Editörler : "eskiyara"Pangaea

Velocıraptor
Genel Müdür
02 Aralık 2022 10:22

seyyanen zam hükümetlerin kurnazlığıdır kimsey

Velocıraptor
Genel Müdür
02 Aralık 2022 10:25

kimseyi buna yönlendirmeyin bence.

f0xy
Şef
02 Aralık 2022 10:36

Öğretmene seyyanen zam şart

Thalesemre
Genel Müdür
02 Aralık 2022 10:39

Hocam yüzdelik zam dışında seyyanen zam da lazım ve en az 2 bin lira olmalıdır. Memurların yüzdelik zammı zaten ocakta en fazla yüzde 30 olacak zaten. Bunun dışında seyyanen zam da şart.

Velocıraptor, 1 yıl önce

seyyanen zam hükümetlerin kurnazlığıdır kimsey

Behzatçç
Yasaklı
02 Aralık 2022 10:43

Arkdaşlar yüzde 20 30 gerçekten az alım gücümüz yok evler 3 4 milyon ne yapacağız valla 20 30 vermezler umarım refah payınıda geri alıyorlar sonrakinde zaten. Sonsuz sıkıntı

Velocıraptor
Genel Müdür
02 Aralık 2022 11:03

sıkı bir akp'li olmalısın seyyanen zam olsun türküsünü ısrarla çığırdığına göre. Allah mesut etsin ne diyeyim.

Thalesemre, 1 yıl önce

Hocam yüzdelik zam dışında seyyanen zam da lazım ve en az 2 bin lira olmalıdır. Memurların yüzdelik zammı zaten ocakta en fazla yüzde 30 olacak zaten. Bunun dışında seyyanen zam da şart.

Thalesemre
Genel Müdür
02 Aralık 2022 11:13

Çok şükür ki hiçbir partili değilim ve hepsi benim gözümde aynı. Hiçbirinin öğretmene hayrı yok. Yazdığımı iyi okumadığın belli. Ben diyorum ki yüzdelik zam dışında seyyanen zam vermeli. Yüzdelik zam verilmesin demedim. Yüzde 50 zam da verseler herkese en az 2 bin lira seyyanen zam verilmelidir.

Velocıraptor, 1 yıl önce

sıkı bir akp'li olmalısın seyyanen zam olsun türküsünü ısrarla çığırdığına göre. Allah mesut etsin ne diyeyim.

Velocıraptor
Genel Müdür
02 Aralık 2022 11:18

bende onu dokundurma olarak söyledim ama seyyanen zammın ömrünün ve etkisinin 2 dönem olduğunu anlamalısın. seyyanen zamma bayılanlara seyyanen zam yap bana dersen Allah safa bak der. Zam oransal olmalı ve tüm dönemlerde hesaba katılmalı.

Thalesemre, 1 yıl önce

Çok şükür ki hiçbir partili değilim ve hepsi benim gözümde aynı. Hiçbirinin öğretmene hayrı yok. Yazdığımı iyi okumadığın belli. Ben diyorum ki yüzdelik zam dışında seyyanen zam vermeli. Yüzdelik zam verilmesin demedim. Yüzde 50 zam da verseler herkese en az 2 bin lira seyyanen zam verilmelidir.

serkansah86
Daire Başkanı
02 Aralık 2022 11:38

Özellikle Allah evi olmayan(alamayan) öğretmene yardım etsin, kira mi versin çoluk çocuğuna mi baksın, üstüne başına birşey mi alsın, eğitimi için yatırım mi yapsın, öğretmenden tam verim alabilmen ve ülkenin geleceği için öğretmen inin geçim kaygısı olmaması lazım

Fenciyi_M38
Daire Başkanı
02 Aralık 2022 12:01

Acaba sizin bahsettiğiniz oran ne kadar ki seyyanen zam bunun yanında saflık olarak kalıyor ve bu kadar keskin net tartışılmaz bir gerçek olarak öne sürüyorsunuz?

Velocıraptor
Genel Müdür
02 Aralık 2022 12:06

seyyanen zam hükümetlerin para verelim susun yönetemidir.oyalayıcı bir etkisi vardır ama oransal zam artışlarında hesaba katılmadığı için 2 dönem sonra etkisi yiter. talep net olmalı. yüzdesel ve tüm maaş dönemlerini etkileyecek şekilde. ben bu enflasyonist dönemi ikinci kere yaşıyorum şükür bu kurnazlığa da vakıfız. mesela herkesin övdüğü 2 zam vardır. birini n. erbakan yaptı diğerini de yanlış aklımda kalmadıysa mesut yılmaz. ikisi de oransaldı ve ondan hafızalarda yer etti.

şanlı0788
Şube Müdürü
02 Aralık 2022 12:20

Kesinlikle seyyanen zam şart!

berkibadil
Kapalı
02 Aralık 2022 12:43

Ne kadar zam gelirse gelsin alım gücü yükselmedikçebir şey değişmez. Ekonomi yönetimi değişmedikçe sorunlar artmaya devam edecek. Hesabı sandıkta kesmek lazım

Thalesemre
Genel Müdür
02 Aralık 2022 13:05

Arkadaş seyyanen zam bir aylık verilen bir zam değildir. Memurun taban maaşına eklenen bir zamdır.

Velocıraptor, 1 yıl önce

bende onu dokundurma olarak söyledim ama seyyanen zammın ömrünün ve etkisinin 2 dönem olduğunu anlamalısın. seyyanen zamma bayılanlara seyyanen zam yap bana dersen Allah safa bak der. Zam oransal olmalı ve tüm dönemlerde hesaba katılmalı.

hsnsylk
Genel Müdür
02 Aralık 2022 14:57

zam falan beklemeyin 21 yıldır AKP hükümetleri öğretmene düşman öğretmene karşı olduğunu 100 defa öğrendik.

Thalesemre
Genel Müdür
03 Aralık 2022 19:57

İsmail saymaz memura yüzde 50 civarı zam gelecek demiş. İsmail saymaz muhalif bir gazeteci ve boş yere konuştuğunu hiç görmedim. Sizce ocakta bir sürpriz olur mu?

Anuşirvann
Genel Müdür
04 Aralık 2022 15:32

En azından 2 bin lira seyyanen zam bizi rahatlatır.

Hukukcu-hoca
Daire Başkanı
04 Aralık 2022 22:41

Sayun cumhurbaşkanı bir sürpriz yapıp öğretmenlerin gönlünü almak için tüm öğretmenlerin taban maaşına seyyanen zam yapabilir. Ben şahsen ocakta güzel şeyler bekliyorum.

Velocıraptor
Genel Müdür
04 Aralık 2022 23:07

24 Kasım'dan sonra tutunacak dal bu mu kaldı :) sonra şubat sonra mart sonra ....

Hukukcu-hoca, 1 yıl önce

Sayun cumhurbaşkanı bir sürpriz yapıp öğretmenlerin gönlünü almak için tüm öğretmenlerin taban maaşına seyyanen zam yapabilir. Ben şahsen ocakta güzel şeyler bekliyorum.

mücahit turhan
Kapalı
04 Aralık 2022 23:23

Seyyanen zam taban aylığa etki etmiyor mu hocam neden etkisi yiitiriyor mesela bu yıl 2000 TL seyyanen verse seneye %30 zam verilince o önceki verilen seyyanen zamı da arttırmıyor mu

Velocıraptor, 1 yıl önce

seyyanen zam hükümetlerin para verelim susun yönetemidir.oyalayıcı bir etkisi vardır ama oransal zam artışlarında hesaba katılmadığı için 2 dönem sonra etkisi yiter. talep net olmalı. yüzdesel ve tüm maaş dönemlerini etkileyecek şekilde. ben bu enflasyonist dönemi ikinci kere yaşıyorum şükür bu kurnazlığa da vakıfız. mesela herkesin övdüğü 2 zam vardır. birini n. erbakan yaptı diğerini de yanlış aklımda kalmadıysa mesut yılmaz. ikisi de oransaldı ve ondan hafızalarda yer etti.

Toplam 100 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi