Editörler : Pangaea
19 Mayıs 2020 06:36

Adalet gereği 18 Mart'ta atananlar ek atamaya başvurabilmeli mi?
Mağdur olan 18 Mart'ta atananların mağduriyetinin giderilmesi için isteyenlerin tekrar ek atamaya başvurabilmesi

Bu ankete 7 günde, 48 kişi oy kullandı ve 26/05/2020 06:36 tarihinde sona erdi.

küçük.hayri
Aday Memur
19 Mayıs 2020 10:00

İlk atamanın avantajı göreve erken başlamaktır bu avantaj kaybolursa tabii ki telafi edilmelidir.Kararnameler gönderilip geçmişe yönelik haklar iade edilmeli ya da tekrar tercih hakkı sunulmalıdır.

Hem 2.5 ay işsiz güçsüz bekleyeceksin hem de hiçbir şey olmamış gibi göreve başlayacaksın. Bu adalet midir?

Madem adalettir ek atamadakiler de göreve başlamadan önce 2.5 ay beklesinler bakalım neler oluyor.

Bu anket sadece bu kadar yapılan bütün tartışmaları yeniden alevlendirir. Kimseye de bir fayda getirmez.

sultan6161
Memur
19 Mayıs 2020 10:37

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

Boş boş konuşuyorsunuz haaa!!

Siz dediniz yaa simdi elpençe dediginizi yapar Ankara!

(((:

Büyüyün artık,huuu huuu!

Gercek dunya burası,pembe gözlükleri çıkarın bakım!

Efendi efendi kararnameyi bekleyin,bir bardak soguk su için iftarda,tamam mı?

iTosun
Aday Memur
19 Mayıs 2020 12:22

Sultan6161 sen ne şekilde hak yiyeceğine karar verdin mi?

a) ek atama ile düşük puanla daha başarılı olanların tercihini gasp ederek

b) açıktan atama ile tüm adayların hakkına girerek

her yer d...k kaynıyor :D

bunnyacolyte
Aday Memur
19 Mayıs 2020 12:23

hocam "ben yandım onlar da yansın" düşüncesi yüzünden bu hallerde değil miyiz zaten, lütfen biraz toplumun iyiliğini düşünelim.

küçük.hayri, 4 yıl önce

İlk atamanın avantajı göreve erken başlamaktır bu avantaj kaybolursa tabii ki telafi edilmelidir.Kararnameler gönderilip geçmişe yönelik haklar iade edilmeli ya da tekrar tercih hakkı sunulmalıdır.

Hem 2.5 ay işsiz güçsüz bekleyeceksin hem de hiçbir şey olmamış gibi göreve başlayacaksın. Bu adalet midir?

Madem adalettir ek atamadakiler de göreve başlamadan önce 2.5 ay beklesinler bakalım neler oluyor.

Bu anket sadece bu kadar yapılan bütün tartışmaları yeniden alevlendirir. Kimseye de bir fayda getirmez.

iTosun
Aday Memur
19 Mayıs 2020 12:24

Bu arada arkadaşlar son gelişmeden sonra ilk atananlara tercih hakkı da konuşuluyormuş.

Bilgilerinize...

Kostenci
Aday Memur
19 Mayıs 2020 12:30

iyi de açıktan atama Kasım'da yapılacakmış ki koşulları net değil süre kısıtlamasından söz ediyorlar.

iTosun, 4 yıl önce

Sultan6161 sen ne şekilde hak yiyeceğine karar verdin mi?

a) ek atama ile düşük puanla daha başarılı olanların tercihini gasp ederek

b) açıktan atama ile tüm adayların hakkına girerek

her yer d...k kaynıyor :D

riooo
Kapalı
19 Mayıs 2020 12:43

Ciddi misiniz siz :D şimdi de buna mı göz koydunuz. İNANILMAZSINIZ

riooo
Kapalı
19 Mayıs 2020 12:46

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

Kaynak??? oh wait, the source not founded...

iTosun, 4 yıl önce

Bu arada arkadaşlar son gelişmeden sonra ilk atananlara tercih hakkı da konuşuluyormuş.

Bilgilerinize...

sultan6161
Memur
19 Mayıs 2020 13:49

Benim puanım gayet iyi kimsenin hakkina girmedim kesinlikle,sadece hakkim olduğu şekilde ilk atamada ısrar etmedim,ek atama var diye (:

Ek atamada şansım oldukça yüksek bu sebeple bos konuştun,eee bilmeden konuşunca boyle oluyor işte...

Koronaya denk gelmeniz kimsenin suçu değil,zor durumda kalanlar vardir elbette ama konuşarak bu isi çözemezsiniz.O sebeple kararnameyi bekle cok konuşma oruçlu oruçlu, iftarda da soğuk su ic dedim.

Allah herkesin kalbine gore versin,siz değilsiniz hep haksizliga maruz kalan.sadece kendinizi ilgilendirince konuşuyorsunuz,öteki türlü bana dokunmayan yilan bin yaşasın di mi?

Ben boyle düşünenlere söyledim.ustune alan eksilesin buyrun...

sistemlink
Şef
19 Mayıs 2020 13:58

Bir de içinde isteyenler seçeneği var:))oldu olacak istediğiniz yerı de yazın meb uğraşmasın.allah aşkına hiç böyle birşey olabilir mi azıcık mantık.ya hepsi iptal olur ya olmaz.

Burakd85
Kapalı
19 Mayıs 2020 14:08

Ah inşallah böyle bir şey olur ya ek atamadakilerin salya sümük ağlamaları bı görmek istiyorum nasıl böyle bir şey yaparsınız diye. Son sınıflarda ek atamaya inşallah dahil olur zaten olacak gibilerde hep birlikte tekrar tercih yaparız

Rocky6556
Aday Memur
19 Mayıs 2020 14:25

Ağlayacak olan biz değiliz normalde şubat ataması diye geçen atamaya hâlâ başlayamadın ağlama sesin buraya kadar geliyor :D

Burakd85, 4 yıl önce

Ah inşallah böyle bir şey olur ya ek atamadakilerin salya sümük ağlamaları bı görmek istiyorum nasıl böyle bir şey yaparsınız diye. Son sınıflarda ek atamaya inşallah dahil olur zaten olacak gibilerde hep birlikte tekrar tercih yaparız

Burakd85
Kapalı
19 Mayıs 2020 14:30

Kardeşim sesin gelmiyor ben ilk atamayla ilçe merkezine atandım yüksek puanla yukseklerdeyim. Sen alcaklardasin belki yerin dibindesindir. Sesin gelmiyor duyamıyorum. Düşük puan aldın otur sesini yüksek puanlar konuşurken sana laf düşmez. Sust

Rocky6556, 4 yıl önce

Ağlayacak olan biz değiliz normalde şubat ataması diye geçen atamaya hâlâ başlayamadın ağlama sesin buraya kadar geliyor :D

Rocky6556
Aday Memur
19 Mayıs 2020 14:35

Ben sana yüksek puan alamazsın demedim, adam olamazsın dedim.

Burakd85, 4 yıl önce

Kardeşim sesin gelmiyor ben ilk atamayla ilçe merkezine atandım yüksek puanla yukseklerdeyim. Sen alcaklardasin belki yerin dibindesindir. Sesin gelmiyor duyamıyorum. Düşük puan aldın otur sesini yüksek puanlar konuşurken sana laf düşmez. Sust

Burakd85
Kapalı
19 Mayıs 2020 14:38

Kudurma tamam tamam ben tercih yapmayacağim zaten ek atama da şans verseler de 1 kişi eksildi bak korkma tamam hadi yine iyisin

Rocky6556, 4 yıl önce

Ben sana yüksek puan alamazsın demedim, adam olamazsın dedim.

Rocky6556
Aday Memur
19 Mayıs 2020 14:39

Aaa saçmalama knk gel hakkımı sana veriyorum ben ek atamada atanmayacagim kul hakkına felan girerim olmaz şimdi ilk atananlara ayıp olur beyler topluca tercih yapmayalım.

Burakd85, 4 yıl önce

Kudurma tamam tamam ben tercih yapmayacağim zaten ek atama da şans verseler de 1 kişi eksildi bak korkma tamam hadi yine iyisin

ÇağatayD
Şube Müdürü
19 Mayıs 2020 14:55

Yazık gerçekten şu halinize bakın. Sizler aynı öğretmen olup aynı ortamda çalışacaksınız. Bu devletin bu halde olmasının başlanıca nedeni sizlersiniz.

BesyoKMU
Aday Memur
19 Mayıs 2020 15:11

Öğretmen tartışması mı, lisede Berke için kavga eden kızlar mı? Okurken ben utandım arkadaşlar.

iTosun
Aday Memur
19 Mayıs 2020 15:26

katılıyorum.

şu forumun seviyesini düşüren rioo, sultan6161, rocky6556, mercan37, selimpusat34, memurolm rumuzlu zatlar.

bazıları muhtemelen aynı kişinin fake hesapları.

bunlar nasıl öğretmen olacak yazık!

BesyoKMU, 4 yıl önce

Öğretmen tartışması mı, lisede Berke için kavga eden kızlar mı? Okurken ben utandım arkadaşlar.

Rocky6556
Aday Memur
19 Mayıs 2020 15:26

En başından beri hepimiz aynı mücadeleyi verdik atama için. Ilk 20 bin atama çıkınca bunun 20 binle sınırlı olmayacağını ek atamanında geleceğini biliyorduk. Neden şimdi ek atamacilara kin ve nefret var? Siz böyle yaparsanız bizden iyilik mi bekliyorsunuz? Her forumda fikrini dile getiren "ek atamacı" insanları ediliyorsunuz.

Toplam 91 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi