Editörler : cihan27E.Kayı Han
«771772773774775776777778779780781782»

Umut0621
Genel Müdür
21 Eylül 2022 20:43

Taban maaşa zam geldiğini söyleyen kim hanımefendi? Benim taban maaşa zam geldiğini söylediğim bir tane cümlemi bulun söz veriyorum gidip kendi kendimi en yakın sulh hukuk mahkemesine şikayet edecem. Ek ödemelere gelen zamdan tüm memurlar faydalansın dedim ben. Ortalama bir memurun ek ödemesi sadece 2.600 tl farkında mısınız? Neden bunu tartışmıyorsunuz? Çünkü umrunuzda bile değil. Yani empati yeteneğiniz yok. Hep kendi mesleğinizi düşünüyorsunuz ama asla bir mühendisin ek ödemesi niye azdır, bir büro memuru, tekniker, hemşire, psikolog, polis, teknisyen ya da hizmetliye bu ağır enflasyon şartlarında iyileştirme yapılmıyor diye düşünmüyorsunuz. Neyse ben pes ediyorum. Sen kazandın. Umarım artık yazıp forumu rahatsız etmezsin. Ya da yaz banane cevap vermeyeceğim. Kahvehane gibi oldu burası sayeenizde
journeykbr3223, 2 yıl önce

mesela bir uzman hekim hastanesinde önceden 2020de pandemi öncesi atıyorum 5-6 maaş alırken 5-6 da ek ödeme alırdı

pandemide covid ek ödemelerle bu sağlandı

yıl 2022 herkesin enflasyonla gelirleri arttı ama uzman hekimin maaşı baharda 6-7 maaş 0 ek ödemeydi, maaşı düşmüştü

ek ödemeyi tekrar işlevli hale getirildi bu düzenlenme ile

yani taban maaşlar falan artmadı, algı yapmayın, insanları kışkırtmayın

journeykbr3223
Yasaklı
21 Eylül 2022 21:03

peki sen nasıl anlamak istiyorsan öyle anla

Umut0621, 2 yıl önce
Taban maaşa zam geldiğini söyleyen kim hanımefendi? Benim taban maaşa zam geldiğini söylediğim bir tane cümlemi bulun söz veriyorum gidip kendi kendimi en yakın sulh hukuk mahkemesine şikayet edecem. Ek ödemelere gelen zamdan tüm memurlar faydalansın dedim ben. Ortalama bir memurun ek ödemesi sadece 2.600 tl farkında mısınız? Neden bunu tartışmıyorsunuz? Çünkü umrunuzda bile değil. Yani empati yeteneğiniz yok. Hep kendi mesleğinizi düşünüyorsunuz ama asla bir mühendisin ek ödemesi niye azdır, bir büro memuru, tekniker, hemşire, psikolog, polis, teknisyen ya da hizmetliye bu ağır enflasyon şartlarında iyileştirme yapılmıyor diye düşünmüyorsunuz. Neyse ben pes ediyorum. Sen kazandın. Umarım artık yazıp forumu rahatsız etmezsin. Ya da yaz banane cevap vermeyeceğim. Kahvehane gibi oldu burası sayeenizde

cictatanga
Aday Memur
21 Eylül 2022 22:40

Journeykbr, oyun şirketinde çalışıyorum demişsin bahsettiğin yatırıma göre tek bir şirket var ve orada çukurova üniversitesi mezunu çalışan yok nasıl olacak bu iş, ayrıca mobile developer ım diyorsun oyun şirketleri genelde hep game developer alır :)

journeykbr3223
Yasaklı
21 Eylül 2022 23:22

peak ı kastediyorsan o değil, artık çok yaygın baya yatırımlar alan startup temelli oyun şirketleri var

https://www.memurlar.net/haber/1010964/bakan-varank-tan-55-milyon-dolarlik-yatirim-alan-turk-oyun-firmasina-tebrik.html

https://www.memurlar.net/haber/982707/abd-den-turk-oyununa-60-milyon-dolar-span-class-keyword-yatirim-span.html

https://mobidictum.biz/tr/yatirim-alan-turk-oyun-firmalari-2021/

orada olmayan çok daha fazla şirket bulunmakta, milyon dolar üzerinde yatırım yapılıyor

cictatanga, 2 yıl önce

Journeykbr, oyun şirketinde çalışıyorum demişsin bahsettiğin yatırıma göre tek bir şirket var ve orada çukurova üniversitesi mezunu çalışan yok nasıl olacak bu iş, ayrıca mobile developer ım diyorsun oyun şirketleri genelde hep game developer alır :)

Gururu65
Genel Müdür
22 Eylül 2022 17:50

Yıne Doktorlar basmış bu sayfayı.Gidip kendinize başka bir sayfa açın, bu sayfa amacına uygun olarak kalsın.Lütfen yeter, rica ediyoruz yeter...

Mühendis3355
Yasaklı
22 Eylül 2022 18:47

Sağlık bakanlığı Mühendis her şey içinde 16.770( yüzde 27 lik vergi dilimi deyim) sorusu olan özelden yazabilir, sağlıcakla kalın.

journeykbr3223
Yasaklı
22 Eylül 2022 19:22

pratisyen hekim maaş 12 maaş 2 de döner toplamda 14

Nadir65
Aday Memur
22 Eylül 2022 19:53

Havaalanı memur lisans 3/2 maaş 27 bin

izzetpasa
Yasaklı
23 Eylül 2022 12:57

haklısın kardeşim bıktık bu doktor ve öğretmenlerin ağlamalarından.

özellikle kamudaki en yüksek maaşları almalarına rağmen en çok sesleri çıkan yine doktorlar.

zaten forumda trolden geçilmiyor. bu uzun tartışmaları yapanların çoğunun kamu çalışanı olduğunu zannetmiyorum.

Gururu65, 2 yıl önce

Yıne Doktorlar basmış bu sayfayı.Gidip kendinize başka bir sayfa açın, bu sayfa amacına uygun olarak kalsın.Lütfen yeter, rica ediyoruz yeter...

fakir.adam
Şube Müdürü
23 Eylül 2022 14:58

çok.düşer inş.

Nadir65, 2 yıl önce
Havaalanı memur lisans 3/2 maaş 27 bin

DevletPolisi
Kapalı
23 Eylül 2022 17:17

Birisi doktor arkadaşlara tüm memurların taban maaşının düşük olduğunu, sadece kendilerine has bir durum olmadığını anlatsın!

memurdayı16
Aday Memur
23 Eylül 2022 17:29

dhmi şoför vergı kesıntısi yuzde 27 18450 tl

fakir.adam
Şube Müdürü
23 Eylül 2022 17:35

düşer inş.

memurdayı16, 2 yıl önce

dhmi şoför vergı kesıntısi yuzde 27 18450 tl

journeykbr3223
Yasaklı
23 Eylül 2022 18:52

ahahaha

fakir.adam, 2 yıl önce

düşer inş.

Akdenizliy
Aday Memur
23 Eylül 2022 19:33

Len oğlum uçup kaçmayın sonra zam alamıyoruz :)

Mr.BillGates
Memur
23 Eylül 2022 19:53

Uzman doktorlar düne kadar sıradan memur tekniker maaşına inanılmaz bir iş yüküyle çalışıyordu, bir nebze düzeltme oldu vibunu çekemiyorsunuz. Sizden 50 kat emek veren sizün van sorumluluğunuzu alan bu neslek grubundan ne istiyorsunuz? Neden haklarını alaraöaları zorunuza gidiyor??utanmaz hakkaniyetsizler.
izzetpasa, 2 yıl önce

haklısın kardeşim bıktık bu doktor ve öğretmenlerin ağlamalarından.

özellikle kamudaki en yüksek maaşları almalarına rağmen en çok sesleri çıkan yine doktorlar.

zaten forumda trolden geçilmiyor. bu uzun tartışmaları yapanların çoğunun kamu çalışanı olduğunu zannetmiyorum.

engineer 3147
Yasaklı
23 Eylül 2022 21:00

Doktor memurdan 50 kat fazla emek vermiyor bu birincisi. O memur memur olana kadar nelerle karşılaşıyor. Sınav mülakat süreci derken senden fazla yıpranıyor. Kim bilir kaç defa mülakat için hazırlanıyor kaç defa KPSS ye hazırlanıyor torpilliler arasından sıyrılmaya çalışıyor. Yıllarca atanmak için uğraşıyor. En az en az senin kadar yıpranıyor emek harcıyorlar. Artık lise mezunu memurda bulamazsın çoğu lisans ve yüksek lisans mezunu. Doktora yapanlar var. İkincisi de can ve mal sorumluluğunu alan tek meslek grubu mülki idare amirleridir. Kaymakam ve valiler kendi mülki idare sınırları içerisinde tüm halkın can ve mal güvenliğini sağlamak zorundadır. Doktorların can sorumluluğu diye bir sorumluluk türü yoktur. Aksi takdirde hastanede ölen her hasta için bir doktorun Cezaevine girmesi gerekir. Mesleki bilgisizlik ve görevi ihmal sebebiyle açılan malpraktis davalarının cezasını da sağlık bakanlığı karşılıyor artık doktorlara rücu etmiyorlar. Acitasyona gerek yok. Üniversitesini okumuş ve KPSS lisans gibi ne idüğü belirsiz absürt bir sınavdan 90+ alan herkese saygım var. Emin ol senin kadar zeki olmayan biri KPSS lisanstan 90+ alamaz
Mr.BillGates, 2 yıl önce
Uzman doktorlar düne kadar sıradan memur tekniker maaşına inanılmaz bir iş yüküyle çalışıyordu, bir nebze düzeltme oldu vibunu çekemiyorsunuz. Sizden 50 kat emek veren sizün van sorumluluğunuzu alan bu neslek grubundan ne istiyorsunuz? Neden haklarını alaraöaları zorunuza gidiyor??utanmaz hakkaniyetsizler.

Ucrabd
Kapalı
24 Eylül 2022 02:20

Engineer 3147 baya baya abartmışsin. Bir memurun, muhendisin kamuda doktordan fazla yıpranmasi vs vs safsatadan ibaret.

Belediyede memurluk yaptim, şimdi bakanlıkta daha üst bir pozisyonda çalışıyorum. Şunu yaşayarak çok iyi anladim ki kamu kurumlarinda altta çalışan memurlar, muhendisler vs daha rahati yok. Sorumluluklari yok, beyin kullanma desen hiç yok. Yan gel yat. Sorumluluk babinda neden mülki idare amirinin sorumluluğu ile kiyasliyorsun, doktorun ki başka, onlarinki başka. Al eline neşteri, gir ameliyata, görürsün farkıni. Herkes tıp okuyamaz. Çok gördük ben sürekli ders calisamam diyip muhendislik yazani.

Hakedene hakkini vermek lazim. Doktorlara güzel bir iyileştirme yapıldı, Helali hoş olsun.

kubii
Daire Başkanı
24 Eylül 2022 08:44

Üniversite okumanın zor, mühendislik okumanın daha da zor olduğu yıllarda yani 25 sene önce top 10 içinde bulunan Üniversiteden birinden ingilizce kimya mühendisliği mezunu kadın arkadaşım kadro olmadığından dolayı düz memur olarak atanmış. Hastane de barkod dağıtıyor.Bu işi taserondan kadroya Geçen işçi arkadaşlarla birlikte yapıyor. Memurlar arasında en az maaşı alan gruptur gih sınıfı hastane için konusuyorum. Hatta temizlik personelinden bile az alabilir. Net bilmiyorum. Bakın bu arkadaşın başındaki müdür yardımcısinin asıl kadrosu sağlık teknisyeni, müdürü ise hizmetli kadrosundan geçme birisi. Hastanedeki personelin en az yarısı 1/2 ile 1/3 ü toplayamaz. O da iyimser tahmin ha. Bu bahsettigim arkadaş aldığı egitimle ben de dahil %95 imizin içinden geçer. Hatta bazı hekimler de dahil buna. Ama gel gör ki; %95 imizden az kazanıyor. Demek ki neymiş? Kamuda aslolan pozisyonmuş. Ha sorsan kimse kendine helal getirmez. Ben de 2 Üniversite bitirdim der. Ya canım senin o sınav öncesi 50 tane örnek soru çözerek bitirdigin lisans tamamlama ya da aöf bölümleri Üniversite değil zaten. O yüzden kamuda yok şöyle okudum, yok 2 Üniversite bitirdim, yok uçarım yok kaçarım hepsi boş laflar. Eşim adliyede çalışıyor. Icra dairesinde. Icra müdürlüğü sınavında aynı şehirde kazanan 2 adaydan biri eşim, diğeri aöf den 2 yıllık adalet bitirmiş imamdı. 600 kişinin girdigi ve 300 kişinin alinacagi mülakatta o imami icra müdürü yaptilar Eşim icra dairesinde çalışmasına rağmen müdür olamadi. Siz ne anlatiyorsunuz arkadaş. Daha nice örnekler var tanık olduğum. Kamuda odtü mezunu olan insan imam hatip lisesi mezunu olandan emir alabilir kısacası. Torpilin varsa her şey olabilirsin. Bir gencin nihai hedefi kamuda çalışmaksa bunun başka başka yollari var. Ha Torpilin yoksa Üniversitenin zerre önemi yok. Kpss ye odaklan yeter. Ha hacettepe tıp ha kafkas tıp ikisi de günün sonunda yan yana çalışan memur -doktor olacak işte. Bu dediklerim kismen özel sektörde de geçerli. Yani oku oku diye çoluğu çocuğu darlamanın bi anlamı yok. Sosyal ilisklileri kuvvetli olan az da kafası basan çocuk her yerde ekmegini bulur. Saygılarımla.......

engineer 3147
Yasaklı
24 Eylül 2022 10:07

Valla sen abartmışsın doktorlar lehine. Vatandaşla işlerin az olduğu pasif bir kurumda çalışmışsın belli ki. Nüfus tapuya git bak bakalım hem beyin kullanıyorsun hemde yoğunluktan anaları ağlıyor. Uzmanlık gerektiren iş yapıyorlar ama devletin saçma kadrolaşma yapısı yüzünden vhki kadrosu verilmiş ve 9000 TL ye çalışıyorlar. İster doktor ol istersen dünyanın en zeki insanı ol iyi bir nüfusçu olman için en az 20 yılını vermen lazım. Sizler kurumlara yüzeysel bakıyorsunuz yetki ve sorumluluklarını tam bilmiyorsunuz. Sana nüfusta ne iş yapılıyor desem kimlik ehliyet pasaport adres kaydı vb. Diyeceksin ama bunun gibi onlarca iş çeşidi var. Ayrıca ülkenin en yoğun doktoru bile orta ve büyük ilçedeki en az çalışan nüfus memuru kadar çalışmıyor. İş yoğunluğu ve stresten kafana kurşun sıkmak istiyorsan nüfusa git çalış. Ben bu kadar, devlet tarafından enayi yerine konulan başka memur görmedim. Tapu yoğun ve dikkat gerektiriyor. yeri geliyor yüzlerce milyonluk satışlar yapıyorlar. Öyle bildiğiniz gibi değil kayıtlar hatalarla dolu. En ufak bir yanlışlık ta hakkında milyonluk davalar açılıyor. Adliyelere bak mahkemeleri savcılıklari icra daireleri yoğunluktan kafayı yiyecekler. Şu saatten sonra hiç iş olmasa bile ellerindeki işleri bitirmeleri en az iki yıl sürer. Siz bir tek doktoru mu çalışıyor sanıyorsunuz. Siz bit tek doktor mu kafa yoruyor sanıyorsunuz. Bana verdiğin kuruma bak belediye. Yahu belediye nedir be. Bana göre belediye kamu kurumu bile değil. Birilerinin babasının çiftliği. Zaten belediyede yöneticiler kafası çalışan memuru belediyede çalıştırmak istemezler. Belediyedeki yöneticilere kafası çalışan değil verilen her görevi yapan kişiler lazım. Sakın bana belediye ve vatandaşla işi az olan kurumlardan örnekler vermeyin. Bahsettiğim kurumlarda gidip 1 yıl çalışın sonra gelip benle konuşun bu konuları
Ucrabd, 2 yıl önce

Engineer 3147 baya baya abartmışsin. Bir memurun, muhendisin kamuda doktordan fazla yıpranmasi vs vs safsatadan ibaret.

Belediyede memurluk yaptim, şimdi bakanlıkta daha üst bir pozisyonda çalışıyorum. Şunu yaşayarak çok iyi anladim ki kamu kurumlarinda altta çalışan memurlar, muhendisler vs daha rahati yok. Sorumluluklari yok, beyin kullanma desen hiç yok. Yan gel yat. Sorumluluk babinda neden mülki idare amirinin sorumluluğu ile kiyasliyorsun, doktorun ki başka, onlarinki başka. Al eline neşteri, gir ameliyata, görürsün farkıni. Herkes tıp okuyamaz. Çok gördük ben sürekli ders calisamam diyip muhendislik yazani.

Hakedene hakkini vermek lazim. Doktorlara güzel bir iyileştirme yapıldı, Helali hoş olsun.

Toplam 20317 mesaj
«771772773774775776777778779780781782»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi