Editörler : swat3410

qelement1983
Şube Müdürü
30 Mart 2020 13:38

Hiçbir yerde net bir bilgi yok. Bunla ilgili bu hafta bir yazı gelmezse mutemetlere hepsi kendi yorumuna göre kesintiye devam edecek. Sen ne kadar kesilmemesi lazım diyip itirazda etsen para kesilmiş olduktan sonra ne kadar ugrasirsan uğraş.

Nick ways, 4 yıl önce
Şimdi kesilmeyecek mi

Keni01
Aday Memur
30 Mart 2020 16:00

Şimdi bütçe şubeye bizzat gidip sordum kesinti olacak dedi genelge icra dairesi işlemleri için diyor genelgeyi açtık beraber okuduk ama sonuç kesinti olacak diyor bu isin sonu nereye gider anlayamadim

34aksu34
Aday Memur
30 Mart 2020 16:19

Bu Kesilmeyecek diyen arkadaşlar 15 inde burda olsun şu genelgeyi iyi okuyun ordaki kelimelerin anlamını iyi anlayın mevcut devam eden icralar kesilecek bunla alakalı genelgede bişeysöylemiyor bana genelge var okuyup hiç anlamaya çalıştın mı da konuşuyon yok kesilirse mutemet düşünsün sen o para bi kesilsin sen onu Alman için kırk takla atman lazım o da haklı olursan

kocagobek
Memur
30 Mart 2020 16:42

sen muhtemelen icra memuru yada icra avukatısin, dilekçeyi yazdım bekliyorum, bu kadar sağlam kesilecek diyenler yazılı cevap veremiyorlar, su an adalet bakanlığından görüş istendi, geldiğinde zaten netlesir,
34aksu34, 4 yıl önce

Bu Kesilmeyecek diyen arkadaşlar 15 inde burda olsun şu genelgeyi iyi okuyun ordaki kelimelerin anlamını iyi anlayın mevcut devam eden icralar kesilecek bunla alakalı genelgede bişeysöylemiyor bana genelge var okuyup hiç anlamaya çalıştın mı da konuşuyon yok kesilirse mutemet düşünsün sen o para bi kesilsin sen onu Alman için kırk takla atman lazım o da haklı olursan

kocagobek
Memur
30 Mart 2020 16:43

ayrıca Yargıtay 12. hukuk dairesinin içtihat kararında maaş haczi devam eder tedbir süresince kesinti yapılamaz diyor, açık ve net

ErSon0610
Aday Memur
30 Mart 2020 17:46

İcra takiplerinin durdurulması ile birlikte sıkça sorulan soruların başında gelen ''maaş kesintileri devam edecek mi?'' sorusunun cevabını net bir şekilde ortaya koyabilmek için öncelikle 2279 sayılı Cumhurbaşkanı Kararına bakmak gerekmektedir.2279 Sayılı Cumhurbaşkanı kararı şöyledir: ''Covid-19 salgın hastalığının ülkemizde yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirler kapsamında; bu kararın yürürlüğe girdiği tarihten 30/04/2020 tarihine kadar, nafaka alacaklarına ilişkin icra takipleri hariç olmak üzere, yurt genelinde yürütülmekte olan tüm icra ve iflas takiplerinin durdurulmasına ve bu çerçevede taraf ve takip işlemlerinin yapılmamasına, yeni icra ve iflas takip taleplerinin alınmamasına ve ihtiyati haciz kararlarının icra ve infaz edilmemesine karar verilmiştir:''Yukarıda görüldüğü üzere cumhurbaşkanı kararı ile yürtülmekte olan tüm icra ve iflas takipleri hakkında ''DURMA'' kararı verilmiştir. Maaştan yapılan kesintiler kanun gereği ''muhafaza işlemi'' niteliğindedir. Takibin durması yönünde bir karar varken, muhafaza işemi niteliğindeki maaş kesintisi yapılamaz.ANCAK ÖNEMLE BELİRTMEK GEREKİR Kİ MAAŞ HACZİNE İLİŞKİN KESİNTİ DURMAKLA BİRLİKTE, MAAŞ ÜZERİNDEKİ HACİZ İŞLEMİ DEVAM ETMEKTEDİR.

ErSon0610
Aday Memur
30 Mart 2020 17:48

Alıntı yaptım ama bir sitede avukatın biri böyle yanıtlamış

qelement1983
Şube Müdürü
30 Mart 2020 18:55

Bende bir çok hukukçunun bu şekilde düşündüğünü gördüm bir çok sitede makaleler yayınlanmış ancak burada önemli olan bu konu ile ilgili adalet bakanlığı tarafından birimlere yazı göndermesi yoksa bir çok mutemet yazı olmadığından kestim icrayi diyecek...

ErSon0610, 4 yıl önce

Alıntı yaptım ama bir sitede avukatın biri böyle yanıtlamış

Sercey129
Aday Memur
30 Mart 2020 20:22

Arkadaşlar öncelikle şunu belirtmek isterım ben bu konuyla alakalı çok araştırma yaptım cumhırbaşkanlıgı genelgesı ne yazıkki yoruma açık bir şekılde yapılsada burdaki amaç hem adliyedeki yogunlugu azaltmak hemde bu zor donemde borcluyu korumak amacıyla çıkartılmıştır daha öncede zaten bu konuyla alakalı yargıtay kararları vardır KESİNTİ YAPILAMAZ diye ayrıca türkiyenin saygıdeger iki hukuk profesoru makalelerınde maaş kesıntısı yapılamaz diyor mutebet arkadaslarda bal gıbı bılıyorkı kesıntı yapılamayacagını işlerine gelmiyor çünkü alacaklılar dava açar diye korkuyorlar ama şu varki ben maaşımdan kesıntı oldugu gün suc duyurusunda bulunacam sessız kalmayın arkadaslar sızde suc duyurusunda bulunun hakkınızı arayın hiç birsey olmaz çünkü haklıyız mutebet arkadaslara tavsiyem bu kadar yoruma acık ve hukukcuların bıle tartıstıgı bu konuda ellerınde kesıntı kesın yapılır diye bir yazı yoksa buyuk rısk ve sorumluluk ıcerısıne gıreceklerdır allah bu zor durumdakı butun meslektaslarıma yardımcı olsun inş kesılmez ve 1 ay dahi olsa nefes alırız

qelement1983
Şube Müdürü
31 Mart 2020 00:14

Ne yazı var ne açıklığa kavuşan birşey . Sanırım kesilecek icralar boşa heves etmeyelim... Bu hafta yazı gelmezse mutemetlere hepsi kesinti yapar.

Sercey129
Aday Memur
31 Mart 2020 01:21

Diyelimki kestıler ıcraya sordum 1 mayısa kadar para dosyada kalır odeme yaomayız drdı pekı 15 gunluk faız ne olacak yada bu surec daha fazla uzarsa ozaman bızım zararımızı kım karsılayacak

petro1903
Şef
31 Mart 2020 12:30

Son karar nedir

qelement1983
Şube Müdürü
31 Mart 2020 13:32

Kimsenin birşey bildiği yok benim son dosyadan içerde fazla para kesilmiş onu talep edemiyorum. Ay geçecek onun bir kısmı faize gidecek ama kesmeye gelince maaasinda icra olanın kesilecek ne saçma birşey?

petro1903, 4 yıl önce

Son karar nedir

kocagobek
Memur
31 Mart 2020 13:52

devrelerim dilekcenizi yazın genelgeyi ilgi tutun, Yargıtay 12. hukuk dairesinin kararını ilgi tutun ve maaşımdan icra kesintisi yapılması durumunda sorumlular hakkında gerekli yasal işlemler için basvuracagimi, şeklinde yazın verin, sizden çıksın,
qelement1983, 4 yıl önce

Kimsenin birşey bildiği yok benim son dosyadan içerde fazla para kesilmiş onu talep edemiyorum. Ay geçecek onun bir kısmı faize gidecek ama kesmeye gelince maaasinda icra olanın kesilecek ne saçma birşey?

yusyan99
Aday Memur
31 Mart 2020 15:03

34aksu34 helal sana kusura bakma doğru diyormussun . Arkadaşlar mutemetin yanına gittim bana böyle bir şeyin olmadığını söyledi . Hatta teyit için ankarada çalışan mutemet arkadaşını aradı . Maaşında icra kesintisi devam ediyorsa kesilmeye devam edecek. Ancak banka henüz dosyayı göndermediyse sıkıntı yok lesilmeyevek o zaman. Yanı zortingen olduk

kocagobek
Memur
31 Mart 2020 15:34

Ankara da çalışan mutemet arkadaş genelgeyi sallamiyor, Adalet Bakanlığı'nın genelgeyi açıklamasını sallamiyor, Yargıtay i sallamiyor, ben şimdi cimere yazıyorum Ankara'da ki emniyetin mutemeti kendi cumhuriyetini kurmuş, cumhurbaşkanının kararı beni irgalamaz diyor diye, bakalım ne cevap gelecek
yusyan99, 4 yıl önce

34aksu34 helal sana kusura bakma doğru diyormussun . Arkadaşlar mutemetin yanına gittim bana böyle bir şeyin olmadığını söyledi . Hatta teyit için ankarada çalışan mutemet arkadaşını aradı . Maaşında icra kesintisi devam ediyorsa kesilmeye devam edecek. Ancak banka henüz dosyayı göndermediyse sıkıntı yok lesilmeyevek o zaman. Yanı zortingen olduk

dadaş 2520
Aday Memur
31 Mart 2020 16:41

Ben cimere yazdım.. 5 Gün oldu daha cevap gelmedi..gelince burdan paylaşırım ..

dadaş 2520
Aday Memur
31 Mart 2020 16:47

[email protected] veya mail atın..

34aksu34
Aday Memur
31 Mart 2020 18:18

qelement1983 kararı takmıyorlar değil kararnamede ve genelgede kesilen icralarla alakalı birşey yazmıyor siz anlamıyorsunuz genelgede bahsedilen şu an icra dairesinde olan işlemler içinyani sen şimdi icraya düştün diyelim avkat yazdı seni icra

dairesine maaşından kesinti olsun diye icra dairesi senin kurumuna yazı gönderemiyor şuan maaşından kesinti olsun diye yoksa bu mutemetlerin biri mal hepsidemi mal genelgeyi takmasın

Sercey129
Aday Memur
31 Mart 2020 18:37

Arkadasım kesılen maas haczı mıhafaza işlemı dır dolayısıyla mıhafaza işlemıde icra takıp işlemıne gırdıgıne gore bırdan sen ne anlarsın??

Toplam 222 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi