Editörler : Pangaea
23 Mart 2021 22:48

Babacan aç kulağını iyi dinle, çamura bulaşırsan üstün başın kirlenir, bulaşma!

Big Bad Booty Daddy, 3 yıl önce

Yaptıklarınız zorbalık bu nedenle sizin de bir zorba olduğunuzu söylediğim için mi hakaret etmiş oluyorum? Bilmediğiniz için cahil, cahilliğinizi de bilmediğiniz için gafil demekle mi saldırı mahiyetinde yorum yapmış oluyorum? Siz klasik üslubunuza devam edin ancak size bu mesajdan sonra bir tek mesajla dahi cevap vermeyeceğim. Ve siz beni tanımadan, etmeden şu ithamda bulunuyorsunuz: " Millete ahlak, din dersi verip eline geçen ilk fırsatta aksini yapanlardan biri olduğundan hiç şüphem yok". Kimin ne olduğu yazdıklarından da, üslubunda da belli. Size bundan fazlası gereksiz.

Bu lafımı da ortaya bırakayım:

İt ürür kervan yürür demiş atalarımız. Doğru söze ne hacet.

Mustafapc
Memur
24 Mart 2021 06:57

Torpil Bkz. Menzilciler. Feto, diğer cemaat ve siyasi parti oluşumları

Hiçbir vasfı olmayan insanları kurumlara doldurup bu insanların kendilerini bir vok sanmalarina neden olan ve ülkenin yıkılışına zemin hazırlayan sistem. Ayete gelince bizim insanlarımız nefsini temize çıkarır. Günahı hiç işlememiş gibi sırıtır.

Vahsisirin
Aday Memur
24 Mart 2021 08:44

Eğer öyle olsaydı Türkiye'nin yarısından fazlasının ölmesi gerekirdi çünkü torpil en çok ülkemizde rağbet gören bir sektör

DenizArif
Kapalı
24 Mart 2021 22:24

Kesinlikle katılıyorum ve şu da bilinmelidir ki haksız yere zerre suçu olmayan insanları genellemeye tabi tutup ekmeginden edenler de elbet bunun hesabını verecektir, ve tabiki hakkı yenilen de sabrının mükafatını...

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
24 Mart 2021 23:57

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.
Torpil sandığınız kadar yaygın değil, mülakatlarda başarılı olamayan kişilerin çoğunlukla kendilerini avutmak için söyledikleri şey "torpil var". Tabiki mülakatta ben başarısız olup elendim diyecek halleri yoktu çünkü suçlu her zaman karşı taraftır, kendileri kusursuzdur

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
25 Mart 2021 00:06

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.
Mülakatlara şöyle bir algıyla gidiyor kişi. Benim KPSS puanım diğerlerinden yüksek o nedenle beni alırlar kesin, almazlarsa torpil vardır. Halbuki mülakatta KPSS puanının hiçbir anlamı yoktur, kpss puanının tek vazifesi ön eleme yapmaktır. Önemli olan ve size işi kazandıracak olan şey mulakattaki performansınızdır ve CV'nizin dolgunluğudur

Drjacob
Aday Memur
25 Mart 2021 10:24

torpilsiz iş yapan yok

shattereddream
Aday Memur
25 Mart 2021 10:54

CV si dolu olan bir insan mülakatlara giderek kendini beğendirmeye çalışmaz aman ne olur beni işe alın diye uğraşmaz. CV si iyi olan adama iş teklifi gelir. Ve o durumda alacağın maaşı sen belirlersin işveren değil. Zaten işveren gerçekten para kazanmak istiyorsa sana istediğin parayı tereddüt etmeden verir. Gerçi bunu yapabilen kaç kişi var bu ülkede o da muamma. Birelin parmaklarını geçmez heralde.

hanzel, 3 yıl önce
Mülakatlara şöyle bir algıyla gidiyor kişi. Benim KPSS puanım diğerlerinden yüksek o nedenle beni alırlar kesin, almazlarsa torpil vardır. Halbuki mülakatta KPSS puanının hiçbir anlamı yoktur, kpss puanının tek vazifesi ön eleme yapmaktır. Önemli olan ve size işi kazandıracak olan şey mulakattaki performansınızdır ve CV'nizin dolgunluğudur

Baba Janga
Yasaklı
25 Mart 2021 11:52

rahmetli ecevit sayesinde KPSS B grubundan merkezi atama ile atandım. Kimsenin hakkına girmedim.Dola

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
25 Mart 2021 15:47

Ne alaka? Ağlamayan bebeğe emzik yok, nerden bilecekler senin mükemmel CV'n olduğunu sen göstermeden, mülakatlarda kendini ispatlamadan.
shattereddream, 3 yıl önce

CV si dolu olan bir insan mülakatlara giderek kendini beğendirmeye çalışmaz aman ne olur beni işe alın diye uğraşmaz. CV si iyi olan adama iş teklifi gelir. Ve o durumda alacağın maaşı sen belirlersin işveren değil. Zaten işveren gerçekten para kazanmak istiyorsa sana istediğin parayı tereddüt etmeden verir. Gerçi bunu yapabilen kaç kişi var bu ülkede o da muamma. Birelin parmaklarını geçmez heralde.

yildirimx
Şef
25 Mart 2021 15:54

mülakat olayı kalkmadıkça liyakat olmaz. şimdi bazıları diyecekki yok konuşmayı bilmeyenler sınavda başarılı oluyor. belki haklı oldukları konular var ama o da çok az adam asosyaldir ama sınavda başarılı temsil yetkisi yok bunu bahane edebilirler ama el insaf yaa yakında zamanda gördüm bakanlığın birinde müdürlük sınavına 600 kişi girdi 150 tanede kadro vardı 502. sıradaki kişi sınavdan 60 barajına ulaşmış mülakattan 100 alıyor....

502. sıradaki adamın önündeki 501 kurum personelinin tamamı asosyalmi?

hadi gelin bunuda açıklayın hak değilde ne?

Akif.06
Yasaklı
25 Mart 2021 20:24

Kurumdaki bütün müdürler akp ye sövuyor.ak parti adam kayırmayi beceremiyor bile torpil kişisel ilişkiler ile gidiyor siyasetten daha çok

fearless13
Kapalı
26 Mart 2021 00:35

Heryerde torpil olsun,işini iyi yapan kişiler işinden kovulsun,hergün bir kadın ölürken onları koruyan yasaları silip atalım ve sonrada iyi yaşamayı bekleyelim hahaha Kuranı okuyan zaten anlar trnin neden düzelemediğini.toplum düzelmedikçe belalar gelir ki gelsin böyle topluma az bile.Gavur denilen memleketlerde insanlar daha saygılı daha kibar daha güleryüzlü bir de trye geliyorsun çoğu burnundan soluyan maganda. Soru sorarsın cevap vermez,selam verirsin karşılık vermez.heryerde bir kavga.devletine güvenirsin paranı tlde tutarsın saçma sapan bi şekilde bir gecede yuzde 15 fakirlersin,kimseninde umrunda olmaz,açıklama gereği bile duyulmaz,trye güven işte bu kadardır. Ben ki deli gibi milliyetçi olan insanı bile soğuttuysa bu ülke başına ne bela gelirse haktır

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
27 Mart 2021 16:06

Dostum torpile karşıyım ama sadece kpss puanıyla kurumlara sorgusuz sualsiz adam atanmasına daha da karşıyım. Böyle saçma, yetersiz, eksik bişey yok, olamaz yani. Birlikte çalışacağın adamı görmek, kapasitesini değerlendirmek, ağzı laf yapıyor mu, işle ilgili mi, yeterli biri mi, konuşması oturması kalkması kurum prensiplerine uygun mu vs vs vs daha yüzlerce sebep sayarım burda. KPSS ile sorgusuz sualsiz adam atamak internetten görmeden pantolon gömlek almak gibi bişey ne çıkacağı belirsiz. O nedenle yerinde ve adil yapıldığı sürece mülakat son derece gerekli bişey
yildirimx, 3 yıl önce

mülakat olayı kalkmadıkça liyakat olmaz. şimdi bazıları diyecekki yok konuşmayı bilmeyenler sınavda başarılı oluyor. belki haklı oldukları konular var ama o da çok az adam asosyaldir ama sınavda başarılı temsil yetkisi yok bunu bahane edebilirler ama el insaf yaa yakında zamanda gördüm bakanlığın birinde müdürlük sınavına 600 kişi girdi 150 tanede kadro vardı 502. sıradaki kişi sınavdan 60 barajına ulaşmış mülakattan 100 alıyor....

502. sıradaki adamın önündeki 501 kurum personelinin tamamı asosyalmi?

hadi gelin bunuda açıklayın hak değilde ne?

zeitgot
Yasaklı
27 Mart 2021 23:28

Sen bir Türkçe yazmayı öğren de sonra milleti mülakata çekersin.
hanzel, 3 yıl önce
Dostum torpile karşıyım ama sadece kpss puanıyla kurumlara sorgusuz sualsiz adam atanmasına daha da karşıyım. Böyle saçma, yetersiz, eksik bişey yok, olamaz yani. Birlikte çalışacağın adamı görmek, kapasitesini değerlendirmek, ağzı laf yapıyor mu, işle ilgili mi, yeterli biri mi, konuşması oturması kalkması kurum prensiplerine uygun mu vs vs vs daha yüzlerce sebep sayarım burda. KPSS ile sorgusuz sualsiz adam atamak internetten görmeden pantolon gömlek almak gibi bişey ne çıkacağı belirsiz. O nedenle yerinde ve adil yapıldığı sürece mülakat son derece gerekli bişey

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
27 Mart 2021 23:43

Kamuya alım şartlarını, sayıları beğenmiyorsanız kamuda çalışmak zorunda değilsiniz yani böyle bir zorunluluğunuz yok. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi herkes kamuda çalışacak diye bir kaide yok. Beğenmiyorsanız özelde çalışın mülakatsız girin hemen
zeitgot, 3 yıl önce
Sen bir Türkçe yazmayı öğren de sonra milleti mülakata çekersin.

zeitgot
Yasaklı
27 Mart 2021 23:51

Zaten kamuda mühendisim ama bu haksızlığın karşısında durmayacağım anlamına gelmiyor canım.
hanzel, 3 yıl önce
Kamuya alım şartlarını, sayıları beğenmiyorsanız kamuda çalışmak zorunda değilsiniz yani böyle bir zorunluluğunuz yok. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi herkes kamuda çalışacak diye bir kaide yok. Beğenmiyorsanız özelde çalışın mülakatsız girin hemen

XavaXava
Aday Memur
04 Eylül 2022 23:43

millet bok mu yesin tabii ki torpil yapacak.

hayaldiöyledeoldu
Aday Memur
05 Eylül 2022 20:40

Yanlış anlaşılmasın belki birisi elinizi tutsa siz de torpille işe gireceksiniz biri acıyıp garibandır diye işe alınanlarda vardır belki öyle olduysa benden yana hakkım helal olsun

06 Eylül 2022 00:29

Bu ülkenin yetiştirdiği ve kendisine profesör unvanı verdiği cografyacilar, tv ekranlarında ne zaman, nerede yaşadığı hiç bir dini kitapta yazmayan peygamberler hakkında belge yok diye bağıra bağıra bunlar masaldır diyebiliyor. Belgelere göre yaşadığına rastlamadık demiyor, masaldır diyebiliyor.

Profesörü bu olan kim ülkede kim hakkettiği değeri verir ki ayete, kim ne anlar.

Kimin gücü kime yeterse

Hadi rastgele

Her halk hakkettiği şekilde yaşar, o beğenmediğiniz araplar, katarlılar falan dünyanın en büyük şirketlerini yönetiyor.

Bu millet dünyadan izole ediliyor ama hala kibirli.

Aman neyse tadımız kaçmasın dine küfredenlere aydın, entelektüel demeye devam

Toplam 240 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi