Editörler : swat3410E.Kayı Han
05 Kasım 2019 08:29

POMEM mi KK piyade mi?

son günlerde hep bunu düşünüyorum lütfen siz de olan fikirlerinizi benimle paylaşın. henüz hiçbirinin fyt ve mülakatına girmedim ama yine de beni düşündürüyor. olur ya ikisini de kazanırsam hangisini tercih etmeliyim diye. eğitim vs. zorlukları inanın gözümde hiç büyümüyor. ama kk piyade sınıfı en zor sınıflardan. şehir hayatı hayli bir uzak kalıyor diyorlar. ilerde ailenle geçireceğin zaman dilimi bile azalıyor. siz olsanız ikisini de kazansanız hangisini secerdiniz? teşekkürler şimdiden.

csknkrks91
Aday Memur
05 Kasım 2019 08:47

Pomemi Seçerdim Kardeşim. Yine Tercih Senin İkiside Kutsal İkisininde Kendine Göre Zorluğu Var

hiperfokal
Aday Memur
05 Kasım 2019 10:28

birinde emir alacan diğerinde emir verecen, subayda iyi para var poliste fena sayılmaz, subayda doğu görevi çok , poliste iki sefer, lisans mezunusun okuduğuna denk subaylik ama polislik değil karar senin kardeşim

paemadayı23
Memur
05 Kasım 2019 13:00

Kara kuvvetleri Ğ

Mehmetarslan01
Kapalı
05 Kasım 2019 13:26

Eğer biraz özel hayatım olsun, sivil hayatta zaman geçirmeyi seven biriysen polislik tabi ki. Ama ben sevmem sivili özel hayatta çok aradigim bisey degil diyorsan askeriye. Ben de başvurdum msb ye ama iyi düşününce çok benlik olmadığını düşünerek vazgeçtim. Allah hepimizin gönlüne göre versin.

Gazzal
Memur
05 Kasım 2019 18:56

Muhakkak kara piyade nin zorlu tarafları daha çok. Ama lisans mezunusun denkliği subaylıktır. Şehir hayatı içinde ne kadar aktifsin bilemiyorum. aile kuracağın kişi anlayışlı biriyse şehir farketmemesi lazım ona. Aile hayatın subaylık ta da olur. Sen üst emir zincirinde olacaksın dağ dağ gezmek daha alt rütbelerden inde olacak genelde. Kariyer açısından da subaylık çok avantajlı sürekli rütbe ve mevkin artacak.

hackerandkoch
Aday Memur
05 Kasım 2019 21:54

piyade sınıfını bırakmış biri olarak pomem diyorum.

liyakat7
Memur
05 Kasım 2019 23:02

Askeriyeyi de görmüş bir polis çocuğu olarak pomem derim

Theavecbuscuit
Kapalı
06 Kasım 2019 10:42

Yukarıda bazı yorumlar okudum , kendi düşüncem lisans mezunu olmak günümüzde hiç bir şey ifade etmiyor buna hukuk fakültesi mühendislik bitirmekte dahil, her yer üniversite ,260 puanlara mühendislikler 300 puanla girilen hukuk fakülteleri o 1990 ve 2000 yıllarındaki üniversite bitirmiş algısı kalmadı kısaca Türkiye de çoğu kamu ve özel sektöründe üniversite bitirmenin hiçbir ayrıcalığı kalmadı . Kamu alım yaparken artık alan içi sınavlara ve sözlü mülakatlara yöneldi. Yani ben lisans mezunuyum dengim subay diye düşünürseniz yanılmanız olası gerçekler daha farklı o da bende kalsın . Pomem subay olayına gelirsek , TSK er alımlarını bitirdi gibi bir şey bedelli ve asker süresinin 6 ay olması o eski asker komutan ilişkilerini bitirdi , yani o eski şaşalı günler yok üniversite bitirmenin çok kolay olmasından dolayı rütbe geçişleri çok zor değil. Paem de son alımını yaptı komiser olmak zor değil yani olaylara amir o bu gözüyle bakmayın . Mesleğe bak hangisini seni tatmin ederse onu yap . Burda sosyal hayatı seven olduğu kadar sevmeyen de çok .Kara piyade Subay terkim şuan polis memuruyum .

Gökbörü01
Aday Memur
06 Kasım 2019 20:00

Piyadeyi bırakalı bir ay oldu kardeşim kesinlikle tartışmasız pomem iyi düşün derim. Halkla iç içesin karanın hiyerarşisi pomeme benzemez. Mezun olursun teğmen olarak atarlar seni hudutta üs bölgesine allahla başbaşa kalırsın. Askeriye çok fazla fedakarlık isteyen birşey götü yememek değil.
06 Kasım 2019 21:01

subay olduktan sonra mı subaylığı bıraktınız hocam?
Theavecbuscuit, 4 yıl önce

Yukarıda bazı yorumlar okudum , kendi düşüncem lisans mezunu olmak günümüzde hiç bir şey ifade etmiyor buna hukuk fakültesi mühendislik bitirmekte dahil, her yer üniversite ,260 puanlara mühendislikler 300 puanla girilen hukuk fakülteleri o 1990 ve 2000 yıllarındaki üniversite bitirmiş algısı kalmadı kısaca Türkiye de çoğu kamu ve özel sektöründe üniversite bitirmenin hiçbir ayrıcalığı kalmadı . Kamu alım yaparken artık alan içi sınavlara ve sözlü mülakatlara yöneldi. Yani ben lisans mezunuyum dengim subay diye düşünürseniz yanılmanız olası gerçekler daha farklı o da bende kalsın . Pomem subay olayına gelirsek , TSK er alımlarını bitirdi gibi bir şey bedelli ve asker süresinin 6 ay olması o eski asker komutan ilişkilerini bitirdi , yani o eski şaşalı günler yok üniversite bitirmenin çok kolay olmasından dolayı rütbe geçişleri çok zor değil. Paem de son alımını yaptı komiser olmak zor değil yani olaylara amir o bu gözüyle bakmayın . Mesleğe bak hangisini seni tatmin ederse onu yap . Burda sosyal hayatı seven olduğu kadar sevmeyen de çok .Kara piyade Subay terkim şuan polis memuruyum .

06 Kasım 2019 21:03

eğitimde mı bıraktınız?
hackerandkoch, 4 yıl önce
piyade sınıfını bırakmış biri olarak pomem diyorum.

vanhelsing3535
Kapalı
09 Kasım 2019 00:56

Pomem diyen arkadaslari okuyunca zannedersinki polislikte cok rahat. Kara piyadenin baska baska zorluklari var polisligin baska zorluklari var. Merak eden acp okusun emniyet forumunu.. bir defa olaya cok pencereden bakiyosunuz. Subaylikta komutansin amirsin.tüm meslek yasantin boyunca aldigin maas ve oyak toolasan polisligin 3 kati kadar kazanirsin. Coluguna cocuguna ona gore gelecek kurarsin. Yuzbasiliktan itibaren rahatlarsin. Makam yukselir. Sivil ile ic ice olmak cok matah bise gibi yazmislar. Yeri gekir nefret edersin bu durumdan. Karsinda laftan anlamayan serseri tiplerle ugrasmak zorunda kaldiginda. Cok uzatmayim hakkinda hayirlisi neyse onu ol. Ama degil pomem emniyet mudurlugu bile olsa subayligi sec. Pisman olmazsin

Mühbrk1903
Memur
09 Kasım 2019 02:46

Para daha fazla olsun komutan amir olayım dersen piyade. öyle bir derdin yoksa aylık aldığın polis maaşı seni tatmin ederse ki hiç az değil polisinde maaşı kesinlikle polis ol derim. Ama şunuda ekleyeyim askeriye bir meslek değil yaşam tarzıdır büyük fedakarlık ister polisliğinde zor tarafı var ama çoğu birimi bir meslektir işini yaparsın gidersin ... Dip not polis çocuğuyum pomem taraftarıyım :)

hackerandkoch
Aday Memur
09 Kasım 2019 21:40

kim uyduruyor yüzbaşı olunca rahatladigini ?
vanhelsing3535, 4 yıl önce

Pomem diyen arkadaslari okuyunca zannedersinki polislikte cok rahat. Kara piyadenin baska baska zorluklari var polisligin baska zorluklari var. Merak eden acp okusun emniyet forumunu.. bir defa olaya cok pencereden bakiyosunuz. Subaylikta komutansin amirsin.tüm meslek yasantin boyunca aldigin maas ve oyak toolasan polisligin 3 kati kadar kazanirsin. Coluguna cocuguna ona gore gelecek kurarsin. Yuzbasiliktan itibaren rahatlarsin. Makam yukselir. Sivil ile ic ice olmak cok matah bise gibi yazmislar. Yeri gekir nefret edersin bu durumdan. Karsinda laftan anlamayan serseri tiplerle ugrasmak zorunda kaldiginda. Cok uzatmayim hakkinda hayirlisi neyse onu ol. Ama degil pomem emniyet mudurlugu bile olsa subayligi sec. Pisman olmazsin

vanhelsing3535
Kapalı
10 Kasım 2019 01:52

Belki 21 senelik askerim ordan biliyorum. Senin tecruben ne olaki

hackerandkoch, 4 yıl önce
kim uyduruyor yüzbaşı olunca rahatladigini ?

Theavecbuscuit
Kapalı
10 Kasım 2019 14:06

Karakol ve devamında da daire de çalışan biri olarak yazıyorum karakollarda 12/36 sistemi uygulanıyor Ankara gibi büyükşehirde bile gerçekten zevkli ve rahat temel işleri uygulaman yeterli nöbet , ekip memurluğu gibi tabiki zorluk var mı var iyi bir gözlemci olman gerekiyor tutanak tutma gibi olaylar gerçekten kolay ,olay vs olmadığın zaman elde telefon çay sigara yapıyorsun . Çevik kuvvet gibi yerleri saymıyorum çünkü çevikten benzeri bir sürü şube açıldı ( güvenlik şube , hazır takviye ) araya kaynayıp gidiyorsun ve hepsi yeni polis memuru olaylara gitmek bile zevk verici. Çalışma saati nöbet olayı bu mesleğin özü 5 bin lirayı bu yüzden veriyor . Rütbe olayı da askerlikle alakası yok Arkadaş ortamında geçiyor sorumluluğun yok mesai saatin dolunca basıp gidiyorsun. Yaşadığın tatsızlıklarda amir ile haklı isen yeri geliyor memur çarpıyor amiri . Yedek subay jandarma + 2 ay subay kursiyeri olarak benim tercihim polislikten oldu ve pişman değilim . Hava kuvvetlerini kazanacaksa tabiki arkadaş düşünmesin ama kara başka ve göründüğü gibi değil . Pek açık konuşmuyorum .

vanhelsing3535, 4 yıl önce

hackerandkoch
Aday Memur
10 Kasım 2019 18:11

hocam ozelden yazdim bakabilir.misiniz
Theavecbuscuit, 4 yıl önce

Karakol ve devamında da daire de çalışan biri olarak yazıyorum karakollarda 12/36 sistemi uygulanıyor Ankara gibi büyükşehirde bile gerçekten zevkli ve rahat temel işleri uygulaman yeterli nöbet , ekip memurluğu gibi tabiki zorluk var mı var iyi bir gözlemci olman gerekiyor tutanak tutma gibi olaylar gerçekten kolay ,olay vs olmadığın zaman elde telefon çay sigara yapıyorsun . Çevik kuvvet gibi yerleri saymıyorum çünkü çevikten benzeri bir sürü şube açıldı ( güvenlik şube , hazır takviye ) araya kaynayıp gidiyorsun ve hepsi yeni polis memuru olaylara gitmek bile zevk verici. Çalışma saati nöbet olayı bu mesleğin özü 5 bin lirayı bu yüzden veriyor . Rütbe olayı da askerlikle alakası yok Arkadaş ortamında geçiyor sorumluluğun yok mesai saatin dolunca basıp gidiyorsun. Yaşadığın tatsızlıklarda amir ile haklı isen yeri geliyor memur çarpıyor amiri . Yedek subay jandarma + 2 ay subay kursiyeri olarak benim tercihim polislikten oldu ve pişman değilim . Hava kuvvetlerini kazanacaksa tabiki arkadaş düşünmesin ama kara başka ve göründüğü gibi değil . Pek açık konuşmuyorum .

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi