puan almıştır.

kia hyundai ile aynı kalitede araç üretir i 20 nize de tapmamanızı öneririm ben fan klüp kurmadım en azından fan klüpteki yorumlarınıza bakınca i 20 nize taptığınız izlenimi çıkıyor

Toplam 46 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi