Editörler : cihan27E.Kayı Han
17 Mart 2023 14:23

Asgari ücetin 11790 tl olması 11 il için

11 il de depremden sonra asgari ücreti brüt olarak verme kararı almış devlet yani asgari ücret 11790 tl olup en düşük memur maaşını geçmiştir. VATANA MİLLETE HAYIRLI OLSUN MEMURLAR ASGARİ ÜCRETİN ALTINDA MAAŞ ALARAK TARİHE GEÇMİŞTİR.

xrainmannnx
Yasaklı
17 Mart 2023 14:34

doğru artık bu boyle gider.

kabusx
Memur
17 Mart 2023 14:46

senin yerinde olsam bırakırdım memurluğu :))

EDA SENGUL
Aday Memur
17 Mart 2023 14:48

İşçiler bile 15-16 bin alıyor hemde hiçbir vasıfları olmadan Aklı olan okumaz kpss girmez işçi olur

gfb_mehmet
Daire Başkanı
17 Mart 2023 16:08

Antakya'dayım. Hamdolsun asgari ücret burda bizi geçti. Hayırlı uğurlu olsun.

muharras
Yasaklı
17 Mart 2023 16:20

İşçi olmak için çaba göstermenize gerek yok istifa edip özel sektörde kölelik yapabilirsiniz. Sizin gibileri de anlamıyorum hem işinden maaşından şikayet edip hem çalışmaya devam etmek nasıl bir kafa acaba? Özel sektörü methedip kamuda çalışmaya devam etmek kişinin kendi kendisiyle çelismesi demektir

EDA SENGUL, 1 yıl önce

İşçiler bile 15-16 bin alıyor hemde hiçbir vasıfları olmadan Aklı olan okumaz kpss girmez işçi olur

murdock reis
Genel Müdür
17 Mart 2023 16:23

gurur duysun buna sebep olanlar!

boşuna yıllarca okumuşuz, üniversitede kredi ücreti, yurt ücreti, ev kirası, derslerin sınavların stresini boşu boşuna çekmişiz. kpss için strese boşu boşuna girmişiz.

şimdi de aldığımız maaş 11.750 tl. birçoğumuz örgün üniversite okuduk açıköğretim de değil. memur olup ta hem gurbette çalışıp hem kira vermek yapılacak iş değil artık. zaten maaştan yemek ücreti,çay parası vs. kesiliyor. bir de üstüne yol parası da cebimizden. memlekette ilkokul bile bitirmeyen vasıfsız işçinin aldığı ücret memurun maaşından fazla hale geldi.

YAZIKLAR OLSUN! YAZIKLAR OLSUN! YAZIKLAR OLSUN!

gfb_mehmet
Daire Başkanı
17 Mart 2023 16:32

Hocam işçi derken belediye torpillilerini kast ediyorlar

muharras, 1 yıl önce

İşçi olmak için çaba göstermenize gerek yok istifa edip özel sektörde kölelik yapabilirsiniz. Sizin gibileri de anlamıyorum hem işinden maaşından şikayet edip hem çalışmaya devam etmek nasıl bir kafa acaba? Özel sektörü methedip kamuda çalışmaya devam etmek kişinin kendi kendisiyle çelismesi demektir

tolga6725
Aday Memur
17 Mart 2023 16:49

Önümüzde Türkiye yüzyılı var

maske505
Aday Memur
17 Mart 2023 16:51

yooo hiç de alakası yok. biz girdiğimizde şartlar böyle değildi. şimdiki ezilmenin sebebi biz değiliz. biz olmadığımız için neden istifa etmek zorunda kalıyoruz. devlet memurunu ezdirmemeli ama ezdirdi işte. böyle mantık mı olur. beğenmiyorsan istifa et. benim istifa etmem yerine adam gibi zam yapsalar olmuyor mu. bakış açısı çok önemli. böyle bir bakış açısı olan sizin gibiler yüzünden bu durumdayız şu an.

muharras, 1 yıl önce

17 Mart 2023 17:26

Bence bu 11 ilde memur maaşıda bürüt ödenmeli depremzedeyse memurda depremzede

Fatih869
Yasaklı
17 Mart 2023 22:22

Aslında sene başında asgari ücretin altında kalmıştık.Memur herşeyi cepten karşılıyor. Özel sektörde ki yol+yemek+erzak+giyim yardımı gibi yan faydalanımları eklersek zaten asgari ücret memur maaşının önğne geçiyor.

BordoMavim
Aday Memur
18 Mart 2023 10:08

Yaparsa AKP yapar. Memur hiç bu kadar zor duruma düşmemişti.

samet.by
Daire Başkanı
18 Mart 2023 12:14

giyim yardımı demişken yazayım. bilgisayar işletmeni olarak dün hesabıma 48,44 tl don yardımı yatmış. o paraya 1 adet tutku boxer alınır.

Fatih869, 1 yıl önce

Aslında sene başında asgari ücretin altında kalmıştık.Memur herşeyi cepten karşılıyor. Özel sektörde ki yol+yemek+erzak+giyim yardımı gibi yan faydalanımları eklersek zaten asgari ücret memur maaşının önğne geçiyor.

ekrem1999
Yasaklı
18 Mart 2023 15:22

Ben maaşımı özlük haklarımı niye eleştireneyim köle miyim ? Pardon yoksa siz köle misiniz ?
muharras, 1 yıl önce

driverart
Memur
19 Mart 2023 11:15

Asgari ücretli yok+yemekle memurdan fazla alıyor. Gece taksiye çıkan, haftasonu amelelik yapan memurlar gördüm. Ogle yemeği yemeyen memurlar var. Hükumet bunkonuda neden duyarsız anlam veremiyorum. Bir çoğu mutasıp Anadolu lu memur bile sandığa gitmeyecek oluyor.

Zeytun31
Memur
19 Mart 2023 12:07

İstanbulda memur 7-8 bin kira verip 11800e çalıyor. Örnek ikm. Hafta sonu akşamları ek iş yapıyorlar. Pardon yapmak zorunda kalıyorlar.
19 Mart 2023 12:53

Ek iş nasıl oluyor. Sigorta girişi yapılırsa memurluktan atılmaz mı. Valla öyle işler varsa bende geleyim 11.306 maaş aldım bu ay. Dün görüştüğüm özelde işyerinde çalışan normal vasıfsız arkadaş 12.800 maaş yol+setcard vs maaş almış ayrıca yemeği işyerinde yiyor çalıştığı yer karşılıyor ben 11306 aldım yemek kesintisi 360 tl 10.10.946 maaş kalan

Zeytun31, 1 yıl önce
İstanbulda memur 7-8 bin kira verip 11800e çalıyor. Örnek ikm. Hafta sonu akşamları ek iş yapıyorlar. Pardon yapmak zorunda kalıyorlar.

capacitorrrrr
Aday Memur
19 Mart 2023 13:18

Orta direk kalmadı

Decadans
Aday Memur
19 Mart 2023 14:05

Şikayet ederiz tabi çünkü biz yıllardır bunun eğitimini aldık sınavlara girdik ve ilk girdiğimiz de ekonomik şartlar asgari ücretin 2.5 katıydı. Ben öğretmenim. Başka bir iş düşünmeden kendimi işime dersine girdiğim çocuklara adadım kalkmış istifa edin diyorsunuz. Yok öyle bir dünya bu devlet bizim hakkımızı verir yeterki yönetimde sen ve senin zihniyetindeki kimseler olmasın.

muharras, 1 yıl önce

blackdesert
Memur
19 Mart 2023 17:31

evi olmayan memurlara kira yardımı yapılmalı

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi