Editörler : Pangaea
28 Ağustos 2012 07:06

Kpss'de Türkçe dersinden başarılı olmak için ne yapabilirim?

Kaynak olarak ne önerirsiniz?Bol soru çözmek fayda sağlar mı?

sosyalcieren
Memur
28 Ağustos 2012 07:29

konu+soru

28 Ağustos 2012 07:44

bolum ne hocam önceden birikım varsa sadece soru hergen gunde 30 paragraf olsun dil bilgisi içinde 1 kere çalışın bilmıyorsanız konuyu sonra bol test aten paragraf ağırlık çıkıyor o sorun için gunde çok değil sadece 30 yada 20 paragraf duzenlı kullan 1 at sonunda bıle çok fark edecek o zaman yıne bana gelişmeyı yaz ben burdayıımm

tebriklerATANDINIZ
Aday Memur
28 Ağustos 2012 08:09

benim Türkçe netlerim de kötü.çok soru çözsem netlerim yükselir mi?

NUNLEY
Aday Memur
28 Ağustos 2012 08:13

nabahtsosyalbilgiler hocam tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.Bol soru çözücem.gelişmeleri size bildiririm inşallah.

asya_türkçe
Kapalı
28 Ağustos 2012 08:18

ihtiyacin genel yetenek-kultur modüler setini tavsiye edebilirim.Anlatimi zevkli.Gerçi ben Türkçeye çalişmiyorum.Ama o set sayesinde matematikten 3 yanliş çikarmiştim 2011 kpssde.

NUNLEY
Aday Memur
28 Ağustos 2012 08:19

sosyalcieren hocam size de teşekkür ederim.bu konu hakkında fazla yorum yapan olmamış.belki de Türkçe dersinden yüksek net çıkaran azdır.

NUNLEY
Aday Memur
28 Ağustos 2012 08:23

asya_türkçe hocam teşekkür ederim.

traurig
Kapalı
28 Ağustos 2012 08:24

ben turkçe hiç çalışmadıgım için yardımcı olamayacagım ama bol paragfar coz ve dilbilgisine önem ver. ama paragrafları anlamak genelde okumaya dayalı.bolbol kitap okuyun. paragraflarınızı anlamanıza yardım eder

asya_türkçe
Kapalı
28 Ağustos 2012 08:25

Rica ederim.

NUNLEY
Aday Memur
28 Ağustos 2012 08:28

traurig hocam yorumlarınız için teşekkür ederim.Bus ene sorular çok zor geldi bana.Türkçe çalışmamıştım.Sorular da zor olunca yanlışım çok çıktı.

Arkadaşlar soru bankası olarak ne alayım?

wizards
Şef
28 Ağustos 2012 08:34

2011 de toplamda 24 yanlışım vardı 10'u türkçe, bu sene 16 yanlışım var 8'i türkçe. ben bu sene sürekli dilbilgisi çalıştım braz faydasını gördüm paragraf zaten ya çözebiliosun ya çözemiosun fazla takılma bence.

sosyalcieren
Memur
28 Ağustos 2012 08:36

rica ederim NUNLEY.Yargının Türkçe denemelerinden alabilirsin.

NUNLEY
Aday Memur
28 Ağustos 2012 08:38

wizards hocam teşekkür ederim.

Türkçe öğretmeni olan hocalarım şuan forumda değil sanırım.sizlerin de yorumunu bekliyorum.

hangi çalışma yöntemini kullanmalıyım.hangi kaynakları alayım?

nuredanur
Aday Memur
28 Ağustos 2012 09:46

hocam bence şöyle bir sıra takip etmelisiniz.önce en az 2 haftaya yayarak sözcükte anlam,cümlede anlam,parağrafta anlam çalışmalısınız.arkasından bunlarla ilgili günlük 50 soru çözün.başlangıçta 20+20+10 şeklinde olmalı parağrafta günlük 10 soru yeterli.bir süre sonra parağraf sorusu 20 olmalı.günlük 20 parağraf sorusu sizde türkçeyi en üst seviyeye çıkarır.arkasından dil bilgisi.dil bilgisinden sonra cümle yapısı.bu iki konuyu halletmeden anlatım bozukluğu çözemezsiniz.konu anlatımlı kitap olarak size tavsiyem uzman kariyer.emin olun türkçesi kpss formatına en yakın kaynak.ben 4 yıldır bu yöntemle anlatıyorum bir sorunla karşılaşmadım.başarılar diliyorum.

ela_kah
Aday Memur
28 Ağustos 2012 09:50

hocam türkçe soruları baya ayrıntı gelmeye başladı herşeyden önce zaman sıkıntısı yaşanılıyor türkçe de önce kitap okuyun sonra günlük 10 tane paragraf çözün. dilbilgisini ayrıntılı çalışın bence bu sene çıkan kitapları inceleyin dilbilgisi hangisinde daha ayrıntılı ise onu alın diğer konular hepsinde aynı inşallah yardımcı olmuşumdur

NUNLEY
Aday Memur
29 Ağustos 2012 06:25

nuredanur hocam,

çok teşekkür ederim.Yazdıklarınızı tek tek not aldım.Hemen uygulamaya başlayacağım. Paragraf çözmemin sınavda bana katkısı olacağını düşünmemiştim.Bu konuda yanılmışım.

Konu anlatımlı kitap tavsiyenizi dikkatae alıcağım.Soru olarak da piyasadaki diğer kaynaklardan bakarım.

Her şey gönlünüzce olsun.

NUNLEY
Aday Memur
29 Ağustos 2012 06:33

ela_kah hocam size de çok teşekkür ederim.Paragraf sorusu çözmeye daha çok önem vericeğim.

Yardımlarınız için çok sağolun.

sosyalcieren
Memur
29 Ağustos 2012 07:38

soru bankası olarak hangileri kpss sorularına yakın?

NUNLEY
Aday Memur
29 Ağustos 2012 07:55

güncel

NUNLEY
Aday Memur
29 Ağustos 2012 12:02

;

Toplam 47 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler