Editörler : F16 Gökçen

Kapalı
06 Haziran 2011 15:49

Kamuda Taşeron Firmada Çalışan İşçilerin Durumu

taşeron firmada çalışan arkadaşlar bizede kadro verilmesi ile ilgili burada tartışalım...

nsk44
Aday Memur
07 Haziran 2011 14:57

haklısınız size katılıyorum bende belediyede mevsimlik işçi olarak çalışıyorum bizede kadro verilsinnnnn

sedahi
Aday Memur
07 Haziran 2011 15:31

arkadaşlar hernekadar buradatartışsakta bize kadro falan vermezler bizim için kadrolu olmak hayalden öte geçmez:((((

er-ryan
Aday Memur
07 Haziran 2011 16:51

En son çıkan kanuna göre kendi öz personeli 160 ı aşmayan özel kurumlarda taşaron çalıştırılamıyor. Başbakanın bile desteklediği sistemdir taşaronluk onun içindirki tartışmaya gerek yok arkadaşlar. :)

Not : Dünya pazarında 4. olan bir fabrikada ortalama 150 taşaron firmanın bulunduğu bir fabrikada taşaron işçi olarak çalışıyorum.Bunada şükür.

alperenbugra
Aday Memur
07 Haziran 2011 18:41

merhabalar arkadaşlar; bende ısparta il sağlık müdürlüğünde biyolog olarak çalışıyorum. bizlere kadro verilmesi çok çok zor bir durum..

07 Haziran 2011 23:10

sayımız 300.000 kamudaki çalışıp ezilen sendikal hak bile verilmeyen kişiler eğer kadroları verilmezse aileleri ile birlikte 1,5 oy yapıyor... hükümet bunu duysun kadro yoksa oyda yok arkadaş !!! ekmeğimizi kim verirse oyumuz ona !!!

07 Haziran 2011 23:17

kamudaki taşeron işçiler kadroya alınmadıkları sürece hükümetin başına bela olacaklar, zaten maaşları devlet tarafından ödeniyo fakat ne bir sendikaya üye olma hakları var, nede haklarını aramaya hakları var, araya şirket konulup kuruma bağlanmak istenmeyip iznleri yenen, hor görülen işten çıkarırız diye sürekli tehtit edilen taşeronların sayısı 300.000 türkiyede... aileleri ile 1.5 milyon oy yapıyorlar... ya kadroları verilir insanca yaşarız ömrüm boyu akp ye oy veririm, yada ömrüm boyu ya chp ya mhp ye veririz oylarımızı kadroyu kim verirse yemin ederim ömrüümüzce oyumuz ona...

wxxw
Daire Başkanı
08 Haziran 2011 09:07

TAŞERONA KADRO VERİLMELİ VERİLMEZSE KESİNLİKLE ÇALIŞTIĞIM HASTANEDE KİMSE AKP OY VERMİYECEK TAŞERONA KDRO VERECEĞİZ DİYEN CHP VE MHP OY VERECEĞİZ. BENDE DEVLET HASTANESİNDE SEKRETERLİK YAPIYORUM TAKNİK ÖĞRETMENİM DAHA 1 YIL ÖNCE KIZILAYDAN LİSE MEZUNU BİLE OLMAYAN CAHİLLERİ ALIP DEVLETE KPSS SİZ HİÇBİR SINAVA DAHİ TABİ TUTMADAN BU PERSONELİ DEVLET HASTANELERİNE İDARİ MEMUR4/B Lİ ALTILAR ŞİDİKİ KADRO KHK İLE KADROYA GECTİLAR BUNUN NERESİ HAK BUNU DEVLET DÜŞÜNMÜYOR MU ÇOK SİNİRLİYİM BU KONUDA ADAMLAR BİLGİSAYAR KULLANMASINI BİLE BİLMİYOR FOTOKOBİ ÇEKEMİYOR Bİ İŞ YAPTIKLARI YOK AKŞAMA KADAR BÜROLARDA YATIYOLAR ŞİRKET ELEMANLARI SEKRETERLER HASTALARLA YÜZ YÜZE BÜTÜN İŞLERİ YAPIYORLAR HASTA KARŞILAMA HASTALARIN KAHRINI ÇEKİYOR,ONLARA HAVADAN DEVLET KADRO VERDİ HANİ DEVLETE İLK GİRİŞTE MEMUR OLARAK GİRMEDE KPSS GİRME YÖNETMELİĞİ VARDI HEPSİ HİKAYE ADAMLAR ALIN DERİ DÖKMEDEN İŞSİZ ÜNİVERSİTE MEZUNLARI VARKEN OKUMAMIŞ ADAMLARI HİÇBİR ŞART OLMADAN DEVLETE AKTARDILAR İŞ VERİLİYOR Bİ İŞ YAPMIYOLAR YAPARLAR MI DEVLET 4/B YAPTI ONLARI ŞİMDİDE OTURUYOSUN SANA Bİ KADRON VERELİM DAHA RAHAT YAT AY PAŞI 2000 LİRA MAAŞ AL,TAŞERONLARDA HASTANENİN BÜTÜN İŞİNİ YAPIYOR SEKRETERLİK,TEMİZLİK,GÜVENLİK,TEKNİK İŞLER,YEMEKHANE HASTANEDE ÇALIŞAN EN ZOR EN RİKS ALTINDA HASTALIKLARLA KARŞI KARŞIYA OLAN TAŞERONLAR 700 PAAR VERİLİYOR.ASLINDA MAAŞ 1700 LİRA BUBUB 1000 LİRASI ARACI ŞİRKETE GİDİYOR,6 AYDA BİR GİRİŞ ÇIKIŞ KÖLE GİBİ ÇALIŞIYORUZ BİRDE HASTANE YÖNETİMİ HARŞEYDE ŞİRKET PERSONELLERİNE YÜKLENİYOR MEMURLARA YATIYOR ONLARA DOKUNAN YOK NİYE ONLAR MEMUR BEYLER İŞİNE GELİRSE ÇALIŞIRLAR İŞİNE GELMEZSE ÇALIŞMAZLAR KEYİFLERİ BİLİR YAZIK BİZE BAŞBAKAN BU TAŞERONU NASIL ÇIKARDIYSA HAPİMİZİ KADROYA ALSIN KALDIRSIN TAŞERONU TAŞERONA KADRO YOKSA OYDA YOK ..............................

nsk44
Aday Memur
08 Haziran 2011 09:16

arkadaslar size katılıyorum bende kamuda mevsimlik işçi olarak çalışıyorum bize kadro yoksa oyda yok

wxxw
Daire Başkanı
08 Haziran 2011 09:27

KAMUDA ÖZELİKLE DEVLET HASTANELERİNDE ÇALIŞAN TAŞERON PERSONELLERE KADRO İSTİYORUZ.HASTANELERİN EN ZOR RİKSLİ VE TEHLİKELİ İŞLERİ SEKRETER,TEMİZLİK,TEKNİK SERVİS,GÜVENLİK ,YEMEKHANE PERSONELLERİ YAPIYOR BEN TEKNİK ÖĞRETMENİM ATAMAM YAPILMADIĞI İÇİN HASTANEDE SEKRETERRLİK YAPIYORUM BİZE 700 MAAŞ VERİLİYOR ASLINDA MAAŞIMIZ NORMAL MEMUR MAAŞI GİBİ 1700 OLMASI GEREKİRKEN MAAŞIN 1000 LİRASI PERSONEL BAŞINA ARACI ŞİRKET PATRONUNA VERİLİYOR 6 AYDA BİR GİRİŞ ÇIKIŞ YAPILARAK TAZMİNAT HAKKIMIZ ELİMİZEN ALINIYOR KASP EDİLİYOR.ÇALIŞTIĞIM HASTANEDE KADRO VADİNDE BULUNAN PARTİLERE OY VERECEK,AKP BİZİ MAF ETTİ KADRO VERMEDİ VERMİYOSA OY DA YOK.DAHA GECEN YIL KIZILAY HASTANELERİ Kİ BUNLAR ÖZELDEN FARKI YOK TAM GÜN YASASI İLE SAĞLIK BAAKNLIĞINABAĞLANMASI İLE ORALARDA ÇALIŞAAN BAKIN LİSE MEZUNU BİLE OLMAYAN ORTA OKULU DIŞARDAN BİTİREN KİŞİLER KPSS SİZ SINAVSIZ HİÇBİR ŞARTA ATBİ TUTULMADAN DAVLET HASTANELERİNE 4/B SÖZLEŞMELİ MEMUR OLARAK AKTARDILAR EE ŞİMDİKİ VERİLEN KHK İLE HAVADAN HİÇ EMEK HARCAMADAN KPSS SIKINTISI ÇEKMEDEN ŞİMDİDE DAHA ÇOK YATIN DİYE KADROYA ALINDILAR DİĞER 4/B LİLER GİİBİ YAZIK YA ACIYORUM ATAMA BEKLEYEN 300 BİN ÖĞRETMEN DEVLETE GİRMEK İÇİN KPSS İLE BOĞUŞAN İŞSİZ ÜNİVERSİTE MEZUNLARINA BEN 5 YILIM ÜNİVERİTEDE GEÇTİ DEVLETE GİREMEDİM YAŞ 30 HALA KPSS ÇALIŞIYORUM ADAMLAR LİSE MEZUNU BİLE DEĞİL DEVLETE KADROLU MEMUR YAILDI ÜSTELŞİK ÇALIŞMIYOLARAD BİLGİSAYRI AÇMASINI KAPAMASINI BİLMİYOR FOTOKOPİ BİLE ÇEKEMİYOLAR İŞ VERİLİYOR YAPMIYOLAR İDARİ ODALARDA AKŞAMA KADAR YATIYOLAR AY PAŞI 1800 ALIYOLAR DÖNER SERMAYE İLE SİRKET ELEMANLARI 700 ALIYOR ÜSTELİK O DÖNER SERMAYEYİ ŞİRKET ELEMANLARI KZANDİRİYOR BİZİM SIRTIMIZDAN ALIYOLAR O PARALARI VE BİRDE HASTANE YÖNETİMİ MEMURLARI LAF SÖYLİYEMİYOR BİZ TAŞERONDAN ÇALIŞAN GARİBANLAAR YÜKLENİYORLAR BİZ KADRO İSTİYORUZ EN AZINDAN 4/B SÖZLEŞMELİ STADÜYE GECMEK İSTİYORUZ SECİM ÖNCESİ KADRO YOKSA OYDA YOK YOK YOK

ulash
Genel Müdür
08 Haziran 2011 11:12

Kategorimizin Özel Sektör olması nedeniyle kapatılmıştır.

sema_81
Kapalı
09 Haziran 2011 13:27

bence arkadaşlar bu kadar umutsuz olmammak azım sonuçta birlikten kuvvet doğar... birleştikçe sesimizi duyurabilir..ancak bir şeyleri başarabiliriz...

nsk44
Aday Memur
09 Haziran 2011 13:51

arkadaslar zor diye birşey olmaması lazım bizim için gercekten birlik olursak sesimiz duyulur onca ögretmen nasıl aldıysa kadrosunu bizede verilmesi lazım bu haksızlıktır bizlere yazık değilmi.kadro yoksa oy da yokkkkk

alperenbugra
Aday Memur
09 Haziran 2011 22:43

peki bu konuda neler yapabiliriz arkadaşlar? Bunları konuşmalıyız ki biz de yol katedelim..

__ESKİSEHİR__
Kapalı
10 Haziran 2011 01:24

Taşeron işçilere kadroyu kim verecekse oyunuzu ona verin arkadaşlar...

Bunuda Chp söylüyor...

nsk44
Aday Memur
10 Haziran 2011 08:45

ESKİŞEHİR arkadasıma katılıyoum bize bu sözü veren chp oylarımızı ona verelim yoksa bizi arada kaynatıp gidecekler ve hayatımız boyunca böyle devam edeceğiz

__ESKİSEHİR__
Kapalı
10 Haziran 2011 15:30

Bencede kadroyu kim veriyorsa taşeron işçilere Chp vereceğini söylüyor oyunuzu verin sizde..

ebru_2009
Aday Memur
12 Haziran 2011 22:00

başbakanın ntv açıklamasını dinleyen varmı taşeron çalışanlarına kadro verilecekmi

12 Haziran 2011 23:27

hatırlayın 4 yıl sürdü mücadelersi 4/b lilerin kadroya geçmek için verdikleri mücadele ve emin olun akp böyle bir oy beklemiyordu ve korkudan kadro verdi, şimdi bi sonraki seçime kadar 4 yıl ne 4/c nede taşeronlar kadroyu unutsun bunlar zorda kalmadıkça su bile vermiyceklerdir 4/b lilerin kadroya geçenlerinden fikirlerini alabilirsiniz...

12 Haziran 2011 23:32

hatırlayın 4 yıl sürdü mücadelersi 4/b lilerin kadroya geçmek için verdikleri mücadele ve emin olun akp böyle bir oy beklemiyordu ve korkudan kadro verdi, şimdi bi sonraki seçime kadar 4 yıl ne 4/c nede taşeronlar kadroyu unutsun bunlar zorda kalmadıkça su bile vermiyceklerdir 4/b lilerin kadroya geçenlerinden fikirlerini alabilirsiniz...

nicolascage
Aday Memur
12 Haziran 2011 23:37

ya arkadaş olumsuz düşünme hep kendimizi üzüyoruz başka elimize geçen yok artık kafamızdan bazı şeyleri sileli hayat tutunmaya çalışalım.herşeye ragmen hayat devam ediyor

Toplam 72 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi