Editörler : Pangaea

18 Eylül 2013 10:27

Erciyes üniversitesinde, ilahiyat mezunu olarak yüksek lisans yapanlar ve yapmayı düşünenler!

Hangi alanları önerirsiniz ben tasavvuf veya din psikolojisinden yüksek lisans yapmayı düşünüyorum, bu konuda tavsiyelerinizi ve düşüncelerinizi merak ediyorum, yardımlarınız içn şimdiden teşekkür ederim Selam ve Rahmetle...

Honesty40
Memur
19 Eylül 2013 20:17

Hocam öncelikle hakkınıza hayırlısı olsun. Ben Dinler Tarihi'nden yapmaya başladım. Başka bir ilden gidiş geliş yaparak okumaya çalışacağız inşallah. Siz de ilgi alanınızı belirleyerek bir bölüm seçerseniz eminim başarılı da olursunuz. Erciyes ilahiyat çok köklü bir fakülte ve hocaları da çok kaliteli bana göre. Selâmetle...

ümm-ü eymen
Kapalı
20 Eylül 2013 09:28

Öncelikle paylaşımınızdan dolayı teşekkür ediyorum sayın honesty40, Kayseri memleketim bu avantajı fırsata çevirmek istiyorum nasip olursa, hocam buradan eğer istişare eder isek belki başka arkadaşlarada yol gösterici mahiyette yardımcı olabiliriz inşaAllah, hocam şartlar nelerdir sadece ales puanı yeterli olmaktamı siz alesten kaç puan almıştınız, birde sadece yaz dönemindemi yüksek lisansa kayıt olunuyor, sonbahar daki ales puanınıyla ara kayıtlar yapılmaktamı, vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ediyorum... Selam ve Rahmetle...

ümm-ü eymen
Kapalı
20 Eylül 2013 12:10

Din psikolojisi, Din Sosyolojisi, Dinler Tarihi bunlardan hangisini önerirsiniz?

Tasavvuf ilgi alanım, ama tasavvuf Tarihi mahiyetinde değil sanırım, Tasavvuf Tarihinde aradığımı bulamam diye düşünüyorum; yanılıyormuyum acaba, Tasavvuf Tarihinden Erciyesde yada diğer üniversitelerde yüksek lisans yapan arkadaşlar bu konudaki önerilerinizi paylaşabilirmiyiz, başka arkadaşlarda bu konudan istifade eder düşüncesiyle birikimlerimzi paylaşırsak faydalı oluruz inşaAllah...Selam ve Rahmetle...

ilahi-yatçı
Kapalı
20 Eylül 2013 14:04

http://sbe.erciyes.edu.tr/'de şartlarla ilgili olarak tüm sorularına cevap bulabilirsin...

Honesty40
Memur
20 Eylül 2013 19:10

Hocam Ales 3 yıl geçerli Erciyes Dinler Tarihine girenlerin puanları 76 ile 86 arası (8 kişi) %60 etki ediyor. Dil ve diploma %20 şer etki ediyor. Din Eğitimi gibi bazı bölümler mülakatla alıyor ama girme mecburiyeti yok eğer alacağınız puandan feragat ederseniz.

ümm-ü eymen, 11 yıl önce

Öncelikle paylaşımınızdan dolayı teşekkür ediyorum sayın honesty40, Kayseri memleketim bu avantajı fırsata çevirmek istiyorum nasip olursa, hocam buradan eğer istişare eder isek belki başka arkadaşlarada yol gösterici mahiyette yardımcı olabiliriz inşaAllah, hocam şartlar nelerdir sadece ales puanı yeterli olmaktamı siz alesten kaç puan almıştınız, birde sadece yaz dönemindemi yüksek lisansa kayıt olunuyor, sonbahar daki ales puanınıyla ara kayıtlar yapılmaktamı, vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ediyorum... Selam ve Rahmetle...

CananDKAB
Aday Memur
21 Eylül 2013 20:35

Hocam Şubat 2013 Dinler Tarihi mezunuyum. Kesinlikle tavsiye ederim. Hakkınızda hayırlısı olsun.

ümm-ü eymen
Kapalı
23 Eylül 2013 11:48

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum, dinler tarihinden kısmetse yüksek lisans yapmaya niyetlendik inşaAllah, Rabim sonunu hayr etsin...Selam ve Rahmet üzerinize olsun...

marastube
Şef
23 Eylül 2013 19:14

baskanımız yuksek lısans yapıyr..:) hayırlı olsn

ümm-ü eymen
Kapalı
24 Eylül 2013 08:25

Hocam ben boş duramıyorum, bu hastalık gibi bişey oldu bende, çoook hastayım anlayacağınız, böyle hastalığa can kurban olsun tabikide, etrafımdakiler şikayetçi yeter artık diye...

Bismillah çıktık yola yüreğimiz iman dola, Allahtan niyazımız ilimdeki hizmetimiz ,hizmetçiliğimiz, makbul ola inşaAllah...Selam ve Rahmetle hocam, Allah razı olsun sizden ve böyle düşünenlerden...

çalıkuşu68
Aday Memur
28 Mart 2014 22:19

formasyon şartları,süresi ücreti hakkında bilginiz varsa paylaşınız lütfen

nail66
Memur
28 Mart 2014 23:03

Bende bu sene başvurucam.ales 82 diploma 76.. ales için son esenm bu sene başvurmam gerekiyor..öğretmenliğe geçtim şubatta..malum diyanette bunun gibi eğitimlere gidip gelmeye pek sıcak bakmıyorlar..bende ilk tercihi yozgat sarıkaya ihl ye atandım ..ümmü eymen hocam kayseriye çok yakın bilirsiniz.. bende kayseride yüksek lisans yapmayı isterim ama dil puanı istiyor sanırım..o yüzden en mantıklısı sivas cumhuriyet .orada dil puanı yok ales+diploma ..büyük ihtimal orası olur ve tefsirden yapmayı düşünüyorum tezli olarak..ayrıca alımlar ocak ve eylül de oluyor sanırım..hakkımızda hayırlısı.

A Belles images
Genel Müdür
28 Mayıs 2015 09:48

Erciyes te yüksek lisas yapmış arkadaşlar memnun kaldını zmı eğitim kalitesi hocalar nasıldır?

ibocey
Memur
03 Haziran 2015 23:11

Kayserililik iç güdüsüyle abartmayın.Ben bitirdim.Çok ta kaliteli falan değil.

A Belles images
Genel Müdür
04 Haziran 2015 08:47

Hangi alan üzerine yaptınız?Devam konusunda sıkıntı çıkarırlar mı,çalışıyorum çünkü.Memnun kalmadıgınız noktalar nelerdi?

ibocey, 9 yıl önce

Kayserililik iç güdüsüyle abartmayın.Ben bitirdim.Çok ta kaliteli falan değil.

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi