Editörler : swat3410

Terör3453
Aday Memur
23 Haziran 2021 19:48

Intihar olaylarını para üzerine yorar ve yürütürseniz koltuktaki de öyle cevap verir mesai saati üzerinden yürütürseniz 5 m devlet memuru var danıştaydaki adam haftada 2 saat çalışıp tatile gidiyor hastahanede ameliyata giren hemşire 20 saat yeri geliyor ameliyatta kalıyor derler, devlet dediğiniz organ bunu para üzerine yormaz devlet genele bakar Türkiye de kayıt dahilinde çalışan sayısı 11 milyon devlet memuru sayısı 5 milyon elimizdeki verilerin içerisinde emin olun bir o kadarda kayıt dışı istihdam edilen insan var, özel sektör de ortalama bir işçi 3, 3.5 k maaş alır, devlet de yangında kutarılacaklar listesinin başında devletin eli ayağı olan memurları yer alır ekonomik sistem tamami ile çökse dahi mb para basıp memuruna ödeme yapmak zorundadır geçmiştede böyle olmuştur bunun sonuçlarına ne kadar hep beraber katlansakta bütün yük özel sektör ve asgari ücretli çalışanın sırtına biner şimdi ekonominin böyle olduğu bir senaryoda koltuktaki adama para yüzünden intihar ediyorlar derseniz o da böyle cevap verir emin olun oy peşinde koşan mecliste nekadar olayı gündeme taşıyan varsa baska birini getirseler ondan alacağınız cevap da aynı olacaktır, bir de silah bırakıp vatan caddesinde yürürümcüler var onlarin da hangi durumda kalacaklarını anlatayım olaki bir senaryoda bin kişi toplandı yürüdü sin karşınıza yine sizin meslektaşlarınızı koyacaklar ertesi gün bilemedin 1 haftaya o bin kişinin evine sabah postacı iadeli taahütlü sarı zarf gönderecekler sonrasını az çok meslekte olanlar biliyordur zaten, mesleğin sorunu paramı ? Degil para olduğunu düşünenler illaki olacak fakat onlarda kendine göre haklı polis okullarına genç yaşta giriliyor özel sektörde karın tokluğuna en az 10 - 12 saat sigortasız izinsiz yemeksiz yol parasız vs çalışmamış elindekinin kıymetini bilmeyen bir nesil yetiştirdiler, bu olaylar para yüzünden olsa idi 2 yıldır kapalı kira ödeyen onca esnaf var hepsi ülkede terör estirirdi, sorun ne sorun personel eksikliğimi evet sorun mobing mi evet sorun bürokratik baskı mı evet sorun personel eğitirken stres altında psikolojisinin çalışmaya uygun olup olmadığını değerlendirenlerde mi evet sorun sorun silaha kolay ulaşımının kendine ve topluma ileride problemler oluşturabilirmi diye değerlendirilmesinde mi evet, sorun para değil arkadaslar sorun para derseniz bu cografyada bu ekonomik kıtlikta her zaman size aynı cevabı verirler koltukdakiler değişir ama açıklamaları hiç birzaman değişmez

FrmMemur
Aday Memur
23 Haziran 2021 20:16

Bence sen yazılanları çok yanlış yorumlamışsın. Vatan caddesinde yürüme meselesini ben yazdığım için cevap vermek istedim. Mesajımı tekrar okursan ben dahil kimsenin bu işe cesaret edemeyeceğini yazmıştım. Konuya mesaj yazanların çoğu zaten sorunun para olduğunu söylemiyor. Sorun adaletsizlik. Diğer kurumlarda çalışan memurlar ile olanı geçtim bizim kendi teşkilat içimizdeki adaletsizlik. Haftada 160 saat çalışan polis ile 240 saat çalışan polisin aynı maaşı alması. Atıyorum yeni başlayan memur 6bin mi alıyor şuan. Ona 5bin ver 160 saat üzerinden hesapla. Ayda 240 çalışıyorsa o adam 6 veya 6 buçuk alsın. Çok mu zor bu sistemi yapmak. Devlet ameliyatta 20 saat duran hemşireyi örnek verir demişsin. Vardiyalı çalışan sağlık personelinin hepsi ayda 168 saat üstüne saatlik mesai ücreti alır. Şimdi baktım önlisans hemşire en düşük mesai ücret 13tl küsür. Bizim gibi ayda 240 saat çalışsa zaten 1000tl fazlası var. Dini bayramlar, özellikli birimlerin mesai ücretleri ayrıca fazla. Yani kurum içinde adaleti sağlayamazsan huzuruda sağlayamazsın.

can156
Aday Memur
23 Haziran 2021 22:21

24 saat nöbet tutup nöbetten çıkınca yine aynı dağ karakolunda kalmak zorunda olan jandarma senden fazla alıp az çalışıyor öyle mi.
Gydm, 3 yıl önce
Şok oldum resmen doğru okuyorum diye iyice baktım başka sitelere de baktım ne yazık ki doğru.... Süleyman soylu ha kapı ha sapı demiş resmen.... Sayın bakanım lütfen yapmayın polis de insan psikolojisi kaldırmıyor polisin de ailesi var siz böyle dedikten sonra çalışma sitemi amirin 2 dudağında olan mesaimiz... Hangi müdürü hangi komseri durdurabilrsiniz yapmayın Allah aşkına yangına körükle gidilir mi son 20 günde 17 personel intihar etti bu şekilde mi çözüm olacak.... Asker jandarma, polisin 2 katı maaş alıyor ve daha az çalışıyor madem çok çalışmaya sesimiz çıkmasın diyorsunuz geri kalan özlük maaş haklarını da siz eşitleyin... Çok üzüldüm hayal kırıklığı yaşadım...

aykılıç56
Şube Müdürü
23 Haziran 2021 23:40

bütün jandarmalar dağda zaten

Kamunun zencisi
Kapalı
24 Haziran 2021 02:48

Polisin mesai ücreti vatan sevgisiymiş ya.... Ozaman şöyle yapın arkadaşlar bu ayki ev kiranızı ev sahibininize gidin vatan sevgimle ödemek istiyorum deyin bakalım nolcak... Boş işler bunlar...

sevenkalp1
Memur
24 Haziran 2021 10:05

Bir Söz var

Bu söz herdaim geçerlidir

Çok Fedakarlık yapana kıymet verilseydi

Yıllarca tarlayı süren öküze bıçak sürülmezdi

Fedakarlık isteyen hep polisten istiyor

Yıllarca bakan onayı genelg3 deyip 6+6 çalıştırıldı hafta mezunu buradan gelir

Yıllarca 12/12 çalıştırıldı

Keyfî ek görevlerde çabasıydı kimse bu anayasaya yasaya aykırı duruma itiraz etmedi

Eden tek tük meslektaşımıza kendi meslektaşlarımız ne yazıkki bıyıkaltı güldüler

Diğer meslekler polisin 10 da 2 si çalıştırılsın sendikalar bu memur haklarına aykırı diyerek yeri yerinden oynatır

Bana kızmayın maalesef hep koyun olduk bizi kırkan kırkmaya çalışan çok oldu

KamudaMemur
Genel Müdür
24 Haziran 2021 18:01

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

Acaba benim yorumumdan ne anladığınız da o kadar eksi verdiğiniz polis arkadaşlarmız. Aşağıda tekrar yazıyorum. Hangisi yalan veya yanlış size göre ? ne anladınız bu cümlelerden ? Nasıl o oldu da maaşa yordunuz ? Maaşa yoran arkadaşlar ?

Polis memuru olmak normal memur olmaktan çok daha kolaydır.

Normal memur olmak polis memuru olmaktan çok daha zordur.

Polis memurunun işi daha zordur normal memurdan

Normal memurun işi daha kolaydır polis memurundan.

Polis memurunun maaşı normal memurun maaşından daha yüksektir.

Halimize şükredelim. O kadar işsiz gencimiz var.

Yorumum bundan ibaretti. Bir madde daha ekliyorum. Polis memurlarının çoğunun lojmanı vardır.

Tekrarlıyorum o kadar işisiz varken devlet bizlere iş vermiş. Şükretmek yerine maaşını beğenmemek nedir yahu ? Hakkımızı verin diyen polis memurları olmuş. Senmi daha iyi bileceksin hakkını _? Yoksa maaşını veren devlet mi daha iyi bilecek ?

Biri bendeki akıl kuşta olsa ters uçar yazmış. Be adam sormazlar mı sana senin gibi hiç uçamamaktansa ters uçmak daha iyidir diye.

FrmMemur
Aday Memur
24 Haziran 2021 21:44

Polisin çoğunun lojmanı mı var? Tamam polis olmadığın anlaşıldı kendi forumuna dönebilirsin bence

hukukcu0
Aday Memur
24 Haziran 2021 22:05

Herkes çalışıp para kazanmak zorunda maaş emeğin karşılığı olarak ödeniyor çıkıp maaş mesleği değil demek saçma bir tabir olmuş sayın bakan o zaman maaş almadan bakanlık yapın lafınız havada kalmasın.

Kamunun zencisi
Kapalı
24 Haziran 2021 22:29

bilmeden konuşuyorsun

birincisi polisin çoğunun lojmanı var demişsin. şu an Türkiye geneli toplam emniyet lojman sayısı kapasitenin yüzde 10 u kadardır. bunların da çoğu genelde doğu ve güneydoğu anadolu bölgesindedir. yani batıdaki oran yüzde 5 bile değildir. ayrıca bu lojmanların da çoğunda genelde müdürler oturur. memura fazla yer kalmaz. için rahat olsun.

ikinci konu şükür meselesi: biraz dini bilgin ve inancın varsa bilirsin ki şükür Allah ile kul arasında bir mevzudur. hasabını da sadece kul rabbine bizzat verir. üçüncü kişileri ilgilendirmez. sen şahsen insanları çok düşünüyorsan önce dünyevi konulardaki ihtiyaçlarını soracaksın. şükür edip etmediği ibadet edip etmediği ilk aşamada seni ilgilendirmez. hem peygamber efendimiz(SAV) ne demiş. çalışanınızın hakkını alnının teri kurumadan verin demiş. bedava çalıştırıp şükretmeye zorlayıp gönderin dememiş.

KamudaMemur, 3 yıl önce

Acaba benim yorumumdan ne anladığınız da o kadar eksi verdiğiniz polis arkadaşlarmız. Aşağıda tekrar yazıyorum. Hangisi yalan veya yanlış size göre ? ne anladınız bu cümlelerden ? Nasıl o oldu da maaşa yordunuz ? Maaşa yoran arkadaşlar ?

Yorumum bundan ibaretti. Bir madde daha ekliyorum. Polis memurlarının çoğunun lojmanı vardır.

Tekrarlıyorum o kadar işisiz varken devlet bizlere iş vermiş. Şükretmek yerine maaşını beğenmemek nedir yahu ? Hakkımızı verin diyen polis memurları olmuş. Senmi daha iyi bileceksin hakkını _? Yoksa maaşını veren devlet mi daha iyi bilecek ?

Biri bendeki akıl kuşta olsa ters uçar yazmış. Be adam sormazlar mı sana senin gibi hiç uçamamaktansa ters uçmak daha iyidir diye.

mustafakoçak
Genel Müdür
24 Haziran 2021 22:47

Allah rızası için yorum yapma. Ya da yapacaksan biraz haline bak. Her bayramda çalış özel hayat yok. Biz halimize şükrediyoruz. Ama adalet istiyoruz. Bu adalet sendikalıya var sendikasızlara neden yok. Bunu düşün. Bence sen önce düşünmek eylemini bi düşün. Ya da boşver sen düşünme. Bir eksik kalalım. Yeter ki senin düşündüğün şeyleri düşünmeyeyim.
KamudaMemur, 3 yıl önce

Beyaz-YaRaSa
Aday Memur
24 Haziran 2021 23:24

Bu nasıl bır açıklama ya

hammurabi007
Kapalı
24 Haziran 2021 23:30

Şu polis olmayan embesil sığırlar neden burada yorum yapıyor anlamadım, polise karşı kuyruk acısı olan soğan erkeklerinin hepsi burda mk

ferzan58
Aday Memur
28 Haziran 2021 09:46

Bu şekilde konuşan birine bakanda olsa k... Denir.

bidonef
Aday Memur
28 Haziran 2021 12:04

Polis olduğunu sanmıyorum ama polis isen bile aşağıda linkini verdiğim konuyu açan arkadaşın mesajını sonuna kadar oku ve nasıl bir mankurtluk duygusu içinde biad ettiğinin farkına var. Lise mezunu olduğun aşikar o yüzden kendi adına konuş zira ben 3 üniversite bitirmiş bir polisim, okumaktan zarar gelmez, sana da kendini geliştirmeni tavsiye ederim, yaşın hiç bir önemi yok, yeter ki öğrenmek iste. Aşağılık duygusu içinde işe yaramaz, vasıfsız bir insan olduğunu bildiğin halde sana verilen o maaş tabi ki sana çok fazla, senin gibi niteliksizleri referans alıp biz gerçek polislere not veriyorlar. Sen özel sektörde asgari ücrete bile iş bulamayacak vasıfsızlıkta bir embesilsin, bu yüzden o maaş sana lütfedilmiş gibi hissediyorsun, çaresiz biadın bundan. Aşağıdaki yazıyı oku ve asıl sen o maaşı alabildiğin için şükret, bizlere şükür öğretme.

https://forum.memurlar.net/konu/2382644/

KamudaMemur, 3 yıl önce

hakanturkmen06
Kapalı
29 Haziran 2021 18:40

Polise söz verilen özlük hakları verilmeli,Polis zaten 24 saat esasına göre çalışıyor,haftada en az ek görevlerle72 saat çalışıyor,Diğer sebeplerin başlıcaları:

1.Polis kurulduğu 10 nisan 1845 den beri Vatanı için binlerce şehit vermiştir

2.Gezi olayları dahil,15 temmuzda vatandaşıyla birlikte,günlerce eve gitmeden dinlenmeden,kalkanların üstünde yatıp,eve günlerce gitmeden vatanı için canı pahasına şehit vererek vatanını savunmuştur.

3.Çözüm sürecinde iyice örgütlenip,asfaltlara dahi bomba döşeyen,ve güneydoğu şehirlerimizi

Hendeklerle kapatan,vatan haini teröristleri,şehitler vererek yine vatanı na milletine sahip çıkmıştır.

4.2011 de patlak veren Suriye içsavaşından kaçan 5 milyona yakın sığınmacıların,ülkemizde oluşturduğu,ve oluşturabileceği,tehditleri,iç karışıklıkları,terör eylemlerini önlemiş önlemeye devam etmektedir.

5.Covid 19 la mücadelede en az sağlık çalışanları kadar sahada kontrolleriyle,desteğiyle vakalar azaltılmış,en fazla hastalıktan kayıp yaşayan kurumlardan biri olmuş sağlık çalışaları ve diğer kurumlar gibi herhangi bir taltif veya ödüllendirme olmaksızın canla başla çalışmaktadırlar.

6.Fetö terör örgütünü,içinde operasyon yaparak atmış,50 bine yakın personel kaybına rağmen,gece gündüz çalışarak, Teşkilatın 4 te biri kaybına rağmen bu açığı ve eksiği hissettirmemiş,sahada yine trafikten asayişe,narkotik konuları dahil özveriyle fedakarca çalışarak,bu açığın oluşturduğu boşluğu kısa zamanda doldurmuşlardır.Bunca sene verilen sözlerin yerine getirilmemesi,aynı bakanlığa bağlı iki kurum olan Emniyet ve Jandarma personelinin özlük haklarındaki bu uçurumlar,personelimizin derin şekilde üzmekte,moral motivasyon kayıplarına yol açmaktadır.Emniyet içinde bekçisinden,polis memuruna,Komiserin den Emniyet müdürüne herkes moralman kötü durumda ekonomik olarak bitik durumdadır.Bir an evvel ek gösterge den,çalışma koşullarına,Personel kanunundan,teçhizatına kadar reform yapılmalı,genel müdürlük gömleğinin,tıpkı mit gibi müsteşarlık (başkanlık)seviyesine çekilmeli,emniyet müdürlerinin ve Sıralı tüm Personelimizin ,Polis memurlarının özlük hakları yeniden düzenlenmeli,Jandarma Astsubay ve Subaylarla kademeli olarak rütbe karşılığınca eşit hale getirilmelidir...Çalışma şartları Avrupa standartlarına getirilmeli,Polis intiharlarının son dönemde hiç olmadığı kadar arttığındanda anlaşılacağı gibi Polis in SOS verdiği ivedilikle çalışmaların yapılıp gereğinin yapılması,On yıllarca yıldır söylenen 'ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR'cümlesinin Bitirilerek bir an önce hayata geçirilmesi artık kaçınılmaz gerçektir.Nokta.

turbojet
Daire Başkanı
29 Haziran 2021 23:20

polis vatanını seviyor asker sevmiyor mu veya doktor veya kaymakam veya bakan... o zaman kimse maaş almasın, herkes hayrına çalışsın. ya astsubayın maaşını polise eşitleyin ya da polisin maaşını astsubaya eşitleyin hangisi işinize geliyorsa...

Gelgelgümlegel
Aday Memur
30 Haziran 2021 00:30

Benim anlamadığım bir doktor akademisyen yada özel sirkette ki bir insan devletini sevmiyormu sadece polismi sevmek zorunda herkes daha iyi bir is bulsa 1 sn polislikde kalmaz herkes devlet kadrosunda baska bir is bulamadigi icin polisligide deneyerek meslege giriyor bu gerceklikler varken bunlar gormezden gelinemez zaten olaganustu hal olsa savas olsa kimse parapul dusunmez konu bize gelince cevap veremeyelim diye hemen konu buralara geliyor ülkede bir savas durumu yok yilin her saniyesi her dakikasida fedakarlik yapilmazki 40 gunde 20 polis intihari var ama cözüm namına kafasini ceviren yok simdi tuzu kurular gene baslayacak para icin yapilmaz allahtan tek dilegim vatanseverligi ölçen bir alet yapilsada herkesin gercek yuzu ortaya çiksa biktik yalanlardan hamasetten kuru gurultulerden

pls50
Şef
30 Haziran 2021 01:00

Iktir git yağdandık seni
Benartur34, 3 yıl önce

Maaşımız bence gayet normal hatta iyi sayılır bakanımız doğru diyor önce bu ülke sonra biz polislik askerlik maaş için yapılmamalı lafta ben şöyle milliyetçiyim demekle olmaz

pls50
Şef
30 Haziran 2021 01:13

Yürü len sayfana gardiyan 1 hafta çalış 25 gün evde yat gel burda polisi eleştir ikile surdan
pro1907, 3 yıl önce

klasik hemen karalama polis olmayı asla istemedim çünkü eğitim fakültesi mezunuyum senin gibi değilim 2.si şu an ki hükümete tek oyum nasip olmadı kaldı ki sen oy vermişl olman yüksek ihtimal istediğini vermeyince kötü mü oluyor?

Toplam 122 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi