Editörler : ayşegül bgm
20 Ağustos 2011 18:15

sağlık evinde çalışan arkadaşlar yardım...

ya arkadaşlar ben yeni sağlık evine atandım ve sağlık evi nedir ne iş yapar, çalışma saatleri nedir araştırıyorum ama kimseden kesin net bilgi alamadım bi türlü, bağlı olduğu tsm'yi ve il sağlık müdürlüğünü aradım onlarda doğru düzgün bilgi vermiyor, sağlık evlerinde çalışan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim...

Kaizen01
Memur
20 Ağustos 2011 19:54

bende ilk atandıgımda o sorunu yaşamışdım hiç birşey yapmıyosun sadece enjeksiyon tansiyon pansuman yapıyosun evrak filan yok onu aile hekimi ebesi yapıyo işin acıgı gelen olursa bakıyosun calışma saati yok orda olmak mecburi ama tabi sana kalmış ben işim oldukca gidip hallediyorum zaten herkesde biliyoi hep orda kalamazsın

sepetyus
Müsteşar Yardımcısı
20 Ağustos 2011 19:58

mavilim_sin
Aday Memur
21 Ağustos 2011 21:04

teşekkür ederim arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için bence her sağlık evinde prosedür farklı işliyor çünkü herkes farklı bişiler söylüyor benim sağlık evi merkeze 2 km uzaklıkta belde de bulunuyor bu yüzden lojmanda kalmak istemiyorum evi merkezde tutup gidiş geliş yapacam neyse bi gidelim görelim bakalım...

daussıla
Aday Memur
22 Ağustos 2011 10:49

ARKADAŞIM BEN 3 YIL SAĞLIK EVİNDE ÇALIŞTIM, BAKANLIĞIN BU KONUDAKİ BİZE CEVABI ŞU OLDU:İDARİ OLARAK TSM YE FAKAT ÇALIŞMA OLARAK KÖYÜNÜN BAĞLI BULUNDUĞU AİLE HEKİMİNE BAĞLISIN ,KÖYDE SANA BAĞLI OLANLARIN HER TÜRLÜ İŞLERİNİ YAPMAKLA MÜKELLEFSİN(GEBE İZLEM AŞI,BEBEK,15-49,ENJ. PANSUMAN ,AYLIK ÇALIŞMA V.S)

KÖYDE KALMA ZORUNLULUĞUNA GELİNCE RSMİ OLARAK ORDA İKAMET ETME ZORUNLULUĞUN VAR FAKAT BU DAHA ÇOK TSM VE MÜDÜRLÜĞÜNÜZE BAĞLI,ÇOĞU YER ZORLAMIYOR,KALMAYIP GİDİŞ GELİŞ YAPALİRSİN.

nedir_derdin
Memur
23 Ağustos 2011 12:16

Arkadaşım hayırlı olsun.

Eğerki çalışmayı seven biriysen senin için hayat çok sıkıcı olacak şimiden kendini buna hazırla.

Sağlık evleri şu durumda köy iğnecisi diye tabir edilen kişilerin yaptığının dışında hiç bir iş yapmıyor gelirse bie iki enjeksiyon pansuman.

Sağlık evinin konumu köyde yaşayanların yapısı,sağlık evlerinin fiziki şartlarıda çok önemli çoğu sağlık evi bakımsız idareten yapılmış çoğunun lojmanı kötü.

Köy halkıyla mesafeyi iyi ayarlamak lazım. Ne köye tam yabancı olunmalı nede köyden biri gibi olunmalı.

İşini iyi yaparsan iletişim becerin kuvvetli ise kimse senin mesaine karışmaz eğerki abartmazsan.

Şu durumda bebek-gebe-lohusa izlem takip ve aşıları aile hekimliği tarafından yapılmakta.Sağlık evlerinde iş namına tatmin edici bir durum yok.

Evliysen lojmanı iyiyse iş yapmayı sevmeyen biriysen çocuk doğurup çocuk büyütürsün anca :)

Başka bi işe yaramaz vaktinin boşa geçtiğine yanarsın sonra,

sağlık evlerinin benim gözlemlediğim son durumu budur.

hanifebeklen
Aday Memur
23 Ağustos 2011 15:42

nedir derdin arkadasım herşeyi çok güzel anlatmış..

sağlık evi demek bütün düşünmek demek.. düşünmekten kafayı yemek demek.. aile hekmliğine gecisten sonra gerek kaldı mı dersen bana göre hayır.. kırk yılda bi iğne pansuman gelirse işte.. sırf muhabbet etmek için tansiyon bahanesiyle gelen yaslı teyzeler olacak sonra seni sevecekler yine gelcekler ve eger bekarsa 3üncüde bizimde bekar bi oğlumuz var diyecekler:)) sen sen ol merkezde evini tut gidiş geliş yap orada gecen zman zaten boş olacak ancak öle sosyal hayata dönersin.. sahsen ben psikolojik yardım bile aldım o kadar çok vaktim oldu ki düşünmek için:))nedir derdin arkadasım sağlık evinden nasıl kurtuldun bana da kurtulmanın yolunu söleyebilir misin??

nedir_derdin
Memur
23 Ağustos 2011 20:42

hanife beklen arkadaşım

İşin komiği ben sağlık memuruyum müdürlük 2007 de yapılan alımlarda benim tercih ettiğim sağlık ocağını sağlık evine dönüştürdüğü halde sistemden düşmediği için ben oraya yerleşmiş oldum ve oradan boş kadrosu olan başka bir sağlık ocağına 'sağlık evlerinde ebe,hemşire çalışır' gerekçesi sundum. müdürlük atamamı 3 ay gibi bir sürede anca yaptı.Bu üç ay da bana sağlık evi saçmalığını iyi öğretti.

Ha sağlık evlerini isteyenlerde var elbet ama.

Aile hekimiyle anlaş yada tercih yap yeniden, inşallah kurtulursun diyim.

ycozgen
Memur
24 Ağustos 2011 22:56

toplum sağlığı merkezinde çalışanlar her zaman bir aile hekimine bağlımı çalışırlar bu tsmden sağlıkevinden aile hekimliğinden hiçbiey anlamadım yahu başlayınca anlıcaz artık..

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi