Editörler : supporters.
20 Mayıs 2008 20:15

telefon görüşmelerinin dökümanları

arkadaşlar, telefon görüşmelerinin dökümanlarını telekomdan mahkeme kanalı aracılığıyla istedebilir miyiz acaba? yani mesela bundan önceki aylarda iki cep no arasında geçen konuşmaları , smslerin tam dökümanını elde etmek mümkün mü ? ben sadece hangi numara hangi numarayla konuşmuş bunun elde edileceğini biliyorum ama konuşmalarının dökümanının elde edilebilceği konusunda fikrim yok, bu konuda bilgisi olan arkadaşlar var mı????

20 Mayıs 2008 20:22

konuşma dökümleri elde edilemiyor.

nisanol
Şube Müdürü
20 Mayıs 2008 20:25

peki çekilen mesajlar???

savcıadaylığınaaday
Müsteşar Yardımcısı
20 Mayıs 2008 20:28

bildiğim kadarıyla o dökümanlar için savcılığın talimatı gerekir..

nisanol
Şube Müdürü
20 Mayıs 2008 20:31

savcılık özlemi zaten mahkeme kanalıyla talep edicez ben yalnızca ne konuşulduğu,çekilen mesajların içeriğini elde edebilir miyiz diyorum.

nisanol
Şube Müdürü
20 Mayıs 2008 20:35

pardon savcıadaylığı diyecektim.

savcıadaylığınaaday
Müsteşar Yardımcısı
20 Mayıs 2008 20:36

o zaman olması lazım emin değillim ama savcılıkta görmştüm dosyaya ilişkin dökümanların olduğunu mesajlar konuşmalar vb vb...

nisanol
Şube Müdürü
20 Mayıs 2008 20:46

evet savcılıkta dökümanlar oluyor da hani belki onlar bir dinleme kararına müteakiben elde edilen dökümanlardır, yani öncelikle hakim dinleme kararı vermiştir, ardından dinlenen tel, döküman halinde savcıya sunulmuştur. benim dediğim ise, dinleme kararı olmaksızın iki kişi arasında geçen gsm konuşmalarını avukatlar kanalıyla mahkemden talep etsek, mahkeme aracılığıyla dökümanlar elde edilebilinir mi?yani telekom gsmler arasındaki smslerin konuşmalrın kaydına ulaşabilir miböyle birşey mümkün mü???

nisanol
Şube Müdürü
20 Mayıs 2008 20:48

meramımı anlatamadım mı ben sanırım...

20 Mayıs 2008 20:48

EVET MÜMKÜN

nisanol
Şube Müdürü
20 Mayıs 2008 20:51

kediyekafaatanfare arkadaş emin misin acaba? yanlış anlama hani kesin bir bilgiye ulaşmak istedim de ondan .

20 Mayıs 2008 20:53

AYNI SEY BASIMA GELDİ M.HİZMETLERİNİ ARADIM BANA MÜMKÜN OLDUGUNU ANCAK BUNU SAVCILIK KANALIYLA TALEP ETMEM GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİLER. ÖNEMSİZ BİŞEYDİ ÜZERİNDE DURMADIM BENDE.

SEN ÖNCE M.HİZMETLERİNİ ARA SOR DAHA SONRA ONLARIN YÖNLENDİRMESİ DOGRULTUSUNDA HAREKET EDERSİN..

nisanol
Şube Müdürü
20 Mayıs 2008 20:56

sağolasın kediyekafaatanfare arkadaş.

20 Mayıs 2008 20:57

ewet kesinlikle mümkün savcılık isterse veriliyor. ben gözümle gördüm...

20 Mayıs 2008 20:59

bitte schön, rica ederim teknolojiye yetişemiyoruz.

savcıadaylığınaaday
Müsteşar Yardımcısı
20 Mayıs 2008 21:02

savcılık talimatı ile oluyo diye biliyorum yani ben öyle gördüm..

nisanol
Şube Müdürü
20 Mayıs 2008 21:06

savcıadaylığı sana da çok teşekkürler...

judgeee35
Aday Memur
21 Mayıs 2008 11:27

ben bizzat bir dava dosyasında gördüm atılan msglarda dahil konuşmalarda elde edilebiliyr

hukukcUAslan81
Aday Memur
21 Mayıs 2008 11:34

arkadaşlar zehirli ağacın meyvesi zehirli olur..usulune uygun dinleme kararı olmadan kimsenin iletişim bilgileri elde edilemez..

Richie Rich
Kapalı
21 Mayıs 2008 13:54

Telekom cep telefonu operatörlerinin işleyişine karışamaz..

Mahkeme kararıyla Telsim/Turkcell/Avea'dan alabilirsin ancak aradığını..

da,

niye ve neyi aradığını merak ettim..

judge-law
Kapalı
21 Mayıs 2008 14:48

mahkemeden alıncak kararla telekominikasyon iletişim başkanlığına yazı yazılıyor.. bu yazıda birçok şey istemek mümkün.. telefon görüşmelerinin içeriği, telefon numarasıyla kimler aranmış kimler aramış, kısa mesajların içeriği, kimler göndermiş, kime gönderilmiş vs.. ama geçmişe yönelik sms içeriği istenemez.. geçmişe yönelik telefon konuşma içeriği de istenemez.. kim aramış kimler aranmış buna ulaşmak saati ve dakikasıyla mümkün ama (geçmişe yönelik)

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi