Editörler : Pangaea
20 Ocak 2023 15:50

Kit atamasından sonra dsi ye geçiş
Arkadaşlar merkezi atama ile kit kurumuna atandım, belgeleri teslim ettim. Dsi ye başvuracağım. 3 yıl şartı ilk iş günü ile mi başlıyor
20 Ocak 2023 15:57

belgeleri teslim etmişsin artık 3 yıl yasağı başlamış. neyse 2sinden de oldun önemli değil 2 sene sonra tekrar sınava gir 3. atamaya yetişirsin

acemikira035
Aday Memur
20 Ocak 2023 15:59

Cahil olduğun belli, münakaşaya girmicem
buffalosoldier, 1 yıl önce

belgeleri teslim etmişsin artık 3 yıl yasağı başlamış. neyse 2sinden de oldun önemli değil 2 sene sonra tekrar sınava gir 3. atamaya yetişirsin

ozrfth
Aday Memur
20 Ocak 2023 18:32

İçinden söven arkadaşlar lütfen yapmayın. Bunu yazıya dökün

mühadam
Aday Memur
20 Ocak 2023 18:39

Belgeleri teslim ettiysen atamami yapın demişsin . Boşuna dsi için tercih verme . Kadrolu olsaydı olurdu da Kit olduğu için olmaz güzel kardeşim

sonucari
Aday Memur
20 Ocak 2023 20:36

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2021/12/20211207-3.htm madde 7 ye baktığınızda

MADDE 7 ? (1) 1/1/2022 tarihinden sonra sözleşmeli personel pozisyonlarına atanan personel, atanmasını takiben 3 yıl geçmedikçe halen görev yaptıkları kuruluşlara ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarına atanamayacaklardır.

a) Kurumsal alım yöntemi ile teşebbüslerde sözleşmeli personel pozisyonlarına atananlar,

b) Mesleğe özel yarışma sınavı ile yardımcı olarak girilen kadrolar (örneğin müfettiş yardımcılığı, uzman yardımcılığı, stajyer kontrolörlük gibi kadrolar) ile bulunulan pozisyondan farklı ve öğrenim durumu itibarıyla ihraz ettikleri unvanlı kadro ve pozisyonlara yapılacak atamalar (örneğin memur unvanlı pozisyona atanmış personelin mühendis unvanlı bir kadro veya pozisyona atanması),

bu sınırlamanın dışındadır.

yazıyor fakat dsi mülakat ile almayacak bu kapsama giriyor mu emin değilim bende aynı şekilde arada kaldım

acemikira035
Aday Memur
20 Ocak 2023 20:41

A maddesine göre sadece merkeziler için 3 yıl zorunluluğu olabilir, dsi sonuçlarından sonra netleştirecez o zaman
sonucari, 1 yıl önce

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2021/12/20211207-3.htm madde 7 ye baktığınızda

MADDE 7 ? (1) 1/1/2022 tarihinden sonra sözleşmeli personel pozisyonlarına atanan personel, atanmasını takiben 3 yıl geçmedikçe halen görev yaptıkları kuruluşlara ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarına atanamayacaklardır.

a) Kurumsal alım yöntemi ile teşebbüslerde sözleşmeli personel pozisyonlarına atananlar,

b) Mesleğe özel yarışma sınavı ile yardımcı olarak girilen kadrolar (örneğin müfettiş yardımcılığı, uzman yardımcılığı, stajyer kontrolörlük gibi kadrolar) ile bulunulan pozisyondan farklı ve öğrenim durumu itibarıyla ihraz ettikleri unvanlı kadro ve pozisyonlara yapılacak atamalar (örneğin memur unvanlı pozisyona atanmış personelin mühendis unvanlı bir kadro veya pozisyona atanması),

bu sınırlamanın dışındadır.

yazıyor fakat dsi mülakat ile almayacak bu kapsama giriyor mu emin değilim bende aynı şekilde arada kaldım

KünTengri
Aday Memur
21 Ocak 2023 00:07

Al işte ağır hakaret yiyecek elemanın biri biz kitlere girmeye yırtınıyoruz adam dsi diyor kafayı ye

21 Ocak 2023 00:16

Atanamayan onca 80 üstü puan varken atanmissin hala başka kurum peşindesin. Hadi o kuruma gectin senjn yüzünden Atanamayan bir kişiye hakkını nasıl odeyeceksin??? Hak dami düşünmez oldunuz kardesim .Allah korkunuzdami yok cidden

21 Ocak 2023 00:35

Hak yeme diyenlere aldanmayın. Ben de merkezide KİT'e atandım. DSİ alımına da şehir açısından başvurma niyetim vardı da şimdilik vazgeçtim. Arkadaşın da yukarıda ilgili mesajında belirttiği üzere KİTlere atanan personel için 3 sene yasağı 3 istisna durum için var. Bu istisnalar: 1-Kurumsal(açık) alımlar 2- Yarışma Sınavıyla yapılan alımlar 3- Unvan değişikliği olacaksa Bu durumlarda aramanızda sakınca yok diye biliyorum. Hakim birkaç kişiye de sordum aynı şeyi söylediler.

acemikira035
Aday Memur
21 Ocak 2023 09:37

Sistem müsade ediyorsa hak yeme değildir bu, herkes kendini düşünmek zorunda. Hata dsi alımlarını geç yayınlayanlarda. Her seferinde aralığın sonunda açıkladılar, bu sene 14 ocakta. Dediğin gibi sorun yoksa dsi hayırlı olsun
Spinozanın Pelerini, 1 yıl önce
Hak yeme diyenlere aldanmayın. Ben de merkezide KİT'e atandım. DSİ alımına da şehir açısından başvurma niyetim vardı da şimdilik vazgeçtim. Arkadaşın da yukarıda ilgili mesajında belirttiği üzere KİTlere atanan personel için 3 sene yasağı 3 istisna durum için var. Bu istisnalar: 1-Kurumsal(açık) alımlar 2- Yarışma Sınavıyla yapılan alımlar 3- Unvan değişikliği olacaksa Bu durumlarda aramanızda sakınca yok diye biliyorum. Hakim birkaç kişiye de sordum aynı şeyi söylediler.
21 Ocak 2023 09:45

Şimdi Dsi nin alımı Madde 7 a bendindeki kurumsal alım yöntemi ile teşebbüslerdeki sözleşmeli personel statüsüne mi giriyor. Peki diyelim karayolları ösym ile sözleşmeli aldı oda mı aynı?

Logfx
Aday Memur
21 Ocak 2023 10:32

Sövmeden sovmenin bir yolu mutlaka olmalı!

acemikira035
Aday Memur
21 Ocak 2023 10:34

Sabaha kadar kudurun, bu hak bana verilmiş kullanacam
Logfx, 1 yıl önce
Sövmeden sovmenin bir yolu mutlaka olmalı!
21 Ocak 2023 12:12

KPSS'nin doğasında bu da var sonuçta. Bazı saf arkadaşlarımız sınava girip çıktıktan sonra bitti sanıyor :)
acemikira035, 1 yıl önce
Sistem müsade ediyorsa hak yeme değildir bu, herkes kendini düşünmek zorunda. Hata dsi alımlarını geç yayınlayanlarda. Her seferinde aralığın sonunda açıkladılar, bu sene 14 ocakta. Dediğin gibi sorun yoksa dsi hayırlı olsun
21 Ocak 2023 12:16

Ben 7a'da belirtilen ifadedeki "teşebbüsü" sadece KİT sanıp KİTler için sanıyordum ancak tam tersi olduğu söylendi hep. DSİ de KGM de kit olmadığı için 4-b sözleşmeli personel oluyor. Problem olmaması lazım da sorup soruşturmakta fayda var.
mühendisim ben püff, 1 yıl önce
Şimdi Dsi nin alımı Madde 7 a bendindeki kurumsal alım yöntemi ile teşebbüslerdeki sözleşmeli personel statüsüne mi giriyor. Peki diyelim karayolları ösym ile sözleşmeli aldı oda mı aynı?
21 Ocak 2023 12:22

Adamlar hâlâ bazılarının başarılı sayılması için birilerinin başarısız olmak zorunda olmasını, yüksek puanı olanların düşük puanlılara göre (doğal olarak) bazı avantajları olmasını (zaten adının bu yüzden yüksek puan olduğunu) bile idrak edememiş gelmiş hak hukuk allah muhabbeti yapıyorlar. Yüksek puan alanın hakkı değil senin hakkın yani kardeşim? :)))) Bu kafayla sizden yüksek puan almanızı bekleyen sistem utansın be :))

KPSS'nin doğasında bu da var sonuçta. Bazı saf arkadaşlarımız sınava girip çıktıktan sonra bitti sanıyor :)
21 Ocak 2023 12:42

Ben de bunun için baya baktım ama kesin bir şey bulamadım. Emin olmadan da insan bir şey yapamaıyor. Tam olarak nerden öğrenecez ki
Ben 7a'da belirtilen ifadedeki "teşebbüsü" sadece KİT sanıp KİTler için sanıyordum ancak tam tersi olduğu söylendi hep. DSİ de KGM de kit olmadığı için 4-b sözleşmeli personel oluyor. Problem olmaması lazım da sorup soruşturmakta fayda var.

acemikira035
Aday Memur
21 Ocak 2023 12:45

Valla ben her türlü başvurcam zaten yedekli alım, devamını iki kurumlada görüşüp netleştircem
mühendisim ben püff, 1 yıl önce
Ben de bunun için baya baktım ama kesin bir şey bulamadım. Emin olmadan da insan bir şey yapamaıyor. Tam olarak nerden öğrenecez ki
21 Ocak 2023 12:52

Görüştükten sonra buraya yazabilir misin. Acaba kit lerde bu yönetmelikle ilgili konuşabileceğimiz bir birim gibi bir şey varmıdır
acemikira035, 1 yıl önce
Valla ben her türlü başvurcam zaten yedekli alım, devamını iki kurumlada görüşüp netleştircem

makinekoü
Kapalı
21 Ocak 2023 13:20

DSİ alıma Aralık sonunda çıksaymış bu çok duyarlı arkadaşlarımız merkezide tercih yapmayacakmış. Buna inanmak için geri zekalı olmak gerek. KGM alıma çıkarsa göreceğiz. Burası "Arkadaşlar ben DSİ'ye yerleştim. KGM'de tercih yapabiliyor muyum?" sorularıyla dolacak.

Toplam 76 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi