Editörler : supporters.
«192021222324252627282930»

marantaname
Memur
26 Mart 2023 08:28

Hocalarım hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz hiçbir şey giremiyorum bi el atın. Chrome ve firefox girmiyor Microsoft edge de girmiyor düzelir mi bu sistem

dabuko
Aday Memur
26 Mart 2023 09:07

Ben de hiç giriş yapamıyorum. Bir haftasonu var sadece başvuru dönemi içinde ve sistem arızalı. Hafta içi iş yoğunluğundan buna bakacak vaktim olmuyor. Bu teknik aksaklık yüzünden sizce başvuru süresini uzatırlar mı?

marantaname, 1 yıl önce

Hocalarım hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz hiçbir şey giremiyorum bi el atın. Chrome ve firefox girmiyor Microsoft edge de girmiyor düzelir mi bu sistem

mendoa84
Daire Başkanı
26 Mart 2023 09:59

Zannetmiyorum hocam, her sene olur böyle şeyler, DBS nin rutini bu..

dabuko, 1 yıl önce

Ben de hiç giriş yapamıyorum. Bir haftasonu var sadece başvuru dönemi içinde ve sistem arızalı. Hafta içi iş yoğunluğundan buna bakacak vaktim olmuyor. Bu teknik aksaklık yüzünden sizce başvuru süresini uzatırlar mı?

Suzişim
Aday Memur
26 Mart 2023 10:43

Arkadaşlar beyannameye onay verince değişiklik yapılabilir mi dosyalarda daha sonra

Suzişim
Aday Memur
26 Mart 2023 10:49

Haklısınız hocam, atıf sayısı çok olan için aşırı bir yük. Benim atıf sayım çok az. ÜAK'ın belirtmiş olduğu şekli tam anlamadığım için öyle yaptım. Kolay yoldan toparlamak en mantıklısı.

adaydoçent, 1 yıl önce
100+ atıfı olan kişiler bunu nasıl yapsın hocam? Böyle bir detaya gerek olsa bunu istenen belgelerde belirtirlerdi zaten. Bu detaya girilmemesinin sebebi zaten atıftan alınacak puan belli onu da WOS çıktısı ile alıyor alan zaten. Sizin yaptığınız da tabi sorun değil ekstra kanıt sunmuşsunuz ama gerek de yok.

akademikçaba
Aday Memur
26 Mart 2023 11:45

Çok teşekkür ederim hocam
buket_okten, 1 yıl önce
5b den olacak hocam

Dr. Heisenberg
Aday Memur
26 Mart 2023 12:06

Değerli Hocalarım Merhabalar,

?İlişkili eser? ile alakalı bir olacak.

15 sayfalık bir makalemin yaklaşık 5 sayfasını YL tezimden aldım. Fakat birebir değil tabiki, birtakım metinsel değişiklikler ve tezden bağımsız referanslar ile destekleyerek.

Bu durumda, bu eserim ile YL tezimi ilişkilendirmeli miyim? Tam olarak ilişkilendirmekten kasıt nedir? Birde bu çalışmama danışmamın ismini yazmalı mıydım?

Teşekkürler.

Bilimilim
Aday Memur
26 Mart 2023 12:08

Arkadaşlar merhaba,

iletişim sayfasında yazar sayfaları başlığı altında, scopus, Gogol akademi gibi sayfalarda dair bizim sayfalarımızın yer verilmesi isteniyor. Bu zorunlu mu? yoksa koymazsak ne olur?

teşekkürler

gsaa88
Aday Memur
26 Mart 2023 12:16

Hocalarım merhaba,

Öğrenim bilgisi kısmında yüksek lisans başlama tarihim 2011 bitiş tarihim 2013, tez başlangıç tarihim de 2011 çıkıyor güvenli veri aldığımda. Ama tez başlangıç ve bitiş tarihlerinde oynama yapılabiliyor. Sizler sistemden çektiği halde mi bıraktınız yoksa mesela yüksek lisansın ilk 1 yılı ders aşaması sonra teze geçtik ya, dolayısıyla tez başlangıcına bir yıl sonrasını mı yazdınız? Benim açımdan örneğin 2011 yüksek lisans başlama, 2012 tez başlangıç, 2013 tez bitiş şeklinde mi olmalı?

Dr. Muallim
Aday Memur
26 Mart 2023 12:37

Hocam ben denedim olmuyor. Bunun bir yolu var mıdır acaba? Düzeltme gibi.

Suzişim, 1 yıl önce

Arkadaşlar beyannameye onay verince değişiklik yapılabilir mi dosyalarda daha sonra

EmreYavuz1461
Aday Memur
26 Mart 2023 12:41

Hocalarım merhaba

Sosyal bilimlerde ebscho, copernicus, doaj gibi indeksleri DBS'ye girerken alan indeksleri olarak gireceğiz yoksa diğer indeksler olarak mı gireceğiz? Ayrıca puanlamaya 1b bendine göre mi yoksa dergi ulusal dergiyse 2b bendine göre mi yapacagız? Bazıları bu indeksleri diğer uluslararası alan indeksleri den saymıyor. Aklım çok karıştı yardımcı olursanız çok sevinirim

akademikask
Aday Memur
26 Mart 2023 13:13

Beyanname sonlandırıldıktan sonra hiç bir değişiklik yapılmıyor hocam. Ancak bu dönemki başvurunuzu Nisanın ilk haftaları geri çekebilirsiniz.
Dr. Muallim, 1 yıl önce

Suzişim
Aday Memur
26 Mart 2023 13:23

Geçmiş olsun hocam, ben korktum onaylamadan önce sorayım dedim. Umarım bir yolu vardır.:(

Dr. Muallim, 1 yıl önce

mendoa84
Daire Başkanı
26 Mart 2023 13:53

Tam olarak başvuru bitiş tarihinden sonra 20 gün süre veriliyor geri çekmek için.

akademikask, 1 yıl önce
Beyanname sonlandırıldıktan sonra hiç bir değişiklik yapılmıyor hocam. Ancak bu dönemki başvurunuzu Nisanın ilk haftaları geri çekebilirsiniz.

gsaa88
Aday Memur
26 Mart 2023 14:02

Başvuru tamamlandıktan sonra ÜAK tan kısa mesaj geliyor mu cep numaranıza hocalarım?

Profiterof
Memur
26 Mart 2023 14:22

Başvurabilirsiniz.

marantaname, 1 yıl önce

Sayın hocalarım. Yasadığım bir takım mobbinglerin bir nebze azalması için mart ayında doçentliğe bavurmayı düsünüyorum. dokotra sonrası yayın sartlarından sadece bir ulusal makalem kaldı. bu ulusal makale mart ayında yayınlansa mesela 3o martta ben yine de basvurabiliyor muyum? yoksa yayınların bir kaç ay önce tamalnamıs olması gerekli gibi bir sart var mı? tesekkür ederim

menkaya
Aday Memur
26 Mart 2023 14:46

Hocam telefondan denemeni öneriyorum, telefondan girip ekleyebildim ben

demir2005, 1 yıl önce

Hocam, ben de aynı sorunu farklı şekilde yaşıyorum. YÖKDİL bilgisini sistemden çekemiyorum. Sistem YÖKDİL sonuç ekranına dair bir bilgi vermiyor.

oguzomersel
Aday Memur
26 Mart 2023 15:43

Hocam sağolun telefondan da denedim olmadı. benim yokdilde sınav dönemi sekmesi çıkmıyor. 2017 yokdil nasıl yapabilirm yardımcı olabilir misiniz

yenibaşvuru1
Aday Memur
26 Mart 2023 16:11

Merhaba Hocalarım

2016 yılı sonrasına ait sözlü bildiriyi beyanname de puanlandırma yapmayacağım ve yazarlardan herhangi birine ait katılım belgesi ekleyemeyecğim. özgecmiş listesinde görülecek. yine de katılım sertfikası olmaması sorun olur mu?

oguzomersel
Aday Memur
26 Mart 2023 16:45

Bu sorun için hangi adrese mail göndermeliyim yardımcı olursanız çok sevnirim.

oguzomersel, 1 yıl önce

Hocam sağolun telefondan da denedim olmadı. benim yokdilde sınav dönemi sekmesi çıkmıyor. 2017 yokdil nasıl yapabilirm yardımcı olabilir misiniz

Toplam 3532 mesaj
«192021222324252627282930»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi