Editörler : swat3410

sagokafkef1
Aday Memur
26 Mart 2018 21:20

Bankalik durum değilmiş direk Diyarbakır icra müdürlüğü koymuş blokeyi bankaya yazı yazıp bankalik bu durum olmuş olsaydı bugün içinde kaldirilacakti bloke ama bankadan kaynaklı değilmiş icra müdürlüğü koyduğumuz blokeyi abi
before55, 6 yıl önce
Aynen. Harcırah haczedilemez. Bankayı da uyar sert bir dille. Ben gidip hakkınızda işlem yapacağım dedim anca adam oldular. :)

dadaş 2520
Aday Memur
27 Mart 2018 00:18

Vakıfbank. ... Kanun tanımaz devlet Bankası. ... Bu adiler yapılan kanunsuz işe bilerek okey diyorlar. . Bankanın icranin yazısına istinaden paraya kanuni olarak bloke koymamasi lazımdı. . Ama hani nerde hak adalet

hakkaripolisi34
Daire Başkanı
27 Mart 2018 02:36

İcra Müdürlüğünü görevi kötüye kullanmaktan şikayet et o zaman

before55
Kapalı
27 Mart 2018 07:59

Banka avukatlarıyla icra müdürleri zaten kanka.. al gülüm ver gülüm hesabı..
dadaş 2520, 6 yıl önce

Vakıfbank. ... Kanun tanımaz devlet Bankası. ... Bu adiler yapılan kanunsuz işe bilerek okey diyorlar. . Bankanın icranin yazısına istinaden paraya kanuni olarak bloke koymamasi lazımdı. . Ama hani nerde hak adalet

sagokafkef1
Aday Memur
27 Mart 2018 10:42

İcra müdürlüğü ile şimdi görüştüm işleme alınıp karara baglayacaklarmis blokenin kalkıp yada kalkmaması için yani bu hafta içinde karara baglanacakmis siz olsanız ne yapardınız abi bir hafta rapor alimmi bekleyeyim mı bu paraya çok guveniyordum cepte beş kuruş yok gideceğim yerde ev falanda yok herşeye yeniden başlayacağız kararı bekleyeyim mı yoksa gıdım mi
hakkaripolisi34, 6 yıl önce

İcra Müdürlüğünü görevi kötüye kullanmaktan şikayet et o zaman

before55
Kapalı
27 Mart 2018 10:43

Senin yerinde olsam rapor alırdım. Ya da borç alabileceğin birileri varsa borç al. Allah yardımcın olsun kardeş.
sagokafkef1, 6 yıl önce
İcra müdürlüğü ile şimdi görüştüm işleme alınıp karara baglayacaklarmis blokenin kalkıp yada kalkmaması için yani bu hafta içinde karara baglanacakmis siz olsanız ne yapardınız abi bir hafta rapor alimmi bekleyeyim mı bu paraya çok guveniyordum cepte beş kuruş yok gideceğim yerde ev falanda yok herşeye yeniden başlayacağız kararı bekleyeyim mı yoksa gıdım mi

Zerdalli
Memur
27 Mart 2018 17:18

Before maaşında icra olan hesaba yatan 10 kusur binlik paraya banka bloke koyabilirim?
before55, 6 yıl önce
Senin yerinde olsam rapor alırdım. Ya da borç alabileceğin birileri varsa borç al. Allah yardımcın olsun kardeş.

Zerdalli
Memur
27 Mart 2018 17:25

Koyabilir mi demek istedim
Zerdalli, 6 yıl önce
Before maaşında icra olan hesaba yatan 10 kusur binlik paraya banka bloke koyabilirim?

before55
Kapalı
27 Mart 2018 17:53

Koyar. Ve parayı da alamazsın. Herkese tavsiyem farklı birine ait banka kartı kullansın. Maaş harici hiçbir para yatırmamaya çalışın şahsınıza ait hesaplara.
Zerdalli, 6 yıl önce

saruk khan
Şef
11 Haziran 2021 06:54

Var mı başına gelen

Memur haps
Memur
11 Haziran 2021 06:57

Devrem hallettin mi sonuçta aldın değil mi? Benimde maaş aldığım banka maaş dışında bu yatacak paraya el koymaz umarım. Harcırah parası bunu nasıl hallederim uğraşmadan

babapolis
Yasaklı
11 Haziran 2021 11:23

El felan koyamaz kanunda yeri var bir kere harcırah yolluk paralarına bloke yada herhangi bir el koyma olamaz git suç duyurusunda bulunacağını söyle yatan para zaten harcırah olarak belirtilerek yatırılıyor hicbirbsekilde el koyamaz hacizedemez

babapolis
Yasaklı
11 Haziran 2021 11:24

13.Harcırah Kanununa Göre Yapılan Ödemeler 6183 sayılı Kanunun 70 inci maddesinin (12) numaralı bendi ile 6245 sayılı Harcırah kanununun 61 inci maddesine göre ödenecek istihkaklar amme borcu için haczedilemez hükmü gereğince sözü edilen ödemelere haciz tatbik edilemez.

halsevil
Aday Memur
11 Haziran 2021 11:53

Şef özelden yazamıyorum dönüş yapabilir misin
before55, 6 yıl önce
Terör tazminatına, aile ve çocuk yardımlarına, harcıraha ve asgari geçim indirimine asla ve asla haciz konulamaz. Haciz konusunda sorusu olanlar özele gelsin, tecrübeliyiz bu konuda ne yazık ki.

Memur haps
Memur
11 Haziran 2021 12:31

Tşk ederim
babapolis, 3 yıl önce
13.Harcırah Kanununa Göre Yapılan Ödemeler 6183 sayılı Kanunun 70 inci maddesinin (12) numaralı bendi ile 6245 sayılı Harcırah kanununun 61 inci maddesine göre ödenecek istihkaklar amme borcu için haczedilemez hükmü gereğince sözü edilen ödemelere haciz tatbik edilemez.

igorr
Kapalı
11 Haziran 2021 12:59

o icra müdürü kimse onun hakkında parana haksız kanunsuz olarak el koymasından dolayı hemen suç duyurusunda bulun.Yol harcırahına her ne sebepten buna icra da dahil olursa olsun EL KONULAMAZ.BANKA DAHİ BLOKE EDEMEZ..BU KESİNDİR.

Beyaz1016
Aday Memur
11 Haziran 2021 13:26

Arkadaşlar burada bilinmesi gereken konu banka maaşa haciz koymaz. Hacizi icra dairesi koyar. Tüm haciz ıslemlerini icra dairesi yapar bankanın hesabına yatırır. Yani harcirah burada haczedilmiyor banka buna bloke koyup el koyuyor. Harcırah icra dairesi tarafından haczedilmiyor maaş ve Terör parası gibi. Yani bu iş bankayla alakalı konu.

Cengiz A.
Aday Memur
11 Haziran 2021 13:47

Harcıraha hiçbir şekilde haciz uygulanamaz, ilk etapta yapman gereken ilgili bankaya gidip dilekçeyi yazman, şikayet kısmına daha sonra geçersin tabi işim biran önce hallolsun diyorsan. Aynı olayı eski ev arkadaşım yaşadı dilekçeyle halletti 1 gün içerisinde

Darkcorner3123
Aday Memur
11 Haziran 2021 13:53

Hiç bir şekilde koyamaz fakat vakıfbank şölye yapıyor ornek veriyorum vakıfbanktan icralıksın hem normal icradan kesiyor hemde maas yatınca yine kesıyor bu durumu yasayan abiler vardı onlar sikayetci oldu kesılın tum paranın hepsi iade oldu sende sıkayetcı ol adli ve hukuk olarak tabı anında para yatmaz bıraz zaman alıyor ama gerı oduyorlar ustune dus yanı parayı kesemezler senı hakkın

petro1903
Şef
11 Haziran 2021 15:09

Hayır hayir

Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi