Editörler : swat3410

Kapalı
02 Mart 2012 15:02

İzinsiz il dışına çıkmak ve polisevinde kalmak

Poliseviyle ilgili bir durum soracaktım.Mersinde çalışan birisinin görev istirahatli olduğu bir gün Adana da kalmasında herhangi bir sakınca söz konusu olabilir mi yada da Adana da çalışan birisnin görev istirahatli bir gününde Konya da Ankara da polisevinde kalmasında sorun olur mu malum izinsiz şehir dışına çıkmak yasak.

police akdeniz
Şube Müdürü
02 Mart 2012 15:12

kardeş polis evleri hep doludur,ne zaman sorduysam boş yer yok veya kurs var diyorlar.

Srdl46
Kapalı
02 Mart 2012 15:14

Evet genelde öyle oluyor ama sorum o değil görev istirahatli iken kalmamız da sorun oluyor mu ?

police akdeniz
Şube Müdürü
02 Mart 2012 15:15

serdal kardeş ne ayrıntıya giriyorsun;birşey olmaz kim tespit edecekte soruşturma açcak;açılsada alacağın uyarı,kuralcı birisin;azıcık relax ol ,nerden geldi aklına gerçekten ilginç.yeni memurmsun?

Srdl46
Kapalı
02 Mart 2012 15:19

Ayrıntıya takılıyorum arada bi :).Merak ettiğim de tam bu işte hani bu kayıtlar inceleniyor mu falan.Aklıma da şehir dışına çıkıyorum çoğu zaman ordan geldi onun için sordum.Yeni sayılırım 1.5 yıl falan oldu mesleğe gireli.

poliss76
Aday Memur
02 Mart 2012 21:49

hakkında adli ir yakalama kararı yoksa ve sen kimseye bahsetmezsen bişey olmaz .Polis evlerinde sadece gece 12 de GBT sorgulaması için normal otellerdeki gibi programla kalanlar ankraya gönderiliyo u kayıtları mutlakta istihbarat görüyo ama kaydın yoksa gayet sıkıntın olmaz..varsa zaten polisler gece gelir seni alır..

il dışı konusunda kolay kolay işlem yapamazlar artık memurlara kalktı o yasak bize ise amirinden sözlü yada yazılı izin almak şartı getirdi egm . bağlayıcı mı bilinmez idari mahkeme önünde bence alınan ceza kesinlikle döner. onlarda bunu bildğinde kolay kolay işlem yapmaz. adli bir olaya karışmadıktan sonra..

memocan02
Aday Memur
02 Mart 2012 22:01

önceden il dışına çıkmak yasaktı ama sonradan yapılan düzenlemeyle birim amirine bilgi verdikten sonra çıkabiliyorsun...ben memlekete yakın bi ilde olduğum için sık sık gidip geliyorum mesela

Srdl46
Kapalı
02 Mart 2012 22:27

Polis memuruyum zaten kaydım falan da yok.Neyse bunları da öğrendiğim iyi oldu.Geçen günlerde rapor alan bir arkadaşa il dışına çıktığı için işlem yapılacağını duymuştum ama mahkemeden dönüyormuş zaten bu konuya da sevindim açıkcası :)

i_kaan
Aday Memur
02 Mart 2012 22:38

adana polis evinde yer yokmuş, adanaya hastam olduğu için gittim kakanozlar doluşmuş, polis olmama ragmen ben kalamadım arabada yattım POLİSE YER AYIRMAYAN TÜM POLİS EVİ YÖNETİCİLERİNİ KINIYORUM birde resepsiyonda oturan arkadaş bir zahmat k... nı kaldırda meslektaşınla ilgilen

i_kaan
Aday Memur
02 Mart 2012 22:50

yukarıdaki mesajımda kakanoz kelimesini polislikle uzaktan yakından alakası olmayan paraya kıyıp otelde kalamayan şahsiyetler için kullandım....

Srdl46
Kapalı
02 Mart 2012 23:09

Bu duruma bende katılıyorum adı üzerinde polisevi ama polis olanlar giremiyor sanırsam insan en azından 10 oda falan ayırır ama yok ne zaman kalacak olsam yer yok deniyor neden denince cevap kurs var turnuva var.Polisten başka çoğu kişi kalıyor ama nedense!

greenmy
Aday Memur
02 Mart 2012 23:56

polis evleri bilinen aksine çok yüksek kar marjı ile çalışan işletmelerdir ... öncelik daha fazla kar etmektir... emin olun her zaman boş yer vardır istisnai durumlar dışında...her zaman için bir müdür gelir başka bir kurumda bi dayı gelir diye ... bunun dışında polis evlerinde polis dışında kamu çalısanları için daha yüksek hatta kamu çalışanı olmayıp da bir polisi araması vasıtası ile gelenlerden daha fazla ücret alındığından öncelik onlaradır bunu unutmayın...bunlar dışında söylenecek neler var da forumda paylaşmak uygun değil...

zienog
Şef
03 Mart 2012 07:07

ben polis evinde çalışan biri olarak cevap vereyim. bir sorun olmaz biz kalmaya gelen arkadaşa izinli olup olmadığını hangi ilden niye geldiğini sormayız. kimlik bilgilerini gireriz egğer sitemde araman varsa o zaman düşün onun dışında kalırsın ücretini ödersin anahtarını teslim eder çeker gidersin.

polis evlerinin neden hep dolu olduğu konusuna gelirsek. aslında bilindiği gibi her zaman yüksek karlar bırakan kurumlar değildir. ayrıca 3 yıl zarar eden polis evi kapatılır. zarar etmemek için daimi kalan personele ihtiyaç duyulmaktadır. bunlarda genelde öğretmenler olmaktadır. bir polis evinin zarar etmemesi için yılın her dönemi odalarının yarıya yakını dolu olmalıdır.

polisten başka herkes kalıyor denince orada biraz duralım. çalıştığım yer için konuşayım. sivil vatandaş eğer bir polis memurunun arkadaşı falan değilse polis memurunun referansı yoksa almıyoruz. bu da ne demek oluyor polis kendisi kullanmasada arkadaşına kullandırıyor... 2. kalan öğretmenlerinden büyük çoğunluğu polis memuru kızı veya oğlu hatta kiminin eşi. kendisi kullanmasa da eşi çocuğu kullanıyor. bunların dışında sadece memur olup polisle bağlantısı olmayan çok az kişi kalıyor bunu söylemek isterim. polis evnin kapanmaması içinde en azından yarısını dolu tutmalıyız. başka yapacak birşey yok . ayrıca çalıştığım yerde kesinlyikle 2-3 odayı daima boş tutarız polis memuru kardeşimiz geldiğinde geri gitmesin diye... yer olduğu halde çok memuru geri gönderdiğimi bilirim. ama malum. 55 yataklı bir polis evi var.. yaz dönemi ile 220 kişi atanıyor. kimisi ailesi ile geliyor. bu sayı 270 olur.. ama ne yaparsak yapalım 55 den fazlasını alamıyoruz... yapacak birşey yok zaten böyle atama dönemlerinde polis memurlarından başka hiç kimseye oda vermiyoruz.. ama yinede yetmiyor..

nedsaz
Aday Memur
03 Mart 2012 10:35

arkadaşlar polisin ailesiyle gidebileceyi bir sosyal tesisi bile yok ememniyetin nimetlerinden polis faydalanamıyor malesef

polisedesendika
Şube Müdürü
03 Mart 2012 10:46

Her ne kadar amirin yazılı ya da sözlü izni olmadan "İl Dışına Çıkmak" ile ilgili tüzük maddesi kaldırılmamış ve genelge ile bu durum tebliğ edilmiş ise de tüzüğün üstünde olan ve torba yasa ile 657 sayılı 657 DMK kalkması sebebi ile, soruşturma açılsa bile, ceza alsan bile, idari mahkemece iptal edileceğini düşünüyorum.. Ayrıca amirin yazılı ya da sözlü izni olmadan "İl Dışına Çıkmak" ile ilgili tüzük maddesi ve ilgili genelge maddelerin iptali için Danıştay"a başvuru yapıldığının bilinmesini isterim..

(***Polislikte de Hukukun Üstünlüğü Şart***)

Srdl46
Kapalı
04 Mart 2012 07:10

Açık konuşayım polisevini 2-3 kez kullanmak istedim birinde pmyo da okurken yarıyılda samsuna gittim aradım yerimiz yol denildi gittim otelde kaldım.2. sine nişanlım gelecekti okulda okurken durumu anlattım yerimiz yok dediler gene otelde kaldı.3. sü de geçen günlerde gene bi polisevini aradım boş yer yok denildi nedenini sorduğumda turnuva varmış yer yokmuş...Aynı zamanda bende polis çocuğuyum ama şimdiye kadar polisevinde 1 gece kalmışlığım var.

yigitpol
Memur
04 Mart 2012 15:21

bence polisevlerinin tamamı rezervasyon sistemiyle çalışmalı, o zaman yer sorunu yaşamayız diye düşünüyorum.polisevlerinden şikayetçi olduğunuz durumlarda dilekceyle egm ye bildirinki keyfi uygulamaların önüne gecilebilsin,işini ve meslekdaşlarını seven arkadaşlar buralarda calışırlarsa gelen personele yer yoksa bile öğretmen evlerine veya bizce bilinen düzgün ve ekonomik otellere yönlendiriyorlar, polisevlerine öğretmenlerin kabul edilmesi bence iyi olur, onlarda bizleri öğretmenevlerine kabul ediyorlar.iki evden birinde yer oluyor genelde.

h.başaran
Yasaklı
04 Mart 2012 15:31

hiç bişey olmaz.. kimse sizden izin belgesi falan sormaz. ama sizinde karıştığınız herhangi bir olay meydana gelirse o zaman sıkıntı olabilir.. yoksa polisevinde kimse size izin belgesi sormaz. soramazda..o doldurduğunuz form sadece ödediğiniz para ile birlikte muhasebeye verilir 2 gün sonra....polisevinde kalanların isim listesi gece saat 24.00 te internet üzerinden EGM asayis daire başkanlığına gönderilir. bunun sebebi de gbt sorgulamasıdır. eger aranan şahıs falan varsa yarım saat içinde sizi aarlar ve şu şahır aranıyor derler.. başka hiç bir sıkıntı olmaz..

ankara_polis
Memur
04 Mart 2012 16:33

polis evinde ne zaman kalsam moralim sıfır oluyor. moral eğitim merkezi olduğu için moral testi mi yapıyorlar acaba. 2. sınıf vatandaşsın resmen. oraya oturma orası amirlere ait masa, buraya oto park edemezsin müdürlere ait, ee ben gideyim ozaman yavaştan...

h.başaran
Yasaklı
06 Mart 2012 01:33

hakınızı aramadığınız için oluyor arkadaşlar.. ben 3 sene polisevinde çalıştım.. gece yarısı bir polis gelir yer ister, yer yok derler. niye yok, odalar rezerve.. kime rezerve edilmiş, öğretmene, askere, pazarlamacıya.. edemezler , emniyet mensubu ve bir görev nedenişle gelen resmi kurum müfettişleri hariç kimseye tüm odalar rezerve edilemez.. çünkü polisevinin para kazanmak gibi bir görevi yok, her an polis gelebilir ve gelen polise yer yok demeyeveksin. eğer yer yok ise bütün odalar polislerle dolu olmalı...benim çalıştığım polisevindede öyle yapıyorlardı.. odalar 3 yataklı ama bir tane doktor kalıyor. adam müdür tanıyor amir tanıyor diye yanına başka kimse verilmez.. 2 tane polis 24 saatlik yoldan gelmiş, yer sorarlar, yer yok derler.. nasıl yok.. 3 tane doktora ayrı ayrı oda vereceğine ver üçünü de bir odaya al sana 2 oda boş.. ama yapmazlardı.. bir iki kez kavga edelim dedik yemediğimiz laf kalmadı.. sonunda bir iki arkadaşımız genel müdürlüğe yazılı olarak şikayette bulununca bir anda polisevindinin yarısı boşaldı.. demekki yer varmış, millet babasının çiftligi gibi kullanmazsa polisevleri polise hizmet edermiş..

orcus123
Aday Memur
06 Mart 2012 02:06

polis evinde çalışmıyorum ama bakıyorum arkadşlar biraz acımasız yazmış. sanırım nedeni oteller dahil oda doluluğunun yüksek olduğu zamanlarda polis evlerine yönelmeleri. polis evlerinde rezervasyon var. ben 2 defa kendim 3-4 defa kardeşim olmak üzere bir kaç gün önceden rezerve yaparak kullandım. bunlarda antalya ve ankara. antalyada yaz sezonu olduğu zamanlar. ama tabi arkadaşlarada hak vermemek mümkün değil. imkanının olmadığı bir durumda teşkilatının bir kuruluşundan faydalanmak tüm meslektaşlarımızın hakkı.

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi