Editörler : "eskiyara"Pangaea
23 Nisan 2010 21:20

Koordinatör Müdür Yardımcılığı

Meb meslek liselerine müdür yardımcılığı için açıklama yayınladı.Buna göre özetle müdür yardımcılığı çeşitlemesinin olamayacağına vurgu yapıp meslek liselerinde koordinatör müdür yardımcılığı için varsa meslek dersleri müdür yardımcısını yoksa kültür dersleri müdür yardımcısını müdürün görevlendirebileceğini duyurdu.iyi güzel de ek ders ücretlendirmesinin nasıl olacağını niye açıklık getirmedi?öyle ya koordinatör müdür yardımcısı olarak meslek dersleri müdür yardımcısıysanız başka yok kültürcü iseniz başka ücret alıyorsunuz ama ne tuhaf değil mi aynı işi yapıyorsunuz.Bu ikirciliğin çözümü için bence bakanlığın çok net bir açıklama yapması gerekiyor.

kyerli
Memur
24 Nisan 2010 17:48

Hocam Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliğinin Madde 258-( Değişik birinci fıkra: 20.9.2008/27003 RG) İşletmelerdeki mesleki eğitimde iş yerlerinin belirlenmesi, eğitimin planlanması, koordinasyonu, uygulanması ve izlenmesi ile kurumun araştırma-geliştirme çalışmalarını yürütmek amacıyla atölye, laboratuvar ve meslek dersleri öğretmenleri arasından atanan bir müdür yardımcısı, kurum müdürlüğünce koordinatör müdür yardımcısı olarak görevlendirilir.

Bana o yazının linkini gönderir misiniz?

ahmetcemil
Memur
24 Nisan 2010 19:27

hocam ilgili açıklamaya link, mevzuat.meb.gov.tr/html/24804_10.html -'den ulaşabilirsiniz.

kyerli
Memur
24 Nisan 2010 22:30

hocam birinci mesaj da yazdığınızla son yazdığınız arasında hiç alaka yok. link Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliği orada zaten koordinatör müdür yardımcılığını atölye, laboratuvar ve meslek dersleri öğretmenleri arasından atanan bir müdür yardımcısı yapar diyor. kültürcü demiyor veya çeşiti azaltında demiyor.

"kültür dersleri müdür yardımcısını müdürün görevlendirebileceğini duyurdu" diyorsunuz ben o yazıyı merak ettim.

ilker1974
Aday Memur
24 Nisan 2010 22:49

hocam teknik öğretmen veya kültürcü koordinatör müdür yardımcısı arasında ücret farkı yoktur.

ancak meslekçi koord.md.yr. 6 saat koordinatörlük ücreti alabilir.O da isterse.kültürcü koor.md.yrd.koordinatörlük alamaz ancak 6 saat derse girerek ek ders alabilir.o da isterse

ahmetcemil
Memur
25 Nisan 2010 06:46

Güncel

nurtentr
Kapalı
26 Nisan 2010 10:30

mevzuat.meb.gov.tr/html/24804_10.html

hamza.61
Aday Memur
08 Aralık 2014 00:42

arkadaşlar bir sorum olacak. benim okulda 20 öğrenci işletmeye gönderiliyor. okulum ÇPL.. şimdi okulumda işletmeye öğrenci gönderildiği için koordinatör müdür yardımcısı olması gerekir mi. yoksa norm kadro yönetmeliğinde ilave müdür yardımcıları başlığınını altında belirtilen 100 ve üzeri öğrenci işletmeye gönderilirse ancak o zaman koordinatör müdür yardımcısı atanır. müdürümüz ısrarla 100 öğrenci olmadığı için diğer müdür yardımcılarından birini koordinatör yaptı. ama aynı zamanda meslekçi değiller. bu işin doğrusu nedir.

prefosör
Aday Memur
12 Temmuz 2016 23:09

yıl 2016 ve sorun yok artık.Kültürcü müdür yardımcısı 6 saat koordinatörlük ek ders ücreti alamıyor.12/07/2016

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi