Editörler : E.Kayı Han
13 Aralık 2018 14:09

Ankara istinafta bam ceza dosyası olan var mı?

Arkadaşlar ANKARA İSTİNAFTA ( BAM ) CEZA dosyası olan var durumlarını yazabilir misiniz. Benim 13.11.2018 tarihinde açıldı halen '' Ön inceleme İçin Atama Bekliyor'' yazıyor.

ceranca
Aday Memur
13 Ocak 2019 04:01

güncel

cmhrcn
Aday Memur
13 Ocak 2019 11:36

Nerde yazıyor nerden takip ediyorsunuz? Benim Konya bam da vardı iki buçuk ayda sonuçlandı

ceranca
Aday Memur
13 Ocak 2019 17:24

E DEVLETTE YAZIYOR UYAP VATANDAŞ TA DA BÜTÜN DOSYA VAR

S5mini4665
Aday Memur
16 Ocak 2019 11:01

1 yıldan önce dosyaya sıra gelmez ben 9 aydır bekliyorum. Nisan ayında başvurdum. ankara bam...hafta da 1 e devletten kontrol etsen yeter...

ceranca
Aday Memur
31 Ocak 2019 01:22

güncel

S5mini4665
Aday Memur
23 Nisan 2019 23:26

İstinaftaki dosyasında herhangi bir gelişme olan var mı???

mhmtgktrk
Aday Memur
24 Nisan 2019 18:27

Benim Ankara BAM 19 ceza dairesine geçen hafta yazı yazıldı yerel mahk tarafından. Halen aynı daha istinaf bakmamış ki uyap sorgulamada ağır ceza da görünüyor.

Emsal karar çıkmış mı bilgisi olan varmı.

ceranca
Aday Memur
24 Nisan 2019 22:35

bizim 6 ay oldu bir gelişme yok malesef

wasdreel
Memur
07 Haziran 2019 17:21

Ankara BAM dan sonuç alan var mı

kaç ayda sıra geldi

S5mini4665
Aday Memur
08 Haziran 2019 00:13

Benim yaklaşık 15 ay olacak. halen ön inceleme için atama bekliyor yazıyor. Diğer husus yeni kurulan istinaf mahkemesi (kayseri), ankara bam daki dosyaların yetki yönünden bazı illerin buraya gönderileceği belirtiliyor.
wasdreel, 5 yıl önce

Ankara BAM dan sonuç alan var mı

kaç ayda sıra geldi

wasdreel
Memur
08 Haziran 2019 12:27

15 ayda çokmuş. üstelik sonuç bile alınmamış. benim daha 5 ay bile olmadı. bize sıra gelene kadar komisyon karar verir atar.

kayseri olayı eğer eski dosyaları da gönderilirlerse, hem giden dosyalar hemde kalan dosyalar açısından iyi olur ama açılan mahkeme sadece yeni dosyaları da alabilir.

S5mini4665, 5 yıl önce
Benim yaklaşık 15 ay olacak. halen ön inceleme için atama bekliyor yazıyor. Diğer husus yeni kurulan istinaf mahkemesi (kayseri), ankara bam daki dosyaların yetki yönünden bazı illerin buraya gönderileceği belirtiliyor.

S5mini4665
Aday Memur
08 Haziran 2019 13:55

Hakkınızda verilmiş mahkeme kararı var, Ohal komisyonu mahkeme kararı olanlara Ret verip basvuruyu sonlandiriyor. Fazla bekletmiyor yani. Sonrasında 60 gün içinde Ankara idare mahkemesine başvuru yolunu gösteriyor. Hayırlısı olsun bakalım...
wasdreel, 5 yıl önce

15 ayda çokmuş. üstelik sonuç bile alınmamış. benim daha 5 ay bile olmadı. bize sıra gelene kadar komisyon karar verir atar.

kayseri olayı eğer eski dosyaları da gönderilirlerse, hem giden dosyalar hemde kalan dosyalar açısından iyi olur ama açılan mahkeme sadece yeni dosyaları da alabilir.

mhmtgktrk
Aday Memur
08 Haziran 2019 18:47

Kayseri de kurulacak istinaf mah ankaraya giden dosyaları ister mı sizce. Yoksa kurulduktan sonra ki davalara mı bakar.fikri bilgisi olan varmı

S5mini4665
Aday Memur
09 Haziran 2019 01:19

Ankara Bam "yetkisizlik verip dosyayı Kayseri Bam a gönderecektir". diye duydum. Ne kadar doğrudur bilmiyorum. Bekleyip göreceğiz. Ama bana mantıklı geldi muhtemelen öyle olacaktır.
mhmtgktrk, 5 yıl önce

Kayseri de kurulacak istinaf mah ankaraya giden dosyaları ister mı sizce. Yoksa kurulduktan sonra ki davalara mı bakar.fikri bilgisi olan varmı

salih2014
Aday Memur
09 Haziran 2019 16:09

merhaba yerel mahkemece gerekçeli kararınız ne zaman tebliğ edildi. ankara 16.ağır cezada karara çıkıldı gerekçeli karar yazıldı diyor ama uyap a düşmedi 2 ay 1 hafta oldu. beraat aldık savcı istinafa gidecek bekliyoruz. sizin kararlar ceza mı beraat mı acaba?

S5mini4665
Aday Memur
09 Haziran 2019 18:35

Beraat iniz hayırlı olsun. Benimki cezaydi. Uyap da gerekçeli karar yazıldı diye yazar ama hakim (mahkeme) tarafindan onaylandıktan sonra sisteme düşer. Normalde 1 ayda çıkması gerek. Sonuçta Beraat etmişsiniz, savcı usulden itiraz ediyordur, darısı başımıza...
salih2014, 5 yıl önce

merhaba yerel mahkemece gerekçeli kararınız ne zaman tebliğ edildi. ankara 16.ağır cezada karara çıkıldı gerekçeli karar yazıldı diyor ama uyap a düşmedi 2 ay 1 hafta oldu. beraat aldık savcı istinafa gidecek bekliyoruz. sizin kararlar ceza mı beraat mı acaba?

salih2014
Aday Memur
10 Haziran 2019 09:33

teşekkür ederim. Tüm masum olanların başına inşallah. genelde BAM da hakim mi savcı mı haklı bulunuyor, yani kararı bozulan çok var mıdır ?

S5mini4665, 5 yıl önce
Beraat iniz hayırlı olsun. Benimki cezaydi. Uyap da gerekçeli karar yazıldı diye yazar ama hakim (mahkeme) tarafindan onaylandıktan sonra sisteme düşer. Normalde 1 ayda çıkması gerek. Sonuçta Beraat etmişsiniz, savcı usulden itiraz ediyordur, darısı başımıza...

S5mini4665
Aday Memur
10 Haziran 2019 15:43

İlk derece mahkemesinden Beraat alıp da istinafda bozulan dosya daha duymadım denk gelmedim. Savcı ister, sonuç da kararı veren mahkeme heyeti olacaktır.
salih2014, 5 yıl önce

teşekkür ederim. Tüm masum olanların başına inşallah. genelde BAM da hakim mi savcı mı haklı bulunuyor, yani kararı bozulan çok var mıdır ?

ankara062019
Kapalı
11 Haziran 2019 12:24

merhaba sizin kararınız ne zaman alındı acaba

salih2014, 5 yıl önce

hsn hsyn
Aday Memur
11 Haziran 2019 20:29

Benim dosyam gecen hafta istinafa gitti. 136 kişilik toplu dosya. Gerekçeli kararın yazılması yaklaşık altı ay sürdü . İstinaftan esas alması da bir o kadar sürer diye tahmin ediyorum. Tek kişilik dosyaların aksine toplu dosyalarda işlemler daha yavaş oluyor

Toplam 74 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi