Editörler : "eskiyara"Pangaea
29 Ağustos 2012 15:06

Sınıf Öğretmeni; (Yan Alanı ) Olduğu için Alan değişitirebilir mi?

Sınıf öğretmeniyim 2001 mezunuyum yan alanım ilk.mat.izmirde görev yapıyorum acaba ben alan değişikliğinden faydalanabilir miyim?

izmir de norm fazlası sınıfçı çok,bu kılavuzda bu olur mu sizce?

y.irem
Memur
29 Ağustos 2012 15:08

Ben de merak ediyorum.Yan alandan değişiklik yapabilecekmiyiz acaba?Bari bunu yapsınlar :((

polatİST
Şef
29 Ağustos 2012 15:10

benim mezuniyet sınıf. yan alan da yok. bize ekmek çıkmaz herhalde burdan

Serengeti Aslanı
Şube Müdürü
29 Ağustos 2012 15:13

Yaptığım araştırmalarda değişiklik yapılamayacağına dair bilgiler aldım. Yani sınıf öğretmeni mezunu olup da kpss ile sınıf öğretmeni olarak atanan kişilerden farklı bir alanda mezuniyetleri bulunanlar alan değişikliği yapamaz. Ama fizik, kimya, biyoloji, matematik mezunu olup da vakti zamanında eksiklikten dolayı sınıf öğretmeni olarak atanan kişiler ancak alan değişikliği için başvurabiliyor.

stylarius
Genel Müdür
29 Ağustos 2012 15:18

1999 a kadar sınıf öğretmenliği mezunlarında diplomalarında YAN ALAN ibaresi vardır ve onlar o yan alana hukuken başvurabilirler.Her kafadan ses çıkararak olmaz hukuk ne derse o olacaktır.

Eşimin mezuniyeti 1999 sınıf öğrt ama yan alanı TÜRKÇE bu diplomada var ise bunu yoksayamazlar.

Aradım duyum aldım şöyle böyle ile olmaz.

yakarrbal
Aday Memur
29 Ağustos 2012 15:22

Serengeti Aslanı hocam yaptığınız araştırma sonucu bu bilgiyi nerden aldınız acaba? Ben sınıf öğretmeniyim. Sonradan edebiyat okudum. İlsise de işlettim. Gerçi 10 Eylül'de durum belli olacak ama yine de merak ettim bu bilgiyi nereden aldığınızı.

Serengeti Aslanı
Şube Müdürü
29 Ağustos 2012 15:29

Bilgiyi milli eğitim müdürlüğünden aldım. Başvuracaktık olmaz dediler. Yine de kılavuzu bekleyip görmekte fayda var. Sıkmayın canınızı zaten Dinçer yeterince sıkıyor.

y.irem
Memur
29 Ağustos 2012 15:33

Bu kadar norm fazlası sınıfçı ne olacak.Hala somut bir çözüm yok.Mutlaka yan alanı olanların da alan değişikliğine başvurması gerekir.Kılavuz cumaya kadar yayınlanacakmış. İnşallah olur.

ok27
Şef
29 Ağustos 2012 15:35

walla sınıf öğretmenliği fazlalığını eritmek için eğitim bir sen önerilerde bulunmuştu trthaber de ve maddeler ararsında sınıf öğr.mezunu olup diplomasında yan alanı olanları da değerlendirmelerini isteyeceklerini söylemişlerdi,

ki yan alanınız çok çok ihtiyaçsa ilinizde ve ilinizde sınıfçı fazlalığı varsa neden olmasın.

2001 den sonra bu yan alan kalktı diplomamızda yan alanımız yazıyor gerekirse o yan alandan sınava tabi tutsunlar,

çünkü kişi 30 saat kafadan ekdersi bırakıp,okul okul gezip ek ders oluşturmayı göze alıyor bir kere

kılavuz yayınlanmadan bişey diyemeyiz,özellikle mezuniyeti demesi,(mezuniyet değince diploma geliyor diplomada yazan yan alan da geliyor)nasıl bakıldığı önemliyine özellikle sınıf öğr.fazllaığı olan ve o alanda ilinde ihtiyaç olması demesi,

kılavuzda şıklar sunabilirler

1.mezun olduğu alan

1.yan alan gibi

bekleyip göreceğiz

kimse mağdur olmasın....

y.irem
Memur
29 Ağustos 2012 15:38

Evet yan alan ilde ihtiyaç varsa olmalıdır.Çünkü pek çok branştan ihtiyaç var.Ama kılavuz da yazarsa olur.Pek umutlu değilim ama...

Serengeti Aslanı
Şube Müdürü
29 Ağustos 2012 15:59

3. GENEL AÇIKLAMALAR

3.1. Mezun olduğu ?alan?ı dışında atanan veya öğrenimleri birden fazla ?alan?a kaynak olanlar ile başka bir ?alan?da yüksek öğrenimi bitiren öğretmenler, adaylıklarının kaldırılmış olması ve mezuniyetlerinin Talim ve Terbiye Kurulunun ilgi (c) kararında atanacağı ?alan?a uygun olması kaydıyla atanabilecekleri alanlara, alan değişikliği isteğinde bulunabileceklerdir.

Geçen yılki alan değişiklik kılavuzunun yukarıdaki maddesi bu yılki alan değişilkliği için aydınlatıcı olabilir.

ayse104
Memur
10 Şubat 2013 16:59

gncl

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi