Editörler : crops35

22 Şubat 2020 15:32

KİT?te 3 yıl dolmadan tekrar atanma hk.
Öncelikle herkese mutlu hafta sonu diliyorum :) 399'a bağlı bir KIT kurumuna 2018/2 atamasıyla ortaöğretimden Teknik Ressam pozisyonuna atandım. Kurumunu çok sevmeme rağmen şehire adapte olamadığım için 2020 KPSS girip tercih yapmak istiyorum. Fakat 3 yıl sözleşme imzaladığım için son atama döneminde tercih yaparsam yerleşmeme izin verilecek. Benim sormak istediğim şu; yükseköğrenimini tamamlayıp diploma almadan yine ortaöğretim üzerinden kodumun uyduğu teknisyen kadrosuna atanma durumunda işe başlayabilir miyim? Farklı öğrenimi tamamlayınca izin veriliyor fakat aynı diploma ile farklı bir kadroya yerleşebiliyor muyum? Bilgi sahibi olanlar yardımcı olabilir mi?

Koray.67
Aday Memur
22 Şubat 2020 16:09

Bu konu hakkında bildiklerimi açmış oldugum başlık aşağıdaki linktedir.

Koray.67
Aday Memur
22 Şubat 2020 16:11

https://forum.memurlar.net/konu/2410818/

aliosbilgic
Kapalı
22 Şubat 2020 16:13

Evet başlığınızı okudum Koray Bey. İstediğim sorunun cevabını net vermiyordu. En azından bu durumda olan kişi sayısı fazla ise DPB'den yazılı bir metinle yazılı bir cevap alalım diyorum? Ne dersiniz?
Koray.67, 4 yıl önce

https://forum.memurlar.net/konu/2410818/

Koray.67
Aday Memur
22 Şubat 2020 17:02

Dpb kapandı çalışma bakanlıgından bılgı alınabılecegı soylendı bana. Bılgı istemekte fayda var tabi

aliosbilgic
Kapalı
22 Şubat 2020 17:22

Bir dilekçe yazıp yazılı bir cevap alırsak eğer bizim için çok faydalı olur diye düşünüyorum.

Büşra V
Aday Memur
04 Mart 2020 12:22

Bende 2019|1 kpss atamasıyla bi kit kurumuna atandım burada unvanım mezun olduğum bölümden ayrı ancak kendi branş kodumla yerleştim 2020 kpss'ye girip 657 ye kendi branşımdan bi kadroya atanabilir miyim

aliosbilgic, 4 yıl önce

Bir dilekçe yazıp yazılı bir cevap alırsak eğer bizim için çok faydalı olur diye düşünüyorum.

blaiz
Şef
04 Mart 2020 12:58

Kararnamede "...mesleğe özel yarışma sınavıyla yardımcı olarak atanan kadrolar ile bulunulan pozisyondan farklı ve öğrenim durumu itibariyle ihraz ettikleri unvanlı kadro ve pozisyonlara yapılacak atamalar hariç..." denilmektedir.

Temel kriter; bulunulan pozisyondan farklı ve öğrenim durumu itibariyle bir kadro/pozisyona yerleşmek gerekiyor. Bu 2 şartı bir bütün olarak görmek lazım.

Durumunuzla alakalı örneklemek gerekirse;

2019/1 yerleştirmesi sonucunda herhangi bir kit'e hukuk bölümünden mezun olma şartı ile memur olarak atandıktan sonra, 2020/2 yerleştirmesinde avukat kadrosuna/pozisyonuna tercih yapabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken husus; yerleştirmede özellikle bir bölümün kodunun belirtilmiş olması öğrenim durumu itibariyle ihraz edilen unvanlı kadro/pozisyon sonucunu doğurmaz. Verilen örnekte tam tersi durum olsaydı (önce avukat sonra hukuk mezunu memur) 3 yıl çalışma zorunluluğu devreye girerdi. Çünkü, "memur" kadrosu/pozisyonu unvanlı kadro/pozisyon kategorisinde değildir.

Eğer durumunuz yapılan açıklamayla benzerse kendi branşınızdan unvanlı bir kadro/pozisyona atanabilirsiniz.

Büşra V, 4 yıl önce

Bende 2019|1 kpss atamasıyla bi kit kurumuna atandım burada unvanım mezun olduğum bölümden ayrı ancak kendi branş kodumla yerleştim 2020 kpss'ye girip 657 ye kendi branşımdan bi kadroya atanabilir miyim

Büşra V
Aday Memur
13 Mart 2020 12:32

tmo da ambar memuru olarak çalışıyorum beş buçuk aydır ama mezun olduğum bölüm ziraat teknikerliği atandığım unvana da mezun olduğum branş kodundan yerleştim. Sorduğum kişiler 2020 kpss sınavına dahi girsem tercihte bulunamayacağımı( üni. den mezun olduğum unvana ilişkin, Tarım ve Orman Bakanlığına) ancak 2022 kpss sınavı ile tercihte bulunabileceğimi eğer farklı bi bölüm okur mezun olursam ya da dgs de mühendisliğe tamamlarsam çalışırken bu sefer 3 yıl kitte çalışma zorunluluğum olmadığını söylediler bu durumda beni çok üzdü ve yıprattı çünkü ben tercih yapmadan önce unvanım farklı tercihte bulunabilirim diye düşünmüştüm. Sizin bahsettiğiniz kadro\pozisyon ilişkisini hiç bilmiyorum

blaiz, 4 yıl önce

Kararnamede "...mesleğe özel yarışma sınavıyla yardımcı olarak atanan kadrolar ile bulunulan pozisyondan farklı ve öğrenim durumu itibariyle ihraz ettikleri unvanlı kadro ve pozisyonlara yapılacak atamalar hariç..." denilmektedir.

Temel kriter; bulunulan pozisyondan farklı ve öğrenim durumu itibariyle bir kadro/pozisyona yerleşmek gerekiyor. Bu 2 şartı bir bütün olarak görmek lazım.

2019/1 yerleştirmesi sonucunda herhangi bir kit'e hukuk bölümünden mezun olma şartı ile memur olarak atandıktan sonra, 2020/2 yerleştirmesinde avukat kadrosuna/pozisyonuna tercih yapabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken husus; yerleştirmede özellikle bir bölümün kodunun belirtilmiş olması öğrenim durumu itibariyle ihraz edilen unvanlı kadro/pozisyon sonucunu doğurmaz. Verilen örnekte tam tersi durum olsaydı (önce avukat sonra hukuk mezunu memur) 3 yıl çalışma zorunluluğu devreye girerdi. Çünkü, "memur" kadrosu/pozisyonu unvanlı kadro/pozisyon kategorisinde değildir.

Eğer durumunuz yapılan açıklamayla benzerse kendi branşınızdan unvanlı bir kadro/pozisyona atanabilirsiniz.

blaiz
Şef
13 Mart 2020 20:16

Kadro/pozisyon ilişkisi kurmadım. (657'ye tabi kurumlarda "kadroya" atama yapılır, kitlerde ise kadro yoktur "pozisyona" atama yapılır.) Benim vurguladığım olay, 3 yıl çalışma zorunluluğuna takılmamak için farklı kadro/pozisyon olmak üzere öğrenim durumu itibariyle unvanlı kadro/pozisyona geçiş yapmaktır. Netice olarak, durumunuz yaptığım açıklamaya uyuyor. Bu yüzden ziraat teknikerliğini tercih ederek 3 yıl çalışma zorunluluğuna takılmadan geçiş yapabilirsiniz.

Büşra V, 4 yıl önce

tmo da ambar memuru olarak çalışıyorum beş buçuk aydır ama mezun olduğum bölüm ziraat teknikerliği atandığım unvana da mezun olduğum branş kodundan yerleştim. Sorduğum kişiler 2020 kpss sınavına dahi girsem tercihte bulunamayacağımı( üni. den mezun olduğum unvana ilişkin, Tarım ve Orman Bakanlığına) ancak 2022 kpss sınavı ile tercihte bulunabileceğimi eğer farklı bi bölüm okur mezun olursam ya da dgs de mühendisliğe tamamlarsam çalışırken bu sefer 3 yıl kitte çalışma zorunluluğum olmadığını söylediler bu durumda beni çok üzdü ve yıprattı çünkü ben tercih yapmadan önce unvanım farklı tercihte bulunabilirim diye düşünmüştüm. Sizin bahsettiğiniz kadro\pozisyon ilişkisini hiç bilmiyorum

aliosbilgic
Kapalı
13 Mart 2020 20:18

Ambar memurluğundan ziraat teknikerliğine nasıl geçiş yapamadınız? Ben mi yanlış anladım şu an?
blaiz, 4 yıl önce

Kadro/pozisyon ilişkisi kurmadım. (657'ye tabi kurumlarda "kadroya" atama yapılır, kitlerde ise kadro yoktur "pozisyona" atama yapılır.) Benim vurguladığım olay, 3 yıl çalışma zorunluluğuna takılmamak için farklı kadro/pozisyon olmak üzere öğrenim durumu itibariyle unvanlı kadro/pozisyona geçiş yapmaktır. Netice olarak, durumunuz yaptığım açıklamaya uyuyor. Bu yüzden ziraat teknikerliğini tercih ederek 3 yıl çalışma zorunluluğuna takılmadan geçiş yapabilirsiniz.

HSNTRK
Aday Memur
16 Mart 2020 23:31

ben de aliosbilgic ile aynı kurumda çalışmaktayımdır. Kurumu hiç sevmeme rağmen kurunun yanında yaşta yanıyor. Şimdi ben atanmışımdır. Vallaha gidecem diyorum vallaha gidemezsin deyolar. nedendir diye soruyorum 3 yıl şartı var deyorlar. iyi de gardaşım liböral bi topluluhta nasul gidemem. Memur değilmiyim deyorum üç üz dohsan doğussun deyolar ben anlamamışımdır.

aliosbilgic, 4 yıl önce
Ambar memurluğundan ziraat teknikerliğine nasıl geçiş yapamadınız? Ben mi yanlış anladım şu an?

intoksikasyon
Aday Memur
27 Mart 2020 19:06

Mesaj attım size bir bakabilir misiniz?
blaiz, 4 yıl önce

intoksikasyon
Aday Memur
27 Mart 2020 19:07

Hocam merhaba Size bir sorum olacaktı. Ben Suan 399 a tabi bir kurumda memur olarak çalışıyorum . 1. Merkezi atama ile işletme bölümünden atandım. Aynı zamanda mühendisim Suan bakanlığım 4a ya da 4b 657 alımına çıkarsa farklı ünvan olduğu için tercih verebilir miyim?
blaiz, 4 yıl önce

blaiz
Şef
27 Mart 2020 21:43

Mühendislik kadrolarına başvuru yapabilirsiniz (657 4a, 4b farketmeksizin) , 3 yıl çalışma zorunluluğuna takılmazsınız.

intoksikasyon, 4 yıl önce
Hocam merhaba Size bir sorum olacaktı. Ben Suan 399 a tabi bir kurumda memur olarak çalışıyorum . 1. Merkezi atama ile işletme bölümünden atandım. Aynı zamanda mühendisim Suan bakanlığım 4a ya da 4b 657 alımına çıkarsa farklı ünvan olduğu için tercih verebilir miyim?

intoksikasyon
Aday Memur
27 Mart 2020 21:47

Hocam aynı KPSS puanı ile tercih verebiliyoruz değil mi ?
blaiz, 4 yıl önce

Mühendislik kadrolarına başvuru yapabilirsiniz (657 4a, 4b farketmeksizin) , 3 yıl çalışma zorunluluğuna takılmazsınız.

blaiz
Şef
27 Mart 2020 22:08

Merkezi atamada yerleştirme yapıldığı takdirde kullanılan puan bir daha kullanılamaz ama aynı puanla açıktan atamalara başvuru yapabilirsiniz.

29 Mart 2020 09:17

Yanlışınız var sadece merkezi atamada puan yanıyor 2020/3 2020/4 gibi kpss sözleşmeli atamalarında puan geçerlidir.
blaiz, 4 yıl önce

Merkezi atamada yerleştirme yapıldığı takdirde kullanılan puan bir daha kullanılamaz ama aynı puanla açıktan atamalara başvuru yapabilirsiniz.

e.ekrem
Aday Memur
23 Ağustos 2020 00:14

kitte memur olarak çalışıp daha sonra subaylığı kazanırsak 3 yıl devreye girer mi peki?

blaiz, 4 yıl önce

RickGrames
Aday Memur
04 Kasım 2020 12:14

Blaiz Bey merhaba Kişi memurluktan Aim uzmanlığına (eski adı Aim memurluğu) atanma durumunda 3 hizmet yılı şartına takılır mı, bu durum tartışmalı gibi çünkü pozisyon farklı ve unvan değişikliği de var, sorun olan tek kısım "öğrenim durumu itibariyle ihraz ettikleri unvan değişikliği atamaları" kısmında
blaiz, 4 yıl önce

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi