Editörler : cihan27E.Kayı Han
03 Temmuz 2020 16:32

Memurluk mu ? Öğretmenlik mi ? hala karar veremedim bir fikirde sen paylaş...

Merhaba arkadaşlar,

MEB Gih engelli memurum. Öğretmenliğe atandım. Ama hala karar veremedim.

İlçede yaşıyorum ve branşım genelde il merkezlerinde mevcut. Ve alanım meslek lisesi alanlarından norm fazlası çok olan branşlardan. Atandım ama çokta sevinemedim nedense. Çünkü başka bir ile gidiş geliş yapmak yorucu olacak zor olacak.Yaşadığım ilçede mesleğimi yapamayacak olmakda üzüyor. Ayrıca branşımıda fazla sevmiyorum. Ailemle kalıyorum bekarım.

Şuan ki işim evime 5 dk. Birikim yapabiliyorum. Yaptığım işimin gereklerinin çoğunu öğrendim azı kaldı. İşimden ve çalışma arkadaşlarımdan memnunum. Akşam eve geldiğimde ayaklarımı uzatıp tv ye bakabiliyorum rahatça . Ama öğretmenlikte böyle olmayacak. Her eve geldiğimde kısa bir dinlenme ve yemek sonrası ders çalışmam gerekecek yarın ki anlatacağım dersler için.

Çokta istediğim birşeydi Öğretmen olmak çok mücadele verdim az çok hak ettim de . Ama kararsızım geceleri uyuyamıyorum rahatça bu düşünceden. Göreve başlamak için yasal sürede dolmak üzere 4-5 günüm kaldı. Şuan ki halimede şükrediyorum memurluğuma. Atanmamada şükrediyorum. İşsiz olsam gözüm kapalı mecbur kabul ederdim ama rahatlığı görünce alıştığın bir işin olunca bırakası gelmiyor insanın başka bir yola girmek için. Allah gitsemde kalsamda hayırlısını versin.

Sizin düşünceleriniz neler bu konuda ?

Japoncacı
Aday Memur
03 Temmuz 2020 21:23

Bence şu an ki işinizden bu kadar memnunsanız hiç başka yere gitmeyi düşünmeyin, aileniz ile rahatsınız. Dediğiniz gibi birikim yapabiliyor ve işinize rahatça gidip gelebiliyorsunuz. Bazen kısmetten öte yol olmuyor, düzeninizi bozmayın derim. Rabbim hakkınızda hayırlısını versin.

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı
03 Temmuz 2020 22:07

amin hayırlısını versin Allah. Ama gitmezsem ve pişman olursam o da var :D

Japoncacı, 4 yıl önce
Bence şu an ki işinizden bu kadar memnunsanız hiç başka yere gitmeyi düşünmeyin, aileniz ile rahatsınız. Dediğiniz gibi birikim yapabiliyor ve işinize rahatça gidip gelebiliyorsunuz. Bazen kısmetten öte yol olmuyor, düzeninizi bozmayın derim. Rabbim hakkınızda hayırlısını versin.

Ferhadi06
Aday Memur
03 Temmuz 2020 22:41

MEB'de 17 yıllık kadrolu öğretmenim. Öğretmenlik zor. Memurluk rahat. Çünkü talebe yok. Talep eden olmayınca matlup olmaz.

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı
08 Temmuz 2020 10:09

Zor dersin ama bırakıp memurluğa geçmezsin ? Peki neden ?

Ferhadi06, 4 yıl önce
MEB'de 17 yıllık kadrolu öğretmenim. Öğretmenlik zor. Memurluk rahat. Çünkü talebe yok. Talep eden olmayınca matlup olmaz.

Iker Munian
Daire Başkanı
08 Temmuz 2020 10:59

20 yıllık memur 6 yıldır şefim

öğretmenlik zor geliyorsa memurluğu düşünme

yöneticilik sınavlarına gir

müdür yardımcısı olursan öğretmen değil memur gibi çalışırsın

kamelya3506
Kapalı
09 Temmuz 2020 10:56

memurluk bence

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı
09 Temmuz 2020 23:56

neden?

kamelya3506, 4 yıl önce

memurluk bence

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı
09 Temmuz 2020 23:58

abi ben hiç öğretmenlik yapmadım. ilk defa atandım ve kararsızım gidip gitmeme konusunda.

sen memursun abi iyi hoş tecrübende var. ama ben idarecilerle çalıştım. müdür yardımcılığı yapmak istemem. O da gıcık birşey. Bir sürü insanla uğraşıyorsun :D

Tek merak ettiğim Öğretmenlik.

Iker Munian, 4 yıl önce

20 yıllık memur 6 yıldır şefim

öğretmenlik zor geliyorsa memurluğu düşünme

yöneticilik sınavlarına gir

müdür yardımcısı olursan öğretmen değil memur gibi çalışırsın

nayzen
Şube Müdürü
13 Temmuz 2020 20:22

öğretmen ol tabiki. Bir kaç neden:

1-kariyere tabi bir kadro

2-ekonomik bakımdan avantajlı

3-zaten uzmanlar 10 yılda bir iş değişikliği tavsiye ederler. Buna sayarsın en azından.

4-memurken "biraz öğretmenlik yapayım" diyemezsin, ama öğremenken "biraz memurlukvari işler yapayım" diyebilirsin.(kaymakamlıkta hangi kamu alanına satın almacı olarak gitmek istiyorum beni görevlendirin desen yaparlar.

5- son olarak atandığın branşa bağlı

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı
23 Temmuz 2020 23:21

Kebap işi Memurluğu bırakıp zorlu bir mücadeleye Öğretmenliğe karar verdim. Allah utandırmasın bakalım. Zor olacak. Bir çok şeyi düşündüm. Olumsuzluk halinde basacam dilekçeyi

geri hizmete memurluğa dönerim. Hayırlısı olsun.

Teknisyen026
Aday Memur
24 Temmuz 2020 15:06

Sen bence dertsiz başına dert arıyorsun işin evine 5 dk iş ortamın iyimiş iş dışında işle ilgili seni meşgul eden birşeyde yok ailende yanında ben memurluk yapıyorum aynı zamanda öğretmenimde ancak memurlupa devam ediyorum başka bir ile gideceksen gurbet zor olur yinede sen bilirsin benim düşüncem bu.

Teknisyen026
Aday Memur
24 Temmuz 2020 15:07

maddi olarak da pek bir kaybında yok aslında diğer türlü yollara ev kiralarına faturalara ödeme yapacak gidip gelmekle uğraşacaksın yalnızlıkta cabası hakkında hayırlısı olsun.

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı
25 Temmuz 2020 22:15

herşeyin bedeli vardır. ben o bedeli şimdilik ödemeye hazırım. ama kafam bozulursa memurluk yan cebimde bir dilekçeme bakar ;)

:D

Madem öğretmenlik memurluktan iyi değil. Neden 100 binlerce insan öğretmen olmak istiyor.

Bu insanlar aptal mı saf mı cahil mi ?

Madem çıkarlar haklar iyi değil neden insanlar bu mesleği ister ?

Ayrıca ben geliş gidiş yapacağım kendi aracımla. Yakıt ve öğle yemeği dışında masrafım olmayacak. Ailemle kalmaya devam edeceğim.

İlk fırsattada kendi ilçemde okul açılması veya norm açılması gibi çalışmalarada başlayacağım.

Beyin bedava ben ne mücadelelerle öğretmen oldum bi bilsen. :D

Yapmadığım bir iş için iyi veya kötü diyemem. Yapacağım ve bir süre geçecek o zaman fikrimi söyleyeceğim.

Ama dostum hayat 3 günlük. 3 günlük dünyada hep rahat etmek hep yan gelip yatmak olmaz. birazda zoru seçmek lazım acı çekmek lazım. mal da yalan mülkte yalan gel birazda sen ders anlat :)

Teknisyen026, 4 yıl önce

maddi olarak da pek bir kaybında yok aslında diğer türlü yollara ev kiralarına faturalara ödeme yapacak gidip gelmekle uğraşacaksın yalnızlıkta cabası hakkında hayırlısı olsun.

05 Ağustos 2020 13:31

62 günü kesintisiz, toplamda 76 gün izin olan başka bir iş kolu varmıdır bilemiyorum. sendikalar sadece sana çalışır, il-ilçelerde herkes senin işlerini yapmak için çalışır, okul desen ilk önce öğretmen rahat edecek der, çalışma saati desen, her şekilde ülkedeki en esnek çalışma saatlerine sahip olursun, kılık kıyafetle ilgili prob. kalmaz. bana göre tek sıkıntın engelin olur çünkü çocuklar çok rahatsız edici olabiliyorlar. engel çeşidin görünür ise zorlanırsın onun haricinde bu ülkede hiçbir meslek rahatlık konusunda, ücret-beklenti konusunda öğretmenlikten daha iyi değildir.

20 Ağustos 2020 15:57

Öğretmenlikten memurluğa geçiş için dilekçe yeterli mi?

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı
25 Ağustos 2020 13:47

dayı niye geçiyon neyini sevmedin öğretmenliğin ? dilekçe ile başlar yeterli. Ama geçerli bir sebep olması lazım ciddi sağlık sorunu gibi görevi yapmaya engel.

iambilisimci, 4 yıl önce

Öğretmenlikten memurluğa geçiş için dilekçe yeterli mi?

xrainmannnx
Yasaklı
26 Ağustos 2020 01:19

Umarım yanılmam ama bu cümlem burda kalsın : memurluğa geri dönmek için her şeyi yapacaksın. pişmanl

27 Ağustos 2020 11:07

Üst kadrodan alt kadroya geçmek için sebebe gerek var mı?Zaten alt kadro oluyor maaşı da az.

ackenbenbendegilim, 4 yıl önce

dayı niye geçiyon neyini sevmedin öğretmenliğin ? dilekçe ile başlar yeterli. Ama geçerli bir sebep olması lazım ciddi sağlık sorunu gibi görevi yapmaya engel.

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı
05 Eylül 2020 01:00

hocam siz sorun yaşadınız size zıhım oldu diye niye başka insanlarında problem yaşayıp memurluk yapmasını istiyorsunuz ?

Bu kötü niyetiniz neden ?

Bir sürü öğretmen arkadaşım var hepsi görevinde hiç biride memurluğa geçmeyi düşünmüyor.

Onlar zorluklarla karşılaşmıyor mu sanıyorsunuz karşılaşıyorlar. Her zoru görünce kaçıcaksan memurluğuda yapamazsın.

Sizin başınıza geleni açıkça anlatın da bilelim. Çok büyük bir olay yaşamanız lazım.

Ben büyük konuşmuyorum insanın başına herşey gelir ama bu görevi layıkıyla yapmak için elimden geleni yapacağım.

Allah'a sığınırım. Rabbim her türlü yarattığı mahlukların şerlerinden zararlarından kötülüklerinden beni ve cümle müslüman ve iyi insanları korusun amin :)

xrainmannnx, 4 yıl önce

Umarım yanılmam ama bu cümlem burda kalsın : memurluğa geri dönmek için her şeyi yapacaksın. pişmanl

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı
05 Eylül 2020 01:01

geçin o zaman hocam karar sizin .

iambilisimci, 4 yıl önce

Üst kadrodan alt kadroya geçmek için sebebe gerek var mı?Zaten alt kadro oluyor maaşı da az.

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi