Editörler : supporters.
30 Haziran 2020 18:04

Başvurumu usulüne uygun bir şekilde sonuçlandırdım. Hatta bu konuda şahsıma bir bilgi maili de geldi.

Ancak, şu andan itibaren ne başvurumu dilekçemi, özgeçmiş ve eserler listemi ve beyannamemi göremiyorum.

Ayrıca, ilk sayfadaki Aday Bilgi Açıklama İşlemi kısmında kimlik bilgilerim, çalıştığım kurum vs. yazmıyor.

Bu teknik sorun neden kaynaklanıyor acaba?

30 Haziran 2020 19:04

SORU:

Bir makalem bir derginin Mayıs sayısında yayınlandı ve dergim bu sene ULAKBIM'e kayıtlı değildi. Ben de ULAKBIM'e mesaj attım. Dergim indekse girer mi yakın zamanda diye. Onlar da bana Derginin bu sene daha eksiğinin olduğunu Temmuz ve Ağustos sayıları düzgün giderse indekse tekrar kaydedileceğini ifade ettiler. Ben de dürüst bir akademisyen gibi dergiyi indekse kayıtlı olmayan dergi olarak işaretledim ve puanın yarısını aldım ve başvurumu tamamladım. Tahmin edin sonra ne oldu? Bu sırada makalemin yayınlandığı dergiyi ULAKBIM bu sene indekse kaydetmiş ve ben "yalan" beyan vermiş oldum ve 5 puanım gitti. Neden mi? Sırf dürüst davrandım diye. Şimdi acaba Jüriler indekse kayıtlı olan bir dergiyi, indekse kayıtlı değil olarak beyan etmişsin şeklinde beni etike sevk ederler mi? Mağdur olan benim. Bazı akademisyenler indekse kaytlı olmayan dergiyi, kayıtlı gibi beyan eder, bense kayıtlı olanı kayıtlı değil şeklinde beyan ettim. Hocalarım burada sorun çıkar mı? Yorumunuz nedir?

BnSvKn
Kapalı
30 Haziran 2020 21:37

Sizin etiklik bir durumunuz yok, boşuna kendinizi daha işin başında bu kadar perişan etmeyin. Böyle bir durum olacak olursa yazışmalarınızı sunarsınız ve haklı çıkarsınız. Ya nasip... Emin olun nasibinizde yoksa öyle olmadık şeylerden sorun çıkarabilirler ki şaşarsınız. Ancak olabilecek her kötü ihtimali düşünmenin size faydası yok. Başımıza her an meteor düşme ihtimali de var ama düşünmüyoruz. Bunları, 7 ay süreyle ya sorun çıkarsa diye düşünen ve sonunda doçentliğini alan biri olarak söylüyorum. Yaşadığım stres yanımda zarar kaldı. İçine girdiğimiz stresin sonuca bir etkisi yok.

akademikmemurum, 4 yıl önce

SORU:

Bir makalem bir derginin Mayıs sayısında yayınlandı ve dergim bu sene ULAKBIM'e kayıtlı değildi. Ben de ULAKBIM'e mesaj attım. Dergim indekse girer mi yakın zamanda diye. Onlar da bana Derginin bu sene daha eksiğinin olduğunu Temmuz ve Ağustos sayıları düzgün giderse indekse tekrar kaydedileceğini ifade ettiler. Ben de dürüst bir akademisyen gibi dergiyi indekse kayıtlı olmayan dergi olarak işaretledim ve puanın yarısını aldım ve başvurumu tamamladım. Tahmin edin sonra ne oldu? Bu sırada makalemin yayınlandığı dergiyi ULAKBIM bu sene indekse kaydetmiş ve ben "yalan" beyan vermiş oldum ve 5 puanım gitti. Neden mi? Sırf dürüst davrandım diye. Şimdi acaba Jüriler indekse kayıtlı olan bir dergiyi, indekse kayıtlı değil olarak beyan etmişsin şeklinde beni etike sevk ederler mi? Mağdur olan benim. Bazı akademisyenler indekse kaytlı olmayan dergiyi, kayıtlı gibi beyan eder, bense kayıtlı olanı kayıtlı değil şeklinde beyan ettim. Hocalarım burada sorun çıkar mı? Yorumunuz nedir?

angarali26
Şube Müdürü
30 Haziran 2020 22:52

Herkeste durum aynı sanırım. Jüri üyeleriniz belli olduğunda aday başvuru kısmı dolacak inşallah hocam. Beklentimiz o yönde.

akademikmemurum, 4 yıl önce

Başvurumu usulüne uygun bir şekilde sonuçlandırdım. Hatta bu konuda şahsıma bir bilgi maili de geldi.

Ancak, şu andan itibaren ne başvurumu dilekçemi, özgeçmiş ve eserler listemi ve beyannamemi göremiyorum.

Ayrıca, ilk sayfadaki Aday Bilgi Açıklama İşlemi kısmında kimlik bilgilerim, çalıştığım kurum vs. yazmıyor.

Bu teknik sorun neden kaynaklanıyor acaba?

metsar
Aday Memur
01 Temmuz 2020 08:50

Sayın hocalarım, 2020 Mart formunu kullansak daha iyi olmaz mı? Malum çoğunluk orada. Böyle olunca iki yere de bakmak durumunda kalıyoruz

Docentlik Dosya
Aday Memur
01 Temmuz 2020 09:28

Zorlu doçentlik aşamalarından geçmiş, sisteme defalarca dosya yüklemiş, deneyimli, akademisyen iki Doçent tarafından doçentlik dosyanız hazırlanır, doçentlik kriterlerine uygun olarak DBS?ye yüklenir. Bilgi için: [email protected]

way-way
Şef
01 Temmuz 2020 11:22

Sayın hocalarım; Ben doktora eğitimim sırasında uluslararası projede 18 ay bursiyer olarak görev aldım. Doçentlik başvuru şartlarında bulunan şu maddeye giriyor;

c) Devam eden veya başarı ile tamamlanmış a ve b bendi dışındaki uluslararası destekli bilimsel araştırma projelerinde (derleme ve rapor hazırlama çalışmaları hariç) görev almak yazıyor

Ben bu görev aldığım projeyi nasıl puanlayacağım? Projede görev almanın doktora öncesi sonrası ayrımı var mı? Teşekkür ederim.

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
01 Temmuz 2020 18:44

İlginç, doçentler akademik çalışma yerine kırtasiyecilik mi yapmaya başladılar?

Docentlik Dosya, 4 yıl önce

Zorlu doçentlik aşamalarından geçmiş, sisteme defalarca dosya yüklemiş, deneyimli, akademisyen iki Doçent tarafından doçentlik dosyanız hazırlanır, doçentlik kriterlerine uygun olarak DBS?ye yüklenir. Bilgi için: [email protected]

angarali26
Şube Müdürü
01 Temmuz 2020 21:07

HAKLISINIZ HOCAM, MADEM BAŞVURULAR ÜAK TARAFINDAN MART 2020 OLARAK ALINDI. BENCEDE MART 2020 DAYFASINI KULLANALIM. NE DE OLSA AYLARCA BURALARDA OLACAĞIZ :d

metsar, 4 yıl önce
Sayın hocalarım, 2020 Mart formunu kullansak daha iyi olmaz mı? Malum çoğunluk orada. Böyle olunca iki yere de bakmak durumunda kalıyoruz

stguyp
Aday Memur
03 Temmuz 2020 19:20

Basvurular yilda 4 sefer olmali ki yil kaybedilmemeli

Docentlik Dosya
Aday Memur
08 Temmuz 2020 09:45

Zorlu doçentlik aşamalarından geçmiş, defalarca dosya yüklemiş, deneyimli, Akademisyen 2 Doçent tarafından doçentlik dosyanız hazırlanır doçentlik kriterlerine uygun olarak DBS ye yüklenir. Bilgi için: [email protected]

angarali26
Şube Müdürü
08 Temmuz 2020 16:48

dosyasını hazırlayıp sisteme yükleyemeyen doçent adayları ve bunu iş olarak yapan 2 adet doçent müsveddesi. vah benim ülkemin haline. yazık ki ne yazık.

Docentlik Dosya, 4 yıl önce

Zorlu doçentlik aşamalarından geçmiş, defalarca dosya yüklemiş, deneyimli, Akademisyen 2 Doçent tarafından doçentlik dosyanız hazırlanır doçentlik kriterlerine uygun olarak DBS ye yüklenir. Bilgi için: [email protected]

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
08 Temmuz 2020 16:58

Doçent olunca akademik çalışma yapmak yerine ek işe yönelmişler anlaşılan.

angarali26, 4 yıl önce

dosyasını hazırlayıp sisteme yükleyemeyen doçent adayları ve bunu iş olarak yapan 2 adet doçent müsveddesi. vah benim ülkemin haline. yazık ki ne yazık.

aegeansea80
Aday Memur
02 Ağustos 2020 16:40

benimde cevap aradığım soru bu. tam metin gerekli midir ? özet metin yeterli değilmi ?

bir cevap alabildiniz mi bu soruya

Tunçp, 4 yıl önce

Arkadaşlar merhaba, bir konuda bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

Docentlige filolojiden başvuru yapacagim. Tablo 3'te, 8. Madde bilimsel toplantı faaliyetleri kısmında bildiriler için "...tam metni veya özeti..." deniyor. Fakat "doçentlik bilgi sisteminde istenen dosyalar" kısmındaki "bildiri" ifadesinin karşısında sadece "tam metin" yazılı.

Yani bir karışıklık var gibi veya ben tam anlayamadım.

Sorum şu, kongrede sunulmuş, katılım belgesi alınmış ve kitapta da basılmış özet bildiri puanla

mada geçerli oluyor mu? Eğer oluyorsa özet için herhangi bir kriter isteniyor mu? İngilizcesi olması lazım veya en az şu kadar olması lazım gibi.

Ayrıca bildiri özeti oluyorsa, jürilerin değerlendirmesi açısından özet olmasının veya tam metin olmasının artı eksi nasıl bir etkisi olur? Çok da farketmez mi?

İlginiz için şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar...

angarali26
Şube Müdürü
03 Ağustos 2020 20:14

özet metin puan almak için yeterlidir. sisteme de basılmış özet metnin yüklenmesi gereklidir.

aegeansea80, 4 yıl önce

benimde cevap aradığım soru bu. tam metin gerekli midir ? özet metin yeterli değilmi ?

bir cevap alabildiniz mi bu soruya

metsar
Aday Memur
04 Ağustos 2020 10:05

Sayın hocalarım lütfen 2020 Mart Başlıklı forma yazalım. Yazışmaların çok büyük bir bölümü orada. Daha sağlıklı takip edilmesi için tek bir yer olması daha iyi. Saygılar
Toplam 216 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi