Editörler : "eskiyara"Pangaea

aktifrehber
Yasaklı
23 Eylül 2020 01:16

pardon: yalu değil kazancın yolu farklıysa da.. olacaktın.

aktifrehber, 4 yıl önce

hele şükür eksilere boğulmamışım demek ki aklın yolu 1.. belki kazancın yalu farklıysa da

akatlıbey
Yasaklı
23 Eylül 2020 01:22

ek dersleri sabitlesinler ve maaş tabanına katılsın. bu hengameden başka türlü bir çıkış yok gibi.

fibermen
Yasaklı
23 Eylül 2020 01:26

derhal ek ders olayı maaşa sabitlenmeli ve belirsizlik giderilerek bu işin adı konulmalı DESTEK

happymate, 4 yıl önce

Acilen 1'inci önerinin hayata geçirilmesi lazım gelir aksi halde MEB epeyce bi rezil rüsva olacak

23 Eylül 2020 01:44

Sizi desteklemek bir hayli koyuyor vefakat doğrunun adresi de ortadayken bişey diyemedim ki..

aktifrehber, 4 yıl önce

1.ci yöntem doğru olan, rehber öğretmenim ve zaten maaşım zor yetiyor. Neden elimde olmayan bir nedenden dolayı gelirimden vazgecekmisim. Bu benim kazanılmış hakkım. Çok tasarruf edilecekse milletvekilleri, işadamları, milyar dolarlık ihaleleri alan şirketler yapiversin tasarrufu. Bu kadar kendi mesleğine düşman başka bi meslek grubu görmedim.

aktifrehber
Yasaklı
23 Eylül 2020 02:12

peki teşekkür ederim rumuzuyla bile mesaj yüklü olan aktifrehberlik şart:)

Pdr-SedaNur
Yasaklı
23 Eylül 2020 02:23

Neden olmasın. Devlete millete külfet etme yerine okulların boş bulunması hasebiyle bir takım taşlar da yerine oturabilir. Rehberlikler dahil idareci ek dersleri de maaş tabanına bağlanarak adil bir ücret potikası ortaya konulmak zorunda.. Sadece budur vurgulamak istediğim, birilerinden kırpilsin herkese eşit dağıtılsın anlamında söylemedim.. Ama süreç te ortada işte..

TozluTebeşirKokusu, 4 yıl önce

2. yöntem de olabilir diyorsunuz yani..? Fakat meslektaşlarınızdan sızlanmalar artıyor o vakit ..

ancelo
Yasaklı
23 Eylül 2020 02:43

Bir eğitime gelince o kasayı fareler kemirmiş oluyor.. Birileri canli ders vererek gırtlak patlatırken mesela, sözüm meclisten dışarı rehberlik ayanı uzatıp çatır çatır parasını alacak.. Liyakatsiz bir kısım yönetici de alacak (okullar boş demekszin) sonra çıkıp eğitim sistemi bahane insanlar para istiyor derler. Güya sorunsalı (bu kelimeden nefret eder oldum çünkü Türkçe değil uydurukçadır..) maddiyat odaklı görüyorlar diye öğretmen toka altına yatırılır. MEB in adaleti budur ve keskin olmayacaksa eğer; Meb düzelirse yemin billa ülke o vakit kendiliğinden düzelir zaten.

TozluTebeşirKokusu, 4 yıl önce

Az bile demişsiniz saygıdeğer hocam.

Çünkü gelinen noktada aynen yapılacak olan inanın tam da budur. Ya ek ders olayı kaldırılacak, ya eğitim camiasının maaş ve özlük hakkı olan bu dersler için bahsedlen oranda (ekseriyet görüşte vurgulandığı şekilde) canli dersi olanlara haftalık 15 saat; diğer kesimdeki öğretmen dilimine ise haftalık 10 ders saati verilmelidir ki, bu aynen görüşte yer aldığı sonucu karşımıza çıkarmaktadır.

ÖZETLE: canli ders yapabilen öğretmenler 60x18= 1080 TL ücret alabilecekken, diğerleri ise müzik, göresel beden vesair, idari izinli grup + Eba portalı ile Whatsup destekli ve etkileşimli derslerin sahibi öğretmenlere 10'ar saat ödenir YORGAN GİTTİ KAVGA BİTTİ denir..

Bu devlet eğer bunu da yapmaktan acizse bıraksınlar kardeşim ülke zaten yönetilemiyor.

Nokta...

Teknososyal
Yasaklı
23 Eylül 2020 23:06

OLAN OLDU - Ne saha yoklaması yapıldı ne bişey.. Şimdi öğretmeni 5 parasız bırakıyorlar.

https://www.memurlar.net/haber/928454/meb-den-uzaktan-egitimdeki-ek-ders-ucretlerine-yonelik-aciklama.html?utm_source=headlines

Demek ki bizler bu çözüm önerilerini filan boşa yapıyoruz. MEB iflah olmaz bir ^hâl almıştır.

Toplam 48 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi