Editörler : "eskiyara"Pangaea
13 Ekim 2020 11:51

Nöbet

Arkadaşlar Ortaokul da branş öğretmeniyim.8.sınıflardan bir şubeye dersim mevcut.Okul idaresi ,bugün whatsapp üzerinden gönderdiği yazıda 8.sınıflara dersi olan öğretmenin nöbet tutmasının zorunlu olduğunu belirtiyor.Bu ifadeyle alakalı okula gelen herhangi bir yazı var mı?

5. ,6. ve 7. sınıflara dersi olan öğretmen okulun önünden geçmiyor,fatura 8.sınıflara derse giren öğretmene kesiliyor. Ayrıca nöbetçi olduğumuz gün canlı dersimizi okulda yapmamız isteniyor.

Bu dayatmanın resmiyette bir yeri var mı?

jajacoelho
Genel Müdür
13 Ekim 2020 13:21

8. sınıfa dersim yoktu sınflar bölününce ders verdiler üstüne nöbet de yazdılar ancak nöbet saatine canlı ders yazmadılar okulda canlı ders işleme sıkıntım yok

13 Ekim 2020 13:30

Hocam Bn de okulda canlı ders işiyorum mecbur yuzyuze ders ile canlı ders arasında 10 dk var

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
13 Ekim 2020 21:05

nöbet herkese verilmeli dersim yok evde oturayım olmaz okul açıldıysa sorumluluk eşit paylaşılacak

Telliturnalar
Aday Memur
14 Ekim 2020 14:07

Şimdi şu süreçte başka bir durum daha ortaya çıktı. Bu benim uzun zamandır tespitimdi fakat bakanlık da bunu ayyuka çıkardı. Sadece rehberliği tartışmayın. Ana branş dışında kalan tüm branşları tartışalım. Ne kadar hak ediyorsunuz aldıklarınızı. Şimdi buna karşı çıkanlara maddeler halinde yazıyorum.

Sınıf rehber öğretmenliği ana branşlarda

Canlı dersler ana branşlarda

Yüz yüze eğitim ana branşlarda

okullarda nöbet tutamak ana branşlarda

Törenler ana branşlarda

Yarışmalar ana branşlarda

Projeler ana branşlarda

Okuldaki dersim sırasında rehberlikçi odasında steril bir şekilde müzik dinlerken ben, hem ders anlatmaya hem de beden eğitimi öğretmeninin girmediği canlı ders yüzünden watsap grubunda veliler ile cebelleşiyorumdur. Bu arada müdür arar: hocam, memurda imzalarınız var. İmzanızı atıp gereken şekilde yarışmaya katılalım. Teneffüste memura gidecekken müdür yardımcısı arar: Hocam neredesiniz? Nöbetinizi düzgün tutun!

Bu sadece basit bir anekdottu.

Herkes bu kıssadan hissesine düşeni alsın. Ben sizin bir iş arkadaşınız olarak değil, bu ülkeye vergi ödeyen biri olarak hakkımı helal etmiyorum.

Telliturnalar
Aday Memur
14 Ekim 2020 14:22

Üstteki mesajım başka bir başlık içindi fakat biz na branşların her alanda ezildiğinin diğer branşların da atıllaştırıldığının bir özeti idi.

Ana branş üstüne oynayan iş bilmez idareci, her türkü yönetim ve veliler ile karşı karşıyayız.

Kimse de sormuyor bu adam hangi birine yetişsin?

Şimdi benim okuldaki dersim 10.50'de bitiyor. Canlı dersim 11.40'da başlıyor. Arabam yok okul, ev arasında her şey yolunda giderse en erken 40 dakikada varıyorum. Diyelim ki vardım, peki ne ara bulaştan kurtulmak için temizleneceğim, diğer derse hazırlanacağım, acıkmadığımı ve bir robot olduğumu düşünürseniz dahi nsıl yapacağım? Bana açıklar mısnız?

Bunun üstüne haftada bir gün nöbet de tutmalıyım sabah 8.45-12.45 okulda olmam lazım ama benim 11.00'de canlı dersim var akşama kadar. Ders yükünü geçtim, ben canlı dersimi nasıl yapacağım? Müdürden gelen cevap bilgisayarımı okula götürmem yönündeydi. Yani akşama kadar okulda olmam gerekiyordu bu durumda. Son dersim 17.30'da bitiyor. Biliyorsunuz ki okulda yemek yemek yasak! Zaten yasak olmasa da hastalık korkusu ile nasıl yiyeceksiniz...

Ama olsun ana branşlar nöbet de tutsun. Herkes yatsın.

EricContana
Yasaklı
14 Ekim 2020 22:32

Etmezsen etme, her yere ne yazıyorsun bu saçma sapan sözleri? Çok önemliydi senin hakkını helal etmen. Etmezsen etme, etmezsen etme. İnternette öyle bir video var. Hakkımı helal etmiyem diyen. Onu izle bence. Etmicem hoca etmicem diye.
Telliturnalar, 4 yıl önce

Şimdi şu süreçte başka bir durum daha ortaya çıktı. Bu benim uzun zamandır tespitimdi fakat bakanlık da bunu ayyuka çıkardı. Sadece rehberliği tartışmayın. Ana branş dışında kalan tüm branşları tartışalım. Ne kadar hak ediyorsunuz aldıklarınızı. Şimdi buna karşı çıkanlara maddeler halinde yazıyorum.

Sınıf rehber öğretmenliği ana branşlarda

Canlı dersler ana branşlarda

Yüz yüze eğitim ana branşlarda

okullarda nöbet tutamak ana branşlarda

Törenler ana branşlarda

Yarışmalar ana branşlarda

Projeler ana branşlarda

Okuldaki dersim sırasında rehberlikçi odasında steril bir şekilde müzik dinlerken ben, hem ders anlatmaya hem de beden eğitimi öğretmeninin girmediği canlı ders yüzünden watsap grubunda veliler ile cebelleşiyorumdur. Bu arada müdür arar: hocam, memurda imzalarınız var. İmzanızı atıp gereken şekilde yarışmaya katılalım. Teneffüste memura gidecekken müdür yardımcısı arar: Hocam neredesiniz? Nöbetinizi düzgün tutun!

Bu sadece basit bir anekdottu.

Herkes bu kıssadan hissesine düşeni alsın. Ben sizin bir iş arkadaşınız olarak değil, bu ülkeye vergi ödeyen biri olarak hakkımı helal etmiyorum.

EricContana
Yasaklı
14 Ekim 2020 22:34

Seçmeseydin kardas. Sen de baba branş seçseydin. Bu sene mi böyle oldu? Her sene böyle. Kendi düşen ağlamaz derler. Başka bölüm oku. Ağlayacaksan oynama.

Üstteki mesajım başka bir başlık içindi fakat biz na branşların her alanda ezildiğinin diğer branşların da atıllaştırıldığının bir özeti idi.

Ana branş üstüne oynayan iş bilmez idareci, her türkü yönetim ve veliler ile karşı karşıyayız.

Kimse de sormuyor bu adam hangi birine yetişsin?

Şimdi benim okuldaki dersim 10.50'de bitiyor. Canlı dersim 11.40'da başlıyor. Arabam yok okul, ev arasında her şey yolunda giderse en erken 40 dakikada varıyorum. Diyelim ki vardım, peki ne ara bulaştan kurtulmak için temizleneceğim, diğer derse hazırlanacağım, acıkmadığımı ve bir robot olduğumu düşünürseniz dahi nsıl yapacağım? Bana açıklar mısnız?

Bunun üstüne haftada bir gün nöbet de tutmalıyım sabah 8.45-12.45 okulda olmam lazım ama benim 11.00'de canlı dersim var akşama kadar. Ders yükünü geçtim, ben canlı dersimi nasıl yapacağım? Müdürden gelen cevap bilgisayarımı okula götürmem yönündeydi. Yani akşama kadar okulda olmam gerekiyordu bu durumda. Son dersim 17.30'da bitiyor. Biliyorsunuz ki okulda yemek yemek yasak! Zaten yasak olmasa da hastalık korkusu ile nasıl yiyeceksiniz...

Ama olsun ana branşlar nöbet de tutsun. Herkes yatsın.

Telliturnalar
Aday Memur
14 Ekim 2020 23:12

Cevaplara bak, utanıyorum sizden. Siz eğitim camiasında asla yer almamalısınız!

EricContana
Yasaklı
14 Ekim 2020 23:40

Bizden değil kendinden utan. Pdr ye her türlü hakareti müstehak gör kendine çiçek böcek.

Cevaplara bak, utanıyorum sizden. Siz eğitim camiasında asla yer almamalısınız!

Telliturnalar
Aday Memur
14 Ekim 2020 23:52

Diğer yazılarımı okumadığınız belki de okusanız da anlamadığınız belli. Sadece rehberlikçilik için yazmıyorum. Çalışmayan herkes için yazıyorum. En başta siz, sonra seçmeli ders zırvaları ve ç A l ı ş m A y a n hepiniz için yazıyorum.

EricContana
Yasaklı
15 Ekim 2020 00:36

Sen kim oluyorsun da pdr ve diğer branslarilarin çalışmıyor olarak tanimlayabiliyorsun. Hangi ana branstasin. Türkiye başarınız nedir? Söyle hadi ? Böyle kor dövüşü yakışmıyor sana. Söyle de bilelim o muhteşem branşı.

Diğer yazılarımı okumadığınız belki de okusanız da anlamadığınız belli. Sadece rehberlikçilik için yazmıyorum. Çalışmayan herkes için yazıyorum. En başta siz, sonra seçmeli ders zırvaları ve ç A l ı ş m A y a n hepiniz için yazıyorum.

Telliturnalar
Aday Memur
15 Ekim 2020 00:40

Kör dövüşmüş

Telliturnalar
Aday Memur
15 Ekim 2020 00:42

Siz okulumuzu yazın önce. Birkaç mesai arkadaşınıza soralım bakalım bir yıl içinde kaç görüşme yapmışsınız kaçını sümen altı etmişsiniz?

EricContana
Yasaklı
15 Ekim 2020 01:18

Sen hele bir branşını söyle. Atıp tutmak kolay. Merak ettim. Söyle bakalım. Söyle de bizde bilelim Türkiye'nin en başarılı branşını.

Siz okulumuzu yazın önce. Birkaç mesai arkadaşınıza soralım bakalım bir yıl içinde kaç görüşme yapmışsınız kaçını sümen altı etmişsiniz?

EricContana
Yasaklı
15 Ekim 2020 01:20

Eğer siz bu kadar çalışkandaysanız pdr yi niye kazanamadınız? Pdr yi kazanamayan çalışkan arkadaşlar sonra üniversitede çok Caliskan olmayı öğreniyor, öğretmen olunca da ağlamayı sanırım.

Telliturnalar
Aday Memur
15 Ekim 2020 08:00

Ya sizin aklınızdan zorunuz mu var yoksa henüz bazı kritik dönemleri atlatamadınız mı? Güya psikolojik danışman olacak bunlar. Siz önce kendinizi bir ayarlayın hangi başlığın altına ki başlıkla ilgili olacak şekilde yazsam da adam her yeri mahalle kavgasına döndürüyor. Benim üniversite giriş sıralamam ilk 2500 içindeydi. O hangi pdr imiş ki ben istemişim de kazanmamışım. Lütfen burada ciddi konuları tartışıyoruz. Sizin mecranız burası da değil.

EricContana
Yasaklı
15 Ekim 2020 09:13

Atma Ziya hocam din kardeşiyiz. Sos 2 puanınız ile zaten kazanılmıyor Pdr.

Ya sizin aklınızdan zorunuz mu var yoksa henüz bazı kritik dönemleri atlatamadınız mı? Güya psikolojik danışman olacak bunlar. Siz önce kendinizi bir ayarlayın hangi başlığın altına ki başlıkla ilgili olacak şekilde yazsam da adam her yeri mahalle kavgasına döndürüyor. Benim üniversite giriş sıralamam ilk 2500 içindeydi. O hangi pdr imiş ki ben istemişim de kazanmamışım. Lütfen burada ciddi konuları tartışıyoruz. Sizin mecranız burası da değil.

EricContana
Yasaklı
15 Ekim 2020 09:14

Hangi branşa girdin söyle işte. Ben de bileyim. Yüz kızartıcı bir suç işlemiş gibi o muhteşem başarılı branşın baş harfini dahi söylemiyorsunuz.

Telliturnalar
Aday Memur
19 Ekim 2020 16:44

Siz çekilin aradan burada bir iki ciddi konu konuşuyoruz.

Ha bu arada tm idi bölümüm. Kaldı ki mesleğe atıldıktan sonra kim üniversite giriş puanı ile caka atmaya çalışır, ben size söyleyeyim: En son başarısı bu olan biridir o. Hani mesleki anlamda ya da bir eş olarak ya da herhangi bir konuda ki bu yemek yapmak bile olabilir; hiçbir başarı bulmamış siz gibi biridir o.

EricContana
Yasaklı
20 Ekim 2020 07:01

Hahahah. Kendimi tanımasam dediklerinize inanacağım ancak fake hesap analizi bu kadar olur. ;) bak hala o branşı söyleyemedin Telli Turna.
Telliturnalar, 3 yıl önce

Siz çekilin aradan burada bir iki ciddi konu konuşuyoruz.

Ha bu arada tm idi bölümüm. Kaldı ki mesleğe atıldıktan sonra kim üniversite giriş puanı ile caka atmaya çalışır, ben size söyleyeyim: En son başarısı bu olan biridir o. Hani mesleki anlamda ya da bir eş olarak ya da herhangi bir konuda ki bu yemek yapmak bile olabilir; hiçbir başarı bulmamış siz gibi biridir o.

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi