Editörler : "eskiyara"Pangaea

aa7ee
Kapalı
29 Nisan 2020 10:02

Hocam sizin ders durumu farklı tabi. maaş Karşılığı ve ekders karşılığı girdiğiniz ders saati sayısı diğer öğretmenlerin ki gibi belirlenmeli. 15 saat maaş karşılığı, geri kalanı ekders gibi. Sizde ekders ücretinizi buna göre almalısınız diğer öğretmenler gibi.

Cormerke
Aday Memur
29 Nisan 2020 16:16

merhaba

Cormerke
Aday Memur
29 Nisan 2020 16:18

ben çorumdan 1 aydır takip ediyorum.il emrinde sınıf öğretmeniyim.evde eğitime görevlendirilmiştim.

Cormerke
Aday Memur
29 Nisan 2020 16:23

bu ay biz de ek ders alamayacağız.tes ve ebs il başkanları ile görüşmeler yaptım.sendikanın merkezine bilgi verdiklerini söyleyip sadece geçiştiriyorlar.geçen hafta da il milli eğitim müdürüyle telden görüştük..her hafta bakanla yapılan telekonferans yöntemiyle görüşme yapılıyormuş.evde eğitim durumlarının telekonferansta dile getirildiğini söyledi.ama maalesef bir gelişme yaşanmadı.

Cormerke
Aday Memur
29 Nisan 2020 16:25

çorumda benim bildiğim kadarıyla 10 öğretmen mağdur durumda.

Cormerke
Aday Memur
29 Nisan 2020 16:27

ismail koncuk milletvekili eğitim konusunda bilgili.onunla görüşmeyi ve mesajlaşmayı denesek ne olur

29 Nisan 2020 18:19

Hemen mesajlaşalım

edebbyahu
Aday Memur
29 Nisan 2020 18:50

Valla çok haklısınız. Tüm öğretmenlere şu koronavirüs döneminde eşit ek ders ücreti verilmeli. Şu an fiili olarak ders veren öğretmen olmadığı halde kimi full ek ders alıyor, kimi hiç almıyor. En azından Mayıs Ayında MEB bir düzeltmeye gitmeli.

Mavera61, 4 yıl önce

Okulumda 12. Sınıf rehber öğretmeniyim. 16 saat dersim var. 30 saat dersi olupta sinif rehberligi olmayan bir igretmen 72 saat ek ders alirken ben 12 saat ek ders aldim. Suan ogretmenler olarak birbirimizden farkli hangi işi yapiyoruz da herkes farkli ek ders aliyor. Ayrica sinifin takip noktasinda butun yukunu ceken benim ama 2 saat rehberlik dahi verilmiyir. Ya herkese esit ek ders odensin semimer donemi gibinyada kimseye odenmesin. Ben kimsenin ek dersinde degilim ama isin yükünü ceken biziz ek dersi alan hicbirseye karismayan öğretmenler. Hafta sonu acik lise dyk evde egitim derslerimin hepsi kesildi. Bu adaletsizligi gundeme getiren kimse yok. Sinif rehberlik grubunda okul rehber ogretmeninin takip.ettigi 1 tane ogrenci yok full ek ders alir. Btr ogretmeni koyunde yatar full ekders alır alsin ama herkesede esit odensin kardesim

29 Nisan 2020 19:53

Bilsem öğretmenlerinin özlük hakları ve sanırım bizim durumlar Maliye Bakanlığı ile görüşülüyormuş bu bağlamda yazışmalarımızı farkımdalık yaratmak adına arttırmamız lazım kanaatindeyim.

29 Nisan 2020 20:22

Anlı tutmamız lazım durumu

29 Nisan 2020 20:23

CANLI

gergul
Şef
29 Nisan 2020 20:50

Sendika başkanına ilettim görüşmeler sürüyor hocam dedi... Herkes ulaşabileceği heryere ulaşmalı...
29 Nisan 2020 23:09

az önce idari izinlerle ilgili yazı çıktı.Malesef Mayıs ayında da eski yazılara göre işlem

yapılacağı yazıyor.Kurul komisyon üyeliği faaliyeti durdurulan hizmetler arasından çıkarılmış.

asli35
Aday Memur
30 Nisan 2020 10:14

Merhaba ben de aynı durumdayım. Dün MEBİM 444 0 632 yi arayarak durumu anlatan bir dilekçe oluşturdum.bekleyip göreceğiz

akil21
Şef
30 Nisan 2020 11:00

Bende mebim aramistim gorusleriniz alindi yeni mevzuat icin dendi

akil21
Şef
30 Nisan 2020 11:02

Arkadaslar aslinda basligi degissek evde egitimcilerin magduriyeti yapsak googldan bile arama yapan bulur dimi ya da ayri baslik mi acsak

30 Nisan 2020 12:46

Başlığı kim değiştirebilir?

asli35
Aday Memur
30 Nisan 2020 13:00

Sadece evde eğitim değil destek eğitim odalarında maaş karşılığı görevlendirilenler de aynı durumdalar
akil21, 4 yıl önce

Arkadaslar aslinda basligi degissek evde egitimcilerin magduriyeti yapsak googldan bile arama yapan bulur dimi ya da ayri baslik mi acsak

30 Nisan 2020 14:01

Nihayet kamuajans.com mağduriyetime yönelik editörlerine attığım yazıyı hiç değiştirmeden haber yaptı.

http://www.kamuajans.com/egitim-personeli/ozel-egitim-ogretmenlerinin-ek-ders-magduriyeti-h549088.html

Linkten ulaşabilirsiniz arkadaşlar,..Umarım memurlar.net de aynı hassasİyeti gösterir.

Aysiima
Aday Memur
30 Nisan 2020 15:48

Ben de aynı şeyi soyluycektim Akil21 hocam. O şekilde sesimizi daha çok duyurabiliriz. Yağız hocam siz daha aktif gibisiniz. Siz yapabilir misiniz?

Toplam 227 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi