Editörler : supporters.
«656667686970717273747576»

drfinans
Memur
30 Ocak 2020 12:26

Elden takip etmenizde fayda var. Asılsız ihbarlar nedeniyle açılan davalardan dolayı bu sorun.

candidate34
Aday Memur
30 Ocak 2020 12:38

Arkadaşlar katılımcı belgeleri neden koyuyorsunuz? Onlar istenmiyor ki, belgeler çok açık, dilekçe, kitap,makale,bildiri. Açıklama çok açık:

"Filoloji, Hukuk, İlahiyat, Sosyal Beşeri ve İdari Bilimler ile Mimarlık Planlama ve Tasarım Temel

Alanlarından başvuran adaylar; Kitap, Makale, Bildiri Eserlerini jüri üyelerine gönderecekler"

Beyanname bile denmiyor ama hadi jürinin takibini kolaylaştırmak için onu koyalım. Gerisine gerek yok ki bence.

candidate34
Aday Memur
30 Ocak 2020 12:40

Kanıtlayıcı yerine katılımcı yazmışım, pardon.

candidate34, 4 yıl önce

Arkadaşlar katılımcı belgeleri neden koyuyorsunuz? Onlar istenmiyor ki, belgeler çok açık, dilekçe, kitap,makale,bildiri. Açıklama çok açık:

"Filoloji, Hukuk, İlahiyat, Sosyal Beşeri ve İdari Bilimler ile Mimarlık Planlama ve Tasarım Temel

Alanlarından başvuran adaylar; Kitap, Makale, Bildiri Eserlerini jüri üyelerine gönderecekler"

Beyanname bile denmiyor ama hadi jürinin takibini kolaylaştırmak için onu koyalım. Gerisine gerek yok ki bence.

Nezaket Adalet
Aday Memur
30 Ocak 2020 12:44

Bildiğim kadarıyla göndermiyoruz, ben göndermeyeceğim.

geshu, 4 yıl önce

Hocam çok teşekkürler, iyi haber verdiniz, nereden ulaşacağım diye sıkıntı yapmıştım.

Tezlerimizi göndermiyoruz değil mi?

Faikefe
Aday Memur
30 Ocak 2020 13:04

Arkadaşlar,

KİTAP, MAKALE, BİLDİRİ

başka bir şey yok. TEZ yok, ATIF yok. Bu gönderilerin amacı jürinin işini kolaylaştırmak, ÜAK'a yapılan başvurunun tekrarına ne gerek var.

NOT: Makalelere KAPAK eklemeyi unutmayın (Jüri bilgisini muhtevi olan) ve BİLDİRİ için KATILIM SERTİFİKASI.

ve evet, SALI SON GÜN gönderi için.

Bu kadar.

Başarılar.

candidate34, 4 yıl önce

muhdaad
Aday Memur
30 Ocak 2020 13:44

ÜAK elden getirdiğiniz hiçbir belgeyi işleme sokmuyoruz diyor hocam. Nasıl yapcağız?

drfinans, 4 yıl önce

Elden takip etmenizde fayda var. Asılsız ihbarlar nedeniyle açılan davalardan dolayı bu sorun.

drfinans
Memur
30 Ocak 2020 13:50

Savcılığa (terör birimi) gidip takipsizlik yazınızı savcılığın muhabere birimine göndertmeniz gerekiyor. Orası da yazıyı yöke gönderiyor.

muhdaad
Aday Memur
30 Ocak 2020 14:14

tamam hocam çok teşekkür ederim.

drfinans, 4 yıl önce

Savcılığa (terör birimi) gidip takipsizlik yazınızı savcılığın muhabere birimine göndertmeniz gerekiyor. Orası da yazıyı yöke gönderiyor.

Şişmanabi
Aday Memur
30 Ocak 2020 14:51

Sayın hocam ben 2017 Aralıkta başvurduğumda da Adayın başvurusu durduruldu yazısını maalesef görmüştüm.

2019 Ekimde yine aynı yazı...

O zaman yaklaşık 1 ay sonra otomatik olarak jürim belli olmuştu. Aslında savcılıkla da görüşmüştüm ancak gelmenize ve/veya birşey yapmanıza gerek yok dediler biz ilgili yazıyı ÜAK istediği zaman yolluyoruz dediler.

Yani bu can sıkıcı durum farkında olan olmayan birçok kişinin başında var. Ancak yurtdışına çıkış, kurum değişikliği gibi durumlarda ortaya çıkıyor ve Adalet bBakanlığı bilgi sisteminde veya başka yerlerde görülmüyor örneğin sistemden baktırdığımda basit bir iki davada ismim çıkıyor ancak bu olayla ilgili veri yok.

Aslında bu durum sadece 1 aylık gecikme neticesinde başvurunun normal seyrine dönmesiyle sonuçlanıyor hiç can sıkmaya üzülmeye gerek yok.

Potoma Sea
Memur
30 Ocak 2020 15:07

Adıma açılmış herhangi bir soruşturma, işlem açığa alma yurt dışı yasağı vs yok (Daha yeni yurt dışından döndüm). Ama bende de adayın başvurusu durduruldu ibaresi var. Ayrıca bir ay nedir arkadaş iki satır yazının KEY veya EBYS'den 15 dk da sisteme ulaşması lazım. Madem böyle bir süreç var başvuru esnasında iste adalet bakanlığından başvuru yapanların GBTsini herkesin jürisini aynı anda açıkla. Psikolojim bozuldu Vallahi. Hakkımı helal etmeyeceğim. Jüriler belli olmuş diyorlar yutkunuyorum, bir şey diyemiyorum. Arkadaş bu nasıl bir sistem.

Şişmanabi, 4 yıl önce

Sayın hocam ben 2017 Aralıkta başvurduğumda da Adayın başvurusu durduruldu yazısını maalesef görmüştüm.

2019 Ekimde yine aynı yazı...

O zaman yaklaşık 1 ay sonra otomatik olarak jürim belli olmuştu. Aslında savcılıkla da görüşmüştüm ancak gelmenize ve/veya birşey yapmanıza gerek yok dediler biz ilgili yazıyı ÜAK istediği zaman yolluyoruz dediler.

Yani bu can sıkıcı durum farkında olan olmayan birçok kişinin başında var. Ancak yurtdışına çıkış, kurum değişikliği gibi durumlarda ortaya çıkıyor ve Adalet bBakanlığı bilgi sisteminde veya başka yerlerde görülmüyor örneğin sistemden baktırdığımda basit bir iki davada ismim çıkıyor ancak bu olayla ilgili veri yok.

Aslında bu durum sadece 1 aylık gecikme neticesinde başvurunun normal seyrine dönmesiyle sonuçlanıyor hiç can sıkmaya üzülmeye gerek yok.

ynshcm
Aday Memur
30 Ocak 2020 15:16

E devlette iki tane idari mahkeme dosyam görünüyor. Aslında bunlar kapanmış ama kurumlar iyi çalıştığı için 2009 daki dosya halen kapanmamış görünüyor. İdari mahkemeye Dilekçe vererek e devlette düzeltilmesini sağlayacağım.
drfinans, 4 yıl önce

Doçentlik birimi ile irtibata geçtim. Başvurusu durdurulanlar savcılık nedeniyle durdurulmuş.

Şişmanabi
Aday Memur
30 Ocak 2020 16:25

Sayın hocam

Görünürde ben de diğer arkadaşlar da böyle bir dava yok diye biliyoruz. Zaten bu bir dava değil soruşturma ve gizli bir soruşturma. Savcılık takipsizlik vermiş olduğu halde bu nedense sistemlere düşmüyor ve böyle durumlarda karşımıza çıkıyor. 1 aylık süre savcılıkla ilgili değil ÜAK ile ilgili ayda 1 yapılan toplantıdan sonra toplu olarak bu durumda olan arkadaşların jürileri belli olacak.

Potoma Sea, 4 yıl önce

Adıma açılmış herhangi bir soruşturma, işlem açığa alma yurt dışı yasağı vs yok (Daha yeni yurt dışından döndüm). Ama bende de adayın başvurusu durduruldu ibaresi var. Ayrıca bir ay nedir arkadaş iki satır yazının KEY veya EBYS'den 15 dk da sisteme ulaşması lazım. Madem böyle bir süreç var başvuru esnasında iste adalet bakanlığından başvuru yapanların GBTsini herkesin jürisini aynı anda açıkla. Psikolojim bozuldu Vallahi. Hakkımı helal etmeyeceğim. Jüriler belli olmuş diyorlar yutkunuyorum, bir şey diyemiyorum. Arkadaş bu nasıl bir sistem.

Şişmanabi
Aday Memur
30 Ocak 2020 16:31

Yani hocam e devlette yada benim yaptığım gibi başka bir savcılıktaki tanıdık hakim arkadaşım vasıtası ile hakkımda soruşturma yada başka bir durum olmadığını gördüm ancak bu durum farklıymış. Ama sonuç olarak yaklaşık 1 ay sonra jürilerimiz belli olacak.

Şişmanabi, 4 yıl önce

Sayın hocam

Görünürde ben de diğer arkadaşlar da böyle bir dava yok diye biliyoruz. Zaten bu bir dava değil soruşturma ve gizli bir soruşturma. Savcılık takipsizlik vermiş olduğu halde bu nedense sistemlere düşmüyor ve böyle durumlarda karşımıza çıkıyor. 1 aylık süre savcılıkla ilgili değil ÜAK ile ilgili ayda 1 yapılan toplantıdan sonra toplu olarak bu durumda olan arkadaşların jürileri belli olacak.

Potoma Sea
Memur
30 Ocak 2020 17:28

Hocam sen, ben, biz Ekim 2019 dönemi doçentliğe başvuran bütün adaylar, Ekim ayında (yaklaşık 3 ay önce) başvurumuzu tamamladık. Madem ki böyle bir yazı talep ediyorsun, başvuru esnasında yazını talep et ilgili kurumdan. Herkesin Jurilerini aynı anda açıkla. İnsanların psikolojileri ile oynama. ÜAK bilmiyor mu bu durumu 2017 de iki, 2018 de 2, 2019 da 1 defa daha istemişsin ilgili kurumlardan görüş. Yani bir kurumun idarecileri ki (Üniversiteler Arası Kurul) bu kadar basit bir işlemi başvuru esnasında başlatıp insanlara işkence çektirmeyebilir. Allah aşkına benim hiç bilmediğim bir soruşturma kovuşturma her ne ise bu sebeple neden uyku düzenim bozulsun, çalışmalarım sekteye uğrasın.

Şişmanabi, 4 yıl önce

Sayın hocam

Adydoc
Şef
30 Ocak 2020 18:02

Şimdi size şunu sormak istiyorum, başvurusu benim gibi durdurulan arkadaşların jüri leri 1 ay sonra açıklanacak ve sizce bu durum jüri üyeleri nazarında nasıl değerlendirilecek. Bence bize mutlaka önyargı ile bakılacak ve bu durum hiçde adil değil. Hiç bir Suçumuz olmadığı halde maalesef bu durumlara düşürülüyoruz. Hakkımı helal etmiyorum kim ve kimler başımıza bu işleri açtıysa ve kimler buna alet olduysa.

candidate34
Aday Memur
30 Ocak 2020 20:00

Bugün fotokopiydi, dosyaydı derken yaklaşık 900 TL masraf yaptım. Daha kargo masrafları ne çıkacak bilmiyorum. Neden? Sistemde olan tüm evrakları jüriler için bir daha hazırlamamız gerektiği için. Halbuki diğer alanlar bunu yapmıyor. Madem böyle de olabiliyor, neden biz bu kadar masraf yapıyoruz? Bu nasıl bir haksızlıktır???

candidate34
Aday Memur
30 Ocak 2020 20:02

Bu arada yedek jüri için de dosya hazırlayıp gönderiyoruz değil mi? Bilgisi olan varsa yanıtlarsa çok sevinirim.

BnSvKn
Kapalı
30 Ocak 2020 21:47

Evet yedek jürilere de gidiyor. Maliyeti azaltmak için kendi yazıcınızı kullanmanızı tavsiye ederim. İki toner bitirdim ama toplamda fotokopi işi 4000 sayfa 200e tamamlandı. Bazı bölümlerden dosya istenmesşi kesinlikle saçma. Jüriler pdfden de bakabilir veya onlar da indirebilir. Sonuçta ücret alıyorlar. Ama...

candidate34, 4 yıl önce

Bu arada yedek jüri için de dosya hazırlayıp gönderiyoruz değil mi? Bilgisi olan varsa yanıtlarsa çok sevinirim.

sazen
Aday Memur
31 Ocak 2020 00:24

Şubat toplantısının tarihini bilen var mı acaba?

yasasinA
Aday Memur
31 Ocak 2020 00:57

Hocalarım herkese iyi akşamlar,

öncelikle jüri ilanını bekleyen tüm arkadaşlarımızın işlerinin hızlıca çözülmesini dilerim.

Deneyimli hocalarıma bir sorum olacak,

jürimizde jüri üyesi olarak tanıdığımız biri atanırsa bizim yapmamız gereken bir şey var mıdır?

Yoksa jüri üyesi kendiliğinden mi jüriden çekilir?

Ve son sorum jüri üyeleri bizim jüri üyemiz olduğunu bizimle aynı anda mı öğreniyor? Yoksa daha önceden mi öğreniyorlar?

Toplam 4957 mesaj
«656667686970717273747576»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi