Editörler : "eskiyara"Pangaea
21 Ocak 2021 20:35

Müdür Yardımcısı Olabilir Miyim?

Arkadaşlar ben dört aylık müdür yetkili sınıf öğretmeniyim. Ekys'ye başvurup müdür yardımcısı olmak istiyorum. Yönetmelikte müdür yetkili olarak görev yapmış olmak yazıyor. Herhangi bir süre yok. Ancak çevremden adaylığım kalkmadan müdür yardımcısı olamayacağımı söylediler. Görev yerim dışındaki bir ilin şube müdürü böyle söyledi arkadaşa. Kendi şube müdürüme sordum. Yönetmelikte böyle bir ibare yok dedim. Gir dedi sınava. Muallakta kaldım. Müdür yardımcısı olabilir miyim? Adaylığın kalkması gerektiğine dair resmi bir yazı var mı?

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
21 Ocak 2021 21:07

var tabii ki ayrıca 2 yıllık öğretmen lazım en az.

Ekmekmayonez
Aday Memur
21 Ocak 2021 21:15

O öğretmenler için. Yönetmelikte müdür yetkililer 1 sene görev yapmışsa müdür olmak için sınava girebilir. Müdür yardımcılığı için sadece m.yetkili olarak görev yapmış olmak yazıyor. Adaylığın kalkması gerektiğine dair kaynak bulamadım ben. Varsa linkini atabilir misiniz?

dundarbeyguneribey, 3 yıl önce

var tabii ki ayrıca 2 yıllık öğretmen lazım en az.

LİDERBEYİN
Kapalı
21 Ocak 2021 22:35

Hocam aday memur idareci olamaz. Önce asaletiniz tasdik olacak memur olacaksanız.

Vetdadaş25
Memur
21 Ocak 2021 23:17

Adaylığın kalkmadan sınava girersin ama adaylık kalkana kadar puanı kullanamazsın hocam bu da 2 yıl demek

Vetdadaş25
Memur
21 Ocak 2021 23:18

Köy okullarında aday öğretmen olanlar zorunluluktan dolayı müdür veya müdür yardımcılığı yapıyor araştırdığım bir konu güvenebilirsiniz

kalkanli
Kapalı
22 Ocak 2021 00:31

Olamazsın.

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
22 Ocak 2021 00:32

valla ben aksden yeni çıktım o konuları da baya okudum böyle bir madde var arkadaşlarda yazmış zaten ama hangi yönetmelikte bilmiyorum.

Ekmekmayonez, 3 yıl önce

O öğretmenler için. Yönetmelikte müdür yetkililer 1 sene görev yapmışsa müdür olmak için sınava girebilir. Müdür yardımcılığı için sadece m.yetkili olarak görev yapmış olmak yazıyor. Adaylığın kalkması gerektiğine dair kaynak bulamadım ben. Varsa linkini atabilir misiniz?

misekman
Aday Memur
23 Ocak 2021 10:43

Sınava girmenizde bir sakınca yok fakat adaylığınız kalkmadan müdür yardımcısı olamazsınız. Puanınızı sonra kullanabilirsiniz. Tabi puan kaç yıl geçerli onu bilmiyorum. Benim 2 yıl önceki puanım hâlâ geçerli. 2 yıl sonra kullanabilirsiniz yani. Fazlasını bilmiyorum

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi