Editörler : Pangaea

Pskghakan
Şef
22 Eylül 2019 18:16

Ben surekli soru soruyorum ama 2018-2019 muhabbeti en son ne oldu acaba?

HakanMatt
Şube Müdürü
22 Eylül 2019 20:05

Bilgim olmayan mı:))) Sınav yapılıyordu sonra kontenjan belli oluyordu ama bu son alımda kontenjan açıklandı sonra sınav oldu iyi misin sen kendi yaşadığım muhabbet bu bence araştır biraz öyle konuş ;) Yanlış yönlendiriyormuşum bak bak :)))
SelimPusat34, 5 yıl önce

geçen yıllar kontenjan açıklanmadan mı sınav oluyordu?

hocam bilginiz olmadığı konularda insanları yanlış bilgilendirmeyin lütfen. geçen yıl atama yapıldı sonra öabtye girildi. bu yıl kontenjan belliyken öabtye girildi.

HakanMatt
Şube Müdürü
22 Eylül 2019 20:06

Bende öyle diyorum işte kontenjan açıklandı millet sınava girmedi
SelimPusat34, 5 yıl önce

geçen yıllar kontenjan açıklanmadan mı sınav oluyordu?

hocam bilginiz olmadığı konularda insanları yanlış bilgilendirmeyin lütfen. geçen yıl atama yapıldı sonra öabtye girildi. bu yıl kontenjan belliyken öabtye girildi.

Pskghakan
Şef
22 Eylül 2019 20:28

Evet yanlış yönlendiriyosun. Bu sene atanmış olanların sınava girmediğini söylüyorsun. Geçen seneyle aynı olacağını söylüyorsun. Yanlış yonlendiriyosun. Hayır bunu neden yapıyorsun anlayabilmis degilim. 2017 de sadece 20 bin atama oldu ve sonrasında oabt yapıldı. Hiç kayma olmasa yeriydi. Ama bu sene atama öabtden sonra oldu. Kayma beklemek çok çok normal. Ama sen asla kayma olmayacagindan bahsediyorsun

22 Eylül 2019 21:09

Atama öabtden sonra oldu ama önceki yıllardan farklı bir uygulama oldu son atamada: meb, mülakat sonuçlarını açıklarken herkesin atamadaki sırasını da açıkladı. bu açıklama şu anlama geliyordu: bu atamada senin sıran şu ve sana verilen kontenjana bak eğer sıran kontenjana yetiyorsa atanman garanti... meb branş sırasının atanmaya yeterli olduğunu gören insanda üç hafta öabt çalışma motivasyonu kalır mı? kalsa bile neden çalışsın? meb öabtden üç hafta önce gerçek branş sırasını duyurunca adam atandığını anladı... daha ne kadar açık anlatılabilir? kendimden örnek vereyim: sınava 1 ay kala 2019 sınavına hazırlanmaya başladım, sabah akşam demeden çalışıyordum ne olur ne olmaz diye, meb mülakat sonuçlarıyla birlikte branş sıralarını da açıklayınca sabah akşam çalışan ben kitapların yüzüne bakamaz oldum birden. meb'in verdiği sıra atanmama yetiyordu çünkü. atandığımı öğrenince sınav ücretini vermiştim madem söyle rahat bir kafayla stressiz bir kpss göreyim dedim ama ne yaptımsa da üç hafta öabt çalışmaya motivasyon oluşturamadım. aynı durumda olan arkadaşlarım vardı, onlarda da aynı durum oldu sınava girmediler. Ha bu her branş için geçerli bir durum mudur derseniz değildir. 65-75 puan arası ile atama imkanı olan branşlarda ille de nokta atışıyla istediği şehirde istediği okula gitmek isteyenler 2019 sınavına da girdiler. 80 ve üzeri puanlarla zar zor atama imkanina kavuşulabilen branşlardan atanıp da 2019 sınavına giren kimse olmadı benim çevremde. Girenler illaki olmuştur ancak bu %10dan düşük bir kesimdir. Önceki yılın kayma oranını bu yılla karşılaştırmayın, önceki yıl hiç-bir şey belli değilken bu yıl 2019 öabtye 3 hafta kala kim atanır kim atanmaz belliydi. Meb ilk defa atamadaki sıra bilgisini paylaştı çünkü.

Pskghakan, 5 yıl önce

Evet yanlış yönlendiriyosun. Bu sene atanmış olanların sınava girmediğini söylüyorsun. Geçen seneyle aynı olacağını söylüyorsun. Yanlış yonlendiriyosun. Hayır bunu neden yapıyorsun anlayabilmis degilim. 2017 de sadece 20 bin atama oldu ve sonrasında oabt yapıldı. Hiç kayma olmasa yeriydi. Ama bu sene atama öabtden sonra oldu. Kayma beklemek çok çok normal. Ama sen asla kayma olmayacagindan bahsediyorsun

Pskghakan
Şef
22 Eylül 2019 21:14

Valla yalan yok hepsini okumadım çok uzun yazmışsın ama bence 3 haftada motivasyon bitmez

22 Eylül 2019 21:22

3 haftada değil 1 saniyede bitti motivasyon. Meb sen atandın hocam demiş oldu branş sırasını duyurunca. Kontenjanda olanlar birbirine hayırlı olsun diyordu hatta. Ancak sınava girmeme konusunda bu durum ataması zor olan branşlar için geçerli.

Pskghakan, 5 yıl önce

Valla yalan yok hepsini okumadım çok uzun yazmışsın ama bence 3 haftada motivasyon bitmez

fhurghan
Kapalı
22 Eylül 2019 21:27

ilk atamayla ikinci atama kiyaslanamaz. Kaymalar kendi bransim ingilizce icin konusayim gecen yillardaki gibi 2000 kontenjana 400+ olacak.
22 Eylül 2019 21:30

ingilizce için geçerli değil zaten. 80 ve üzeri puanla atanılabilen branşlarda fazla kayma olmaz

fhurghan, 5 yıl önce
ilk atamayla ikinci atama kiyaslanamaz. Kaymalar kendi bransim ingilizce icin konusayim gecen yillardaki gibi 2000 kontenjana 400+ olacak.

HakanMatt
Şube Müdürü
22 Eylül 2019 23:59

Ya hu bir kere burda yönlendirme gibi bir durum yokki yanlış yönlendirme olsun bu bir ikincisi ise canım hocam anlamak mı istemiyorsun eskiden hatta yakın zaman öncesine kadar hiç kontenjan falan ortada olmazdı ve insanlar atanıp atanmayacağını hiç bilmeden sınava girerdi ama bu sene kontenjanlar açıklandı sonra öabt oldu yani sıralamar bile belliydi insanlar atlanacağını anladı yani sınava girmeyen çok olu bu yüzden kayma çok az olur diyorum anlamıyor musunuz ?hemen bir lekeleme kampanyası başlatıyorsunuz. Hiç yakışmıyor
Pskghakan, 5 yıl önce

HakanMatt
Şube Müdürü
23 Eylül 2019 00:00

O 20 bin atama ne zaman yapıldı ama biraz düşünün artık düşünmeden konuşmak da moda oldu o yüzden anlaşamıyoruz zaten halbuki çok açık konuşuyorum . Bence siz insanlara boşa umut veriyorsunuz .
Pskghakan, 5 yıl önce

23 Eylül 2019 01:33

Anlamıyor değil hocam, anlamak istemiyor. Çıkarına ters bir durum olunca yadsıma mekanizması devreye giriyor. İngilizce gibi taban puanı düşük branşlarda durum farklı yalnız, bazıları atanacağını öğrense de 41. tercihi açmayı düşünmedikleri için 2019 sınavına girdiler, düşük tabanlı bölümlerde atanmak değil istediği şehre atanmak önemli, o yüzden kontenjanda olsalar da 2019 sınavına girdiler. 80 üzeri tabanlı branşlarda böyle bir lüks yok, zaten zar zor atanıyor insan bu branşlarda, o yüzden kontenjanda olduğunu öğrenenler dersleri bıraktılar ve sınava girmediler

HakanMatt, 5 yıl önce
O 20 bin atama ne zaman yapıldı ama biraz düşünün artık düşünmeden konuşmak da moda oldu o yüzden anlaşamıyoruz zaten halbuki çok açık konuşuyorum . Bence siz insanlara boşa umut veriyorsunuz .

Okdusty
Memur
23 Eylül 2019 23:44

siralaman iyi değil senin atanman zor görünüyor fazla kayma bekleme bence şimdiden kpss çalışmaya başlasan iyi olur bence yanlış anlama sadece tavsiye
fhurghan, 5 yıl önce

fhurghan
Kapalı
24 Eylül 2019 00:29

ben ne yaptigimi cok iyi biliyorum kendi isinle mesgul ol. 30bin atamada her turlu gidecegim.
Okdusty, 5 yıl önce
siralaman iyi değil senin atanman zor görünüyor fazla kayma bekleme bence şimdiden kpss çalışmaya başlasan iyi olur bence yanlış anlama sadece tavsiye

mdmn18
Memur
26 Eylül 2019 10:10

Yapılan yorumların büyük çoğunluğunu okudum, kayma olmayacak yorumunda bulunan arkadaşlara şunu belirtmek isterim ki kaymanın olmaması mümkün değil.Özellikle kontenjanı geniş branşlar için. Benim çevremde ataması garanti olup sınava giren pek çok kişi vardı, kaldı ki bu sene puanların 2 yıl geçerliliği söz konusu yani 3. sınıflardan bile kendine güvenip girenler olmuş olabilir. Geçen seneyi örnek veren var, adam atanmış daha sınava girse ne girmese ne? Bu sene atamalar kesinleşip millet işe başladıktan sonra olsaydı evet kayma olmaz derdim ama durum ortada. Muhakkak ki kayma olacaktır sadece kontenjanı geniş olmayan branşlar için bu kayma tatmin etmeyecektir o da ayrı bi konu

milerii
Kapalı
27 Eylül 2019 18:51

Son sınıflarda sinava girdi ise? kayma çok olur, arkadaşın dediği gibi.

uzman7106
Daire Başkanı
27 Eylül 2019 18:55

bunu cvbnı kimse bilemez 2018 sınavı ile kıl yapı kaçırmış bir aday 2019 sınavı ile yıne sızın önunuze gecmişse atanması durumunda 2 puan önünüzden silinecek.

Toplam 57 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi