Editörler : crops35
15 Mart 2020 11:56

Mahkeme kararıyla teknik hizmetler sınıfına geçen var mı?

evet arkadaşlar. normalde teknik hizmetler sınıfında çalışması gerekirken sınıfının dışında sağlık hizmetleri sınıfında veya genel idare hizmetleri sınıfında çalışıp da mahkeme kararı ile teknik hizmetler sınıfına geçen var mı.

balarest
Genel Müdür
17 Mart 2020 21:38

Bu nasıl bırsey

mgüler
Şef
18 Mart 2020 12:09

hocam şöyle . teknik hizmetler sınıfına atama yapılması gerekirken. sağlık hizmetleri sınıfına veya genel idare hizmetleri sınıfına atanıp. daha sonraki süreçte kurumu mahkemeye verip mahkeme kararı ile teknik hizmetler sınıfına geçen var mı diye sordum.

bnm durumum şöyle bn önlisans biyomedikal cihaz tekn. mezunuyum. 2011 de kpss sınavı ile merkezi yerleştirme sonucu bir kuruma sağlık teknikeri olarak atandım. SH sınıfından. Ancak

benim okudugum bölüm mezunlarının Sağlık teknikeri değil de tekniker olması gerekiyor. TH

sınıfında olması gerekiyor yani. diğer kurumların atamaları hep böyle olmuş ancak benim

çalıştığım kurum beni sağlık tekniker olarak aldı.

Bende daha sonradan dilekçe yazdım unvanımın tekniker olarak düzeltilmesi için. ancak kurum red etti . daha doğrusu unv.değişikliği sınavına girmeniz gerekir dediler. ancak sınav da açmadılar. mahkemeye vermeyi düşünüyorum bnde. foruma ondan dolayı yazdım mahkeme kararıyla tek.hizmetler sınıfına geçen var mı diye.

balarest, 4 yıl önce

Bu nasıl bırsey

balarest
Genel Müdür
18 Mart 2020 12:53

Sızı saglık teknıkerı olarak atadıysa haklarıızı verıyorsa sorun nedır?

Dıger bır husus sız atamayla sartları kabul etmıs oluyorsunuz? Soyle kı avukat bırısının atamda GİH kadrosunda bulunan DANISMANLIK kadrosuna basvurup atandıktan sonra hak kaybım var AVUKATLIK HIZMETLERINE gecmek ıstıyroum derse kurum GYS adres gosterır

mgüler
Şef
18 Mart 2020 16:48

ama beni sağlık teknikeri olarak çalıştırmıyor ki kurum teknikermiş gibi çalıştırıyor. teknik bir iş yapıyorum ben. ayrıca benim itiraz ettiğim nokta şu mezun olmuş olduğum bölümün unvanı tekniker. sağlık teknikeri değil. yani ben tercih yaparken sh ne demek th ne demek bilmiyorum ki. bundan 9 sene önce olan bi olay. ben bu tercihleri yaparken 20 yaşındaydım. böyle bir sonuç doğuracağını bilmiyordum.

benim emsalim sınıf arkdaşlardımdam atananların hepsi tekniker unvanında ve teknik hizmetler sınıfında çalışıyor ayrıca. sizce burda da bir çelikşki yok mu.

yani şöyle düşünün bi tane fotograf var herkes bu fotografa A kişisi diyor. ama benim kurumum hayır bu A değil bu B diyorlar. mantıklı mı sizce bu ?

balarest, 4 yıl önce

Dıger bır husus sız atamayla sartları kabul etmıs oluyorsunuz? Soyle kı avukat bırısının atamda GİH kadrosunda bulunan DANISMANLIK kadrosuna basvurup atandıktan sonra hak kaybım var AVUKATLIK HIZMETLERINE gecmek ıstıyroum derse kurum GYS adres gosterır

mgüler
Şef
18 Mart 2020 16:52

sizin buada belirttiğiniz durum farklı ama. avukat bir kişi gih den atanabilir onda sorun yok. çünkü sizin örneğe göre atandığı kadro danışmanlık kadrosu. avukatlık kadrosu değil. ama eğer

avukatı gih kadrosunda alıp da avukat oalrak çalıştırırsa o zaman sorun olamz mı.

başka bir örnek vermek gerekiyorsa a kurumu gih kadrosundan memur alıyor. alım şartlarında da mühendislik fakültesi çevre müh. mezunu şartı var.

bu kişi de tercih ediyor gih kadrosundaki memuru tercih diyor ve eyrleşiyor.

ancak kurum bu arkadaşı çevre mühendisi imiş gibi çalıştırıyor. çevre mühendisinin yapması

gereken işlemleri yaptırıyor.

bu ne kadar mantıklı sizce. o zaman her kurum kafasına göre hizmet sınıfı belirlesin alsın.

balarest, 4 yıl önce

balarest
Genel Müdür
18 Mart 2020 18:03

Alım sartlarını kabul ettıgınız surece kurum haklı. Teknıker olupta YHS calısan var. Yanlıs ama, kanuna uygun

balarest
Genel Müdür
18 Mart 2020 18:04

Bolumunuz nedır?

mgüler, 4 yıl önce

ama beni sağlık teknikeri olarak çalıştırmıyor ki kurum teknikermiş gibi çalıştırıyor. teknik bir iş yapıyorum ben. ayrıca benim itiraz ettiğim nokta şu mezun olmuş olduğum bölümün unvanı tekniker. sağlık teknikeri değil. yani ben tercih yaparken sh ne demek th ne demek bilmiyorum ki. bundan 9 sene önce olan bi olay. ben bu tercihleri yaparken 20 yaşındaydım. böyle bir sonuç doğuracağını bilmiyordum.

benim emsalim sınıf arkdaşlardımdam atananların hepsi tekniker unvanında ve teknik hizmetler sınıfında çalışıyor ayrıca. sizce burda da bir çelikşki yok mu.

yani şöyle düşünün bi tane fotograf var herkes bu fotografa A kişisi diyor. ama benim kurumum hayır bu A değil bu B diyorlar. mantıklı mı sizce bu ?

mgüler
Şef
19 Mart 2020 06:47

Hocam benim bölümüm biyomedikal Cih. Teknolojisi önlisans programı.

Sizin verdiğiniz örneği anlayamadım bu arada. Tekniker olup ta yard. Hiz. Sınıfı çalışan var demişsiniz. Bunu açabilir misiniz.

Ayrıca benim burada itiraz ettiğim nokta şu 657 sayılı dev. Mem. Kan. Sınıflandırma başlığı altında şöyle bir madde var: "hiçbir memur sınıfının dışında çalıştırılmaz" Bn su an SH sınıfındayım. Ama beni

TH mış gibi çalıştırıyor.o zaman kanuna aykırı davranıyor şuan. Siz elektronik kart tamir

eden, ölçü aleti kullanan,cihazların bakımını ve onarımını yapan SH personeli gördünüz veya duydunuz mu hiç.

Sizin mantığınıza uyuyor mu hiç hem SH dan beni alacan hem de TH mış gibi çalıştıracan. O zaman mühendisleri de GİH den alsınlar. Mühendis miş gibi çalıştırsınlar hem daha az maliyetli olur.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi