Editörler : Pangaea
05 Temmuz 2022 18:41

Bir öğretmenin yaşayabileceği en güzel şehir

Merhabalar, malum atama takvimi açıklandı. Bir öğretmenin ekonomik sıkıntı çekmeden yaşayabileceği, kiraları uygun, sosyal hayatı olan, yazdığıma pişman olmayacağım şehir önerebilir misiniz🙏

kirazcicegi-sakura
Aday Memur
05 Temmuz 2022 19:33

Memleketi :)

Zeyneper4427
Aday Memur
05 Temmuz 2022 20:34

Peki, ondan başka:)

kirazcicegi-sakura, 2 yıl önce

Memleketi :)

crabnet355
Müsteşar
05 Temmuz 2022 23:51

İstanbul tabiki
Zeyneper4427, 2 yıl önce

Peki, ondan başka:)

Zeyneper4427
Aday Memur
06 Temmuz 2022 10:07

İstanbul çok masraflı olmaz mı hocam, maaşın yarısından fazlası kira, ulaşıma gidiyor diyorlar.

crabnet355, 2 yıl önce
İstanbul tabiki

crabnet355
Müsteşar
06 Temmuz 2022 11:41

Bir yönü öyle fakat mesleki açıdan çok rahat edersiniz.Doğuda maalesef mobbing çok fazla.Buna eşlik eden saçma sapan projelerle birlikte angaryaya varan iş yükü de çabası.. Yurdun değişik bölgelerinde (İstanbulda dahil) çalışmış biri olarak öğretmenlik mesleğini kalabalık sınıflara rağmen en rahat istanbulda icra ettiğimi ve mesleğin tadını en çok istanbulda aldığımı çok rahatlıkla söyleyebilirim..İstanbulda öğretmenler anadoluya kıyasla kendilerini idareye ezdirmiyorlar,haklarını biliyorlar..İdarenin de kalabalık mevcutlar nedeniyle id yükü fazla olduğundan öğretmenle uğraşmaya vakti olmuyor
Zeyneper4427, 2 yıl önce

İstanbul çok masraflı olmaz mı hocam, maaşın yarısından fazlası kira, ulaşıma gidiyor diyorlar.

crabnet355
Müsteşar
06 Temmuz 2022 11:51

Ayrıca istanbulun sosyal kültürel imkanları, Gezilip görülecek yerleri çok fazla.Kendini geliştirmek isteyen, vizyonunu arttırmak ufkunu açmak isteyen bir öğretmen için inanılmaz fırsatlar imkanlar kurslar var. En başta yüksek kira mevzusuna dönecek olursak anadoluda ders saati kovalayan norm fazlası olmamaya çalışan öğretmenin aksine ek ders ve kurs olayı fazla.. Burdan gelen para kirayı bir nebze dengeliyor diyebiliriz..

Hayal3434
Kapalı
09 Ağustos 2022 04:37

Memleketi hocam net

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
09 Ağustos 2022 13:13

İstanbul diyen eski kiracı ya da ev sahibi galiba adam gibi bir semtte oturmak istiyorsan 7bin evler en az istediğin kursa özel derse git,ilk sene gezer tozar eğlenirsin hadi diğer sene de öyle olsun ama bir yerden sonra öyle olmuyor boşuna üm

tlendirmeyin insnaları!..

Nbaharr
Aday Memur
12 Ağustos 2022 23:12

İç Anadolu'nun ilçeleri ekonomik açıdan iyidir derim.en güzel şehir olamazlar ama birikim yapabilirsiniz

depuis la morte
Genel Müdür
18 Ağustos 2022 23:28

Seni sevirem Bayburt

sportif44
Genel Müdür
19 Ağustos 2022 09:17

Sizin nereyi sevdiğiniz değil, meb'in hangi illeri atamaya açacağı önemli, tercihler başlamadan hayallere kapılmayın, ilk atamaya her yer açılmaz.

19 Ağustos 2022 10:04

Ülkenin neresinde yaşıyor olursa olsun bir öğretmenin artık birikim yapabilmesi için ya ek gelirinin olması gerekiyor ya da birkaç kişiyle aynı evi paylaşıp kira,faturalar vs.masraflarını paylaşması gerekiyor.

Hatta ben gitgide artan hayat pahalılığı sebebiyle bırakın birikim yapmayı bundan sonra kendini doğru düzgün besleyebilmek ve zorunlu ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yeni atanan arkadaşlara 1 veya 2 kişiyle kiraya çıkmasını tavsiye ediyorum. Çünkü birkaç sene sonra ekonomik iflas yaşama ihtimalimiz yüksek ve zaten adeta kuşa dönecek öğretmen maaşlarının devlet tarafından tam olarak ödenememesi gündeme gelebilir.O yüzden ileriyi de düşünerek 3-5 kuruş kenara koymaya çalışmak en mantıklısı.

Bu yazım da burada tarihe not olarak düşülsün!

Nbaharr, 2 yıl önce

İç Anadolu'nun ilçeleri ekonomik açıdan iyidir derim.en güzel şehir olamazlar ama birikim yapabilirsiniz

Ömer Sami
Aday Memur
28 Ağustos 2022 15:45

Saygı duyduğun Büyüklerine sor kardeşim onlar en iyisini biliyor sanırım. Ben Babamın dediği ilçeyi yazdım. Elhamdülillah çok memnunum. Maaş konusuna gelince yine elhamdülllah diyorum. Özelde de çalıştım. Kıyaslamak çok komik oluyor. Umarım hakkında hayırlısı olur.

Ramadon
Aday Memur
28 Ağustos 2022 16:24

Özel eğitim il il kontenjan görenler yayınlarsanız bir zahmet

01 Eylül 2022 13:00

Bence Güneydoğu Anadolu Bölgesi örneğin Diyarbakır hem çok güzel bir şehir hem kiralar uygun hemde ulaşım ucuz ve kolay

Nefessd
Aday Memur
05 Eylül 2022 20:03

İzmiri tercih ederdim

05 Eylül 2022 22:20

Doğma büyüme İzmir Bornova'da yaşıyorum hocam.Ankara ve İstanbul dahil birçok yerden çok göç aldığı için İzmir'deki kiralar Ankara'yı geçmiş durumda artık.Yine de İzmir gibi özgür,medeni,kimseye karışmayan insanların bulunduğu şehre

bu yüksek kiralar değer bence.Ayrıca İzmir içi ve çevresinde(Urla,Dikili,Foça,Kuşadası,Çeşme) gezilecek güzel yerler var.

İzmir'e bir gün yolunuz düşerse bana ulaşın uygun fiyatlı kiralık daire konusunda size yardımcı olmak isterim hocam.

Nefessd, 2 yıl önce

İzmiri tercih ederdim

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi