Editörler : swat3410E.Kayı Han

Yasaklı
30 Aralık 2019 12:20

26. Dönem POMEM ne zaman açıklanır!

Arkadaşlar sınav sürecinin bitmesinin üzerine 20 gün geçti. Sizce ne zaman açıklanır bilgisi olan var mı?

Kafkaskartali76
Aday Memur
30 Aralık 2019 12:22

Geçtiğimiz iki dönemde 30 35 gün civarında açıklandı. Şahsen yine aynı süreyi bulacağını düşünüyorum.

Yunaklii
Yasaklı
30 Aralık 2019 12:29

Şuan işi gücü bırakmış sonuçlara odaklanmış durumdayız. Ne ileri ne geri hareket edebiliyoruz .

P1yade
Kapalı
30 Aralık 2019 12:52

Bekcilerin pomemde eğitim alacak olması biraz korkutuyor 26.dönemi etkiler mi diye ama inş böyle birsey olmaz.

Yunaklii
Yasaklı
30 Aralık 2019 13:00

Pomem ne zaman açıklanır bilmem ama bekçiliğin sonuçları geri plana atarlar diye düşünüyorum.

angar2018
Aday Memur
30 Aralık 2019 14:20

Merhabalar bekçilik açıklanırsa pomem okullarında eğitim alacaklar ve bekçilik eğitimi 3 ay olacak diye duydum. O zaman bekçiler mezun olunca pomenler eğitime başlayacak olursa . Pomem mart gibi mi açıklanır? Çünkü diğer alımlarda bekçiler mezun olmuşlar pomem sonra açıklanmış ve eğitimleri başlamış . ? Inşallah o kadar geç açıklanmaz ama aklımı kurcaladı bu durum

fb96
Aday Memur
30 Aralık 2019 14:38

haklısın kardeş o yönden hiç bakmamıştık. Az da değil 8000 bekçi eğitime gidecek okulları doldoldururlar sanırım

angar2018, 4 yıl önce

Merhabalar bekçilik açıklanırsa pomem okullarında eğitim alacaklar ve bekçilik eğitimi 3 ay olacak diye duydum. O zaman bekçiler mezun olunca pomenler eğitime başlayacak olursa . Pomem mart gibi mi açıklanır? Çünkü diğer alımlarda bekçiler mezun olmuşlar pomem sonra açıklanmış ve eğitimleri başlamış . ? Inşallah o kadar geç açıklanmaz ama aklımı kurcaladı bu durum

P1yade
Kapalı
30 Aralık 2019 14:55

facede bir arkadaş kırşehir pomemde yemek bölümünde çalışıyormuş, dediğine göre ocak ortasında pomem alınacakmış.Ayrıca bende ilk bekcilik doldurur diye düşünüyodum ama bir resim listesi gördüm 15 bin öğrenci okullara rahat sığıyo.Yinede takdir pa'da.

feyzul155
Aday Memur
30 Aralık 2019 14:58

Arkadaslar yanılmıyorsam 32 - 35 arası pomemokulu var 23.dönemdr 15.000 polıs adayı alındıve eğitim verıldı sımdı ıse 7.000 alınıcak bekçi 8.0000 yani 23. Donemde nasıl okutulduysa yerlestırıldıyse okullara o sekılde aynı sıstem uygulanır bızımle alakası yoo bekçilerin herkes kendı okullarında eğitimini görür lütfen yorum yaparken mantıgınızı azda olsa kullanın burda boş varsayımlarda bulunmayın az araştırın armut pişağzıma düş durumu olmasın rica edeceğim.

primer28
Şube Müdürü
30 Aralık 2019 15:45

Şuan 6 POMEM okulu yalnız. 1 Okulda PÖH e gidecek. 24.dönem kızlar 1 nisanda mezun oluyor.Burda herkes kendi fikrini başkası üzerindeki etkilerini ve taraflılığını görmek amacıyla paylaşıyor. PAEM bekleyen de vardı böyle Prof edasıyla asan, kesen. Sonlarını acı şekilde gördük. Kaldı ki asil bile olsa kimseyi yerme haklarına sahip değillerdi. Sevgide özgür, saygıda mecbursunuz. Ayrıca yemek ihalesi ilanları doğru. Hatay, Karaman ve Kayseri POMEM şuanda ihale atmış durumdalar. En erken başlangıç tarihleri ise 25 Ocak. Bu da demek oluyor ki, 26.dönem pomem intibak 25 Ocak'tan evvel başlayamaz. Tabi 10 gün simit çay yedirmeyeceklerse.

feyzul155, 4 yıl önce

Arkadaslar yanılmıyorsam 32 - 35 arası pomemokulu var 23.dönemdr 15.000 polıs adayı alındıve eğitim verıldı sımdı ıse 7.000 alınıcak bekçi 8.0000 yani 23. Donemde nasıl okutulduysa yerlestırıldıyse okullara o sekılde aynı sıstem uygulanır bızımle alakası yoo bekçilerin herkes kendı okullarında eğitimini görür lütfen yorum yaparken mantıgınızı azda olsa kullanın burda boş varsayımlarda bulunmayın az araştırın armut pişağzıma düş durumu olmasın rica edeceğim.

angar2018
Aday Memur
30 Aralık 2019 15:51

Hitabiniz neden sert anlamadim . Bizde araştırıyoruz . Araştırdığım için sordum acaba olur mu diye .diğerlerinde öyle durum olmuştu. Evet sayı az 8 bin bekçiyi belli okullara yerlestirip pomeme yer kalabilir . Ben sadece fikrimi beyan ettim ne güzel sizde açıklama yaptınız içim rahat etti bu konuda

angar2018
Aday Memur
30 Aralık 2019 15:56

Kalp kırmadan istişare edersek daha güzel olur diye uyorum . Sonuçta hepimizin hayalleri var . Bende isterim erken açıklansın diye . Allahın her günü en az 10 defa yorum okuyorum yeni duyum var mi diye. Bende atmıyorum sonuçta olan şeyleri yazıyor fikir almak istediğim için yazıyorum . Mart eğitim başlar mi diyorum . Burada ahkam kesmenin anlamı yok. Bekçiler mezun olunca mi pomem başlar dedim soru sordum hepsi bu

P1yade
Kapalı
30 Aralık 2019 16:01

İhalelerde 25 ocak işe başlama tarihi yazıyor bu doğru, öyleyse sonuçların bi hafta önceden açıklanır diye tahmin ediyorum yani 17 ocak cumartesi.Pomemde 1 hafta veriyorlardı gidip kayıt yaptırmak için yanlış bilmiyorsam.

erhan.3413
Aday Memur
30 Aralık 2019 16:14

Arkadaslar Ocak ayının sonunda ancak açiklanır

primer28
Şube Müdürü
30 Aralık 2019 16:16

Sonuç açıklanmasını takip eden ilk pzt intibak başlar. Bundan dolayı söz konusu okullardaki öğrenciler POMEM eğitimi alacaksa, 26.dönem pomem sonuçları 21-26 Ocak arası açıklanır. 27 Ocak ya da 3 Şubat'ta intibak başlar. Bu arada bazı okulların yemek iş balangıç tarihi 1 Şubat olarak gözüküyor.

P1yade, 4 yıl önce
İhalelerde 25 ocak işe başlama tarihi yazıyor bu doğru, öyleyse sonuçların bi hafta önceden açıklanır diye tahmin ediyorum yani 17 ocak cumartesi.Pomemde 1 hafta veriyorlardı gidip kayıt yaptırmak için yanlış bilmiyorsam.

angar2018
Aday Memur
30 Aralık 2019 16:33

Yemek iş başlangıçlarını nereden öğreniyorsunuz acaba ? Merak ettigim icin soruyorum bebde bakarım

P1yade
Kapalı
30 Aralık 2019 16:38

Anladım hocam,ben süreci çok iyi bilmiyorum tahmin yaptım sadece.30 ocaktan önce sonuçlar açıklansın başka birşey istemem.Askerlik durumu belli olmamakla birlikte var.
primer28, 4 yıl önce

Sonuç açıklanmasını takip eden ilk pzt intibak başlar. Bundan dolayı söz konusu okullardaki öğrenciler POMEM eğitimi alacaksa, 26.dönem pomem sonuçları 21-26 Ocak arası açıklanır. 27 Ocak ya da 3 Şubat'ta intibak başlar. Bu arada bazı okulların yemek iş balangıç tarihi 1 Şubat olarak gözüküyor.

Renanlodi1453
Kapalı
30 Aralık 2019 16:43

Madde madde gidersek;

- Bekçiler pomemi etkilemez

- Pomemin eğitim geç kalmaz(Spor ve mülakat aynı gün elbet bir amacı var)

- Birkaç pomem okulunun yemek verme işlemi 1 şubat olarak gözükmekte.

-Yine aynı okulların dağıtılacak yemek adedi/okul kontejyanına bakarsak eğitim 6 ay gözükmekte.

Bu durumda sonuç açıklanma ocak 15-20 arası eğitim süresi 6 ay ve mezuniyet temmuz-ağustos arası olarak gözükmete.

primer28
Şube Müdürü
30 Aralık 2019 16:44

Sorun yok kardeşim. Normal celpse bakaya kalırsın. Bedelli ise, raporlu olarak geç katılırsın 10 gün. 10 şubatı geçeceğini sanmıyorum.

P1yade, 4 yıl önce
Anladım hocam,ben süreci çok iyi bilmiyorum tahmin yaptım sadece.30 ocaktan önce sonuçlar açıklansın başka birşey istemem.Askerlik durumu belli olmamakla birlikte var.

primer28
Şube Müdürü
30 Aralık 2019 16:49

Kamu kurumu oldukları için ihaleye çıkıyorlar. İhaleleri takip edebilirsin. Bu arada PAEM in apar topar gelme sebebi süreci hızlandırmak değil, yönetmelik gereği oldu. Mevcut yönetmelikteki geçici maddeye göre 01.01.2020'den sonra dışardan PAEM alımı mümkün değil. İhtiyaç olursa tekrardan madde eklemek zorundalar. O yüzden bugün apartopar intibaka aldılar. 14-21 gün arası intibakları sürer. 2 ya da 3 hafta yani. PAEM yedekler belli olur çağrılırlari sonra POMEM'e geçilir. Bu da ay sonunu buluyor zaten.

angar2018, 4 yıl önce

Yemek iş başlangıçlarını nereden öğreniyorsunuz acaba ? Merak ettigim icin soruyorum bebde bakarım

angar2018
Aday Memur
30 Aralık 2019 17:12

18 ocak bedelli askerliği var ne yapicam ben . O kadar umut ediyorsun ki. Morelim falan sıfır . Ailem , bebegim , eşim hepimizin umudu omustu ama yetisemiyecegim galiba 😔 Allah büyüktür elbet 😔 eşim ıssız, ben asgari ücretli eğer askere gittiğimde açıklanır ve kazanirsam yıkılırım .

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi