Editörler : oto-danisman-expert
18 Mart 2020 19:02

Topçu subaylığı sınıfını kazandım bu sınıf hakkında sorularım var tavsiye eder misiniz?

K.K.K Topçu subaylığı sınıfını kazandım.Topçu subaylığı mesleği hakkında her hangi bir bilgim yok...Topçu subaylığı nasıldır neler yapar ve tavsiye eder misiniz? Dışarıda da çalışacak bir işim yok Ne yapacağımı bilemedim.Babam beni topçu subaylığına göndermek istiyor...Annem beni göndermek istemiyor.Gitme seni güneydoğuya verirler seni öldürürler ömür boyu asker olacaksın saçının bir teline zarar gelmesini istemiyorum vs..vs...bir sürü cümleler duydum ve kafam karıştı..Bu konuda mesleki olarak beni bilgilendirecek ve tavsiye eden bir subay büyüğüm bu konu hakkında bilgi verirse ve beni yönlendirirse çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler..

Sig516
Aday Memur
18 Mart 2020 20:35

Sakın olma kardeşim sen bu işi işsizlikten yapacaksın bir ömür zindan olacak sana o birlik git bimde burger da felan çalış daha mutlu olursun beni yanlış anlama

Çarli dayı
Aday Memur
18 Mart 2020 21:37

Estağfurullah yanlış anlarmıyım hiç..Çok basit ve seviyesiz bir cevap yazmışsın..Sanırım sen yedektende yerleşemedin telefonla çağırı bekliyorsun.Sen gitte burger king te ya da bimde çalış olurmu bir uyanık sen kalmışsın memlekette ;) Önce bir yazımı okumayı öğren bence sen yorum yapma! Topçu subaylığı nasıl bir sınıf diye soruyorum subay olan bir büyüğümüz cevaplarsa benim içind daha makul olur. Ok.

Teyareci
Aday Memur
18 Mart 2020 21:40

Kardeşim bir saniye bile düşünme sonuçta subaysın en son olarak Atatürk te bir topçu subayıydı

Brsmhtn
Şef
18 Mart 2020 21:44

Öncelikle hayırlı olsun kardeşim önce 1 ay intibak eğitimi alacaksın sürekli istikamet ağaca koş ha koş neyse 1 ay öyle geçer sonra Ankara Polatli tegmen kursiyer öğresi oluyor sun 6 ay egetimde alacaksın orada harita bilgisi istihbarat vs ders alacaksın mat iyi olsun yoksa kalırsın yine spor yanalim düzen vs vs bizim zamanımda tug genel vardır nereden çıkmadı belli olmuyordu poerler adamı zor ama güzel sınıf dir korkma sen bir tegmen sin unutma bunu sonra kura yada derece ile bir yerde göreve başlarsin orada amirleri iyi ise süper sert ve gaddarsa sende şansına ama korkma yani yaparsın para tatlı gelir sonra

dnm123
Aday Memur
18 Mart 2020 21:57

Yok tank subayıydı :S iyi sallamışsın. Atatürk piyade subayıydı.

Teyareci, 4 yıl önce
Kardeşim bir saniye bile düşünme sonuçta subaysın en son olarak Atatürk te bir topçu subayıydı

Çarli dayı
Aday Memur
18 Mart 2020 23:02

Eyvallah çok teşekkür ederim kardeşim...

Çarli dayı
Aday Memur
18 Mart 2020 23:05

Burada sualimi cevaplayacak gerçek bir subay yok sanırım yinede iyi niyetle yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

bigbear
Memur
19 Mart 2020 12:07

Çocuk değilsin artık. Belliki annen seni hala ufak bi çocuk olarak görüyo

Bana kalırsa gitmemelisin, ikilemde kalan bi insan subay olmamalı. Hedef tek ve net olmalı.

İyicene araştır ve en son kararı kendin ver.

Arama bölümüne ''topçu subay'' yazarsan bi çok şey çıkar

https://forum.memurlar.net/konu/2403915

Aks1299
Aday Memur
27 Mart 2020 21:10

Öncelikle sallamasyon ne var ne yok yazmışsın kardeşim. Her bulduğun konuya atlama bu şekilde, insanlar bilgi edinmeye çalışıyor. Topçu sınıfı bilindiği gibi muharip bir sınıf. Ama tank,top,hava savunma gibi sınıflar yeri gelir birçok defa piyade gibi görev yapar. Bu iş sevmeden, gönül vermeden yapılacak bi iş değil. İnşallah karar vermekte gecikmezsin. Virüs meselesini haricen tutarsak 2020 girişli sutasaklılar Ekim sonuna kadar bütün sınıflar piyadeymiş gibi subaylık eğitimi alacak. Bu sürecin içinde 50 gün intibak eğitimi de var. sonrasında rütbe takıp 8 ay da Polatlı Top ve Füze Okulunda eğitim alacaklar. Son olarak 3 ay da Temel komando eğitimi.Yani 19 ay(eğer şartlar ve planlar değişmezse) eğitim var kıtaya çıkıncaya kadar. Son olarak tekrar değinmek istiyorum,muharip sınıflar insana meşakkatli ancak sevene, gönül verene gül gibi bir meslek hayatı sunar. Sevene, gönül verene.
Brsmhtn, 4 yıl önce

Öncelikle hayırlı olsun kardeşim önce 1 ay intibak eğitimi alacaksın sürekli istikamet ağaca koş ha koş neyse 1 ay öyle geçer sonra Ankara Polatli tegmen kursiyer öğresi oluyor sun 6 ay egetimde alacaksın orada harita bilgisi istihbarat vs ders alacaksın mat iyi olsun yoksa kalırsın yine spor yanalim düzen vs vs bizim zamanımda tug genel vardır nereden çıkmadı belli olmuyordu poerler adamı zor ama güzel sınıf dir korkma sen bir tegmen sin unutma bunu sonra kura yada derece ile bir yerde göreve başlarsin orada amirleri iyi ise süper sert ve gaddarsa sende şansına ama korkma yani yaparsın para tatlı gelir sonra

patron5-6-2
Aday Memur
28 Mart 2020 12:57

Kardesim arkana bile bakma, sivil hayat berbat, şu virüs muhabbetinden dolayı iyice özel sektör sıkıştı, hiç düşünme biz çok uğraştık çok istedik Mevlam nasip etmedi, 4 yıldır uğraşıyorum lise dönemlerimi de sayarsak baya zamandır uğraşıyorum , kısacası hiç ama hiç düşünme eğer ben olsaydım arkama bile bakmazdım

Topcuyns
Kapalı
29 Mart 2020 16:08

Benim arkadaşım topçu subay. Sivilde 3 bin lira maaşlı işim olsa gitmezdim demişti.

MikroTürk
Aday Memur
29 Mart 2020 16:19

Bunu buraya tum samimiyetiyle yazan kardeşim git eğitimini tamamla paşalar gibi subay ol boşver burdaki yorumları sıkıntısız sorunsuz ekmek iş yok kimse kimseyi öldürmenin derdinde değil ölecek değil yaşayacak yasatacak adam lazım. Hayırlısı olsun hakkinda

murat3300
Aday Memur
30 Mart 2020 10:15

Kardeşim senden rica ediyorum artık bak gerçekten rica ediyorum. Sırf sana yedek gelebilsin diye forumda insanların moralini bozmandan, hedef sasirtmandan bıktım. Ya kardeşim ayıp ya ayıp . Nasibinde varsa olur zaten. Lütfen insanları salak yerine koyma artık. Sana yemin ederim geçen gün üşenmedim bütün mesajlarını okudum . Hepsi olumsuz ya . Ne yazdıysan gitmeyin etmeyin çok kötüymüş insanlar kahroluyormuş vs vs. E abi sen yedek bekliyorsun sen gideceksin. Sen de gitme o zaman. Biktim artık senden !

Topcuyns, 4 yıl önce

Benim arkadaşım topçu subay. Sivilde 3 bin lira maaşlı işim olsa gitmezdim demişti.

Topcuyns
Kapalı
30 Mart 2020 15:12

Kardeş sen beni biriyle karıştırıyor olabilir misin?

murat3300, 4 yıl önce

Kardeşim senden rica ediyorum artık bak gerçekten rica ediyorum. Sırf sana yedek gelebilsin diye forumda insanların moralini bozmandan, hedef sasirtmandan bıktım. Ya kardeşim ayıp ya ayıp . Nasibinde varsa olur zaten. Lütfen insanları salak yerine koyma artık. Sana yemin ederim geçen gün üşenmedim bütün mesajlarını okudum . Hepsi olumsuz ya . Ne yazdıysan gitmeyin etmeyin çok kötüymüş insanlar kahroluyormuş vs vs. E abi sen yedek bekliyorsun sen gideceksin. Sen de gitme o zaman. Biktim artık senden !

baba10numara
Aday Memur
30 Mart 2020 16:20

Kardeşim sen sonuna kadar haklısın aklımdan geçenleri yazmışsın adamın adı topçu yunus yedek bekliyor yok neymiş arkadaşı sivilde 3 bin maaşım olsa gitmezdim demiş e sen de gitme o zaman parası mı tatlı geliyor herkesi de böyle kafasına göre yönlendiriyor bi salın şu forumu da millet adam akıllı bilgi alsın

murat3300, 4 yıl önce

murat3300
Aday Memur
30 Mart 2020 16:32

Yok ustam karıştırmıyorum. Amacım burada tartışmak değil sadece tavrını hoş bulmadığımı tekrar belirteyim.

Topcuyns, 4 yıl önce

Kardeş sen beni biriyle karıştırıyor olabilir misin?

Herşeyden
Aday Memur
30 Mart 2020 18:04

Topçu subay olmayan herkes yazmış. İşin içine girmeden kimse bilemez kardeşim banada öyle diyorlar bende tank kazandım. Herkes ölürsün filan ölürsekte vatan için. Kaldı ki burası Afkanistan değil her gün adam ölmüyor. Dışarda da iş seni beklemiyor. Herkes işsiz. Tabi ki zorlukları olacak Subaylık bu her alanda kendini geliştirmelisin. Kendi kararını kendin ver.

Expelmas
Aday Memur
31 Mart 2020 00:13

Kardeşim ülkenin durumunu biliyor musun? Biliyorsun. Çok fazla kurcalamana gerek yok. Askeriyede ne olduğun da önemli değil zaten. Nerde kime ihtiyaç varsa orada görev yaparsın. Şuan Doğu batı farketmeksizin tüm personel nerede görevli biliyor musun ? Biliyorsun. E sonuç olarak bu meslek sana göremi değil mi kararını verebilmen lazım. Ben de bu yollardan geçtim. Şuan görevdeyim. Eğer olurda eğitime gidersen bir çok istifa eden arkadaşlarına şahitlik edeceksin. Belki de onlardan biri sen olacaksın. Bir çok arkadaşım özelde 3 bin lira alırım ama bu mesleği yapmam diyerek istifa etti. Ama bir çok arkadaşımda sabrın sonu selamettir diyerek görevlerine başladı. Hayat şartları sonuçta. Benden sana tavsiye eğer gerçekten mutlu olacağına inanıyorsan başla bu mesleğe. Hadi kal selametle.

Razdav
Aday Memur
31 Mart 2020 03:21

Kardeşim anneni anlıyorum evlatsın sonuçta sen onun için değerlisin ama eğer bu mesleği istiyorsan onunla oturacaksın anlatacaksın böyle böyle diyeceksin bir şekilde ikna edeceksin. Yok eğer bu mesleği ülkenin durumu yada sadece örnek veriyorum maaşı imkanları vs vs için istiyorsan otur bir kez daha düşün çünkü rızık Allah'tan bu yada başka bir kapı elbet açılır. Önünde güzel bir süre var düşün. çünkü bu meslek cidden diğer mesleklere benzemiyor çok fazla fedakarlık istiyor yeri gelir anadan yeri gelir yardan yeri gelir candan vazgeçmen gerekebilir. Cidden bu işe sevdaliysan yada olurum diyorsan ne eğitim ne görev ne doğu sana işlemez. Burda bilgi arayışında olman gayet normal ama şunu unutma bu iş yine sende bitiyor. Hakkında hayırlısı olsun.

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi