Editörler : Pangaea
«15161718192021222324252627
01 Aralık 2019 13:48

Merhabalar...öncelikle düşünce ve emekleriniz için kendi adıma teşekkür ederim...

benimde kendimce sorun olarak gördüğüm ve bir düzeltme yapılması gerek olduğunu düşündü-

ğüm 2 önemli husus var;

1-) 4619 ve 4611 numaralı nitelik kodlarıyla ilgili olan 1. durum; 4611 kodu elektrik-elektronik mühendisleri için. 4619 ise elektronik ve haberleşme mühendisleri için. 4611 için her zaman her kurum ve özellikle merkezi alımlarda 4619 dan çok çok fazla kadro açılıyor. 4619 için ise çok çok az kadro açılıyor. ve bu alımlar için yapılan tüm başvurularda 4611 nitelikli olanlar 4619 kadrosuna

başvuru yapabiliyor iken 4619 nitelikli olanlar 4611 e başvuru yapamıyor. burada bence çok

büyük bir haksızlık oluyor. bu durumu şu an yeni ilana çıkan merkezi alımlarda da yapmışlar.

2-) yüksek puan alan arkadaşlar tamam çalışmış emek vermişler bir şekilde yüksek puan almış-

lar tebrik ederim hayırlı olsun. ama her açılan kadroya her merkezi alıma başvuru yapılmaz ki

insan bu bilgi birikimiyle ne istediğini ne amaçladığını ortaya koymaz mı...bu bir oyun değil ki bu

nedenle puanlar hiç düşmüyor koca 2 yıl geçiyor ve sonuçta birçok insan

bu nedenle atanamıyor...yapmayın değerli arkadaşlar yazıktır...

bu yukarıda belirttiğim 2 konu bence çok önemli sizce ne yapılabilir bu konularda...çok teşekkür

ederim...herkese başarılar dilerim...

present85, 4 yıl önce

arkadaşlar lütfen bunu gönderelim. Emin olun mülakat olmasaydı her yer ösym ile alsaydı puanlar hala bu kadar yüksek olmazdı. Ayrıca korkmaya gerek yok bunu CİMER'e gönderince başınıza bir iş gelmez

present85
Memur
01 Aralık 2019 14:03

alanım dışında olduğu için 1.durumla ilgili yorum yapmak istemiyorum arkadaşlarımdan da bu konuda haksızlık olduğunu duymuştum.

2.durum konu başlığıyla alakalı eğer tüm alımlar merkeziden olursa atandıktan sonra kimse tekrar tekrar tercih veremez bunun için arkadaşın yazdığı metni ya da kendimiz de bir şeyler yazıp CİMER'e göndermeliyiz ÖSYM de var seçeneklerde direk onlara gönderirsek daha etkili olacaktır. Sistemde atananın tekrar tercih yapmasını engelleyecek bir düzenleme yapılması gerekiyor, kimsenin hak hukuğu düşündüğü yok suçu sisteme atıp kadro yakıyorlar.

mühendis2014, 4 yıl önce

Merhabalar...öncelikle düşünce ve emekleriniz için kendi adıma teşekkür ederim...

benimde kendimce sorun olarak gördüğüm ve bir düzeltme yapılması gerek olduğunu düşündü-

ğüm 2 önemli husus var;

1-) 4619 ve 4611 numaralı nitelik kodlarıyla ilgili olan 1. durum; 4611 kodu elektrik-elektronik mühendisleri için. 4619 ise elektronik ve haberleşme mühendisleri için. 4611 için her zaman her kurum ve özellikle merkezi alımlarda 4619 dan çok çok fazla kadro açılıyor. 4619 için ise çok çok az kadro açılıyor. ve bu alımlar için yapılan tüm başvurularda 4611 nitelikli olanlar 4619 kadrosuna

başvuru yapabiliyor iken 4619 nitelikli olanlar 4611 e başvuru yapamıyor. burada bence çok

büyük bir haksızlık oluyor. bu durumu şu an yeni ilana çıkan merkezi alımlarda da yapmışlar.

2-) yüksek puan alan arkadaşlar tamam çalışmış emek vermişler bir şekilde yüksek puan almış-

lar tebrik ederim hayırlı olsun. ama her açılan kadroya her merkezi alıma başvuru yapılmaz ki

insan bu bilgi birikimiyle ne istediğini ne amaçladığını ortaya koymaz mı...bu bir oyun değil ki bu

nedenle puanlar hiç düşmüyor koca 2 yıl geçiyor ve sonuçta birçok insan

bu nedenle atanamıyor...yapmayın değerli arkadaşlar yazıktır...

bu yukarıda belirttiğim 2 konu bence çok önemli sizce ne yapılabilir bu konularda...çok teşekkür

ederim...herkese başarılar dilerim...

02 Aralık 2019 21:56

+++

Emelingoo
Aday Memur
03 Aralık 2019 16:03

Merak ediyorum bir sonuca ulasıldı mı? Temmuz ayı civarında açılmış bir konu. Ozaman bile bunalımda olduğunu söyleyen, halini çok da rahat anlayabildiğim insanlar varmış. Şimdi ne haldedirler yine çok rahat tahmin ederim Ne yazıkki!

Çok uzun konuşmalar yapılmış dolayısıyla hepsini okuyamadım. Ama eğer varsa bir dilekçe, güncel olarak paylaşılırsa altına ben de gereken imzayı atıp gerekli yerlere ulaştırabilirim (Cimer vs.) Artık benim de canıma tak etti. Yıl oldu 2020 ve biz hala atanamadık. Özel sektörde de bir çok kişi iş bulamıyor. Bulsa deneyim yok diyip gönderiliyor. Herkesin yıllarca emeği, parası, eğitimi, kültürü, herşeyi ziyan olmuş durumda. Bu devran böyle devam ettiği sürece kadınıyla erkeğiyle ev hanımlığında terfi edeceğiz. İçler acısıdır ki sahip olduğumuz eğitimler, diller, bilgi birikimleri bu şekilde körelmeye hızla devam ediyor.

Hakkımızda hayırlısı demekten dillerim lal oldu. Harekete geçmezsek daha da umutsuz ve mutsuz bir gelecek bizleri bekliyor olacak.

present85
Memur
03 Aralık 2019 17:00

25.sayfada metni bir arkadaş paylaşmış onu CİMER'e gönderebilirsiniz

Emelingoo, 4 yıl önce

Merak ediyorum bir sonuca ulasıldı mı? Temmuz ayı civarında açılmış bir konu. Ozaman bile bunalımda olduğunu söyleyen, halini çok da rahat anlayabildiğim insanlar varmış. Şimdi ne haldedirler yine çok rahat tahmin ederim Ne yazıkki!

Çok uzun konuşmalar yapılmış dolayısıyla hepsini okuyamadım. Ama eğer varsa bir dilekçe, güncel olarak paylaşılırsa altına ben de gereken imzayı atıp gerekli yerlere ulaştırabilirim (Cimer vs.) Artık benim de canıma tak etti. Yıl oldu 2020 ve biz hala atanamadık. Özel sektörde de bir çok kişi iş bulamıyor. Bulsa deneyim yok diyip gönderiliyor. Herkesin yıllarca emeği, parası, eğitimi, kültürü, herşeyi ziyan olmuş durumda. Bu devran böyle devam ettiği sürece kadınıyla erkeğiyle ev hanımlığında terfi edeceğiz. İçler acısıdır ki sahip olduğumuz eğitimler, diller, bilgi birikimleri bu şekilde körelmeye hızla devam ediyor.

Hakkımızda hayırlısı demekten dillerim lal oldu. Harekete geçmezsek daha da umutsuz ve mutsuz bir gelecek bizleri bekliyor olacak.

zafer.21
Aday Memur
05 Aralık 2019 10:52

Bu sistemin son bulması gerek artık. Sadece adalet istiyoruz.

cangele10
Şef
06 Aralık 2019 23:26

Memur adayları düzenli bir örgütlenme ile taleplerini dile getirmediği müddetçe hiçbir sonuç alamaz.Mesele EYT'liler taleplerini çok ciddi bir şekilde dernekleşerek meydanlara stand kurarak arıyorlar.Memur adayları da; mülakatların iptali,kadroların artırılması(sadece bir bölümün değil tüm bölümlerin),kişiye özel kamu ilanlarının iptali gibi taleplerini hukuka uygun olacak bir dille taleplerini dile getirebilir.İllaki bir sonuç alınır mı bilmiyorum bu konuda bir tavır konulacaksa ancak bu şekilde olur.Yoksa kimse iplemez biz memur adaylarını.Bize yapılacak haksızlığın sandıkta bir cevabı bir karşılığı olacağı milyonlar dile getirirse o zaman sonuç alınır.

switchgear
Aday Memur
24 Aralık 2019 11:52

+++++++++++++

librarian0
Aday Memur
24 Aralık 2019 16:18

++

cangele10
Şef
26 Aralık 2019 21:53

Mülakatlarda başına gelen haksızlık varsa paylaşın lütfen arkadaşlar.Benim başıma haksızlık:Daha önce mülakat haksızlığı nedeniyle çok istediğim özel harekat polisliği sınavını kazanamaadım.Kpss puanım 85 spor puanım 80 olmasına rağmen akademiye giremedim.5000 tane polis özel harekat adayı öğrenci olarak akademiye alınacaktı.Mülakat olmasaydı sadece bu puanlarımla ilk 500'e çok rahat girerdim.Puanları benden düşük olanlar girdi ama ben giremedim.Ne dünyada ne ahirette hakkım helal değildir.Allah hesabını ve cezasını ahirete bırakmasın.Bu dünyada en ağır biçimde cezalandırsın İnşallah...

cangele10
Şef
27 Ocak 2020 23:11

+++

itirazediyorum
Aday Memur
29 Ocak 2020 01:29

++

cangele10
Şef
10 Şubat 2020 16:32

+++