Editörler : supporters.
«111112113114115116117118119120121122»

trakyadoc
Memur
13 Eylül 2019 23:15

Hocam sağolun, var olun. Ağzınızdan bal damlıyor.

Peki 18'inde toplantı varsa, en erken kaçından itibaren sonuçlar sisteme yansır?

Bu süre içinde -yani 18-25 Eylül arası- sonuçları biz de geçen toplantıdan sonra olduğu gibi telefonla öğrenebiliriz herhalde 19'undan itibaren?

Mehmet.1453, 5 yıl önce

trakyadoc hocam toplantı 18 Eylül kesin. Çok güvenilir bir kaynaktan. Rahat olun ve heyecanlanın:)

Mehmet.1453
Aday Memur
14 Eylül 2019 10:58

Hocam 19-27 arası sisteme girişler olur. Sonuçta 18'inden hemen sonra Adalet bakanlığı süreci de 5-6 gün sürdüğüne göre tek dosyalıların karara bağlandığı bir önceki toplantı sonrası gibi Cuma'ya (Eylül 27) kadar 2 dosyalılardan açıklanmayan kalmaz diye düşünüyorum. Ben sistemden bakıp öğrenmeyi bekleyeceğim, YÖK'teki memur arkadaşları zora sokmayacağım. Herkese olumlu ve güzel sonuçlar temenni ediyorum. Rabbim emeğimizi zâyi etmelerine izin vermesin...

trakyadoc, 5 yıl önce

Hocam sağolun, var olun. Ağzınızdan bal damlıyor.

Peki 18'inde toplantı varsa, en erken kaçından itibaren sonuçlar sisteme yansır?

Bu süre içinde -yani 18-25 Eylül arası- sonuçları biz de geçen toplantıdan sonra olduğu gibi telefonla öğrenebiliriz herhalde 19'undan itibaren?

GülHocam
Aday Memur
14 Eylül 2019 12:16

Bilgilendirme için çok teşekkür ederiz hocam. Haftaya Cuma günü umutla bekleyebiliriz o halde. Tekrar teşekkürler.

Mehmet.1453, 5 yıl önce

Hocam 19-27 arası sisteme girişler olur. Sonuçta 18'inden hemen sonra Adalet bakanlığı süreci de 5-6 gün sürdüğüne göre tek dosyalıların karara bağlandığı bir önceki toplantı sonrası gibi Cuma'ya (Eylül 27) kadar 2 dosyalılardan açıklanmayan kalmaz diye düşünüyorum. Ben sistemden bakıp öğrenmeyi bekleyeceğim, YÖK'teki memur arkadaşları zora sokmayacağım. Herkese olumlu ve güzel sonuçlar temenni ediyorum. Rabbim emeğimizi zâyi etmelerine izin vermesin...

14 Eylül 2019 17:59

sayın arkadaşlar, bazı hocalarımız jürilerinde kaç dosya olduğunu bildiklerini yazmışlardı bundan önceki sayfalarda. acaba bu kişisel ilişkilerle mi biliniyor yoksa her aday bunu öğrenebilir mi. Bu

konuda bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim. Çünkü bildiğim kadarıyla üak bu konuda herhangi bir

bilgi vermiyor. zaten telefonlar duvar. fişi çekmiş arkamızdan kıs kıs gülüyorlar gibi bir his var

içimde.

ozelhukukcu
Aday Memur
14 Eylül 2019 18:54

Bazı arkadaşlar kendi çalıştığı (yakın olduğu vb) profesör hocaların durumunu biliyor. Ona dayanarak sayı zikrediyorlar. Yoksa ÜAK -en azından herkese- böyle bir bilgi vermiyor.

akademikvatandaş, 5 yıl önce

sayın arkadaşlar, bazı hocalarımız jürilerinde kaç dosya olduğunu bildiklerini yazmışlardı bundan önceki sayfalarda. acaba bu kişisel ilişkilerle mi biliniyor yoksa her aday bunu öğrenebilir mi. Bu

konuda bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim. Çünkü bildiğim kadarıyla üak bu konuda herhangi bir

bilgi vermiyor. zaten telefonlar duvar. fişi çekmiş arkamızdan kıs kıs gülüyorlar gibi bir his var

içimde.

trakyadoc
Memur
14 Eylül 2019 20:00

Sayın Hocam, iyi dilekleriniz için teşekkürler. Umarım herkes kazasız belasız bu süreci atlatır. Lakin şunu anlamadım hocam. Adalet Bakanlığı süreci 5-6 gün sürdüğüne göre sisteme girişlerin 24-25 Eylül gibi başlaması gerekmiyor mu? 19'unda başlayabilir mi?

Mehmet.1453, 5 yıl önce

trakyadoc
Memur
14 Eylül 2019 20:11

Sayın Hocam,

benim tanıdığım bir profesör hocaya da iki dosya gelmişti ve 15 eylül son rapor giriş tarihiydi, haklısınız. Jüri üyeliklerinin düşürülmesine gelince, süresinde rapor girmeyenler bence otomatik olarak düşüyor, memurun işlem yapmasına gerek kalmadan. Çekilen jüri üyelerinin ise memurlar tarafından manuel olarak düşürüldüğünü tahmin ediyorum. Dediğiniz gibi 15 Eylül'den kısa bir süre önce jüri üyeliğinden düşürülenler çeşitli sebeplerle mazeretleri kabul gören üyeler kümesi olabilirler.

GülHocam, 5 yıl önce

Hocam, bir profesör hocamız 2 dosyalı idi. Onun sisteminde 15 Eylül son giriş tarihiniz, şeklinde bir uyarı vardı. Bunu, oradan biliyoruz.

15 Eylül öncesi, jürinin belki yurtdışı görevlendirmesi vs. bir sebepten bildirimde bulunması sonucu jürilikten düşürülmesi söz konusu oldu.

Başka bir ihtimal, Üak personeli yavaş davrandı. Nasılsa dosya sayısını bilmiyoruz. Belki tek dosyayız. Anca sıra geldi belki bizim jürilerin düşürülmesi işlemine.

Birçok sebep bulunabilir.

Hepsi varsayım.

Documtrak
Memur
14 Eylül 2019 20:55

Sayın hocalarım,

Eğer ayın 18'in de toplantı yapılırsa sonuçlar 24-26 arasında açıklanıp biter. 19'unda açıklanma ihtimali yok. Ancak geçen açıklamada olduğu gibi bazı memurlar olumlu sonuç alanları telefonda söylemişler. Bu gibi bir durumda toplantıyla aynı gün sonuç öğrenenler olabilir.

Ben telefonla ÜAK'a ulaşamıyorum. Hatta bazen telefon çalmıyor bile. Aslında jürilerimizde kaç dosya olduğunu bilsek iyi olurdu. Şimdi boşuna mı bekliyoruz yoksa beklememiz mi gerek bilemiyorum. Enteresan bir durumdayız yani :).

Geçen tanıdık bir profu gördüm onda üç dosya varmış süresi de ekim 15'e kadarmış. Acaba bizim jürilerde durum nedir? Geçen sonuçlar açıklanmaya başlayınca gün boyu defalarca sistemi yokladım. Sonuç açıklanmayınca insan üzülüyor.

hkurku1
Aday Memur
14 Eylül 2019 22:28

Kurumdan aldığımız belgeyi ve dilekçeyi ÜAK'a elden teslim edersek, geçici doçentlik belgesini ÜAK hemen düzenleyip elden veriyormu? Bekleyen hocalarıma başarılar ve hayırlı haberler almalarını diliyorum.
kafadadelisorular, 5 yıl önce

5 Eylül'de sonuç açıklandıktan sonra bu hafta pazartesi (9 Eylül'de) geçici doçentlik belgesi dilekçesini elden ÜAK'a götürdüm. Sağlık bilimleri alanım. Genel sekreter izinliymiş bu hafta. O yüzden gelecek hafta pazartesi yazılar genel sekretere gidecekmiş (16 Eylül). Dolayısıyla belge düzenlemesi için işlemler 16 Eylül'de başlayacak, bu hafta beklentiniz olmasın arkadaşlar. (Genel sekreterin imza için vekaleten birini bırakamaması da ayrı bir konu ama neyse).

GülHocam
Aday Memur
15 Eylül 2019 08:07

Hocam, her ne kadar ayın 15'i son, diye belirtse de sistem, o tarihten önceki son iş günü otomatik düşmüş olabilirler jüriler. Umarım haftaya biter bu iş. 15 Ekim Salı'ya, 16 Ağustos Cuma'ya denk geliyor çünkü. Bu ay için çoğumuzun jürisi Cuma düştü. Belirsizlik ne kötü şey. Hala varsayım yapıyorum. :)

Perşembe' den düşen olmuş muydu bilemiyorum tabi.

trakyadoc, 5 yıl önce

Sayın Hocam,

benim tanıdığım bir profesör hocaya da iki dosya gelmişti ve 15 eylül son rapor giriş tarihiydi, haklısınız. Jüri üyeliklerinin düşürülmesine gelince, süresinde rapor girmeyenler bence otomatik olarak düşüyor, memurun işlem yapmasına gerek kalmadan. Çekilen jüri üyelerinin ise memurlar tarafından manuel olarak düşürüldüğünü tahmin ediyorum. Dediğiniz gibi 15 Eylül'den kısa bir süre önce jüri üyeliğinden düşürülenler çeşitli sebeplerle mazeretleri kabul gören üyeler kümesi olabilirler.

GülHocam
Aday Memur
15 Eylül 2019 08:12

Hocam, mesela Mart 2019'da başvuranların tamamı, Adalet Bakanlığı sürecinden geçmiş olabilir mi? O nedenle toplantı biter bitmez ilan edilecek olabilir miyiz? Neden parça parça iş yapsınlar, diye bir soru geldi aklıma.

Documtrak, 5 yıl önce

Sayın hocalarım,

Eğer ayın 18'in de toplantı yapılırsa sonuçlar 24-26 arasında açıklanıp biter. 19'unda açıklanma ihtimali yok. Ancak geçen açıklamada olduğu gibi bazı memurlar olumlu sonuç alanları telefonda söylemişler. Bu gibi bir durumda toplantıyla aynı gün sonuç öğrenenler olabilir.

Ben telefonla ÜAK'a ulaşamıyorum. Hatta bazen telefon çalmıyor bile. Aslında jürilerimizde kaç dosya olduğunu bilsek iyi olurdu. Şimdi boşuna mı bekliyoruz yoksa beklememiz mi gerek bilemiyorum. Enteresan bir durumdayız yani :).

Geçen tanıdık bir profu gördüm onda üç dosya varmış süresi de ekim 15'e kadarmış. Acaba bizim jürilerde durum nedir? Geçen sonuçlar açıklanmaya başlayınca gün boyu defalarca sistemi yokladım. Sonuç açıklanmayınca insan üzülüyor.

Elfsn
Aday Memur
15 Eylül 2019 08:50

Benim Perşeme düşmüştü :)
GülHocam, 5 yıl önce

Hocam, her ne kadar ayın 15'i son, diye belirtse de sistem, o tarihten önceki son iş günü otomatik düşmüş olabilirler jüriler. Umarım haftaya biter bu iş. 15 Ekim Salı'ya, 16 Ağustos Cuma'ya denk geliyor çünkü. Bu ay için çoğumuzun jürisi Cuma düştü. Belirsizlik ne kötü şey. Hala varsayım yapıyorum. :)

GülHocam
Aday Memur
15 Eylül 2019 08:52

Bir türlü tutturamıyorum hocam. :) Hiçbir mantığa koyamıyorum.

Elfsn, 5 yıl önce
Benim Perşeme düşmüştü :)

ozelhukukcu
Aday Memur
15 Eylül 2019 09:28

Benim Pazartesi düşmüştü.

GülHocam, 5 yıl önce

GülHocam
Aday Memur
15 Eylül 2019 11:03

Olasılık hesaplarım tutmuyor hocam. Vazgeçtim. Akışına bıraktım. :)

ozelhukukcu, 5 yıl önce

Benim Pazartesi düşmüştü.

aksoy001
Aday Memur
15 Eylül 2019 11:34

Otomatik düştüğünü düşünmüyorum. Memurlar tarafından sırayla yapılıyor ki herkesin farklı tarihlerde

GülHocam
Aday Memur
15 Eylül 2019 15:32

Geriye bu ihtimal kalıyor hocam. Ayın 15'inden önce jürileri düşürdüklerine göre, biz geçen ay açıklanması gerekenlerden olmalıyız. Memurlar yavaş. :)

aksoy001, 5 yıl önce

Otomatik düştüğünü düşünmüyorum. Memurlar tarafından sırayla yapılıyor ki herkesin farklı tarihlerde

Documtrak
Memur
15 Eylül 2019 16:13

Hocam şu ihtimali de düşünün. 5 + 2 Jüri var. Asıl jürilerden dördüne 1 dosya, birine 3 dosya gitse ve bir dosyalılardan biri 15 ağustosta raporunu sisteme girmemiş olsa. Bu durumda, o jürinin değişmesi yine de tüm raporların tamamlanmış olması sonucunu doğurmaz.

Sistemden otomatik düşme gibi bir şey resmi işlerde olmaz. Bir memur da komisyon kararı veya amirinin kararı olmadan bir jüriyi düşürme veya değiştirme gibi bir işlem yapamaz.

Muhtemelen adalet bakanlığından gelen liste memurların şube müdürü tarafından onlara tebliğ edilir onlar da gelen liste üzerinden sisteme girişleri yaparlar.

GülHocam, 5 yıl önce

Geriye bu ihtimal kalıyor hocam. Ayın 15'inden önce jürileri düşürdüklerine göre, biz geçen ay açıklanması gerekenlerden olmalıyız. Memurlar yavaş. :)

GülHocam
Aday Memur
15 Eylül 2019 16:39

Haklısınız hocam. Ama çoğumuzun yedek jürisi düştü. Yedeklerin asgari ya da etik bildirimi dışında raporunun beklenmediğini biliyoruz.

Documtrak, 5 yıl önce

Hocam şu ihtimali de düşünün. 5 + 2 Jüri var. Asıl jürilerden dördüne 1 dosya, birine 3 dosya gitse ve bir dosyalılardan biri 15 ağustosta raporunu sisteme girmemiş olsa. Bu durumda, o jürinin değişmesi yine de tüm raporların tamamlanmış olması sonucunu doğurmaz.

Sistemden otomatik düşme gibi bir şey resmi işlerde olmaz. Bir memur da komisyon kararı veya amirinin kararı olmadan bir jüriyi düşürme veya değiştirme gibi bir işlem yapamaz.

Muhtemelen adalet bakanlığından gelen liste memurların şube müdürü tarafından onlara tebliğ edilir onlar da gelen liste üzerinden sisteme girişleri yaparlar.

aksoy001
Aday Memur
15 Eylül 2019 16:49

Hocam emin misiniz? Yedek jüri sadece etik ve asgari değerlendirmesi mi yapıyor

GülHocam, 5 yıl önce

Haklısınız hocam. Ama çoğumuzun yedek jürisi düştü. Yedeklerin asgari ya da etik bildirimi dışında raporunun beklenmediğini biliyoruz.

Toplam 4352 mesaj
«111112113114115116117118119120121122»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi