Editörler : swat3410
20 Ekim 2019 01:24

Göreve iade

Arkadaşlar 26 ay görevden uzaklaştırılma sonucu göreve başlama tebligatı personel şubeye gönderilmiş. Sorum şu : 26 ay 1/3 alacak nasıl hesaplanıyor? Dipnot: konu malum sebepler değil

Mekmeke
Genel Müdür
20 Ekim 2019 04:49

26 ay başka sebepten açıkta mi kalanı hiç duymamıştım

ng93
Kapalı
20 Ekim 2019 08:51

Bildiğin 26 aylık maaşının almadığın 3/1 kısmını hesaplayacaksın. Eskiden net kaç para alıyordun gerçi almış olunan zamlarda var onu mutemet hesaplar sana.

Mekmeke
Genel Müdür
20 Ekim 2019 10:12

aynen öyle doğru
ng93, 4 yıl önce

Bildiğin 26 aylık maaşının almadığın 3/1 kısmını hesaplayacaksın. Eskiden net kaç para alıyordun gerçi almış olunan zamlarda var onu mutemet hesaplar sana.

Mekmeke
Genel Müdür
20 Ekim 2019 10:50

ama bir takım tazminatlar kesiliyor bire bir hesaplama tutmaz
ng93, 4 yıl önce

Punisher0606
Aday Memur
21 Ekim 2019 01:23

Teşekkür ederim arkadaşlar

Punisher0606
Aday Memur
21 Ekim 2019 01:24

Evet başka sebeplerden de 26 ay açıkta kalınabiliyor

sedatyigit
Aday Memur
27 Ekim 2019 13:50

göreve döndükten sonra bütçe şb hukuk daire başkanlığına bir yazı göndererek hakkında devam eden bir dosya olup olmadığını soruyor eğer devam eden bir süreç var ise karar çıkana kadar ödeme yapılmıyor karar çıktıktan sonra kesilen miktarı hesaplayıp yatırıyorlar sonra istersen ki isteyin yasal faiz talep ediyorsunuz emniyet ya red veriyor yada cevap bile vermiyor cevap vermediği durumlarda 60 gün sonra idari mahkemeye red verdiği durumdada idari mahkemeye dava açıp yasal faizi alıyorsunuz. kesinti yapılmış ise mahkemeden aynı dilekçede bu kesintileride talep edebilirsiniz

sedatyigit
Aday Memur
27 Ekim 2019 13:54

Anayasa Mahkemesinin Başvuru Numarası 2015/4812

Karar Tarihi 07.02.2019 tarihli YASAL FAİZ İLE İLGİLİ MÜLKİYET HAKKININ İHLAL edildiğine yönelik vermiş olduğu kararı da dilekçenize eklerseniz yeterli olacaktır

Mekmeke
Genel Müdür
27 Ekim 2019 13:58

Bu adli ya da idari sonuç belli olana kadar kalan 3/1 kısım odenmiyor fakat bunun yasal dayanağı nedir ? kalan parayı Neden neye göre bekletip vermiyorlar
sedatyigit, 4 yıl önce

göreve döndükten sonra bütçe şb hukuk daire başkanlığına bir yazı göndererek hakkında devam eden bir dosya olup olmadığını soruyor eğer devam eden bir süreç var ise karar çıkana kadar ödeme yapılmıyor karar çıktıktan sonra kesilen miktarı hesaplayıp yatırıyorlar sonra istersen ki isteyin yasal faiz talep ediyorsunuz emniyet ya red veriyor yada cevap bile vermiyor cevap vermediği durumlarda 60 gün sonra idari mahkemeye red verdiği durumdada idari mahkemeye dava açıp yasal faizi alıyorsunuz. kesinti yapılmış ise mahkemeden aynı dilekçede bu kesintileride talep edebilirsiniz

sedatyigit
Aday Memur
29 Ekim 2019 21:25

657 sayılı kanunun şuan hatırlayamadığım bir maddesine istinaden ödemiyorlar davalar sonuçlanmadan ben 18 ay açıkta kaldım 69 ay ihraçta iptal kararı ile göreve döndüm ihraç taki maaşlar ödendi açıktakiler için ödeme yapılmadı talep ettim yukarıdaki cevabı aldım dava açtım şaçma bi durum ama neyaıkki böyle

Mekmeke, 4 yıl önce
Bu adli ya da idari sonuç belli olana kadar kalan 3/1 kısım odenmiyor fakat bunun yasal dayanağı nedir ? kalan parayı Neden neye göre bekletip vermiyorlar

Punisher0606
Aday Memur
29 Ekim 2019 21:51

Benim idari soruşturma neticelendi. Bakanlık Yüksek Disiplin Kurul'u kınama cezası verdi. Kaç gün içinde yatırılır? Birde karar Ekim 18 de açıklandı fakat halen başlamam için haber bekliyorum.

sedatyigit, 4 yıl önce

657 sayılı kanunun şuan hatırlayamadığım bir maddesine istinaden ödemiyorlar davalar sonuçlanmadan ben 18 ay açıkta kaldım 69 ay ihraçta iptal kararı ile göreve döndüm ihraç taki maaşlar ödendi açıktakiler için ödeme yapılmadı talep ettim yukarıdaki cevabı aldım dava açtım şaçma bi durum ama neyaıkki böyle

iMAJJJ TURK
Yasaklı
30 Ekim 2019 02:03

azmine hayran kaldim

saygilar sunuyorum

sedatyigit, 4 yıl önce

sedatyigit
Aday Memur
02 Kasım 2019 12:41

sizi göreve başlatmak için 30 sün süreleri var bu süre içinde başlatırlar başladıktan sonra aynı prosüdür sizede uygulanacak istanbul için ortalama 4-5 ay gibi bi süre sonra ödeniyor

Punisher0606, 4 yıl önce

Benim idari soruşturma neticelendi. Bakanlık Yüksek Disiplin Kurul'u kınama cezası verdi. Kaç gün içinde yatırılır? Birde karar Ekim 18 de açıklandı fakat halen başlamam için haber bekliyorum.

sedatyigit
Aday Memur
02 Kasım 2019 12:47

teşekkür ediyorum insan kendini biliyor sonuçta iddia edilen suçlamaları yapıp yapmadığı konusunda ben o dönemin hoca efendisinin bu dönemin terör örgütü kadrosunun tasfiysine maruz kaldım ve gerçeğin ortaya çıkacak olmasına olan inancım sayesinde ayakta kaldım. ve allahın adaleti tecelli etti çok şükür bana hiç bir faydası olmasa da dosyada adı geçen savcı polis hakim idari mahkeme heyeti yani aklınıza kim gelirse hepsi ceza evinde ve çoğu müebbet yedi ben görevime geri döndüm rabbime şükür

iMAJJJ TURK, 4 yıl önce

azmine hayran kaldim

saygilar sunuyorum

Janis66
Daire Başkanı
03 Kasım 2019 02:51

Vardır bir hayır şef. Allah yardımcın olsun her daim.
sedatyigit, 4 yıl önce

teşekkür ediyorum insan kendini biliyor sonuçta iddia edilen suçlamaları yapıp yapmadığı konusunda ben o dönemin hoca efendisinin bu dönemin terör örgütü kadrosunun tasfiysine maruz kaldım ve gerçeğin ortaya çıkacak olmasına olan inancım sayesinde ayakta kaldım. ve allahın adaleti tecelli etti çok şükür bana hiç bir faydası olmasa da dosyada adı geçen savcı polis hakim idari mahkeme heyeti yani aklınıza kim gelirse hepsi ceza evinde ve çoğu müebbet yedi ben görevime geri döndüm rabbime şükür

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi