Editörler : Pangaea
15 Mayıs 2018 13:01

Tübitak sage 2018 mülakat süreci

Arkadaşlar merhaba, Sage araştırmacı ilanı için mülakata girecek adayları açıkladı. Tübitak mülakat tecrübesine sahip arkadaşlar sürecin nasıl işlediğine dair bilgi verebilir mi? Evrak teslimi için nasıl haber veriliyor ? (daha önce çağrıldığım mülakatta mail attıklarını söylemelerine rağmen mail gelmedi) ve mülakatlar evrak tesliminden sonra mı oluyor? Bilgili arkadaşların yardımını bekliyorum. Teşekkürler.

yazilim80
Aday Memur
18 Mayıs 2018 20:26

Mülakata katılmaya hak kazananlara mail yolluyorlar, mülakata katılacağım gibisinden bir mail yolluyorsun. Mülakat gününde de hiçbir evrak götürülmüyor, sadece kimliğinle gidiyorsun.

(Evrakları zaten işbaşvuru sisteminde özgeçmişine yüklüyorsun)

Mülakatta ise özgeçmişinde yazdığın bilgisayar bilgileri vs bilgilerin ile ilgili şeylerden soru soruyorlar.

mikana
Aday Memur
18 Mayıs 2018 21:25

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

yazilim80
Aday Memur
18 Mayıs 2018 22:51

Rica ederim. Başarılar.

tugce038
Aday Memur
21 Mayıs 2018 16:57

Tübitak yada tubitak sage sayfasina giriyorum personel sonuc listesi basvuru sonuc diyor tikliyorum tekrar sage basvuru sistemi geliyor mulkata girmeye hak kazanlarin listesini paylasabilir misiniz

yazilim80
Aday Memur
22 Mayıs 2018 04:30

Mülakata katılmaya hak kazananlar listesi paylaşmıyor TÜBİTAK.

kariyer.sage.tubitak.gov.tr/UI/KullaniciGiris.aspx

Linke tıklayıp İş Başvuru Sistemine giriş yapın.

Menü Başvurular kısmına girin, oradan sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Toruner45
Aday Memur
22 Mayıs 2018 06:29

TUBİTAK bilim ve teknik alanlarda umut bağladığımız kuruluşlarımızdandır. Hak edenler girsin..

SynaxError
Kapalı
30 Mayıs 2018 10:33

Merhaba arkadaşlar,

Temmuz ayında mülakata çağrıldım. Askerliğimi henüz yapmadım. ve önlisans+lisans mezunuyum. kısa dönem gideceğim. 1 yıl tecilliyim.

Tübitak mülakatları süreç olarak çok uzunmuş ben bunu avantaja kullanıp mulakattan sonra askere gideyim diye düşünüyorum olaki olumlu olursa 5 6 7... aylık mülakat sonuöçları açıklanma güvenlik süreçleri sonrasına kadar askerliğimi bitirmiş olurum...

Soru şu: Daha önce çağırılan veya bilgisi olanlar yanıtlarsa sevinirim mülakat sonrası süreç gerçekten uzun sürüyor mu? ne kadar sürüyor?

Erkut Ersoy
Aday Memur
04 Haziran 2018 02:58

Sorunuza kimse net yanıt veremez, arkadaşım?

eozx88
Aday Memur
04 Haziran 2018 13:24

Merhaba,

Sage araştırmacı ilanı için mülakatta yazılı sınav yapılacak mı? Mülakat kaç saat sürer? Bilgisi olan cevap verebilir mi?

Teşekkürler,

Ökkeş Kahin
Aday Memur
04 Haziran 2018 13:29

Mülakatlar sert geçer. Zor olacaktır.

yazilim80
Aday Memur
06 Haziran 2018 00:57

Başkanlık mülakatları (Ankara) yaklaşık 1 yıl sonra açıklanır. Gebze yerleşkesi mülakatları 3-6 ay içerisinde açıklanır. (Şu sıralar 3.5-4ayda açıklanıyor.

Mülakat sınavı yazılı değil sözlüdür, sizleri 5 kişilik bir komi syon karşılar. Özgeçmişinize yazdığınız Bilgisayar bilgileri vs gibi mesleki tecrübelerinizden sorular sorulur. Mülakat yaklaşık 15-30 dakika sürer.

Sebukalp
Memur
28 Haziran 2018 11:56

Mülakatlar başladı mı? Girenler olduysa izlenimler nasıl?

upsi
Aday Memur
01 Temmuz 2018 17:09

Arkadaşlar genel olarak tübitak mülakatı nasıldı ?

Teknik sorular zorlayıcı mıydı ? ya da sohbet havasında mı geçiyor ?

çok mutlu olurum kısa da olsa bahsederseniz :)

eozx88
Aday Memur
04 Temmuz 2018 10:11

yazılı sınav teknik sorulardan oluşuyordu. sözlü mülakatta CV'inde yazdıklarından sorular soruldu. sözlü mülakatta teknik soruda soruyorlar. çalışmak gerekiyor. başvurulan pozisyon için çok sayıda kişi vardı mesai bitimi sonrasına da sarkabiliyor. iyi çalışılması gereken bir süreç. bol şanslar herkese.

mikana
Aday Memur
05 Temmuz 2018 16:38

Yazılı sınav arkadaşında dediği gibi teknik bilgi biraz çalışmak gerek. Ancak sözlü kısımda teknik bilgi yoktu daha çok sizi tanımaya yönelik sorular vardı ve rahattı.

upsi
Aday Memur
08 Temmuz 2018 15:30

Arkadaşlar mülakat sonuçlarınız ne kadar sürede açıklandı ya da hala bekliyor musunuz ?

genel olarak ne kadar sürüyor sage ve uzay için özellikle ?

mikana
Aday Memur
09 Temmuz 2018 00:19

Benim bildiğim mülakatlar daha yeni başladı sage için ve min 3 ay süreceğinden bahsediliyor.

gakgoelazig
Aday Memur
10 Temmuz 2018 16:25

arkadaşlar mülakatlar yaklaşık ne kadar sürede açıklanır? bilgisi olan var mı?

gakgoelazig
Aday Memur
10 Temmuz 2018 16:27

bende mülakata katıldım, güvenlik görevlisine bu soruyu yöneltince 18 temmuz'a kadar mülakatların süreceğini söyledi. ne zaman açıklanır konusunda bir bilgi malesef mevcut değil.

mikana, 6 yıl önce
Benim bildiğim mülakatlar daha yeni başladı sage için ve min 3 ay süreceğinden bahsediliyor.

srayy
Aday Memur
24 Temmuz 2018 13:20

Herhangi bir dönüş alan ya da süreçle ilgili yeni bir bilgisi olan var mı?

Toplam 759 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi