Editörler : Pangaea
«721972207221722272237224722572267227722872297230»

Agrieco123
Şef
14 Ocak 2020 19:57

Sayın reis sayın pakdemirli akpli vekillerimiz canlarımız dediğiniz adamlar yüzünden bu haldeyiz. Kendi adamlarını sokuyorlar her yere istediği yere istediği adam atanıyor bıkac ay once akpli milletvekili kendi kızını tarım bakanlığına soktu biz sürünürken. Biraz hesap sormak gerek artık ne kaybediyoruz adamlar sizce bizi atamayı mı düşünüyor? Bakanda siyasi bir figür olmasa seçim zamanı il il dolaşmazdı. Kendini kandıranlara bu lafım. Güneş eğilenlerden önce dik duranların üzerine doğar

DJ RABIRT
Aday Memur
14 Ocak 2020 20:48

Yorumunuzu okuyunca bende yazmak istedim.Hocam günümüzde bunlar o kadar normal hale geldi ki dayısı olan her kapı ona açılıyor.Dediğiniz gibi Akp tekirdağ vekilimiydi.Gıda müh olan bir kızını Tarım bakanlığına diğerinide Çalışma bakanına almıştı.Atama bekleyenler kendisine twet atmıştı.Kul hakkına giriyorsunuz demiştiler.O arkadaşların hepsini engelledi.Kızlarını torpille işe alan vekil açıklamasında kızlarının deneyim kazanması için bakanlıklarda çalışmaya başladıklarını söyledi.Bu sadece görünen kısım el altından hepimiz biliyoruz ki kamu kurumlarına tonca adam alınıyor.Bunu da Ak partili vekil ve yöneticiler çok fazla yapıyor.Baktığımız zaman kpss sınavının pek önemi kalmıyor.İnşaat mühendislerinin bile atama puanları 92 de kalmış.Adamlar 94 almak için sınavlara hazırlanıyor.Merkezi atamalarda çıkan kadrolar bir elin parmaklarını geçmiyor.Türkiye nereye doğru gidiyor.Torpilin neredeyse artık cirit attığı bir döneme giriyoruz.Birgünde Tarım atamaları için AKP vekilleri konuşsa dişimi kıracağım.Oysa eminim bu forumdakilerin yarısından fazla Ak partiye oy vermiş kişiler, kime hangi partiye oy veriyorsunuz demek benim haddime değil.En azından kendilerine oy veren Ak Partili milletvekilleri birkez olsun soru önergesi veya tarım atamaları ile ilgili bir açıklamalarını görmedik.Hep CHP ,İYİ PARTİ VE MHP vekilleri dile getirmeye çalışıyor.MHP de AK parti izin vermedikçe hiçbirşey yapamadığını görüyoruz.EYT mevzusunda nasıl 180 derece dönüş yaptıklarını gördük.Keşke oy verdiğiniz İKTİDAR VEKİLLLERİ sizin için biraz çabalasaydılar sadece biraz.

Agrieco123, 4 yıl önce
Sayın reis sayın pakdemirli akpli vekillerimiz canlarımız dediğiniz adamlar yüzünden bu haldeyiz. Kendi adamlarını sokuyorlar her yere istediği yere istediği adam atanıyor bıkac ay once akpli milletvekili kendi kızını tarım bakanlığına soktu biz sürünürken. Biraz hesap sormak gerek artık ne kaybediyoruz adamlar sizce bizi atamayı mı düşünüyor? Bakanda siyasi bir figür olmasa seçim zamanı il il dolaşmazdı. Kendini kandıranlara bu lafım. Güneş eğilenlerden önce dik duranların üzerine doğar

ZMprof
Daire Başkanı
14 Ocak 2020 23:16

Cyperinin demek istediğini hala anlayamamışsın.Faruk Çeliğin özel sektörde bir başarısı yok sadece Akp nin kurucu üyesi olması ve tamamen siyasi oy potansiyeli ile oraya gelmiş adamdır kendisi.Personel Alımını güç ve siyasi malzeme olarak kullanmıştır kendisi. Pakdemirli öyle değil kendini özel sektörde bir çok kurumda yöneticilik seviyesinde ispatlamış adam kimseye bir şey ispatlamak ve yaranmak gibi bir derdi yok onu demek istiyor.Zaten ben devletten bu yaşıma kadar maaş almadım derken bile adam personel alımlarına karşı tutumunu gösterdi.Mecbur kalmazsa şayet ben bu adamın alım yapacağını düşünmüyorum.Yaparsa da cüzi bir miktar yapar o da ne zaman olur kim bilir .

ZİRAİaa, 4 yıl önce

abi simdi pektemirlinin bakan olmasının sebebi ak partiden olduğu için değil de ziraat asıllı yada tarım ve hayvancılığa yatkın olduğu için mi ? o yuzden mi

evet güzel bir cevap vermiş cyperin fakat hani siyasi abi suan bakanların milletvekillerinni belediye baskanlarından tut meclis uyelerine ve belediyelerde çalısan o liselilerin hepsi siyasi ...

lütfen yanılıyorsam uzun uzun değil sadece sebebini yazmanız yeterlidir aydınlanmaya karsı değilim ama Bes belli Siyasi yahu seçimde bile il il gezip oy topladı ....

hee sanırım kavram farkı yani siyasi ve secilmiş derken baska bir şey ima etmeye çalısıyorsunuz çünkü nereden bakarsanız bakın ak partili olduğu için o mevkide

ZİRAİaa
Şube Müdürü
14 Ocak 2020 23:30

ben alım olacağına kesin inanıyorum hocam ama dediğin gibi çok az 1300 sıralamamla bu atamada bana imkan geleceğini hiç düşünmüyorum ve tek umudum bu atama olmasına rağmen..

ZMprof, 4 yıl önce

Cyperinin demek istediğini hala anlayamamışsın.Faruk Çeliğin özel sektörde bir başarısı yok sadece Akp nin kurucu üyesi olması ve tamamen siyasi oy potansiyeli ile oraya gelmiş adamdır kendisi.Personel Alımını güç ve siyasi malzeme olarak kullanmıştır kendisi. Pakdemirli öyle değil kendini özel sektörde bir çok kurumda yöneticilik seviyesinde ispatlamış adam kimseye bir şey ispatlamak ve yaranmak gibi bir derdi yok onu demek istiyor.Zaten ben devletten bu yaşıma kadar maaş almadım derken bile adam personel alımlarına karşı tutumunu gösterdi.Mecbur kalmazsa şayet ben bu adamın alım yapacağını düşünmüyorum.Yaparsa da cüzi bir miktar yapar o da ne zaman olur kim bilir .

yorgunZM
Kapalı
15 Ocak 2020 02:09

Yazacaklarımı iyi okuyun ve bu mesajdan sonra alım haberi gelene kadar hiç kimse hiçbirşey yazmasın ki her giren kişi okusun.

İki kesim insana seslenecem

1.kesim 80 ve üzeri puan alıp oturanlar hiç bir çaba göstermeyenler nasıl olsa birileri uğraşıyor diye düşünen hatta yüksek puanı olmasına rağmen çoktandır tekrar kpss ye çalışmaya başlayanlar( kimsenin ne çalıştığı umrumda değil çünkü konu o değil. Bunu parantez içinde yazıyorum çünkü bunca şeyi okuyup buraya takılacak olan embesiller var biliyorum ) 20 dk sını ayırmaya tenezzül etmeyip bir twit atmayıp tek bir telefon araması yapmayıp tekbir sendika üyesine mesaj atmayıp sadece oturanlar nasıl olsa birileri uğraşıyor diye düşünenler kusura bakmayın ama inşallah atama günü geldiğinde tercihleriniz tutmaz açıkta kalırsınız. Sizin yerinize 79-78 puanlarla canını dişine takıp mücadele eden kardeşlerimiz atanır inşallah bunu çok çok istiyorum bakın bizzat çevremde bile gördüğüm yüksek puanla tek bit mücadele vermeyen insanlar var gerçekten inşallah tercihleriniz tutmaz

2.kesim alım olmasın diyenler isteyenler iyi okuyun

2014 kpss den 79.2 alan kişinin genel sıralaması 483

2016 kpss den 79 alan kişinin sıralaması 650 lerde ( ki 2014 te yüksek alanlar atantı ve 2016 ya girmedi )

2018 kpss den 79.5 alan kişinin sıralaması 1000 küsürlerde

Şimdi bu sene alım olmazsa belki 83 alan kişiler zor bela ilk bine ya girecek ya girmeyecek atama olmasını istemeyen düşük puanlılar 2018 de puan alamamışsınız atama olmazsa ve siz 2020 de puan bile alsanız sıralamadan ötürü çok işe yaramayabilir. O yüzden köstek olmayı kesin.

KİMSE UZUN SÜRE BİŞEY YAZMASIN Kİ ŞU BAHSETTİĞİM İKİ KESİM İNSAN OKUSUN BUNLARI. BU İKİ KESİME İNSAN DEDİĞİM İÇİN KUSURA BAKMAYIN ARKADAŞLA. YANİ BUNLARIDA BİZLERLE AYNI KEFEYE KOYUP İNSAN DİYORUZ SIRF BU YÜZDEN BENİ BU SİTEDEN ATABİLİRLER.

yorgunZM
Kapalı
15 Ocak 2020 12:25

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

Verdiğiniz eksiler yazdıklarımın doğruluğunu kanıtlar. Adım gibide eminim bu eksileri verenlerin çoğu atama haberi var mı diye yerinde oturup günlük forumu takip eden yüksek puanlılardır. Sözlerim yüksek puan alıpda mücadeleye dahil olmayanlar için.

mrtnskz18
Aday Memur
15 Ocak 2020 13:08

Sanane milletin davranışlarından.Kendi davranışlarına bak. Herkes ne meraklı eleştirmeye.Kendi ataman olmasa sanki bu kadar uğraşcaksın da millete salllıyorsun. .Çok çaba harcadın niye atama olmadı puanlar yanmak üzere? 1-2 ay ıcınde atama olunca uğraştık oldu diyecek senin gibi tipler de gerek yok senı dıkakte almaya.Zaten 2 yıl ıcınde mutlaka atama olacaktır az yada çok.Herkes kendi içinden geleni kimseye sataşmadan destekleyerek yapması gerekir.Bu tarz da yazılarınla burada insnları ayrıştırmaya çalışma.Birisinin dualarında vardır, bırısının tweetlerinde, birisiin takipte. Uzatma!

yorgunZM, 4 yıl önce

Verdiğiniz eksiler yazdıklarımın doğruluğunu kanıtlar. Adım gibide eminim bu eksileri verenlerin çoğu atama haberi var mı diye yerinde oturup günlük forumu takip eden yüksek puanlılardır. Sözlerim yüksek puan alıpda mücadeleye dahil olmayanlar için.

Agricultural09
Aday Memur
15 Ocak 2020 13:32

Yüksek puan alanların yakasından bi düşse keşke sen ve senin gibiler. Herkesin mücadelesi kendi aldığı puan içindir kimse ali veli ayşe fatma için twit atmıyor yada başka bisey yapmıyor yani gönlünün bildiği bi yalanı burada savunmaya çalışmak manasız. Atar atmaz yapar yapmaz puanı yanarsa da onun yanmazsa da onun. Sen verdiğin mücadele ile ben yaptım ben yaptım diye övünme. Senin insallah atanamazlar demenlede olacak iş değil bu. Bu atama en çok twit atanların değil en çok emek verip gece gündüz ders çalışıp puan alanın hakkıdır kimse kusura bakmasın. Puanım 70 hergün 1000 twit attım inşallah biz ataniriz en çok biz hakediyoruz ... böyle bisey mi var komik oluyor bu yapma.

yorgunZM, 4 yıl önce

Veteriner Hek
Aday Memur
15 Ocak 2020 15:56

Adamları yüksek puan aldığına pişman ettiniz yaa.

Veteriner Hek
Aday Memur
15 Ocak 2020 16:03

Geçenlerde bir kıssa duydum hatırladığım kadarıyla yazayım..

Adamın biri odun kırıyormuş. Diğeri de ha gayret, yaparsın, sen öylesin sen böylesin diye gaza getiriyormuş. Gün sonunda odunları kıran adam parayı alınca gaza getiren de paradan pay istemiş. Aralarında tartışma çıkınca yardım için Nasreddin hoca ya danışmışlar. Durumlarını anlattıktan sonra Nasreddin hoca oduncunun elindeki parayı almış, elinde sallayıp şakırdatmış ve gaz veren adama sormuş; duydun mu paraların sesini ? Adam da duydum demiş. Nasreddin hoca da; şimdi o sesi al ve git demiş.. bilmem anlatabildim mi?

Mgolll
Memur
15 Ocak 2020 16:45

Herkes kendi cabasinda insallah atanamaz.demen yanlis olmus o adamlarda sinava iyi calismislar ki yuksek puan almislar atanirken kusura bakma senin kac tweet attigina.degil kpss den kac aldigina bakiyorlar
yorgunZM, 4 yıl önce

Yazacaklarımı iyi okuyun ve bu mesajdan sonra alım haberi gelene kadar hiç kimse hiçbirşey yazmasın ki her giren kişi okusun.

İki kesim insana seslenecem

1.kesim 80 ve üzeri puan alıp oturanlar hiç bir çaba göstermeyenler nasıl olsa birileri uğraşıyor diye düşünen hatta yüksek puanı olmasına rağmen çoktandır tekrar kpss ye çalışmaya başlayanlar( kimsenin ne çalıştığı umrumda değil çünkü konu o değil. Bunu parantez içinde yazıyorum çünkü bunca şeyi okuyup buraya takılacak olan embesiller var biliyorum ) 20 dk sını ayırmaya tenezzül etmeyip bir twit atmayıp tek bir telefon araması yapmayıp tekbir sendika üyesine mesaj atmayıp sadece oturanlar nasıl olsa birileri uğraşıyor diye düşünenler kusura bakmayın ama inşallah atama günü geldiğinde tercihleriniz tutmaz açıkta kalırsınız. Sizin yerinize 79-78 puanlarla canını dişine takıp mücadele eden kardeşlerimiz atanır inşallah bunu çok çok istiyorum bakın bizzat çevremde bile gördüğüm yüksek puanla tek bit mücadele vermeyen insanlar var gerçekten inşallah tercihleriniz tutmaz

2.kesim alım olmasın diyenler isteyenler iyi okuyun

2014 kpss den 79.2 alan kişinin genel sıralaması 483

2016 kpss den 79 alan kişinin sıralaması 650 lerde ( ki 2014 te yüksek alanlar atantı ve 2016 ya girmedi )

2018 kpss den 79.5 alan kişinin sıralaması 1000 küsürlerde

Şimdi bu sene alım olmazsa belki 83 alan kişiler zor bela ilk bine ya girecek ya girmeyecek atama olmasını istemeyen düşük puanlılar 2018 de puan alamamışsınız atama olmazsa ve siz 2020 de puan bile alsanız sıralamadan ötürü çok işe yaramayabilir. O yüzden köstek olmayı kesin.

KİMSE UZUN SÜRE BİŞEY YAZMASIN Kİ ŞU BAHSETTİĞİM İKİ KESİM İNSAN OKUSUN BUNLARI. BU İKİ KESİME İNSAN DEDİĞİM İÇİN KUSURA BAKMAYIN ARKADAŞLA. YANİ BUNLARIDA BİZLERLE AYNI KEFEYE KOYUP İNSAN DİYORUZ SIRF BU YÜZDEN BENİ BU SİTEDEN ATABİLİRLER.

vethek2500
Aday Memur
15 Ocak 2020 17:03

O zaman hepimiz oturup bekleyelim olursa olur olmazsa olmaz. Hakeden haketmeyen herkes nasibini yaşasın bu saatten sonra.

Agricultural09
Aday Memur
15 Ocak 2020 17:49

Uğraşmayalım yazan oldumu arkadaşım. Ama ben mücadale ediyorum etmeyen atanamasından daha komik birşey yok. Yuksek alanlar bu süreçte daha az yorulmak daha az efor sarfetmek için bukadar emek verdi.(ki yapmasin etmesin demiyorumda)Zamanında da ben daha çok çalıştım demek ki...Emek veren herkes atansın benim duam budur. 90 üstü 85 üstü kaç kişi var. Zaten 77 ile 82 83 arası bile yeterince mücadele ettimi? O arada yüzlerce kişi var. Gerçekten malesef bu meslek grubunda hasretlik çok var belki de en büyük sorun bu. Sözüm size değil haset olanlara genel bir serzeniş. Yani yüksek puanlilar hergun twit atsa herşeye katılsa 70 alan atansa Allah razı olsun ne güzel oldu demezler eminim. Twit atmadığım yada katılım sağlamadigim gün oh ne güzel ben zaten atanacagim demiyor kimse. Ben 2018 de hem markette çalışıp hem de kpss çalıştıysam geceleri bi zahmet pesimizi bırakın.

vethek2500, 4 yıl önce
O zaman hepimiz oturup bekleyelim olursa olur olmazsa olmaz. Hakeden haketmeyen herkes nasibini yaşasın bu saatten sonra.

ichbinagre
Aday Memur
15 Ocak 2020 18:19

adam google a bekir pakdemirli kimdir faruk çelik kimdir yazıp copy paste atmış biri de işte böyle belgeli boş değil demiş. bu forum bi tımarhane haline gelmiş. siyasi olmadığını düşündüğünüz bakan milletvekillerinden çok partiye çalıştı. bekir pakdemirlinin babasını da yazın bi google a.

ne kadar her verileni yemeye hazırsınız ya :D

vethek2500
Aday Memur
15 Ocak 2020 18:38

Hocam ben zaten size karşı demedim benm puanımda kendime göre yüksek 82 ama gel gör ki 3000 kişi bile alınacak olsa bu atama için en az 1500 2000 kişi hatta daha fazla kişi ilgilenmesi lazım ama gel gör ki iki senedir bende her etkinliğe katıldım toplam katılan sayısı 200 kişiyi geçmiyor hal böyle olunca insanda meslektaşlarına sitem ediyor doğal olarak neyse hakkımızda hayırlısı gerçekten bir beklenti içinde yaşamak yordu beni şahsen
Agricultural09, 4 yıl önce

Uğraşmayalım yazan oldumu arkadaşım. Ama ben mücadale ediyorum etmeyen atanamasından daha komik birşey yok. Yuksek alanlar bu süreçte daha az yorulmak daha az efor sarfetmek için bukadar emek verdi.(ki yapmasin etmesin demiyorumda)Zamanında da ben daha çok çalıştım demek ki...Emek veren herkes atansın benim duam budur. 90 üstü 85 üstü kaç kişi var. Zaten 77 ile 82 83 arası bile yeterince mücadele ettimi? O arada yüzlerce kişi var. Gerçekten malesef bu meslek grubunda hasretlik çok var belki de en büyük sorun bu. Sözüm size değil haset olanlara genel bir serzeniş. Yani yüksek puanlilar hergun twit atsa herşeye katılsa 70 alan atansa Allah razı olsun ne güzel oldu demezler eminim. Twit atmadığım yada katılım sağlamadigim gün oh ne güzel ben zaten atanacagim demiyor kimse. Ben 2018 de hem markette çalışıp hem de kpss çalıştıysam geceleri bi zahmet pesimizi bırakın.

235U
Genel Müdür
15 Ocak 2020 19:12

Okulda aldıkları bursu biriktirsinler çünkü sayın bakanımız onları yıllarca işsiz bırakacak... Aslında isabetli olmuş.

ZMprof
Daire Başkanı
15 Ocak 2020 19:25

keser döner sap döner gün gelir hesap döner bunun erken swçimi de var.Bir senede 850 bin kişi işsiz kalmış sandıkta görecem ben Bekir beyi.

yorgunZM
Kapalı
15 Ocak 2020 20:46

Alın kastettğm insan tiplerinden biri hemen kendini belli etmiş. Zaten 2 yıl içinde atama olacaktır dşye yazmış yan bu cümlesi bile oturup beklediğini kanıtlıyor.Anlayacağını düşünmediğim için tane tane yazacam yaklaş ve oku... Uğraşıp duranlar hergün biryerlerde bakanı veya vekiller veya sendika başkanlarını yakalayıp konuşmaya çalışan insanlar bir tek kendiler atansın diye mi gidiyor aaa bakanım bir tek beni mi atayın diyor. Atama bekleyen herkesin adına konuşuyor hepinizin hepimizin hakkını korumaya çalışıyor. Oturup nasılsa 2 yıl içinde atama olur diye beklemiyor. Her şeye sus her olayda sus her etkinlikte sus ama burda laf söylediğimizde lafın ucu sana dokununca gurur yap konuş ohhh ne ala memleket.Evet biz bir iki ay içinde atama olursa çok uğraştık diyecez anlımızın akıyla. Hiç bişey yapmadık biz oturduk başkaları sürekli mücadele etti demekten bin kat iyidir

mrtnskz18, 4 yıl önce

Sanane milletin davranışlarından.Kendi davranışlarına bak. Herkes ne meraklı eleştirmeye.Kendi ataman olmasa sanki bu kadar uğraşcaksın da millete salllıyorsun. .Çok çaba harcadın niye atama olmadı puanlar yanmak üzere? 1-2 ay ıcınde atama olunca uğraştık oldu diyecek senin gibi tipler de gerek yok senı dıkakte almaya.Zaten 2 yıl ıcınde mutlaka atama olacaktır az yada çok.Herkes kendi içinden geleni kimseye sataşmadan destekleyerek yapması gerekir.Bu tarz da yazılarınla burada insnları ayrıştırmaya çalışma.Birisinin dualarında vardır, bırısının tweetlerinde, birisiin takipte. Uzatma!

yorgunZM
Kapalı
15 Ocak 2020 21:00

Gelelim sana sen ve senin gibiler diye başlayayım cümleye, senin yaptığın gibi. Sen ve senin gibiler sanıyorsunuz ki bir tek siz iyi puan almışsınız bir tek sizin sıralamanız iyi. Benimde puanım iyi merak etme ve lafı farklı yerlere çekmeye çalışma ve ayrıca bir çok etkinlikte bizzat yanımda 78-79 puanlı insanlarıda gördüm yanımda da gördüm sosyal medyada da gördüm ve başka çabalarını da gördüm. Biz yüksek puan alın kimseye bişey de demiyoruz sadece puanlarıyla oturmuş hiç bir şey yapmayanlara diyoruz. Kimse twit attım beni atayında demiyor lafı nasıl oraya getirmişşin anlamadım.En basit örnek olarak şunu söyleyeyim Gİdip bakanla konusan arkadaşlarımızda yüksek puan almış insanlar ve uğraşıp duruyorlar bir bilgi için ve seninle aynı kafada olan insanlar oturup sadece onlardan gelen bilgileri öğrenmeye çalışıyorsunuz. O arkadaşlar sizinde hakkınızı savunmaya çalışıyor. Ne güzel ya puanımız iyi diye oturalım nasılsa birileri koşturup duruyor günde bir kaç kere faceye girelim foruma girelim o koşturup duran insanların ne zorluklarla aldıkları bilgileri okuyalım ama asla bir katkı sunmaya çalışmayalım. Ankaraya 100 kişi bile toplanamadık neden çünkü bu zihniyet yüzünden. ÖĞRETMENLERİ GÖRÜN BU HAFTA 20 BİN ATAMA ALMALARINA RAĞMEN KAÇ KİŞİ TOPLANACAK ANKARADA GÖRÜN.

Agricultural09, 4 yıl önce

Yüksek puan alanların yakasından bi düşse keşke sen ve senin gibiler. Herkesin mücadelesi kendi aldığı puan içindir kimse ali veli ayşe fatma için twit atmıyor yada başka bisey yapmıyor yani gönlünün bildiği bi yalanı burada savunmaya çalışmak manasız. Atar atmaz yapar yapmaz puanı yanarsa da onun yanmazsa da onun. Sen verdiğin mücadele ile ben yaptım ben yaptım diye övünme. Senin insallah atanamazlar demenlede olacak iş değil bu. Bu atama en çok twit atanların değil en çok emek verip gece gündüz ders çalışıp puan alanın hakkıdır kimse kusura bakmasın. Puanım 70 hergün 1000 twit attım inşallah biz ataniriz en çok biz hakediyoruz ... böyle bisey mi var komik oluyor bu yapma.

Toplam 193811 mesaj
«721972207221722272237224722572267227722872297230»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi