Editörler : F16 Gökçen
27 Aralık 2019 16:32

Kamu da muhasebeci olmak. Yardım...

Maliye bölümü mezunuyum bir kamu kuruluşuna muhasebeci kadrosuna atandım...Muhasebeye karşı yatkınlığım ve teorik bilgilerim var...

Extra olarak Bilgisayarlı Muhasebe kursuna gidip Genel muhasebe Bilgisayarlı muhasebe( Eta-Luca-Sentez) gibi program eğitimlerini aldım... Fakat deneyimim yok... Kısaca anlatmak gerekirse azçok neyin nasıl yapıldığını biliyorum ama Ne Zaman yapıldığını bilmiyorum.... Ay başları ay sonları kdv ler vb... Deneyim olmaması tedirginlik yaratıyor... Bir muhasebe ofisinde günler nasıl geçer ayın hangi günü ne yapılır kısaca bilgi verebilcek var mı ?

berkan özen
Aday Memur
30 Aralık 2019 18:09

ayın başından 26sına kadar evrakların eline ulaşma zamanına göre dosya işlenir. en geç 26sında kdvler tahakkuk ettirilir ve mükelleflere ödeme bilgileri verilir.

evrak işlemenin dışında arka planda sürekli olarak mükelleflerin işleri halledilir. işe giriş çıkışlar,bordrolar,icralar, açılışlar,kapanışlar vs.. 26sından sonra babsler yapılır ve bankalar işlenmeye başlanır(bu durum söz konusu yere göre değişiklik gösterebilir)

kısa cevap istediğiniz için çok uzatmadım,detaylı bir yazı da yazabilirdim

Afrasiyab7777
Aday Memur
02 Ocak 2020 18:38

detaylı da yazabilirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim cevabınız için

berkan özen, 4 yıl önce

ayın başından 26sına kadar evrakların eline ulaşma zamanına göre dosya işlenir. en geç 26sında kdvler tahakkuk ettirilir ve mükelleflere ödeme bilgileri verilir.

evrak işlemenin dışında arka planda sürekli olarak mükelleflerin işleri halledilir. işe giriş çıkışlar,bordrolar,icralar, açılışlar,kapanışlar vs.. 26sından sonra babsler yapılır ve bankalar işlenmeye başlanır(bu durum söz konusu yere göre değişiklik gösterebilir)

kısa cevap istediğiniz için çok uzatmadım,detaylı bir yazı da yazabilirdim

Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi