Editörler : Pangaea
«722272237224722572267227722872297230723172327233»
19 Ocak 2020 15:01

Bu ne diyo yine. 2 ay kalmış falan. Ben bir şey anlamadım, anlayan var mı :D
ZMprof, 4 yıl önce

Hiçbir şey bilmediğinin kanıtı 19 Temmuzda 2020 kpss den sonra senin puanın yanar.Geçen sene 2018 sınavıdan sonra orman bakanlığı 2016 puanıyla alım yapmaya çalıştı memurlar net haber yapınca alımı geri çekti.Daha süreci bilmiyorsun senin gittiğin yollardan biz 7 sefer gittik geldik.

Senin için son gün 31 mart yani 2 ay 12 günün var 7 ayın değil.Bilmeden sallıyon bari bir bilene sor.

Wedat9363
Kapalı
19 Ocak 2020 15:14

hocam ormanın alımına goremi 2 ay falan var diyorsunuz yoksa bildiğiniz bir bilgi mi var lutfen açıklaya bilir misiniz.
ZMprof, 4 yıl önce

Hiçbir şey bilmediğinin kanıtı 19 Temmuzda 2020 kpss den sonra senin puanın yanar.Geçen sene 2018 sınavıdan sonra orman bakanlığı 2016 puanıyla alım yapmaya çalıştı memurlar net haber yapınca alımı geri çekti.Daha süreci bilmiyorsun senin gittiğin yollardan biz 7 sefer gittik geldik.

Senin için son gün 31 mart yani 2 ay 12 günün var 7 ayın değil.Bilmeden sallıyon bari bir bilene sor.

ZMprof
Daire Başkanı
19 Ocak 2020 16:03

özelden yazdım kardeşim burada bilgiyi haketmeyenler var.

Wedat9363, 4 yıl önce
hocam ormanın alımına goremi 2 ay falan var diyorsunuz yoksa bildiğiniz bir bilgi mi var lutfen açıklaya bilir misiniz.
19 Ocak 2020 16:23

Puahhahahahaha çok merak ettik sanki :D
ZMprof, 4 yıl önce

özelden yazdım kardeşim burada bilgiyi haketmeyenler var.

Mehmet Balci
Müsteşar Yardımcısı
19 Ocak 2020 16:34

3 günde bir düzenli olarak uyarmam mı gerekiyor arkadaşlar?

Bilgi alış-verişinde bulunun, tartışın rahatça diye müdahale etmiyorum ama görüyorum ki dalga geçmeyi, hakaret etmeyi düzenli hale getirenler var.

Bundan sonra, yaşınıza uygun davranacağınızı düşünüyorum. Aksi halde sık sık konunuza müdahalede bulunacağım ve gerekirse de konunuzu yazmaya kapatacağım.

İyi günler.

Tarımcı90, 4 yıl önce
Puahhahahahaha çok merak ettik sanki :D
19 Ocak 2020 16:50

Haklısınız Mehmet Bey, sizden ve bütün arkadaşlardan özür dilerim. Bir daha tekrarlanmayacak bu saygısız davranışım. Teşekkürler uyarınız için.
Mehmet Balci, 4 yıl önce

3 günde bir düzenli olarak uyarmam mı gerekiyor arkadaşlar?

Bilgi alış-verişinde bulunun, tartışın rahatça diye müdahale etmiyorum ama görüyorum ki dalga geçmeyi, hakaret etmeyi düzenli hale getirenler var.

Bundan sonra, yaşınıza uygun davranacağınızı düşünüyorum. Aksi halde sık sık konunuza müdahalede bulunacağım ve gerekirse de konunuzu yazmaya kapatacağım.

İyi günler.

Mehmet Balci
Müsteşar Yardımcısı
19 Ocak 2020 16:53

Estağfurullah, sadece şahsınıza söylemedim yanlış anlamayın, tek tek alıntı yapıp uyarmak gereksiz geldi.

Tarımcı90, 4 yıl önce
Haklısınız Mehmet Bey, sizden ve bütün arkadaşlardan özür dilerim. Bir daha tekrarlanmayacak bu saygısız davranışım. Teşekkürler uyarınız için.

Wedat9363
Kapalı
19 Ocak 2020 19:39

Allahım sen yardım et ya rabbi adamlar 20bin atamayı az görüp eylem yapıyorlar biz atama istediğimiz zaman "ya para yok ya" yada "e devlet işi böyle idare ediyor falan" diyenlere soruyorum ormana 5bin kadro, ardından polis askeriye öğretmenlere 20-50 bin ataması yapılsın,biz ziraatcilere gelince vay efendim ihtiyaç yok madem ihtiyaç yok niye kadroları azaltmiyorsunuz niye bizlere özelde istihdam yaratmiyorsunuz , sizlerin çerez parası "nasıl olsa ithal ederiz" zihniyeti bizi bu duruma soktu inşallah bizimde zamanımız gelecek inşallah...

Elfaytn
Kapalı
19 Ocak 2020 19:57

Benim halen umudum var azda olsa atama olacağına inanıyorum. Erdoğan genel olarak kurumlara emekli olan kadar alacağız demişti.Puanimizi yakacaklarini sanmıyorum az da olsa yaparlar alim yaptık demek icin
19 Ocak 2020 20:58

Nereden baksanız bizim en son atamamızdan bu yana 200 bin atama olmuştur ama bize gelince yok ne desek boş

ZMprof
Daire Başkanı
19 Ocak 2020 22:47

Arkadaşlar ben burada iyi niyetimle yorum paylaşıyorum bir kaç saygısız arkadaş yüzünden onuda yapmak gelmiyor içimden.Benim yazdığım yorumlardan farklı anlam çıkarmak için uğraşanlar var yapmayın.Kendi zihninizden geçenlerle başkalarını yaftalamayın.Benim ne senin aldığın puanda ne de senin atamanda gözüm var inşallahta atanırsın canım kardeşim. senin atanmanın bana ne zararı olacak.Lütfen ön yargılarınızı bir kenara koyun.

İlk günden beri Proje lazım diyorum projesiz alım olmaz diyorsun diyorlar .kardeş ben yüklü alım için proje lazım diyorum 2 bin kişi tüm bölümler dahil alım olur ortalama 4-5 yılda bir emekli olan var istifa var olur tabi. 2016 da 1550 kişi alındı projesiz bir alımdı 550 Zm alındı.

Gelelim proje neden önemli konusuna Bakanlık alım tarihine hep beraber bakalım 2008 e kadar bizim bakanlık binli sayılarda personel alan bakanlık değildi .Kimse kpss ye filan çalışmazdı çünkü doğru düzgün atama bile yoktu.Ne zamanki Avrupa Birliği fonu ileTargel Projesi çıktı bizim bakanlık 10 bin alım yaptı.Hatta bir 10 binlik alım için kaynakta vardı Targelin Danıştaya davası sonucu o alımda iptal oldu.O zaman ilk 2008 puanıyla bir çok arkadaşım Bakanlığa köylere atandı Targel iptal olunca hepsi merkez il ve ilçelere çekildi ve merkezde kadrolar şişti.Hala görüştüğüm arkadaşlarımın dediğini aktarıyorum akşama kadar iki dosya giren mühendisler var şuan ege,marmara akdeniz iç anadoluda personel eksikliği filan yok bu direk atanmış arkadaşlardan aldığım bilgidir.Bir tek Doğuda açık var diyor atanmış arkadaşlar ben onların yalancısıyım.Şimdi durumlar bundan ibaret.

Şimdi 2013 son targel alımından sonra 2016 da 1550 kişilik bir alım daha yapıldı.Büyük olasılıkla bu alım Targelde açılan kadrolardan sonra boş kalan yerlere yapıldı.2017 alımını hiç saymıyorum bu alım öncesi bizim bakanlıkta fetö operasyonu yapıldı 1700 kişi atılınca yerine 2000 kişi alım oldu.2017 yi saymazsanız 2017,2018,2019 atamasız geçti.

Şimdi benim nacizane fikrim şu bir proje olmazsa şayet yine maksimum 2 bin kişilik bir alım olabilir de olmayabilirde.Bakın kesin olacak demiyorum tarihi de kimse bilemez.Karar sizin .Benim size tavsiyem son bir sınava çalışın alım olursa tercih yaparsınız alım olmazsa yolunuza bakarsınız.

Son uyarım ise boşuna twit mail fax uğraşmayın bunların hepsi boşa çaba 3 senedir her gün twit vs atılıyor sonuç 0 atama.Sınava girin puanınızı alın özelde işe başlayın alım olursa şayet tercih yaparsınız alım olmazsa yolunuza bakarsınız.

Ahmet eymen2121
Kapalı
19 Ocak 2020 22:47

Atama yok gidin yatın...

Ahmet eymen2121
Kapalı
19 Ocak 2020 22:50

Yarım saat yazı mı yazılır

Ahmet eymen2121
Kapalı
19 Ocak 2020 22:54

Atama var sabah erken kalkın ...

vethek2500
Aday Memur
19 Ocak 2020 23:24

Hocam uyarını yaptıysan fikrini söylediysen teşekkür ederim. Ama oturup beklemek istemeyenlerde var mesela talep edilen bir sayı var ve onay alırsa atanacağına inanan insanlar onların umudunu kırma birdaha lütfen şunu bunu yapmak boşuna diye söyleyerek ne zaman insanlar bişey yapalım dese sen çıkıyon ortaya ondan diyorum teşekkür ederim kendi adıma fikrini beyan ettiğin için dediğin gibi projesiz 10 bin alım olmaz bizde biliyoruz bu yüzden talep edilen sayı varken uğraşalım diyoruz
ZMprof, 4 yıl önce

Arkadaşlar ben burada iyi niyetimle yorum paylaşıyorum bir kaç saygısız arkadaş yüzünden onuda yapmak gelmiyor içimden.Benim yazdığım yorumlardan farklı anlam çıkarmak için uğraşanlar var yapmayın.Kendi zihninizden geçenlerle başkalarını yaftalamayın.Benim ne senin aldığın puanda ne de senin atamanda gözüm var inşallahta atanırsın canım kardeşim. senin atanmanın bana ne zararı olacak.Lütfen ön yargılarınızı bir kenara koyun.

İlk günden beri Proje lazım diyorum projesiz alım olmaz diyorsun diyorlar .kardeş ben yüklü alım için proje lazım diyorum 2 bin kişi tüm bölümler dahil alım olur ortalama 4-5 yılda bir emekli olan var istifa var olur tabi. 2016 da 1550 kişi alındı projesiz bir alımdı 550 Zm alındı.

Gelelim proje neden önemli konusuna Bakanlık alım tarihine hep beraber bakalım 2008 e kadar bizim bakanlık binli sayılarda personel alan bakanlık değildi .Kimse kpss ye filan çalışmazdı çünkü doğru düzgün atama bile yoktu.Ne zamanki Avrupa Birliği fonu ileTargel Projesi çıktı bizim bakanlık 10 bin alım yaptı.Hatta bir 10 binlik alım için kaynakta vardı Targelin Danıştaya davası sonucu o alımda iptal oldu.O zaman ilk 2008 puanıyla bir çok arkadaşım Bakanlığa köylere atandı Targel iptal olunca hepsi merkez il ve ilçelere çekildi ve merkezde kadrolar şişti.Hala görüştüğüm arkadaşlarımın dediğini aktarıyorum akşama kadar iki dosya giren mühendisler var şuan ege,marmara akdeniz iç anadoluda personel eksikliği filan yok bu direk atanmış arkadaşlardan aldığım bilgidir.Bir tek Doğuda açık var diyor atanmış arkadaşlar ben onların yalancısıyım.Şimdi durumlar bundan ibaret.

Şimdi 2013 son targel alımından sonra 2016 da 1550 kişilik bir alım daha yapıldı.Büyük olasılıkla bu alım Targelde açılan kadrolardan sonra boş kalan yerlere yapıldı.2017 alımını hiç saymıyorum bu alım öncesi bizim bakanlıkta fetö operasyonu yapıldı 1700 kişi atılınca yerine 2000 kişi alım oldu.2017 yi saymazsanız 2017,2018,2019 atamasız geçti.

Şimdi benim nacizane fikrim şu bir proje olmazsa şayet yine maksimum 2 bin kişilik bir alım olabilir de olmayabilirde.Bakın kesin olacak demiyorum tarihi de kimse bilemez.Karar sizin .Benim size tavsiyem son bir sınava çalışın alım olursa tercih yaparsınız alım olmazsa yolunuza bakarsınız.

Son uyarım ise boşuna twit mail fax uğraşmayın bunların hepsi boşa çaba 3 senedir her gün twit vs atılıyor sonuç 0 atama.Sınava girin puanınızı alın özelde işe başlayın alım olursa şayet tercih yaparsınız alım olmazsa yolunuza bakarsınız.

Wedat9363
Kapalı
19 Ocak 2020 23:36

2014 55.00 2016 76.46 2018 86.95 ilk 100 deyim daha ne kadar açık yazayım. diyelim 2020kpss girdik 90ustu aldık atama yok istemedigim bir alanı tercih edeceğim(umarim yanlış anlaşılmam) buna rağmen kpssye çalışıyorum lanet olası ucube bir dönemdeyiz 2 yılda sanki 20 yıl yaşlandık...

ZMprof
Daire Başkanı
19 Ocak 2020 23:39

Eyvallah hocam bu benim düşüncem. o mücadeleleri 4 sene yapmış biri olarak söylüyorum banagöre etkisi Sıfır.Alım yapmak isterlerse alıyorlar yoksa ne yapsan boş.Siz yine de deneyin tabi o sizin kararınız bana bakmayın.

vethek2500, 4 yıl önce
Hocam uyarını yaptıysan fikrini söylediysen teşekkür ederim. Ama oturup beklemek istemeyenlerde var mesela talep edilen bir sayı var ve onay alırsa atanacağına inanan insanlar onların umudunu kırma birdaha lütfen şunu bunu yapmak boşuna diye söyleyerek ne zaman insanlar bişey yapalım dese sen çıkıyon ortaya ondan diyorum teşekkür ederim kendi adıma fikrini beyan ettiğin için dediğin gibi projesiz 10 bin alım olmaz bizde biliyoruz bu yüzden talep edilen sayı varken uğraşalım diyoruz

Ekinoksis
Kapalı
19 Ocak 2020 23:52

Şu açıdan haklı olabilirsin vicdanlı bir bakanımız olsaydı atamayı ne yapar ne eder yapardı

ama adam bize dilenci gözüyle baktığı şu an için ne desek boş zaten dinlenmiyor

Anca umudumuz mv.lerin, sendikaların, akp içindeki insanların bakanın üstünde bsskı kurmaları .

O kadar emek verdik ben hiçbir şey yapmadan duramam.

Herkes talep olduğunu söylüyor bu noktada vazgeçmek okyanusu geçip denizde boğulmak olur ve vicdanımı çok rahatsız eder.

ZMprof, 4 yıl önce

Eyvallah hocam bu benim düşüncem. o mücadeleleri 4 sene yapmış biri olarak söylüyorum banagöre etkisi Sıfır.Alım yapmak isterlerse alıyorlar yoksa ne yapsan boş.Siz yine de deneyin tabi o sizin kararınız bana bakmayın.

gıdamuh.
Memur
20 Ocak 2020 04:11

Değerli Mehmet Bey,

Öncelikle size teşekkür ederim forum içinde düzeni sağladığınız için. Ve bunu da çok kibar bir şekilde yaptığınız için. Arkadaşlarımızın da sinirleri bozuldu artık. Bizler 2018 kpss için maddi manevi çok emek verdik. En önemlisi de zamanımızı verdik. Tarım Bakanlığı 32 aydır personel alımı yapmadı. Bizler büyük umutlar içersinde çabaladık. Hem sınav öncesinde hem de sınav sonrasında. 2020 sınavına 6 ay var. Puanlarımızın yanmasına az kaldı. Yeni bir sınava hazırlanacak maddi manevi gücümüz yok. 2020 kpss puanı sonrası tekrar atama bekleyecek sabrımız da kalmadı. Ömrümüzden aylar yıllar gidiyor. Sizden ricamız, bizi haber yapmanız ve sesimizi hem bakanımıza hem de cumhurbaşkanımıza duyurmamızı sağlamanız. Memurlar.Net hem en güvendiğimiz hem de en çok takip ettiğimiz haber sitesidir. Lütfen, kimse bize sahip çıkmıyor, siz bizlere sahip çıkın. Güzel bir haberimizi yapmanızı rica ediyoruz sadece. Bu mağduriyeti gösterin lütfen.

Saygılar

Mehmet Balci, 4 yıl önce

Estağfurullah, sadece şahsınıza söylemedim yanlış anlamayın, tek tek alıntı yapıp uyarmak gereksiz geldi.

S.Kinayer
Şef
20 Ocak 2020 10:50

Bu forumda her zaman olumlu yazdim her zaman alım olacak diye düşünüyorum dedim (ki hala düşünüyorum alım olacağını) ama asla ve asla bir sayı yada tarih duysam bile vermedim. Burada sayı ve tarih veren arkadaşlarda belki bir heyecan ve umutla duyduğunu yazdılar ki zaten bu şekilde olanlar hala aramızda ama art niyetli sayı ve tarih verenlerin hepsi gitti. Kimse kalmadı buralarda gerçekten atama olsun diye bekleyenler dışında ve artık yavaş yavaş biz bekleyenlerde endişeliyiz. Önceleri Ekim ortasına kadar bekler çalışırım diyordum sonra şura zamanına kadar bekler sonra çalışırım sonra yıl başı olsun çalışırım dedim dedim ama yeni yılın 20 günü de geçti hala ne yeni sınava çalışmak için bir istek var nede motivasyon. Hala bu belirsizlik içinde kendi kendimize debeleniyoruz. Belki akıl ve mantık yeni sınava çalışmayi gerektiyor ama düşününce 2.5 senedir olmayan alım yeni sinavla ve üzerinden belkide en az 3 3.5 seneyi geçmiş olduğu zaman olacak mı ? Bana kalırsa en büyük sorun bu yoksa sınava çalışmak mesele değil sınavdan yüksek puan almakta mesele değil hastalık vb bir durum olmadığı sürece sınav günü. önümüzde kalan sürede planlı bir çalışma ile önceki sınavdan alınan puanı yada daha fazlasını yine aldırır. Ama asıl mesele ömürden giden gunler. bakıyorsun bosa giden bir zaman var geriye kalan başka hiçbir şey yok. ne maddi ne manevi olarak hiç bir kazanım yok. Sağlık tanım olarak kişinin ruhsal bedensel vb tüm durumunun iyi olması haline denir. Ama bakıyoruz bizler psikolojik olarak yıpranmış haldeyiz yani bir nevi atama bekleyenler olarak hastayız diyemem ama sağlıksız bir halde olduğumuz kesin. O yüzden kopuyor zaten tüm bu yaygaralar. kimsenin kimseye bir tahammülü kalmadı artık. şimdi biri çıkıp dese şöyle oldu diye ki doğru bilgi vermis bile olsa yine inanmak ile inanmamak arasında kalınacak. olumsuz söylese linç edilecek. o yüzden artık sadece uzaktan izliyorum bugün nedense yazmak istedim buraya çünkü içinde bulundugumuz hal hal değil. bir silkinip kendimize gelmek gerek. ama bunu yapacak güç ve irade var mı sorgulamakta lazım. son olarak ne kimseye oturun ders çalışın diye öğüt verebilir ne de olmaz bu alım diyerek umut kirabilirim. diyeceğim tek şey hepimiz hakkında hayırlısı olsun.
Toplam 193811 mesaj
«722272237224722572267227722872297230723172327233»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi