Editörler : ayşegül bgm
28 Mart 2020 00:04

İstifa Edemeyenler Buraya

Arkadaşlar merhaba. 2020/4 göreve başlama duyurusunda şöyle bir maddeye denk geldim.. Anladığım kadarıyla istifa beklediğin süre içerisinde işe başlamayı erteleyebiliyorsun. Her işe başlama klavuzuna bu madde ekleniyor bakabilirsiniz önceki duyurulara YHGM den (madde 11)

11- Halen kamu görevlisi olarak veya 4857 sayılı İş Kanununun 17 nci maddesi kapsamındaki bildirim şartına tabi olarak çalışanlardan, istifa/sözleşmenin feshi taleplerini kurumlarına/işyerlerine iletmiş olmakla birlikte, bu işlemlerin devam etmesi nedeniyle 8 inci maddede belirtilen sürede görevine başlayamayacak durumda olanlar; bu durumu belgelendirmeleri, birinci maddede belirtilen şekilde başvurularını yapmaları ve 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi ile 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü fıkrasındaki şartları da taşımaları kaydıyla en geç 08.06.2020 tarihinde göreve başlatılabilecektir

Atanamayanlar34
Aday Memur
28 Mart 2020 00:06

Bu durumu belgelendirmeleri kısmını hangi belge ile açıklayacaksınız çok merak ettim

Kobranejdet
Memur
28 Mart 2020 00:12

İstifa örneğini ve bakanlığın yayınladığı genelgeyi ekte belirtirsin ve bu nedenden dolayı istifam kabul edilmiyor dersin. Sana ek süre tanırlar akıllı... Çünkü atama şartlarını taşıyorsun

Atanamayanlar34, 4 yıl önce

Bu durumu belgelendirmeleri kısmını hangi belge ile açıklayacaksınız çok merak ettim

Atanamayanlar34
Aday Memur
28 Mart 2020 00:15

Siz bu akşam yayınlanan bildiriyi bir daha okuyun tam idrak edememişsiniz bana akıllı diyen sayın çok daha fazla akıllı :)

Kobranejdet, 4 yıl önce

İstifa örneğini ve bakanlığın yayınladığı genelgeyi ekte belirtirsin ve bu nedenden dolayı istifam kabul edilmiyor dersin. Sana ek süre tanırlar akıllı... Çünkü atama şartlarını taşıyorsun

piyanist84
Aday Memur
28 Mart 2020 00:26

Bende 2020/4 atamasında Tıbbi sekreter atandım. Sağlık Bakanlığı kadrolu VHKİ memurum. İstifa onayım daha gelmedi. Şimdi biz başlayamayacakmıyız? Hakkımız yok mu olacak. Atandım diye Ünvan değişikliğinede başvuramadım.

Kobranejdet
Memur
28 Mart 2020 00:26

Siz genelgeyi bir tarafa bırakın da şu attığım 11. Maddeden ne anladığınızı yazın bana... Bnde bu konuyu kaldırayım :))

Atanamayanlar34, 4 yıl önce

Siz bu akşam yayınlanan bildiriyi bir daha okuyun tam idrak edememişsiniz bana akıllı diyen sayın çok daha fazla akıllı :)

Kobranejdet
Memur
28 Mart 2020 00:28

Kardeş bu genelde 27 marttan sonrası için yayınlandı. Sen istifanı bu tarihten önce verdiğin için bu genelde seni kapsamaz rahat ol

piyanist84, 4 yıl önce
Bende 2020/4 atamasında Tıbbi sekreter atandım. Sağlık Bakanlığı kadrolu VHKİ memurum. İstifa onayım daha gelmedi. Şimdi biz başlayamayacakmıyız? Hakkımız yok mu olacak. Atandım diye Ünvan değişikliğinede başvuramadım.

piyanist84
Aday Memur
28 Mart 2020 00:28

Böyle saçmalık olur mu? Biz mücadeleden kaçmıyoruz bilakis daha ön saflara geçiyoruz. Bu hakkı engellememek gerek. İşin sonu mahkeme görünüyor. Şu işe bak bakanlık mukafat vereceğine bizi hakkımızdan etti. Ondan sonra memleket bir adım ileri gitmiyor.

piyanist84
Aday Memur
28 Mart 2020 00:30

Ben dilekçemi 18/03 de verdim. Ama istifada onay tarihi geçerli değil mi? Emin misiniz bundan?
Kobranejdet, 4 yıl önce

Kardeş bu genelde 27 marttan sonrası için yayınlandı. Sen istifanı bu tarihten önce verdiğin için bu genelde seni kapsamaz rahat ol

Kobranejdet
Memur
28 Mart 2020 00:39

Kardeş rahat ol bnce seni kapsamaz bu olay... Bu genelge yeni yayınlandı geçmişe dair çalışmaz. Sen istifanı genelgeden önce vermişsin kabul edilir her türlü..

piyanist84, 4 yıl önce
Ben dilekçemi 18/03 de verdim. Ama istifada onay tarihi geçerli değil mi? Emin misiniz bundan?

Krgzzg
Aday Memur
28 Mart 2020 00:46

Umarım dediğiniz gibi bi çıkar yol olur

piyanist84
Aday Memur
28 Mart 2020 00:49

Sıkıntı şu ben dilekçemi verdim ama daha onaylanmadı yani hala görevimdeyim. Atandığım yere başlamadım. Korkum ondan yani
Kobranejdet, 4 yıl önce

Kardeş rahat ol bnce seni kapsamaz bu olay... Bu genelge yeni yayınlandı geçmişe dair çalışmaz. Sen istifanı genelgeden önce vermişsin kabul edilir her türlü..

memurlu16
Aday Memur
28 Mart 2020 01:18

Ben de farklı bir kurumda memurum istifami vermedim.

Kılavuz da istifayi talep ettiğinize dair dilekçe ile 06.04.2020 ye kadar başvurun yazıyor.

2020/4 ile atananlar için sağlık personeli değilse bir sorun yasamayacagi apaçık ortada.

piyanist84, 4 yıl önce
Sıkıntı şu ben dilekçemi verdim ama daha onaylanmadı yani hala görevimdeyim. Atandığım yere başlamadım. Korkum ondan yani

piyanist84
Aday Memur
28 Mart 2020 01:28

Bende genelgeyi dikkatle birkaç kez oldum. Israrla sağlık personeli demiş sağlık çalışanları deseydi muhakkak herkesi kapsardı. Sanırım amaç Sağlık ve Yardımcı Sağlık personeli ünvanında çalışanları kapsıyor. İnşallah öyledir.. Bende vhki memuruyum gih personeliyiz inşallah bu kapsam dışındayızdır.
memurlu16, 4 yıl önce

Ben de farklı bir kurumda memurum istifami vermedim.

Kılavuz da istifayi talep ettiğinize dair dilekçe ile 06.04.2020 ye kadar başvurun yazıyor.

2020/4 ile atananlar için sağlık personeli değilse bir sorun yasamayacagi apaçık ortada.

memurlu16
Aday Memur
28 Mart 2020 01:54

Kişi 06.04.2020 te istifa dilekçesini çalıştığı kuruma verip örneği ile beraber aynı gün hastaneye başvuru yapabilir.

Kurum 1 ay içinde istifayi kabul edip kişiye tebliğ etmek zorunda.

Kılavuz da yazmayan bir durum var.

06.05.2020de kabul edilse istifa o gün hastaneye haber verip işe başlamak zorunda mı? Yoksa istifa edenler için son başvuru tarihi 08.06.2020ye kadar başvurabilir mi?

Zafsef
Kapalı
28 Mart 2020 02:02

ben anlamadım şimdi özel hastanede lisans hemşire olarak çalışıyoru.tercih verdim.ücreti yatırdım.atamam olursa özelden devlete geçişin olmayacak mı

memurlu16
Aday Memur
28 Mart 2020 02:07

Sağlık personeli olduğunuz için kurumunuzdan istifa edemeyeceğiniz için atamaniz gerçeklesemez

ayzit.katun
Aday Memur
28 Mart 2020 03:25

Ben kamu hastanesinde sürekli işçi olarak çalışıyorum sağlık personeli olarak geçiyoruz atamam olduğu takdirde ben de istifa edemeyecek miyim bilen varsa cevaplasın lütfen

Angarahemsiresi06
Aday Memur
28 Mart 2020 07:05

08.06 diyor bu 3 ayın içinde olan bir süreç değil mi? özelde çalışanlar sonra belgelendirse bile yine istifa edemeyecek duruma gelmiyor mu? Eğer atamanızın gerçekleşmeyeceğini kesinleştirirseniz arkadaşlar tercih yapmayın boşuna bence. Ama açıklama yapıldı, atamanız beklemede gibi bir ibare veya 3 ay sonra başlayabilirsiniz derlerse yapın. Ben şimdiye kadar üniveriste hastanelerine bu yüzden gidemedim. özelde de sıkıntılarım oldu. inşaallah sizlere de bir atama şansı verilir bu süreçten sonra.

tazarruname
Memur
28 Mart 2020 08:01

atamanız gerçekleşmez. atandığınız yerde başlayabilmeniz için istifa etmeniz gerekiyor fakat bunun önüne geçtikleri için boşa tercih yapmış olursunuz ve 1 yıl da tercih yapamama cezası alırsınız.

ayzit.katun, 4 yıl önce

Ben kamu hastanesinde sürekli işçi olarak çalışıyorum sağlık personeli olarak geçiyoruz atamam olduğu takdirde ben de istifa edemeyecek miyim bilen varsa cevaplasın lütfen

tazarruname
Memur
28 Mart 2020 08:03

evet olmayack ve eğer olur da verdiğiniz tercihle ösym tarafından bir yere yerleşirseniz oraya yerleşemeyeceğiniz gibi bir yıl da ceza alırsınız.

herhangi bir resmi açıklama gelmezse tercih vermemeniz sizin için daha doğru olmuş olur.

Zafsef, 4 yıl önce
ben anlamadım şimdi özel hastanede lisans hemşire olarak çalışıyoru.tercih verdim.ücreti yatırdım.atamam olursa özelden devlete geçişin olmayacak mı
Toplam 47 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi