Editörler : Pangaea
09 Ekim 2009 11:57

İzmirde kpss.de en iyi dershane hangisi

merhaba dün karacan ve maksimum akademi dersanesine gittim bilgi almak için maksimumdaki ışıl hn. çok ilgilendi dershaneyi gezdirdi hazirana kadar yapacaklarını anlattı

ama benim aklım yinede çok tanınmış bir dersane olmadığı için tereddütte kaldı bu anlatılanlar lafta kalırmı diye

arkasından karacana gittim çankayadaki orda kimse ilgilenmedi biz her yıl birinci çıkarıyoruz diyor ama birinciler merkez ildenmi çıkıyor şubelerdenmi hocalar tabiki farklı ve eğitimi nasıl çok kararsız kaldım bide çalıştığım için hafta içi akşam programına katılacağım karacanda 18.30 dan 10 a kadar hocalar akşama kadar ders anlatmaktan yorgun düşüp bide 10 kadar devammı ediyorlar bilgisi olan varsa lütfen cevap versin.

gkhn84
Şef
09 Ekim 2009 12:00

eger b grubu ıcın hazırlanıyosan, tarıhcısı ıyı olan bır dershane arastır..gerısı hıkaye karacanda aynı akcanda, bende ızmırlıyım karacana gıtmıstım 2008 de cok yuksek fıyat soledı yazılmadım evde calıstım tarıhten ders aldım ozel 83,5 puan aldım

hzeynepnaz
Memur
09 Ekim 2009 12:02

lisans tan gireceğim hocaları tanımıyorumki en son üniversite sınavına girerken dershaneye gitmiştim

izmirden yazıyorum

izmir_87
Şube Müdürü
09 Ekim 2009 12:15

fettah kuzunun actıgı bı forum var oaraya bak ıstersen daha ıyı olur temmuzdan berı arastırıyo herkes ordan yınede sen bılırısn tabı

esra355
Aday Memur
11 Kasım 2009 16:41

hzeynepnaz selam,umarım karar verip kaydolduğun dersane maksimum akademi olmamıştır,çünkü ben de görüşmeye gittiğimde hem ışıl adındaki bayan hem de cem adındaki ilgili bolca gezdirdiler bana dersaneyi ama hepsi bu oldu.ben asıl durumu görüp geçmiş yıllarda dersanelere giden arkadaşlarıma ulaşmaya çalıştım ve tek mağdur edilenin ben olmadığımı gördüm.keşke en baştan daha çok insanla görüşme fısatım olsaydı da beni de maksimum akademiyle ilgili uyramış olsalardı.beş dakikada başlanıp bitirilen matematik konusu olur diyen varsa bana da anlatsın çünkü bu dersanedeki bütün dersler aynı ciddiyetsizlikle gösterilip öğrencilerin boşu boşuna parası alınıyor.dersane hakkında çok iyi araştırma yapmadan kimse bu yanılgıya düşmesin derim,yoksa sadece kayıtta size dersaneyi süslü ve çok güzelmiş gibi gezdirenlerin kurmacalarıyla kalıverirsiniz.

can85
Memur
03 Ocak 2010 22:17

esra 35 e katılıyorum,maksimum akademi gerçekten çok yeteneksiz hocaların olduğu,derslerin ilkokul seviyesinde anlatıldığı ve her haliyle fiyasko bir dersane..

can85
Memur
31 Ocak 2010 21:50

maksimum akademi nin hızlandırılmış gruplarına kayıt yaptırmayı akıllarından geçiren herkesle paylaşmak istediklerim;

eğer izmirdeyseniz uzak durmanız gereken dersanenin MAKSİMUM AKADEMİ olduğunu hemen söyleyebilirim,gerçekten bu kadar yeteneksiz bir dersaneyle herkes vakit kaybeder,kayıt yaptırana kadar anlattıkları etüt,kitap,test,deneme sınavı....bütün bu sunulanlardan asla hiçbirini bulamazsınız.şimdi bir de bayağı cazip olduğunu sandıkları bir fiyata hızlandırılmış gruplara başlayacaklarmış! ben ve arkadaşlarım bırakın hızlandırılmışını,1 sene bu dersaneyle zamanımızı harcadık ve tabii ki atanamadık.bir çok derste hocalar ya geç kalır,ya da ders sohbetle geçer durur ve tarih hocası yerine türkçe hocası derse girip size bugün ben tarih anlatacağım der! etüt var diye sizi bekletirler,yarım saat sonra birileri gelip hocanın çoktan kurstan çıktığını,üzgün olduklarını ve bir sonraki ayın etüt programında telafi edeceklerini söylerler...daha neler neler..aklıma geldikçe ve bu dersaneyle ilgili yorum soran oldukça da bıkmadan yazmaya devam edeceğim çünkü bomboş geçen bir senemize tek sebep bu dersane oldu,aman dikkat..

01 Şubat 2010 23:14

Merhaba Ben Sibel Üstünsöz

Maksimum Eğitim Kurumları Eğitim Koordinatörüyüm. Öğrencilerimizden gelen uyarılar üzerine internet üzerindeki forum ve blogları bir süredir takip ediyoruz. Belli arkadaşlar (can85, esra355, fettahkuzu gibi) sürekli kurumumuz ile ilgili farklı yorumlar yapıyorlar. Bu yorumları üzülerek okuyor ve kınıyoruz. 5 Senedir İzmir'de sadece verdiği eğitimin kalitesini ön planda tutarak hizmet veren kurumumuza yapılan yakıştırmalar hiç hoş değil. Bu arkadaşların tüm yorumlarının çıktısını aldık ve tek tek çelişkilerini ve kurumsal kimliğimize hakaret boyutuna varan yorumlarını tespit ettik. Dava dilekçemizi hazırladık ve hukuki süreci başlatıyoruz. Emeklerimize hakaret etmeye kimsenin hakkı yok. Kimsenin, hiç kimsenin emeğini küçümsemeye hakkı yok. Bundan sonra hukuk verecek bu arkadaşlara cevabını. Gerçek öğrenci arkadaşlara tavsiyem. Bu forumlar gerçeklerden uzak ve belli kişilerin tekelinde gibi olmaya başlamış. Bilinçli olun, yerinde araştırın. Maksimum Akademi olarak hiç bir zaman, hiç bir öğrencimizin mağduriyeti için çabalamadık. Sadece ve sadece bize güvenip gelenlerin güvenini boşa çıkarmamak ve başarısını sağlamak için çalıştık. Araştırın, eğitimlerinde bizim kadar teknolojiyi kullanan, bizim kadar ders veren, bizim kadar etüt yapan, bizim kadar soru çözen, bizim kadar sınav yapan varsa buraya yazın.Hepinize saygı ve sevgilerimle.

geminiyim
Kapalı
02 Şubat 2010 00:23

fettahkuzu can esra düşünce suçundan hapis yatıyonuz hadi allah kurtarsın:D

hazalb
Kapalı
02 Şubat 2010 00:47

ben başka bir dershanenin öğrencisiyim, hocalarından memnunum ama yönetimden memnun değilim kimseyi olumsuz yönde etkilemek istemiyorum ama beğendiğim başka bir dershanenin ismini vericem çünkü geçen hafta türkiye geneli sınavına girdim o dershanede dershaneyi de inceledim tabi gördüğüm kadarıyla etüt programları çok yoğundu benim dershanemde ise etüt olarak bir hafta yaptılar sadece ve iptal ettiler tekrar olucak mı bilmiyorum. üstelik bu hafta da tatil yapıyorlar o yüzden çok üzgünüm ve de inanamıyorum böyle mantık var mı başka dershanede onu da bilmiyorum ama olmaması gerektiğini düşünüyorum. işte bunlardan ötürü haksız rekabet kapsamına girmemmesi için öğrencisi olmadığım ama beğendiğim o dershanenin ismini verip kendi gittiğim ve maalesef artık beğenmediğim dershanenin ismini vermeyeceğim.

kısacacası yeni kayıt olacaklara tavsiyem ebim dershanesidir.

bu yazıyı da yazmayacaktım ama insanların umutlarıyla da oynanmasına bile bile göz yumamam.

bu arada şimdiden söyliim özelimi de mesajlara kapattığımdan zahmet edip mesaj atmaya çalışmayın arkadaşlar etik olarak devam ettiğim dershanenin ismini vermem zaten. herkes için hayırlısı olsun.

can85
Memur
04 Şubat 2010 23:59

Maksimum Akademiye gitmeyi düşünen herkes çok dikkatli okumalı,

eğer bu ve benzeri forumlar insanların tecrübelerini paylaşacakları alanlarsa,bu hakkımı kullanmak için ne bir dersane sahibinden ne de bir başkasından özel izin almam gerekmediğini biliyorum.bu durumun ismi gözdağı mıdır,sindirme çabası mıdır bilmem ve hiç de önemli değil..eğer cebimdeki üç beş kuruş parayla umutlanıp bir dersaneye gidiyorsam ama sonucunda koca bir hiçle senemi yiyorsam elbette sesim çıktığı kadar eleştiririm,dersane sahibi olsaydım bu forumları takip edeceğime nasıl daha iyi hizmet veririm derdinde birşeyler yapardım.neyse ki derdim hiçbir dersane ya da şahısla değil,ben sadece yaşadığımdan hareketle bilgi veriyorum.

eğer kurumlar insanlara süslü ambalajlarla kpss başarısı vaat ediyorlarsa bunun için başta verdikleri sözlere sadık kalıp bu sözleri yerine getirmek zorundalar.eğer şu kadar saat etütlerimiz olacak diyerek insanları kaydediyorsanız etüt saati ders hocasının olmadığını söyleyerek etütü o an iptal edemezsiniz,hocaların her problemde ilgileneceklerini söyleyerek kaydediyorsanız o hocaların öğrenciler yanlarına soru sormaya gittiklerinde surat yapmayıp cevap vermesini sağlamak zorundasınız,eğer şöyle kaynak,böyle kitap vereceğinizi vaadedip üç beş kitap veriyorsanız o kaynaklardaki 10 sorundan 8 inin yanlış olmasının önlemini almak zorundasınız,eğer soru bankası adında bir kitap veriyorsanız o kitapların tamamen copy paste olmamasını sağlamak zorunda olan sizlersiniz,deneme sınavı diye 2 ayda bir deneme sınavı yaptığınızda o soru bankasındaki birbirinin tekrarı olan soruları deneme sınavı sorusu diye öğrencinin önüne koyuyorsanız bu yanlışı düzeltmek zorunda olan sizsiniz,eğer kayıt yapana dek öğrencilere günde 5 mesaj atıyorsanız kayıttan sonra iptal olan dersleri,deneme sınavı oturumlarını ve benzeri şeyleri bildirmek zorundasınız ama herşey kayıt yapana kadar tabii..kayıttan önce seviyelere göre sınıflar oluşturulacak deyip imza attıktan sonra sınıf problemi yüzünden bunu yapamadığınızı söylerseniz bunu açıklamak zorundasınız.

kantine 3 pc,etrafa süslü tablolar,giriş çıkışlara müzik sistemi,kantine müzik kutusu koyarak kpss de ya da benzer bir alanda başarı sağlanmaz.

sözüm bu forumları takip edip kurs seçimi yapacak,belki de MAKSİMUM AKADEMİ ye gitme gafletinde bulunacak olanlara;eğer bir dersaneye kayıt yaptırmayı düşünüyorsanız sakın ama sakın bir görüşmeye gideyim de fikrim olsun demeyin çünkü bilin ki kurumun en güzel tarafları gözünüze sokulacak ve günlerce gelen mesajlar,kibar telefonlar,hatta son indirimler sizi bir şekilde o dersaneye yönlendirecek ki kayıt sırasında bu süsleme işinde gayet profesyonel insanlar sizinle ilgileniyor,ben böyle sandım,maksimum akademiye gittim,çok yanıldım ve atanamadım o yüzden uyarıyorum,mutlaka o dersaneye gitmiş olanlara ulaşmaya çalışın,internette çok iyi araştırın ve kararınızı öyle verin.

saygılar

16 Mart 2010 08:10

Bu kadar lafa gerek yok sevgili can85. Mensubu olduğun dersanenin ya da şuan devam ettiğin(!) :) dersanenin yaptıklarını yazda buraya tam olsun yaptığın Maksimum Akademi reklamı:) yazdıkların dikkatlice incelendiğinde kulağa hoş geliyor aslında. Evet biz öğrencilerimizin sadece aldıkları eğitimin kalitesine değil, eğitim aldıkları ortamın kalitesine de önem veren yüksek bir dershane standardı oluşturduk. Bunları ne güzel anlatmışsın. Doğal olarak bu yüksek standart, kalite çizgisini yükseltememiş kişi ve kurumları da rahatsız etmiş olabilir. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

Yazının içeriğinde şöyle bir detay var ayrıca. Sınıf yetersizliği. Bu detayda 2 çelişki var aslında!

1.Evet 30 sınıfımız olmasına rağmen yetmiyor. Maalesef yetmiyor. 350m2 de başladık, 3.700m2 deyiz. Yine yetmiyor, yine yetmiyor...

2.Hani sen geçen sene gelen öğrencimizdin? Peki bu sene sınıflarımızın yetmediğini nereden biliyorsun? Ayrıca biz kayıt alırken seviye ayrımını yapıyoruz, dersler başladıktan sonra değil:)

Bu şekilde devam etmeni rica ediyorum. Çünkü sen bunları yazdıkça, öğrenci sayımız artıyor:))

Bir de unutmadan İstanbul Kadıköy'de 1.500m2 bir binada bu sene başlıyoruz.

paxera10
Kapalı
16 Mart 2010 18:27

hiçbiri

hiçbirine gıtmeyın hepsı sahtekar

dokuz eylule gıttım pısmanım

sebnemkk
Memur
16 Mart 2010 19:55

şimdi bu maksimum akademiyle ilgili söylencek çok şey var da ben şimdilik bir kısmını yazacağım,bu dershaneye kaydoldum ve beni kaydedene kadar hergün hergün defalarca aradılar,indirim mesajları,tanıtım mesajları atıp durdular,matematik kampı yapacaz dediler ve matematikte 2 bilemediniz 3 konu ancak anlatıp yüzlerine gözlerine bulaştırdılar.

sene başladı ve facianın boyutları asıl o zaman belirdi,şimdi bunlar etüt yapacaz dediler ama geçen hafta bütün sınıf bekledik bekledik en sonunda bir hocaya noluyor deyince "kusura bakmayın,etüt hocası şu anda gitmiş,sonra telafi ederiz" dediler! ve bu kaçıncı etüt faciası hatırlamıyorum,2 hafta önce de hoca yok diye evimize yolladılar.en çok 25 kişilik sınıfımız oluyor dediler ama bir aydır 50 kişilik sınıflarda nerdeyse ağlayarak derse giren öğrenciler var.

sibel üstünöz sırf dershane sahibiyim diye olur olmaz herkesi suçlayacağınıza hocaları dershanede tutup verdiğiniz sözleri yerine getirin siz önce. ayrıca şunu da söyleyeyim,benim sınıfımda herkes bu dershanede olan her türlü saçmalığı internet ortamında sonuna kadar yazıp hiç kimsenin bu hataya düşmemesi için öğrencileri uyaracaklarını bağıra bağıra dile getiriyorlar.bilmem kaç metrekarelik alanlarla sermayenizi katlarken biraz da biz sözlerimizi ne kadarını tutuyoruz,şu para veren öğrencilere ne katkımız oluyor diye bir düşünün.

bu kadar başarısız olduğunuz için şikayetlerin çığ gibi büyümesine şimdiden hazır olun.

gül1988
Aday Memur
16 Mart 2010 22:15

sebnemkk arkadasıma aynen katılıyorum. bende o dersanenin öğrencilerinden biriyim malesef. pişmanım ama iş işten geçti..50 kişilik sınıflarda dersler... doğru dürüst etüt falan yok. dersler zaten yeterince verimli değil.saymakla bitmeyecek bir sürü şey var.bizim yaptığımız hatayı baskaları yapmasın asla gitmeyin o dersaneye. verilen sözler tutulmuyorr.sürekli kendi kafalarına göre bişeyleri değiştiriyolar doğru dürüst haber verilmiyor. en ömemlisi öğrencilere değişiklikler için fikir bile sorulmuyor.

hedef93puan
Memur
17 Mart 2010 02:07

...........50 KİŞİLİK SINIFLARMI.........

Arkadaşlar kusura bakmayın ama ya siz çok yalancısınız. Yada Gittiğini Dershane Ugandada yada mozambide. 50 kişilik sınıfmı olur hemde dershane sınıfı. Bu maximum iiyice çıldırdı. Sayın sibel hanımın her yere yazdığı gibi burayada yazacağı birşeyler vardır. Dershanem bana 22 kişilik sınıflar olacak dedi 23 oldumu direk gidiyorum müdüre aldırıyorum sınıftan ..Neyse o

gül1988
Aday Memur
17 Mart 2010 11:08

aynen öyle arkadasım 2 sınıfı birleştirdiler.neymiş efendim düzenli gelenler çok azmıs 2 sınıf birleşince ancak 1 sınıf oluyormus.sınıfın halini gelip görseler oturacak yer olmuyor.bizi dinliyen yok bizde sesimizi böyle duyuracagız.bütün maksimum öğrencileri benim gibi mağdur olanlar hepiniz yazın da herkes öğrensin....

gül1988
Aday Memur
17 Mart 2010 16:39

güncel

sebnemkk
Memur
17 Mart 2010 17:54

MAKSİMUM AKADEMİYLE ilgili aslında söylemek istediğim birçok şeyi gül1988 söylemiş ama bu dershanenin fiyaskoları burada yazmakla bitmez..2 hafta önce tüm öğrencilere "yoğunlaştırılmış olarak başlıyoruz,mutlaka gelin mutlaka" diye bir mail attılar ve o hafta derse gittiğimizde tam 2 saat boyunca dersin başlamasını bekledik ama her zamanki gibi hoca yoktu dersanede,ayaklanınca da ders programı değişti dediler ve sonra telafi edeceklerini söylediler.

panoya bir etüt programı(!) astılar ama haftalardır hoca şu anda dershanede yok,sonra telafi ederiz arkadaşlar diye bizi bekletip bekletip evimize yolluyorlar ve bu kaçıncı oldu inanın sayamıyoruz,etüt diye 6 ayda toplam 5 derse girdik.

3 hafta önce haber falan vermeden sınıfları birleştirmişler,bir gittik lise,lisans,önlisans ne varsa 50 kişiyi 1 sınıfta toplamışlar,yine ortalık karışınca bazı sınıfları 1 hafta sonra ayırdılar ama benim bildiğim 3 sınıf var böyle tıka basa 50 kişi derse girmek zorunda olan.

sürekli yanlışlarla dolu testleri,eksik testleri,vaadedildiği halde verilmeyen kaynakları falan saymıyorum bile..

ama dershane sahibi bilmeli ki bütün öğrenciler artık çok öfkeli ve kimse susmayacak.o zaman forum forum dolaşıp öğrencilerin bilgi alışverişinde olduğu bu ortamlarda tehditler savurmaları yetecek mi onca öğrenciyi susturmaya bakalım. bize ne onların bilmem kaç metrekare büyüttüğü dershanelerinden,önce işinizi yapın.

18 Mart 2010 11:53

GERÇEK ÖĞRENCİ ARKADAŞLARA SESLENİYORUM. BU FORUMLARIN, DERSANE GÖREVLİLERİNİN SAHTE İSİMLER İLE, BİRBİRLERİNİ KARALAMA YERİ OLDUĞUNU ARTIK ANLAMIŞSINIZDIR. BU NEDENLE BURADA AÇIK KİMLİĞİM İLE YAZARAK SİZE BUNU AÇIKÇA GÖSTERİYORUM. KPSS SINAVINI CİDDİYE ALAN VE AKLI BAŞINDA HİÇBİR ÖĞRENCİ BURALARDA YORUM YAPARAK VAKİT KAYIP ETMEZ.

LÜTFEN VAKİT KAYBETMEYİN SINAVA AZ KALDI. REKABET YOĞUN. DEDİKODU VE SAFSATALAR İLE VAKİT KAYIP ETMEYİN.

HERKESE KOLAY GELSİN.

22 Mart 2010 08:23

Belli ki erken kayıt dönemi çalışmaları başlamış rakipler tarafından:))

KPSS adayı arkadaşlar. Şunu unutmayın ki dersane kötüleyerek sınav kazanılmıyor:) Bilinçli bir KPSS adayı bu forumlarda yazı yazarak vakit kaybetmek yerine bol bol soru çözer. Maksimum Akademi öğrencileri yoğun bir faaliyet içerisinde, bence sizde öğrencilerinizle ilgilenin vakit kayıp etmesinler.

Herkese kolay gelsin.

Toplam 236 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi