Editörler : supporters.
«323334353637383940414243»

optikq
Aday Memur
16 Temmuz 2020 22:28

Arkadaşlar,birkaç yayınımla ilgili sorundan dolayı asgari şarta takıldım. Bu başlığı okurken ombudsmana (KDK) başvurmayı önerenler olduğunu gördüm ve başvurumu yaptım. 6 ayın sonunda ombudsman beni haklı buldu, ÜAK'a kararın düzeltilmesi için tavsiye yazısı gönderdi. Şimdi, ÜAK'tan gelecek cevabı bekliyorum. Bilgilendirme amaçlı söylemek istiyorum, KDK internet sayfasında kararlarımız bölümü var. Orada doçentlik anahtar kelimesi ile arama yapınca 4 adet dosya çıkıyor. Tümünde ÜAK haklı bulunmuş. Anladığım kadarıyla ombudsman jürilerin yetki alanına girmesi gerekçesiyle, yetersiz bulunan dosyalarda ret cevabı veriyor.

drfinans
Memur
16 Temmuz 2020 23:47

Asgari koşuldan dolayı jurinin gönderdiği rapor ÜAK tarafından jüriye geri gönderildiğinde jüri sırf süreç uzasın diye bu defa etiğe gönderdiğinde sizce jüri üyesini etiğe göndermek doğru mudur? Kişisel hesap gütmek nedir Allah aşkına bu nasıl bir vicdandır. Diğer 6 jüri başarılı vermiş sırf siyasi görüş veya başka bir kinden dolayı adayı bu şekilde mağdur etmenin bedeli yok mudur?

drfinans
Memur
16 Temmuz 2020 23:49

Eğer jüri ben bu yayını yeterli bulmadım silelim şunu da sildim bunu da sildim kaldı puanı 90 asgari sağlamıyor diye yaz raporu gönder. Oh ne güzel dünya. Manevi tazminat davası açmak endoğrusu.

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
17 Temmuz 2020 00:20

Hocam ÜAK hak soran bir mekanizma kurmadığı için böyle. Sorunla yüzleşenler haklarını mahkemede aramadığı için böyle. Sizden öncekiler hak aramadığı için böyle. Siz hakkınızı aramaz iseniz sizden sonrakiler için de böyle...

drfinans, 4 yıl önce

Eğer jüri ben bu yayını yeterli bulmadım silelim şunu da sildim bunu da sildim kaldı puanı 90 asgari sağlamıyor diye yaz raporu gönder. Oh ne güzel dünya. Manevi tazminat davası açmak endoğrusu.

dc123
Aday Memur
18 Temmuz 2020 13:04

2019 Ekim döneminde doçentliğe başvurdum. 6 jürimiz olumlu olsa, yedek jürilerden birisi asgari verse başvurumuz iptal mi oluyor? İlave olarak jüriler kendilerinin asil ve yedek olduklarını biliyorlar mı?

drfinans
Memur
19 Temmuz 2020 09:40

Olmuyor hocam. Üak juriye telefon açıyor raporunu olumlu veya olumsuz yaz gönder diyor. 6 juri saf bir sen misin akıllı diyor. Juri süreci uzatmak için bekletiyor etiğe vermeyi de düşünüyor. Hatta veriyor. Sonra üak ark niyetten dolayı juriyi ömür boyu juriden çıkarıyor ve görevini kötüye kullanmaktan dolayı juri hakkında disiplin soruşturması açıyor. Zaten Üak açmasa aday açıyor.

dc123, 4 yıl önce

2019 Ekim döneminde doçentliğe başvurdum. 6 jürimiz olumlu olsa, yedek jürilerden birisi asgari verse başvurumuz iptal mi oluyor? İlave olarak jüriler kendilerinin asil ve yedek olduklarını biliyorlar mı?

dc123
Aday Memur
19 Temmuz 2020 10:27

Cevabınız için çok teşekkür ederim.

drfinans, 4 yıl önce

Olmuyor hocam. Üak juriye telefon açıyor raporunu olumlu veya olumsuz yaz gönder diyor. 6 juri saf bir sen misin akıllı diyor. Juri süreci uzatmak için bekletiyor etiğe vermeyi de düşünüyor. Hatta veriyor. Sonra üak ark niyetten dolayı juriyi ömür boyu juriden çıkarıyor ve görevini kötüye kullanmaktan dolayı juri hakkında disiplin soruşturması açıyor. Zaten Üak açmasa aday açıyor.

doç.aday
Aday Memur
20 Temmuz 2020 10:18

Üstteki teşekkür ettiğiniz arkadaş dalga geçmiş. Evet başvurunuz iptal oluyor maalesef.

dc123, 4 yıl önce

Cevabınız için çok teşekkür ederim.

drfinans
Memur
20 Temmuz 2020 11:43

Hayır dalga geçmedim. Bunu yaşamış birisi olarak yazdım. Jüri üyesinin asgari demesi süreci hemen bitirmiyor. Akıl irfan sahibi komisyon üyeleri dosyayı inceleyip aday haklı ise dosyayı art niyetli jüriye yeniden gönderiyor.

muratyardim27
Aday Memur
20 Temmuz 2020 12:38

Malasef ben de hiç öyle olmadı. UAK komisyon üyeleri, uğraşmamak için adayın yayında değil jürinin yanında duruyor. Benim asildeki jürilerin çoğunluğu başarılı demiş yedekteki bir jüri asgari şarttan bırakmış.İtiraz ettim. İtirazım kabul edilmedi. Ben de 2. itirazımı yapacağım.Olmadı mahkemeye gideceğim.

drfinans, 4 yıl önce

Hayır dalga geçmedim. Bunu yaşamış birisi olarak yazdım. Jüri üyesinin asgari demesi süreci hemen bitirmiyor. Akıl irfan sahibi komisyon üyeleri dosyayı inceleyip aday haklı ise dosyayı art niyetli jüriye yeniden gönderiyor.

drfinans
Memur
20 Temmuz 2020 13:10

Kesinlikle gidin hocam. Asgari şart sağlamıyor ne demek Allah aşkına. Puanlamayı sistem yapıyor. En basit bir formda bile eksik yer olunca ilerlemiyor. Eklersin sisteme asgari koşulları aday oralara yükleme yapamadan ilerleyemez. Fakat jüriler kafasına göre yayınlar nitelikli bulmayı p silince asgari deniliyor. Tamamen subjektif bir uygulama. Aynı dosya puanı ile bir aday doçent oluyor bir başka aday olamıyor. Asgari şart koşulu jurinin elinden alınacağına tamamen jüriye bırakıldı. Cumhurbaşkanı yardımcı doçentliği kaldırın dedi. Sistemi kolaylaştırın dedi. YÖK ne yaptı 100 puan uygulamasına geçti. Daha da zorlaştırdı. Bu sistem değişmez ise yökün önünde bir gün birileri kendini yakarsa şaşırmam.

alkim_alkim
Memur
01 Eylül 2020 12:09

güncel

Scimed
Aday Memur
18 Eylül 2020 11:42

Maalesef öyle olmuyor. Ben ekim başvurusunda tek jüri yüzünden asgariden kaldım

drfinans, 4 yıl önce

blueDr
Aday Memur
20 Eylül 2020 00:06

Merhaba arkadaşlar,

Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Yükseköğretim kurumunda 2 yıl çalışmış olmanın eğitim öğretim faaliyeti yerine geçtiği ve 2 puan alınabileceği ile ilgili bir belge, ÜAK'tan aldığınız bir cevap veya başvuru sırasında "yükseköğretim kurumunda çalıştım" ibaresinin olduğu yerin ekran görüntüsünü alan var mı?

(9. Eğitim-Öğretim Faaliyeti-Yurtiçi veya YÖK tarafından tanınan yurtdışı yükseköğretim kurumlarında en az 2 yıl eğitim ve öğretim faaliyetinde bulunanlar 2 puan almış sayılır.)

skywalk11
Daire Başkanı
20 Eylül 2020 19:50

Emin degilim, ancak calisma belgesi (kurum islak imzali) is gorur.

blueDr, 4 yıl önce

Merhaba arkadaşlar,

Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Yükseköğretim kurumunda 2 yıl çalışmış olmanın eğitim öğretim faaliyeti yerine geçtiği ve 2 puan alınabileceği ile ilgili bir belge, ÜAK'tan aldığınız bir cevap veya başvuru sırasında "yükseköğretim kurumunda çalıştım" ibaresinin olduğu yerin ekran görüntüsünü alan var mı?

(9. Eğitim-Öğretim Faaliyeti-Yurtiçi veya YÖK tarafından tanınan yurtdışı yükseköğretim kurumlarında en az 2 yıl eğitim ve öğretim faaliyetinde bulunanlar 2 puan almış sayılır.)

durationn
Aday Memur
22 Eylül 2020 14:11

Merhaba,

Endişe etmeyin, DBS başvuru ekranında ilerlerken Yöksis kaydınızdan direkt çekiyor 2 sene yükseköğretim kurumunda çalıştığınıza dair kaydı. Daha sonra başvuruda ilerleyebiliyorsunuz. Başka belge vs istemiyor yöksis kaydınız varsa. Ben öyle başvurdum.

İyi çalışmalar,

blueDr, 4 yıl önce

Merhaba arkadaşlar,

educationalist
Aday Memur
23 Eylül 2020 19:14

Arkadaşlar merhaba

2019 Ekim başvurusu yapan doçent adaylarındanım. Bugün sonucumla ilgili bilgi almak için ÜAK'a mail attım. Az önce jüri raporlarının tamamlandığını ancak bir yedek üyenin asgari şartları taşımadığım yönünde karar verdiği iletildi. İlgili memur

"Sizin jüri raporlarınız tamamlandı, ancak gelen raporlarda asgari şartları sağlamadığınıza dair jüri raporu var, Doçentlik Komisyonu toplandığında bu sağlamamış yönünden rapor hazırlayan jüri üyesinin raporunu ele alacak şartları sağlayıp sağlamadığınız değerlendirecek."

şeklinde devam etti. Sistemde hala jüri sürecinde görünüyor. Eserlerimin kesinlikle asgari şartları taşıdığını düşünüyorum. Sizce doçentlik komisyonunun olumlu karar vermesi mümkün mü? Yoksa direkt olumsuz karar mı veriyor. Bir de komisyon ne zaman toplanıyor bilginiz var mı?

babacaretta
Şube Müdürü
23 Eylül 2020 19:37

Hocam gecenlerde ayni fakultede gorevli bir arkadasimin basina geldi. Ama onun ihtimal dahilinde bulundurdugu birseydi, parali ve ayrica predator listelerde yer alan bir yayini vardi puanladigi...Bir de onun sistemde gorunuyordu...

educationalist, 4 yıl önce

Arkadaşlar merhaba

2019 Ekim başvurusu yapan doçent adaylarındanım. Bugün sonucumla ilgili bilgi almak için ÜAK'a mail attım. Az önce jüri raporlarının tamamlandığını ancak bir yedek üyenin asgari şartları taşımadığım yönünde karar verdiği iletildi. İlgili memur

"Sizin jüri raporlarınız tamamlandı, ancak gelen raporlarda asgari şartları sağlamadığınıza dair jüri raporu var, Doçentlik Komisyonu toplandığında bu sağlamamış yönünden rapor hazırlayan jüri üyesinin raporunu ele alacak şartları sağlayıp sağlamadığınız değerlendirecek."

şeklinde devam etti. Sistemde hala jüri sürecinde görünüyor. Eserlerimin kesinlikle asgari şartları taşıdığını düşünüyorum. Sizce doçentlik komisyonunun olumlu karar vermesi mümkün mü? Yoksa direkt olumsuz karar mı veriyor. Bir de komisyon ne zaman toplanıyor bilginiz var mı?

drdemirkale
Aday Memur
24 Eylül 2020 15:51

2017 nisan dönemi başvuru yapanlardan ve asgari koşul sebebi ile mahkemelik olanlardanım. gerekçe bile vermeden reddettiler itirazımı dolayısı ile mahkeme yoluna gitmek zorunda kaldım. standart türkiye adamını bulabilseniz direk geçersiniz

educationalist, 4 yıl önce

Arkadaşlar merhaba

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
24 Eylül 2020 19:44

hocam hakkıınız mahkemede aradığınız için kendi adıma ve bilim dünyamız adına teşekkür ederim. sizden öncekiler hak aramadıkları için sizin hakkınız da yenilebilir. siz hakkınızı ararsanız sizden sonrakileri de güvence altına alabilirsiniz. selamlar...

drdemirkale, 4 yıl önce

2017 nisan dönemi başvuru yapanlardan ve asgari koşul sebebi ile mahkemelik olanlardanım. gerekçe bile vermeden reddettiler itirazımı dolayısı ile mahkeme yoluna gitmek zorunda kaldım. standart türkiye adamını bulabilseniz direk geçersiniz

Toplam 2687 mesaj
«323334353637383940414243»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi