Editörler : ayşegül bgm

09 Haziran 2021 18:47

Sağlık mevzuat'tan atama hakkında güncel açıklama

Öncelikle tatava yapacak olanlar bu başlıktan hemen çıkarsa çok sevinirim. İnanmıyorsanız kendi tercihiniz ama ben şahsen sağlıkmevzuat adlı hesaba güveniyorum çünkü yıl başından bu yana atama en erken temmuzda olur diyen tek kişi oydu.

Aylardır "yakınlarda atama olacak" diyen hesaplara karşı "hayır olmayacak" dedi, tahmin de edebileceğiniz gibi yanılmadı.

"Net tarih olmamakla beraber haziran sonu temmuz başı gibi bekliyoruz."

Son açıklaması bu şekilde. Kendi adıma iç rahatlatıcı buldum. Umarım daha fazla gecikmez atama.

does it matter
Yasaklı
09 Haziran 2021 18:50

Açıklamayı twitterdan bir kullanıcıya yanıt vererek yapmış bu arada. saglikmevzuat kullanıcı adı.

fizyorex
Daire Başkanı
09 Haziran 2021 19:20

İyi yanı bu kötü yanı ise bu yıl 1 alım bekliyor olması

Goldtiger
Kapalı
09 Haziran 2021 19:22

Duran Hoca yanılmaz demiştim kimse inanmamıştı

09 Haziran 2021 19:22

1 yıl içinde nasıl 1 alım ya şaka mı bunlar. Ayrıca sendıka baskanı 30k dememıs mıydı 2021 yılı ıcın alınacak saglık personel sayısı . Tek atamada 30k almazlar o net bişey ne saçma sapan işler bunlar

fizyorex
Daire Başkanı
09 Haziran 2021 19:23

Duran hoca yanılalı 1 ay oldu kardeşim bayramdan önce tercih diyordu

Goldtiger, 3 yıl önce

Xmnb6
Kapalı
09 Haziran 2021 19:27

Önceki alımı 2020 puanıyla aldıkları için olanaksız değil bence tek alım. İnşallah öyle değildirama olursa da şarşırmam

Atamabekleyensaglıkc, 3 yıl önce
1 yıl içinde nasıl 1 alım ya şaka mı bunlar. Ayrıca sendıka baskanı 30k dememıs mıydı 2021 yılı ıcın alınacak saglık personel sayısı . Tek atamada 30k almazlar o net bişey ne saçma sapan işler bunlar

fizyorex
Daire Başkanı
09 Haziran 2021 19:28

Aras da bu tarihi verirse tam emin olacağım.

Şu an bakanlıkta başlayan bir çalışma yok diyor hem Aras hem saglikmevzuat.

Fakat maliyeden kadro gelince gerisinin 2 hafta süreceğini tahmin ediyorum.

Yılda 1 alım gerçekten çok az ve 2020 Kpss'nin geçerlilik süresi zaten 1,5 yıl.

Vakit olarak güzel ama.

does it matter
Yasaklı
09 Haziran 2021 19:29

Umarım en az 20 bin gelir de biraz kurtarır bari durumu.

fizyorex, 3 yıl önce

İyi yanı bu kötü yanı ise bu yıl 1 alım bekliyor olması

does it matter
Yasaklı
09 Haziran 2021 19:32

Twitter kullanmayan arkadaşlar için kendisinin ayrıntılı açıklamalarını yazayım.

Dm den sorulan sorular ve genel konularda bilgilendirme yapacağım. Çok fazla aynı soruyla karşılaşıyorum ve cevaplamaya zaman yetmiyor.

1) 2021 yılı içerisinde Sağlık Bakanlığının 1 defa alım yapması öngörülüyor. Bu alımı en başından da söylediğim gibi Haziran sonu temmuz başı gibi bekliyoruz. Mezuniyetide göz önünde bulundurarak planlama yapılıyor.

2) 25 Haziranda İller arası münhal kadrolara tercihler alınacak. Bu tercihlerin alımla ilgisi yoktur. Her yıl 2 dönem halinde yapılan İller arası tayin de boşalacak kadrolara alım yapılacak gibi bir beklenti var bu yanlış bir beklenti. Planlamalar varsayım üzerine yapılmaz.

3)Yani iller arasında birisi giderse yeri boşalır buraya tercih alınır gibi düşünce yanlış. Bakanlığın Pdc üstünde sayıda atama yetkisi her zaman vardır. Ayrıca Ösym merkezi yerleştirme ile Sağlık Bakanlığının alımlarının ard arda olması bir anlam içermiyor.

4)Sosyal medyadaki bazı arkadaşların" çalışma başladı , çarşamba netleşiyor vb "söylemleri insanları umutlandırıyor, kesinleşmemiş hiçbir bilgiyi paylaşmıyorum. Özelden ısrarla soran arkadaşlara duyuruyorum.

5)Maliye Bakanlığından (Cumhurbaşkanlığı Strateji Başjanlığının Bütçe onayı dahil)kadro onayı gelmeden çalışma başlamaz. Gelecek sayı ve branş dağılımı aynı doğrultuda yapılır ve İllere kontenjan verilir.

6)İller kendilerine verilen kontenjanları birimlerine planlar ve Bakanlığa iletir( 3 gün içinde tamamlanacak bir çalışma). Bakanlık kılavuzun yayımlanması ve atama takviminin belirlenesi için ÖSYM ye başvurur ve alıma çıkılır.

09 Haziran 2021 19:32

2018 e basvurdum ben reis ne 2020 sınden bahsedıyon
Xmnb6, 3 yıl önce

Önceki alımı 2020 puanıyla aldıkları için olanaksız değil bence tek alım. İnşallah öyle değildirama olursa da şarşırmam

fizyorex
Daire Başkanı
09 Haziran 2021 19:41

Sağlıkmevzuat yanılmaz. Bu akımı da ben başlatıyorum

CesKair
Kapalı
09 Haziran 2021 19:48

Mezuniyeti de hesaba kattıklarını belirtmiş. Bu durumda temmuz ortası gibi olabilir gibi duruyor. Hadi bakalım hayırlısı.

Hemşrehanmm
Memur
09 Haziran 2021 20:00

Yeterince mezun yokmuş gibi bide yeni mezunları mı hesaba katıyorlar tamam katsınlar herkes atama bekliyor ama ortaöğretimleri niye beklememişler madem onlar insan değil mi

does it matter
Yasaklı
09 Haziran 2021 20:08

Gerçekten haklısınız mezunları beklemenin mantığı ne ki? Dillere pelesenk olmuş 670 bin mezun varken. Anlayamadım doğrusu...

Hemşrehanmm, 3 yıl önce
Yeterince mezun yokmuş gibi bide yeni mezunları mı hesaba katıyorlar tamam katsınlar herkes atama bekliyor ama ortaöğretimleri niye beklememişler madem onlar insan değil mi

fizyorex
Daire Başkanı
09 Haziran 2021 20:09

Olan oldu artık. Daha fazla sarkmasa bari. 2 alım için ihtimal artar erken olursa

does it matter, 3 yıl önce

Gerçekten haklısınız mezunları beklemenin mantığı ne ki? Dillere pelesenk olmuş 670 bin mezun varken. Anlayamadım doğrusu...

Hemşrehanmm
Memur
09 Haziran 2021 20:13

Hakkımızda hayırlısı diyelim
does it matter, 3 yıl önce

Goldtiger
Kapalı
09 Haziran 2021 20:21

Arkadaşlar bakanlık mezun falan bakmaz alır merak etmeyin

does it matter
Yasaklı
09 Haziran 2021 20:43

saglikmevzuat yanılmaz kardeşim işine bak. iyi tercihler.

Goldtiger, 3 yıl önce

Arkadaşlar bakanlık mezun falan bakmaz alır merak etmeyin

Ameliyat12
Aday Memur
09 Haziran 2021 21:06

Duran hoca candır:))
Goldtiger, 3 yıl önce

09 Haziran 2021 21:42

Sen bu terbiyesizliğinle başka insanların farklılığına katlanmadan nasıl sağlıkçı olacan sensin asıl ruh hastası

Toplam 28 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi