Editörler : crops35

Kapalı
26 Temmuz 2018 08:32

Kurum avukatı maaş konusu

Arkadaslar baskaca birkac konuda tartisildi ve dikkatimi çekti. İnsanlar kurumlarini ve maaslarini söylemiyorlar. Bunu hangi saikle söylemediklerini merak ediyorum zira bilgi paylasim portali burasi. Konulardan faydalanip bilgi edinirken gayet güzel, ama katki saglamaya gelince sus pus olunuyor. Etik, dürüst bir tavir değil bu.

Kimse sizi yemeyecek ya da maaşınıza ortak olmayacak merak etmeyin korktuğunuz bu ise. Kurum ismi söylemek zorunda da değilsiniz, mesela ben bir Üniversite vekiliyim. Bu şekilde genel ifadeler de kullanabilirsiniz malumu olduğu üzere memlekette 150 yi aşkın Üniversite var. Ya da merkez teşkilatta bir kurumdayim da diyebilirsiniz emin olun kimse sizin ip nizi tespit edip aa hangi kurumda calistigini ve ne kadar maas aldigini niye söyledin demeyecek. Diyemez de zaten.

Herşeyi bir yana koydum, söylemek istemiyorsaniz da istemiyorum deyin bir zahmet. İnsanlar size bir soru soruyorlar, cevap yok. Biraz iletişim kurun emin olun ölmeyeceksiniz ya da başiniza birşey gelmeyecek...

gürakansu
Memur
26 Temmuz 2018 09:13

Evet. Kurum, maaş, vekalet ücreti ve tayinler hakkında bildiklerinizi yazarsanız tercih döneminde kolaylık olacaktır hepimiz için. İnsallah yine kendi kendimize konusmus olmayız..

Muhterem Gatsby
Aday Memur
26 Temmuz 2018 09:22

evet arkadaşlar sonuçta hepimiz anonimiz. sizin verdiğiniz bilgiler bizim tercihlerimi etkileyecek yardım ederseniz seviniriz.

flexinn
Şube Müdürü
26 Temmuz 2018 09:28

ben ocak ayında bi hazine avukatına sormuştum ocak zammıyla 4200 küsür demişti tabi şimdi temmuzda da artış oldu memur maaşlarına. vekalet de 15000miş ama bu sene yeni bi düzenleme geldi 21000 alacaz demişti.

avarli06
Aday Memur
26 Temmuz 2018 09:29

https://www.memurlar.net/maas/

flexinn
Şube Müdürü
26 Temmuz 2018 09:30

velaleti de 12 aya bölersen 6000ine geliyo aylık özelde ayda kazandığın 10000ine eşit bence
flexinn, 6 yıl önce
ben ocak ayında bi hazine avukatına sormuştum ocak zammıyla 4200 küsür demişti tabi şimdi temmuzda da artış oldu memur maaşlarına. vekalet de 15000miş ama bu sene yeni bi düzenleme geldi 21000 alacaz demişti.

discernment
Memur
26 Temmuz 2018 09:37

o kadar gider oluyor mu gerçekten hocam özelde (bilmediğimden soruyorum)

flexinn, 6 yıl önce
velaleti de 12 aya bölersen 6000ine geliyo aylık özelde ayda kazandığın 10000ine eşit bence

discernment
Memur
26 Temmuz 2018 09:38

gerçi evet sekreter ücreti vs derken olabilir

gürakansu
Memur
26 Temmuz 2018 09:59

Kira, sigorta, faturalar, vergiler, sekreter ..özelin gideri çok. kamudan 6bin almak daha temiz evet

avukatcımm
Aday Memur
26 Temmuz 2018 10:30

DSİ AVUKATI, maaş,harcırah,tazminat,vekalet toplanınca maaş 6600-7000 arasında değişiyor.

mstfyrdkll
Aday Memur
26 Temmuz 2018 11:34

Ben de geçen tercih döneminde Zonguldak İl Milli Eğitime atanmıştım. Maaşım temmuz ayı itibariyle 4.250 TL, yıl içinde 6 aydan fazla çalışırsanız 21.000 TL vekalet ücreti alıyorsunuz. Eğer 6 ay çalışmazsanız 21.000 TL'yi geçmemek üzere kazandığınız vekalet ücretinin %55 ini alıyorsunuz. En azından biz de böyle diğer kurumlara bir şey diyemem. Sormak istediğiniz bir şey olursa yardımcı olabilirim.

flexinn
Şube Müdürü
26 Temmuz 2018 11:45

öncelikle hayırlı olsun darısı başımıza inşallah.puanınızı ve özellikle branş sıralamanızı paylaşırsabilirseniz fikir verme açısından memnun oluruz.
mstfyrdkll, 6 yıl önce

Ben de geçen tercih döneminde Zonguldak İl Milli Eğitime atanmıştım. Maaşım temmuz ayı itibariyle 4.250 TL, yıl içinde 6 aydan fazla çalışırsanız 21.000 TL vekalet ücreti alıyorsunuz. Eğer 6 ay çalışmazsanız 21.000 TL'yi geçmemek üzere kazandığınız vekalet ücretinin %55 ini alıyorsunuz. En azından biz de böyle diğer kurumlara bir şey diyemem. Sormak istediğiniz bir şey olursa yardımcı olabilirim.

26 Temmuz 2018 12:03

bu vekalet ücretini tahsil edemeseniz bile ortak havuz sisteminden mi tamamlanıyor acaba? bir de ne tür davalarla uğraşıyorsunuz? iş yoğunluğu nasıl? kurumdan memnun musunuz?

mstfyrdkll, 6 yıl önce

mstfyrdkll
Aday Memur
26 Temmuz 2018 13:26

Teşekkür ederim puanım 87,4 idi ama sıralamamı hatırlamıyorum tam olarak.

flexinn, 6 yıl önce
öncelikle hayırlı olsun darısı başımıza inşallah.puanınızı ve özellikle branş sıralamanızı paylaşırsabilirseniz fikir verme açısından memnun oluruz.

flexinn
Şube Müdürü
26 Temmuz 2018 13:28

teşekkürler.gecen atama dediğiniz son atama değil herhalde çünkü yeni yapıldı daha 3.atamada mı atandınız?kaç ay beklediniz güvenlik soruşturması için
mstfyrdkll, 6 yıl önce

Teşekkür ederim puanım 87,4 idi ama sıralamamı hatırlamıyorum tam olarak.

mstfyrdkll
Aday Memur
26 Temmuz 2018 13:35

Milli Eğitim Bakanlığında havuz doluyor tahsilat yapamasanız da çalışma süresi şartını karşılarsanız 21000 TL alıyorsunuz. İş ve idare mahkemelerinde dosyalar ağırlıklı; asliye hukuk, sulh hukuk ve ceza mahkemelerinde de az da olsa dosyalarım var. Zonguldakta iş yoğunluğu yok şansıma ama diğer illerde olabiliyor yoğunluk. Sıkıntı olarak davaların çoğunu kaybediyoruz ve elinizden bir şey gelmiyor o biraz canımı sıkıyor.

kadil küdat, 6 yıl önce

bu vekalet ücretini tahsil edemeseniz bile ortak havuz sisteminden mi tamamlanıyor acaba? bir de ne tür davalarla uğraşıyorsunuz? iş yoğunluğu nasıl? kurumdan memnun musunuz?

mstfyrdkll
Aday Memur
26 Temmuz 2018 13:37

2017/2 de yerleştim Nisanda bitti güvenlik soruşturması ve göreve başladım.

flexinn, 6 yıl önce
teşekkürler.gecen atama dediğiniz son atama değil herhalde çünkü yeni yapıldı daha 3.atamada mı atandınız?kaç ay beklediniz güvenlik soruşturması için

flexinn
Şube Müdürü
26 Temmuz 2018 14:26

tesekkürler verdiğiniz bilgiler için
mstfyrdkll, 6 yıl önce

2017/2 de yerleştim Nisanda bitti güvenlik soruşturması ve göreve başladım.

26 Temmuz 2018 14:29

teşekkürler,o zaman vekaleti dolan bir kurumda küçük bir şehri tercih etmek daha avantajlı duruyor.

mstfyrdkll, 6 yıl önce

Milli Eğitim Bakanlığında havuz doluyor tahsilat yapamasanız da çalışma süresi şartını karşılarsanız 21000 TL alıyorsunuz. İş ve idare mahkemelerinde dosyalar ağırlıklı; asliye hukuk, sulh hukuk ve ceza mahkemelerinde de az da olsa dosyalarım var. Zonguldakta iş yoğunluğu yok şansıma ama diğer illerde olabiliyor yoğunluk. Sıkıntı olarak davaların çoğunu kaybediyoruz ve elinizden bir şey gelmiyor o biraz canımı sıkıyor.

trust.111
Kapalı
26 Temmuz 2018 18:15

Ben de Üniversitedeyim. Temmuz zammıyla beraber 4.187 TL net maaş alıyorum. Vekalet ücretimiz de doluyor; bu senenin BRÜT vekalet ücreti üst limiti temmuz maaş katsayılarıyla beraber 28.305,6 TL idi. Net olarak da 21 22 bin tl gibi bir rakama tekabül ediyor. 24 bin desek; aylık 2.000 TL den yıla vurulduğunda maaş 6.000 tl gibi bir rakama geliyor. Yalnız Üniversitenin hastanesinin olup olmamasına göre vekalet ücretinin dolup dolmama durumu değişiyormuş.

Bazı şirketler, belediyeler ya da kurumlarda maaş daha da artıyor. Mesela belediyelerde denge tazminatı var. Sanırım 800 tl kadar. Sağlık Bakanlığında da performans döner sermaye ödemesi var. O da 700 800 tl civarı olması lazım. Yani sanırım ben sağlık bakanlığında olsam mesela, 4.187 TL maaş, 700 TL civarı performans ödemesi (döner sermaye) + yıllık 21 bin tl civarı vekalet ücreti alacaktım.

PTT avukatlarının sadece maaşlarının 5.500 - 6.000 tl olduğunu duydum ama bu sadece duyumdan ibaret.

Göç idaresi ve aile bakanlığı avukatlarının, davalık oldukları kişilerin pek geliri olmadığından dolayı vekalet ücreti limitlerini dolduramadıklarını duydum.

Benim genel itibariyle bilgi sahibi olduğum konular hususlar bunlar değerli meslektaşlarım.

Kimsenin maaşını elinden alma ya da kimseyi işinden etme gibi bir maksadımız yok. Kötü bir niyetimiz de yok. Kaldı ki üstte bir arkadaşın dediği gibi hepimiz anonim durumdayız burada.

Saygılarımı sunar, iyi akşamlar dilerim..

discernment
Memur
26 Temmuz 2018 20:22

Kurumdan kuruma değiştiğini bilsem de ben de amir-memur ilişkisinin nasıl olacağını merak ediyorum. Bu konuda da değerli görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Saygılar

Toplam 68 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi