Editörler : crops35

Zenerdiyott
Memur
16 Eylül 2019 16:44

evegitmiyicem ve muhemre siz bu konuda haklarınızı arayın dostlarım.

evegitmiyecem
Aday Memur
16 Eylül 2019 16:46

inanıyoruz. istiyoruz. var olan hakkımızın peşindeyiz. Sende biliyorsun atsepçilerin oyununu

Zenerdiyott, 5 yıl önce

evegitmiyecem
Aday Memur
16 Eylül 2019 16:48

Zenerdiyott, 5 yıl önce

Zenerdiyott
Memur
16 Eylül 2019 16:59

Evet biliyorum atsepçilerin oyununu ve de buna izin vermeyin dostlarım. Ben daha yeniyim buralarda

patryn87
Aday Memur
16 Eylül 2019 21:10

Aslında bir grup oluşturup randevu aldıktan sonra genel müdürlükle görüşme gitmek en doğrusu.

muhemre
Kapalı
16 Eylül 2019 21:30

Nereye atandın? Nereye atandın?

Elektronik muhendisi adam kendi kadrosuna atanamıyorsa nereye atanacak arkadaş? Düz memur kadrosuna atandım yani nereye atanmış olabilirim.

Ayrıca EEM den banane arkadaş. Hem elektronik mühendislerini dışlıyorlar hem de EEM ye çalışıyormuşuz.

Zenerdiyott
Memur
16 Eylül 2019 22:31

muhemre kpss puanın kaçtı ve yds den kaç puanın vardı dostum. evegitmiyecem müzik çok güzel dostum gerçekten de bizim ruh halimi güzel yansıtıyor ve bülent serttaş doğru seçim olmuş

muhemre, 5 yıl önce

Nereye atandın? Nereye atandın?

Elektronik muhendisi adam kendi kadrosuna atanamıyorsa nereye atanacak arkadaş? Düz memur kadrosuna atandım yani nereye atanmış olabilirim.

Ayrıca EEM den banane arkadaş. Hem elektronik mühendislerini dışlıyorlar hem de EEM ye çalışıyormuşuz.

Zenerdiyott
Memur
17 Eylül 2019 14:19

Herkese salça olan Kpss 94,5 alan muhemre adlı belirtisiz nesne (önceden başka nick le giriyordun şimdi bu nickle giriyorsun) ve evegitmiyecem dün sizi biraz trolledim ve muhemre hemen çıktın ortaya balık gibi takıldın oltaya çıktın piyasaya. Muhemre adlı belirtisiz nesne kendi adıma üzgünüm, seninle aynı etiket aynı meslek grubuna ait olduğum için. Mühendislik eğitimi insana biraz vizyon,bakış açısı, biraz kalite katar ama onu göremedim sende.Mekatronik mühendislerini halledelim ortadan kaldıralım aç kalsınlar, fasulyeden nimet vb. hadsiz,ucuz ve aşağılayıcı sözlerle terbiyesizlik yapma klavye delikanlısı. Sana başlıklar halinde bilgiler verdim istersen oku ve senin kpss de yüksek puan almana vesile olan genel kültürüne biraz daha kültür kat biraz daha ezber yap zaten 2020,2022,2020+2n(n=0,,1,2,3,?) tarihli kpsslere muhtemelen gireceksin baska kuruma atanayım diye. Yok müdüre söyledim birileri işinden olmuş ya da işinden ettim yok ah aldı yok belalarını buldu ve sana soruyorum: Sen bu kişileri tanıyor musun, kim olduklarını biliyor musun iyi veya kötü insan mı, yardımsever mi yoksa sevmez mi. Tanımadığın insanların neyle nasıl karşılaştıklarını bilmeden iftira atar bir üslupla konuşma sonra çok pişman olursun . İnsanların ekmeğiyle asla ve asla oynama kim ne olursa olsunlar. Aşağıdaki maddeler de senle ilgili muhemre istersen bir oku.

1. İnsanların başarı ölçütünü sen mi belirliyorsun ya da ilk 1000'e giremeyen biri başarısız mı oluyor 2000. kişi başarısız mı ya da 5000. İlk 1000 e giremeyen ya da senden daha az puan alan kişi DHMİ'yi hak etmiyor mu? Ya da DHMİ ilk 1000 dışında kimse başvuramaz diye bir şart mı koyuyor; velhasıl sana ne kimin ne aldığından sen işine bak!!!

2. Her forumda seni görüyorum ve de biyomedikalci bir arkadaş vardı ona da sataşıyodun. Ya arkadaş kimin nerede çalışacağına ne iş yapacağına ve ne yapması gerektiğine sen mi karar veriyorsun hadsiz herif? Sen her başka kendinden olmayan meslek grubuna ve kendi meslek grubunda senden daha az pan almış kişilere de sataşıyosun yok ona şu kadro buna şu kadro bilmem ne? Sen kimsin yegenim!!!

3. Devlet kurumunda mı çalışıyorsun bilmem ama bir kpss puanı sadece kurumlar için ölçüt olmamalı temel mühendislik sınavı ve yabancı dil sınavları da yapılsın ve de bu puanlar, okuduğu üniversitenin başarı puanı, üniversiteye giriş yüzdelik dilimi bunlar da hesaba katılsın. Çünkü tarih coğrafya çalışmışsın 90 bilmem kaç puan almışsın her şeyi ben hak ederim yok inşaatçı girmesin yok makineciye kadro verilmesin yok biyomedikalciye kadro verilmesin. Ya arkadaş sen kimin ne yaşadığını ne bildiğini nasıl yeteneklere sahip olduğunu biliyor musun? Provakatörlük yapmayı bırak insanları germe.

4. Mekatronik mühendisiği ilk 1000'e giren kimse yok demişsin. Bu da yalan yanlış bir bilgi ve dayanağı yok. Bak bakalım 2018/2 atamalarına kaç puanlarla girmiş. Mesnetsiz suçlamalar yaparsan sana yedirirler; velevki ilk 1000?e girmedi bu insan devlet kurumlarında kendi meslek koduyla çalışmasın mı? 2 atama dışında mekatronikten DHMİ dışında toplam kaç kadro geldi 2018 puanıyla? Ben sana söyliyeyim 2 adet ve bundan önceki atamalarda kaç atama yapıldı bunu da söyle? 92 puanıyla atanamayan arkadaşlar oldu. Ama eem de 87 lerle atanan arkadaşlarımız da oldu ve de atansınlar.Hadsizlik yapma ve konuşurken ya da yazarken empati yapmayı öğren, mesnetsiz sallama, kimseyi suçlama!!!

5.Kendini biraz geliştir. Hayatta tek başarın kpss olmuş kendini geliştirmemişsin ve insanlara hep suçlamada bulunuyorsun. Devamlı devlet kurumuna atanıp tekrar kpss ye giriyorsun . Nasıl bir vizyon sahibisin, mühendislik etiketi insana hayata farklı bakış verir, sorgulama yeteneği gelişir olaya daha geniş açıyla bakar, olaylar arasında algoritma kurar ama sen insanları yaftalayıp duruyorsun. Devlet kurumunda çalışıp senin gibi aynı zihniyette olan devamlı kpss çalışıp kurum değiştirmek isteyen bazı kişiler de var(Özel problemleri olanlardan bahsetmiyorum) nasıl bir kafa yapısıdır sizin ki. Bence biraz kitap oku mesleğinle ilgili bişeyler öğren ve de gençlere örnek ol. Eem meslek kalitesini de kendini düşürdüğün gibi düşürme. Adamın tek işi kpss çalışmak ve tek başarısı kpss puanı.

6. evegitmiyecem nikli şahıs bu da hem sana hem de belirtisiz nesne için: Mekatronik hakkında bir klişe: Herşeyden azar azar bilen mühendis. Yemek tarifi mi ul..n bu. Mekatronik bölümü zaten ben makine ve elektroniği çok iyi bilirim demiyor ama herşeyden azar azar da değil ve gerektiği kadar, Tasarım yapacak kadar dizayn, teknik resim ve malzeme bilgisi; makinenin kontrolünü sağlayacak kadar yazılım ve modelleme bilgisi ve bazı elektronik kartları tasarlayabilecek kadar donanımsal elektronik komponent bilgisi .Yoksa dünyada en baba mühendis bile ben elektronik makine bilgisayar mühendisinin yapacağı tüm işleri yaparım gafletine düşmez.Sen işin uzmanı Elektronikçiyim diye ortada gezersin ne bir filtre devresi yapabilrisin ne bir mosfet bilirsin, güç elektroniği ve mikroişlemci yazılımını söylemiyorum bile, bu kulaklar neler duydu neler hem de dereceyle okulundan mezun elektronikçilerden. Sadece tarih coğrafya çalış sen tamam mı mümkünse o alanlara girme zaten. Ama sorsan biz Teslayız ve hepsini en iyi biz yaparız. Keşke kpss den sonra temel mühendisliklerin ve ingilizce sınavlarının yapıldığı bir sınav olsa o zaman ak koyun kara koyun ortaya çıksa.

muhemre
Kapalı
17 Eylül 2019 14:48

Şaka gibi adam yeminle. Ya mekatronikçi ya da atsepçi elektronikçi. Ee yeni gelen canavar gibi adamlardan tırsıyorlar ne de olsa. Bizler gelsek onlara ekmek çıkmaz.

Hem hak yiyorlar, bedavadan atanmanın derdindeler hem de kendilerini haklı sanıyorlar.

Sen kimsin çapsız, çapını da vizyonunu da yeğen kelimesiyle gösteriyorsun zaten. Yem atmış ba ba ba. İşte yazmışım oraya kendi alanından ataması ayak oyunları ile kesilen mühendis ne olarak atanır a akılsız. Bunu bile akıl edemiyor adam. Mühendis adam ne olarak atanabilir kuruma. Tirollemiş :)) doğru ancak onu yaparsın vizyonlu diyecem de ne gezer o zeka.

Tek bışırısı kipisisi imiş, bu başarıyı dahi gösteremeyen adamlar bedavadan atanmanın derdinde.

Böyle böyle bu kısa haksızlık bitecek, yok öyle bedavadan atanma. Yeni Genel Müdür hallediyor rahat ol. Elektroniğe de gelecek sıra. Öyle ayak oyunları yemez bundan sonra.

Zenerdiyott
Memur
17 Eylül 2019 15:15

Senin gibi vizyonsuz ve herşeye salça olanlara haddini bildirmeyi kendime görev edindim. Artık kimseyi tanımadan etmeden kendi yarattığın kafayla millete değer biçmene izin vermeyeceğim.Kendini yetiştir kendine değer katacak bişeyler yap sadece tarih coğrafya çalışma kpss şampiyonu bıdık seni.

muhemre
Kapalı
17 Eylül 2019 15:25

Biraz da şurama vizyon, az da burama vizyon, ohhhh :)

Sadece tarihle, coğrafya ile ilk 500'e girilmiyor. Matematik çözemeyen adamlar mühendisim diye ortalıkta dolaşıyor.

Adamlar sağlıkçı iken, diyetisyen, fizyoterapist iken mühendisim diye ortalıkta dolaşan adamlardan daha iyi matematik netlerine sahipler. 4 işlem ya la, soruyu anla 4 işlem. Bunu yapamıyorlar neymiş ben kendimi geliştirdim hımmmm bak sen. 4 işlem yapama ama kendini geliştirdin demek.

Zenerdiyott
Memur
17 Eylül 2019 15:33

Benim üniversiteye giriş sıralamamdan haberin var mı. Matematik netleri demişsin bunları söylemeyeceğim,çünkü tahmin ediyorum ki asla rüyanda bu netleri ve bu sıralamalayı göremezsin. Bak yine bilmediğin bir insanı suçluyorsun bu huyundan vazgeç. Kpss matematiği ve türkçesi ve tarih coğrafya ezberleyerek kendine bir dünya yaratmışsın ve bu ithamlara devam edersen ben de bu yazışmalara aynı sertlikte devam edeceğim.

muhemre
Kapalı
17 Eylül 2019 15:40

Haberim yok. Hadi ekran görüntüsü at da azcık gülelim :)

Zenerdiyott, 5 yıl önce

Benim üniversiteye giriş sıralamamdan haberin var mı. Matematik netleri demişsin bunları söylemeyeceğim,çünkü tahmin ediyorum ki asla rüyanda bu netleri ve bu sıralamalayı göremezsin. Bak yine bilmediğin bir insanı suçluyorsun bu huyundan vazgeç. Kpss matematiği ve türkçesi ve tarih coğrafya ezberleyerek kendine bir dünya yaratmışsın ve bu ithamlara devam edersen ben de bu yazışmalara aynı sertlikte devam edeceğim.

Zenerdiyott
Memur
17 Eylül 2019 15:49

Sen kendi zavallılığına gül zevzeklik yapma. 6 sene kpss çalışmış 95 almış ve de ben zekiyim diyor peki sen 6 sene önce zeki değil miyidin 88 alırken be hadsiz. Sonradan mı açıldı be hadsiz. 2.si Atsepçiyim ya da değilim ama şunu bil ki senin asla erişemiyeceğin bir yerdeyim. Had şimdi sen onu bunu bırak Kpss çalış 2020 ye hazırlan.

muhemre
Kapalı
17 Eylül 2019 16:01

Noldu matematik netlerine. At da gülek :)

2014'ün 88 puanı 2018'in 91 puanına denk gelir. Kıt bilgiyle ortada kalma.

Sürekli hayal edemeyeceğin puanları aldım, hayal edemeyeceğin yerlerdeyim vs vs vs boş laf.

Ben Elektronik Mühendislerinin hakkını savunuyorum.

İş hayal edemeyeceğin konumsa Ankara'da bir kurumda Uzman'ım.

Öyle atsep alıp ayak oyunları ile yenilerin gelmesini engellemeye çalışarak kendi yetersizliğimizle bir yerlere yapışıp kalmıyoruz.

Adam öyle tirollenmez; böyle yenir. Hadi paşam. Daha çok yolun var senin.

Kendini geliştir ielts, yazılım falan oyalan, oyna onlarla. print hello world yazdır, zevke gel.

Biz o yazılımlarla iş geliştirip, iş bitiriyoruz.

muhemre
Kapalı
17 Eylül 2019 16:21

DHMİ kim, atsep kim, sen kim?

88 puanınla otur oturduğun yerde. Ben senin yaşadığın şeyleri hayal etmedim hiçbir zaman. Ama bazılarının hayallerini yaşadığım doğru :)

Gelmiş 3-5 çakma hesap açmış, sabahtan akşama oynaşıyor burada EEM-Magduru.

Aylardır atanamadı, her gün farklı bir hesapla bozuk psikoloji ile sardırıyor millete.

Neyse hadi sana iyi oynaşmalar.

Zenerdiyott
Memur
17 Eylül 2019 18:02

Yine bir console.WriteLine( "merhaba dünya" ) yarattın kafanda yine haksız,mesnetsiz bir ithamda bulunuyorsun ve de sen asla kimseye sen kimsin deme asla. Mühendis olmuşssun kaliteye bak yerlerde. O etiket insana biraz ucundan da olsa biraz kalite katar; ancak sana direk paralel geçmiş.Hayallerini yaşadığın için 2022 kpss ye de gir yine çan eğrisi ,standart sapma hesabı yapıp 96 olan puanını 100 e çekersin android kpss ci bıdık seni. Sen kime saldırısan klavye delikanlısı sana ben aynı sertlikte cevap verecem.

muhemre, 5 yıl önce

DHMİ kim, atsep kim, sen kim?

88 puanınla otur oturduğun yerde. Ben senin yaşadığın şeyleri hayal etmedim hiçbir zaman. Ama bazılarının hayallerini yaşadığım doğru :)

Gelmiş 3-5 çakma hesap açmış, sabahtan akşama oynaşıyor burada EEM-Magduru.

Aylardır atanamadı, her gün farklı bir hesapla bozuk psikoloji ile sardırıyor millete.

Neyse hadi sana iyi oynaşmalar.

muhemre
Kapalı
17 Eylül 2019 21:53

Kendine ne görevi belirliyorsan belirle. Sen gibi ağır işsiz güçsüzle uğraşamam.

2020 ye de giriyorum, 2022'ye de her ikisinde de bunda olduğu gibi 7-8 puan farkı yer oturur, sonra gelir ağlarsın buralarda yine. Tabi minimum 7-8. Senin bir daha 88 alabilmen pek de mümkün değil ya neyse.

zeitgot
Yasaklı
18 Eylül 2019 12:34

yalnız benim anlamadığım şey insanların başarısı kpssde ilk 1000 e falan girmesiyle ölçülmüyorsa neden sadece kpssde coğrafya tarihi kıstas almayıp da yds öss başarı yüzdelik dilimini falan da öne sürüyorsun ? böyle düşünün birisi öyle düşünmez ama ? yani hem belli bazı kıstasların saçma olduğunu söylüyorsun hem de yeni bir kıstas getiriyorsun kendince.

bu da bana saçma geliyor. bir insanın üniversiteye giriş dilimine okul puanı gibi saçma bir şey de etki edebiliyor ? adam okuldan aldığı fazla puanla da seni geçebiliyor ona bakarsan ? ya da lise hayatı kötüdür ama sonradan kendini geliştirmiştir kpssden +95 almıştır ? ne yani illa alan bilgisi olunca mı kpss , kpss olacak ? bu da saçma bir fikir bence.

Zenerdiyott, 5 yıl önce

Herkese salça olan Kpss 94,5 alan muhemre adlı belirtisiz nesne (önceden başka nick le giriyordun şimdi bu nickle giriyorsun) ve evegitmiyecem dün sizi biraz trolledim ve muhemre hemen çıktın ortaya balık gibi takıldın oltaya çıktın piyasaya. Muhemre adlı belirtisiz nesne kendi adıma üzgünüm, seninle aynı etiket aynı meslek grubuna ait olduğum için. Mühendislik eğitimi insana biraz vizyon,bakış açısı, biraz kalite katar ama onu göremedim sende.Mekatronik mühendislerini halledelim ortadan kaldıralım aç kalsınlar, fasulyeden nimet vb. hadsiz,ucuz ve aşağılayıcı sözlerle terbiyesizlik yapma klavye delikanlısı. Sana başlıklar halinde bilgiler verdim istersen oku ve senin kpss de yüksek puan almana vesile olan genel kültürüne biraz daha kültür kat biraz daha ezber yap zaten 2020,2022,2020+2n(n=0,,1,2,3,?) tarihli kpsslere muhtemelen gireceksin baska kuruma atanayım diye. Yok müdüre söyledim birileri işinden olmuş ya da işinden ettim yok ah aldı yok belalarını buldu ve sana soruyorum: Sen bu kişileri tanıyor musun, kim olduklarını biliyor musun iyi veya kötü insan mı, yardımsever mi yoksa sevmez mi. Tanımadığın insanların neyle nasıl karşılaştıklarını bilmeden iftira atar bir üslupla konuşma sonra çok pişman olursun . İnsanların ekmeğiyle asla ve asla oynama kim ne olursa olsunlar. Aşağıdaki maddeler de senle ilgili muhemre istersen bir oku.

1. İnsanların başarı ölçütünü sen mi belirliyorsun ya da ilk 1000'e giremeyen biri başarısız mı oluyor 2000. kişi başarısız mı ya da 5000. İlk 1000 e giremeyen ya da senden daha az puan alan kişi DHMİ'yi hak etmiyor mu? Ya da DHMİ ilk 1000 dışında kimse başvuramaz diye bir şart mı koyuyor; velhasıl sana ne kimin ne aldığından sen işine bak!!!

2. Her forumda seni görüyorum ve de biyomedikalci bir arkadaş vardı ona da sataşıyodun. Ya arkadaş kimin nerede çalışacağına ne iş yapacağına ve ne yapması gerektiğine sen mi karar veriyorsun hadsiz herif? Sen her başka kendinden olmayan meslek grubuna ve kendi meslek grubunda senden daha az pan almış kişilere de sataşıyosun yok ona şu kadro buna şu kadro bilmem ne? Sen kimsin yegenim!!!

3. Devlet kurumunda mı çalışıyorsun bilmem ama bir kpss puanı sadece kurumlar için ölçüt olmamalı temel mühendislik sınavı ve yabancı dil sınavları da yapılsın ve de bu puanlar, okuduğu üniversitenin başarı puanı, üniversiteye giriş yüzdelik dilimi bunlar da hesaba katılsın. Çünkü tarih coğrafya çalışmışsın 90 bilmem kaç puan almışsın her şeyi ben hak ederim yok inşaatçı girmesin yok makineciye kadro verilmesin yok biyomedikalciye kadro verilmesin. Ya arkadaş sen kimin ne yaşadığını ne bildiğini nasıl yeteneklere sahip olduğunu biliyor musun? Provakatörlük yapmayı bırak insanları germe.

4. Mekatronik mühendisiği ilk 1000'e giren kimse yok demişsin. Bu da yalan yanlış bir bilgi ve dayanağı yok. Bak bakalım 2018/2 atamalarına kaç puanlarla girmiş. Mesnetsiz suçlamalar yaparsan sana yedirirler; velevki ilk 1000?e girmedi bu insan devlet kurumlarında kendi meslek koduyla çalışmasın mı? 2 atama dışında mekatronikten DHMİ dışında toplam kaç kadro geldi 2018 puanıyla? Ben sana söyliyeyim 2 adet ve bundan önceki atamalarda kaç atama yapıldı bunu da söyle? 92 puanıyla atanamayan arkadaşlar oldu. Ama eem de 87 lerle atanan arkadaşlarımız da oldu ve de atansınlar.Hadsizlik yapma ve konuşurken ya da yazarken empati yapmayı öğren, mesnetsiz sallama, kimseyi suçlama!!!

5.Kendini biraz geliştir. Hayatta tek başarın kpss olmuş kendini geliştirmemişsin ve insanlara hep suçlamada bulunuyorsun. Devamlı devlet kurumuna atanıp tekrar kpss ye giriyorsun . Nasıl bir vizyon sahibisin, mühendislik etiketi insana hayata farklı bakış verir, sorgulama yeteneği gelişir olaya daha geniş açıyla bakar, olaylar arasında algoritma kurar ama sen insanları yaftalayıp duruyorsun. Devlet kurumunda çalışıp senin gibi aynı zihniyette olan devamlı kpss çalışıp kurum değiştirmek isteyen bazı kişiler de var(Özel problemleri olanlardan bahsetmiyorum) nasıl bir kafa yapısıdır sizin ki. Bence biraz kitap oku mesleğinle ilgili bişeyler öğren ve de gençlere örnek ol. Eem meslek kalitesini de kendini düşürdüğün gibi düşürme. Adamın tek işi kpss çalışmak ve tek başarısı kpss puanı.

6. evegitmiyecem nikli şahıs bu da hem sana hem de belirtisiz nesne için: Mekatronik hakkında bir klişe: Herşeyden azar azar bilen mühendis. Yemek tarifi mi ul..n bu. Mekatronik bölümü zaten ben makine ve elektroniği çok iyi bilirim demiyor ama herşeyden azar azar da değil ve gerektiği kadar, Tasarım yapacak kadar dizayn, teknik resim ve malzeme bilgisi; makinenin kontrolünü sağlayacak kadar yazılım ve modelleme bilgisi ve bazı elektronik kartları tasarlayabilecek kadar donanımsal elektronik komponent bilgisi .Yoksa dünyada en baba mühendis bile ben elektronik makine bilgisayar mühendisinin yapacağı tüm işleri yaparım gafletine düşmez.Sen işin uzmanı Elektronikçiyim diye ortada gezersin ne bir filtre devresi yapabilrisin ne bir mosfet bilirsin, güç elektroniği ve mikroişlemci yazılımını söylemiyorum bile, bu kulaklar neler duydu neler hem de dereceyle okulundan mezun elektronikçilerden. Sadece tarih coğrafya çalış sen tamam mı mümkünse o alanlara girme zaten. Ama sorsan biz Teslayız ve hepsini en iyi biz yaparız. Keşke kpss den sonra temel mühendisliklerin ve ingilizce sınavlarının yapıldığı bir sınav olsa o zaman ak koyun kara koyun ortaya çıksa.

Zenerdiyott
Memur
18 Eylül 2019 13:51

Zeitgot dostum tenkitin için teşekkür ederim.Evet haklı olabilirsin.Benim istediğim şu:1.si Mühendislik ile alakalı temel teknik bilgileri ölçen bir sınav 2.si yds ya da yökdil ya da ielts her neyse 3.sü üniversiteye giriş yüzdeliği 4.sü okuduğu üniversitenin puanı ve kendi mezuniyet derece puanı 5.si kpss ve bunların da kendi içinde belli ağırlık puanları olsun.Bu 5 farklı kategorinin kendine ait bir yüzdeliği olup bunların ortalamasıyla bir puan çıksın. Muhemre denen dolaylı tümleç her ortamda ben 95 aldım zekiyim şöyle akıllıyım diyor ya ben de böyle bir sistem getirilirse daha mantıklı olur diyorum. Mülakatlı alıma da gerek kalmaz.Bu dediklerim de tabiki yüzde yüz doğrudur demiyorum ama bir öneridir geliştirilebilir çünkü bir mühendis adayınıı ve mühendisi sadece tarih coğrafyayla sınamak çok mantıklı değil.

Toplam 84 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi