Editörler : crops35
18 Eylül 2018 23:54

emir varlık maaş haczi
Banka dosyam 2015 yılında icraya geçti fakat herhangi bir icra yansımadan banka emir varlık şirketine krediyi satmış bende arayıp taksitlendirdim telefon konuşmaları kayıt altında deniyo neyse bana protokol de yapıldı imzalarinin ve kaselerinin olduğu sozlesmeyi mail adresime attılar bende pesinat ve taksitleri günü günü ne odedim ki bu aya kadar bu ay maasima icra gelmiş arayıp neden böyle birşey olduğunu sordugumda bize dosya devredilmeden banka avukatı maasiniza icra açmış hesapta ben onu onlara belirtmemisim o yüzden onlar devamını getirmiş anlastigim fiyatin 2 katı isteniyor faizli icra dairesine arayıp öğrenin diyorlar birde. şimdi bu konuyu avukat bir arkadasa versem lehime bir karar cikarmi yoksa mevcut yasayla bişey degismezmi tesekkurler

hukuksalgorus
Aday Memur
20 Eylül 2018 00:57

maaş haczi yazılmasına neden olan takip dosyasına bakmak lazım, size mutlaka ödeme emri tebliğ edilmiş olmalı, o aşamada itiraz etmeliydiniz. ancak takip tarihi varlık şirketi ile yaptığınız yapılandırmadan sonraki bir tarihe rastlıyorsa menfi tespit davası açarak durumu kurtarabilirsiniz.

Dolphinpolice35
Aday Memur
20 Eylül 2018 01:43

Bana 2015 yılında banka avukatı tarafından isyerime ödeme yapmam ile alakali evrak gelmişti ne yazikki.varlik şirketiyle yaptigimiz anlaşma imza kaşenin hiçbir anlamı yokmu banka ile yapılan işlemden sonra dosyayı satın alıyorlar ben bankadan borc aliyorum banka bana sormadan krediyi satabiliyor onlarda açık takip üzerinden işlem devam ettirebiliyorlar 10 liralık borcu 1 liraya alıp bizden 30 lira isteyebiliyor ben bu durumu nasıl lehime cevirecegim dava acsamda birsey degismeyecek heralde düzen böyle duzulen belli
hukuksalgorus, 6 yıl önce

maaş haczi yazılmasına neden olan takip dosyasına bakmak lazım, size mutlaka ödeme emri tebliğ edilmiş olmalı, o aşamada itiraz etmeliydiniz. ancak takip tarihi varlık şirketi ile yaptığınız yapılandırmadan sonraki bir tarihe rastlıyorsa menfi tespit davası açarak durumu kurtarabilirsiniz.

hukuksalgorus
Aday Memur
20 Eylül 2018 10:42

bulunduğunuz ilden bir avukattan yardım alın bence

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi